לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1430014,300 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא תזונת ספורט '
אירוח בנושא תזונת ספורט
21/01/2018 | 12:14
2

כולנו עושים ספורט ושומרים על תזונה נכונה, טוב נו... לפחות מנסים.
אז עכשיו יש לכם הזדמנות מעולה להתחיל.
ביום רביעי, 24.1, נארח בפורום קרב מגע והגנה עצמית את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית, קאוצ'רית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-' יתכן שבפירות יש סם. '
יתכן שבפירות יש סם.
19/01/2018 | 09:49
3
8
סם שהוא מועיל במקור
אבל שעשו בו שימוש רע בהמשך.

זה סם שמשפיע על הגוף והמוח שגורם לך לרצות לצרוך ממנו עוד.
בפירות זה הגיוני.  כי פירות זה בריא ואתה צריך לרצות להמשיך לצרוך מהם.  ואם צרכת פרי ונחשפת לסם הזה, הסם הזה יגרום לך לרצות לאכול עוד פירות בשביל לקבל ממנו עוד.

אבל שלקחו את הסם הזה וזיקקו אותו לצורתו הטהורה או רק ריכזו אותו בכמות גדולה והכניסו אותו למיצים ולכל מיני מאכלים, זה גרם לאנשים לאכול מהם בכמות גדולה מה שהתחיל לגרום לנזק.

גם בגלל כמות המזון הגדולה וגם בגלל צריכת הסם בכמויות הרבה יותר גדולות ממה שהיה נצרך בעבר מפירות.

הסם הזה הוא פרוקטוז (סוג של סוכר)

לצפיה ב-'שלא לדבר על פרי הפרג'
שלא לדבר על פרי הפרג
19/01/2018 | 12:46
2
6
בטח כבר אמרו לך את זה לא פעם: אתה לא נח מספיק.
לצפיה ב-'יש כאלה שאומרים שסוכר זה סם שממכר אותך'
יש כאלה שאומרים שסוכר זה סם שממכר אותך
19/01/2018 | 13:24
1
8
אני פשוט יותר ספציפי ושמתי לב שמדובר בפרוקטוז.

פרג מכיל רכיבים שיכולים להטעות בבדיקת סמים.  וזה כבר עניין אחר.

למה אנשים היום יותר שמנים מבעבר? למה יש היום יותר סוכרת מבעבר?
האם זה רק בגלל שיש יותר אוכל?  או בגלל שמשהו גורם לאנשים לאכול יותר?

לצפיה ב-'יש עוד סם כזה שנקרא עמילן '
יש עוד סם כזה שנקרא עמילן
21/01/2018 | 11:42
2
ויש גם סם כזה שנקרא  סוכרוז .
ויש גם גלוקוז (שאתה אולי חשב שהוא  פחות מזיק אבל גם הוא מזיק מאד כשהוא בעודף.)
כולם סוכרים , וכשהם בעודף העודף הזה הופך לשומן .
כולם כשהם במצב נקי הם יותר מידי מרוכזים ולכן גם משמינים, וגורמים למחלות קרדיווסקולריות. (מחלות לב וכלי דם שנגרמות מהשמנה) וכל יתר הצרות שנגרמות מעודף סוכרים והשמנה.

לצפיה ב-'בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?'
בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?
17/01/2018 | 22:51
3
15
עברתי דירה מלפני כמה חודשים 
בעלי הדירה הקודמים היו זקנים ועברו לבית אבות, ואו שהם לא מבינים או שהעדיפו להסתיר זאת ממני
כשפתחתי את הברז יצאו מים חומים, הסבירו לי שזה חלודה, אז סחבתי מארזים של סודה לשתיה 
לפני כמה חודשים בתשלום המים היה כתוב משהו לגבי חידוש הצנרת או משהו כזה אני צריכה לחטט ולבדוק. 
א. בכלל לא חשבתי לשאול את חברת החשמל אם הם יכולים לבדוק אם יש לי חלודה ואם זה נובע מהצנרת שהם אחראים לה
ב. האם יש גורם שאפשר לבקש ממנו בדיקת מים חינם, בלי שיהיה לו צד ואינטרס למכור לי משהו או לומר לי מצד שני שהמים בסדר גמור כשהם לא בסדר?
ג. יש לציין שהמים לי כבר לא בצבע חום מבהיל

לצפיה ב-'זאת תופעה ידועה נפוצה ולא מזיקה '
זאת תופעה ידועה נפוצה ולא מזיקה
18/01/2018 | 11:28
11
במיוחד בבתים ישנים בהם הצנרת עשויה מברזל מגלוון ( ברזל מצופה אבץ) כאשר המים עומדים בצנרת הרבה זמן חלודה מהצנרת ( ברזל )  מצטברת ונותנת צבע חום למים.
הפתרון הוא פשוט לפתוח את הברז מספיק זמן עד שיוצאים מים צלולים.
החלודה לא מזיקה, אבל אם המים עמדו הרבה זמן יש בהם גם יותר חיידקים וזה כן עלול להזיק.
אין שום צורך לבזבז כסף זמן על בדיקות , במיוחד שהבדיקות לא כוללות בכלל כמות של ברזל ואבץ שלא נחשבות למתכות רעילות בכלל.
לצפיה ב-'חברת חשמל?'
חברת חשמל?
18/01/2018 | 11:54
9
המונופול השתלט גם על הספקת המים?

יש חברות שמבצעות בדיקת מי הברז בתשלום. אני לא יודע להגיד בוודאות שאין להם אינטרס.
לצפיה ב-'אין מה להילחץ, זה קורה כשהמים עומדים (כי לא משתמשים בברזים)'
אין מה להילחץ, זה קורה כשהמים עומדים (כי לא משתמשים בברזים)
18/01/2018 | 15:32
5
או אחרי שעושים תיקונים בצנרת... פשוט מחכים שהמים יחזרו להיות צלולים, וכפי שכתבת בעצמך, הבעיה כבר לא קיימת.

אגב, אם יהיו לך שאלות נוספות בנושא צנרת, תיקונים בבית וכיו"ב, כדאי לשאול בפורום "עשו זאת במו ידיכם". יש בו תותחים אמיתיים שמבינים עניין (וגם ידעו להפנות אותך לאיש מקצוע במצבים שאי אפשר לעשות לבד).
לצפיה ב-'שלום - יש לי שאלה לגבי "תמצית שמרים"'
שלום - יש לי שאלה לגבי "תמצית שמרים"
11/01/2018 | 18:38
11
20
קראתי שתמצית שמרים היא הגירסה הטבעית של מונוסודיום גלוטומט.
מה זה אומר ?
זה אומר שתמצית שמרים מזיקה ממש כמו מונוסודיום גלוטומט ?
זה אומר שתמצית שמרים פחות מזיקה מממונוסודיום גלוטומט ?
זה אומר שתמצית שמרים לא מזיקה בכלל ?
יש דיעה שזה אותו נזק ויש דיעה שבניגוד למונוסודיום גלוטומט תמצית שמרים לא מזיקה

לצפיה ב-'מונוסודיום גלוטמט לא מזיק יותר ממלח'
מונוסודיום גלוטמט לא מזיק יותר ממלח
12/01/2018 | 00:59
10
26
באופן כללי ממליצים (בצדק) להמעיט בצריכת מזון מעובד, אבל לא צריך לפחד ממנו באופן מיוחד.

קישורים למידע באתרים רפואיים:

על תמצית שמרים לא שמעתי; חיפוש בגוגל הניב ממרח בריטי שכנראה לא ממש פופולרי בישראל:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/01/2018 | 13:18
9
16
היו לי כאבי ראש בממוצע בערך כול חמישה ימים ומאז שהחלטתי להפסיק לקנות כול דבר שיש בו חומר משמר וכול דבר שיש בו מונוסודיום גלוטומט הכאבי ראש מופיעים בממוצע בערך כול 20 ימים וגם משך הזמן של הכאב ראש הוא לא ליום שלם כמו לפני זה.

תמצית שמרים רשום ברכיבים של 2 מוצרים של טבעול
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה קשור דווקא לזה, אבל סבבה, תאכל מה שטוב לך'
לא יודעת אם זה קשור דווקא לזה, אבל סבבה, תאכל מה שטוב לך
12/01/2018 | 14:04
11
לצפיה ב-'ואחרי שהפסקת לאכול את זה אין לך יותר כאבי ראש ? '
ואחרי שהפסקת לאכול את זה אין לך יותר כאבי ראש ?
15/01/2018 | 12:30
7
17
מונוסדיוםגלוטאמט ידוע כמשפיע על מערכת העצבים ויש לו תופעות לואי כאלה (סחרחורת כאבי ראש, נימנום...)
בתמצית שמרים מרמייט - (חומר שחור מלוח מאד) אין את הבעיות האלה אבל יש בה המון מלח למי שיש בעיה של לחץ דם וכ"ד לא מומלץ. (גם במונוסודיום גלוטמט יש כמובן סודיום אבל לא בכמות משמעותית - כ 13% )
אבל למיטב ידיעתי ה"גסטרונומית" תמצית שמרים הזאת זה דומה בטעם יותר לרוטב סויה ויכול להיות תחליף לרוטב סויה , ולא כלכך במקום מונוסודיום גלוטאמאט .
אגב במסעדות גורמה טובות לא משתמשים בכלל במונוסודיום גלוטאמט ושפים טובים רואים בשימוש בחומר הזה ניסיון לשפר טעם של אוכל לא טעים ונמנעים ממנו.

לצפיה ב-'תודה רבה -- אם זה ככה אז אין בעיה לצרוך תמצית שמרים'
תודה רבה -- אם זה ככה אז אין בעיה לצרוך תמצית שמרים
15/01/2018 | 14:35
1
14
לפני שהפסקתי לאכול דברים שיש בהם מונוסודיום וגם דברים שיש בהם חומר משמר ולשתות משקאות שיש בהם חומר משמר היו לי כאבי ראש בממוצע בערך כול חמישה ימים ואחרי שהפסקתי יש לי כאבי ראש בממוצע כול חמישה ימים וגם כן הכאב לא נמשך יום שלם כמו לפני זה

לצפיה ב-'סליחה --תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים'
סליחה --תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים
16/01/2018 | 13:48
4
לצפיה ב-'סליחה -- תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים בממוצע '
סליחה -- תיקון טעות -- אחרי שהפסקתי כול 20 ימים בממוצע
16/01/2018 | 13:50
4
6
לצפיה ב-'משהו מהנסיון שלי '
משהו מהנסיון שלי
17/01/2018 | 16:00
3
13
פעם סבלתי מכאבי ראש ומיגרנות , קראתי באיזה מקום ( לא זוכר בידיוק איפה, אבל זה היה קשור לרפואה סינית או הודית שהן תורות הוליסטיות שמסתכלות על כל הבן אדם כשלם שקילקול במקום אחד יכול לגרום לתופעה במקום אחר)
בקיצור לפי מה שקראתי כאבי ראש זה סימן שמשהו בגוף לא בסדר וזה יכול להיות כל דבר.
אם לא ישנת מספיק, אם לא שתית מספיק, אם לא היו לך יציאות סדירות ( עצירות ) , אם חסר לך משהו בתזונה , אם יש זיהום אויר בסביבה שלך , וכן הלאה.  זה יכול להיות גם נפשי - מתח נפשי, עצבנות , עייפות נפשית וכן הלאה.
לפעמים כאב אחר בגוף מקרין לראש , כאב שיניים, אזניים, גרון וכ"ד.  
אז כשכואב לך הראש אתה צריך לנסות לחשוב מה השתנה ומאיפה זה בא , מה לא בסדר אצלך ולנסות לפתור את הבעיה הזאת , או לטפל בו זמנית בכל הגוף שלך למשל לשתות , ללכת לשרותים להתרוקן, לישון קצת, לאכול בצורה מאוזנת,  וכן הלאה.

לי זה מאד עזר , במשך הזמן הבנתי מה גורם לי לכאבי ראש, והפסקתי לקחת כדורים נגד כאבי ראש.
לצפיה ב-'יכולים להיות הרבה סיבות ויכולים להיות גם שילוב של כמה סיבות'
יכולים להיות הרבה סיבות ויכולים להיות גם שילוב של כמה סיבות
18/01/2018 | 08:01
2
15
לגבי העניין הנפשי אין פיתרון.. אני לא מתכוון ללכת לפסיכולוג.
לפעמים הסיבה אורטופדית אז אני עושה לפעמים מתיחות שלמדתי וזה מסייע נגד הכאב ראש וגם הכרית יותר נוחה לי לאחר המתיחות האלה.
אני משוכנע שההמנעות ממונוסודיום גלוטומט ו/או ההמנעות מחומר משמר גם עוזר.
התוצאות מדברות בעד עצמן (לפחות במקרה שלי)
לצפיה ב-'מתח נפשי אפשר לפתור בעזרת שיטות כמו יוגה מדיטציה וכ"ד '
מתח נפשי אפשר לפתור בעזרת שיטות כמו יוגה מדיטציה וכ"ד
18/01/2018 | 11:35
1
7
או אפילו מוזיקה רגועה ומרגיעה .
אני די בטוח שהימנעות ממוצרי מזון ומשקאות מתועשים מאד עוזר, לי זה מאד עזר .
אכילה של הרבה ירקות ויטמינים וסיבים ושתית מים נקיים וכל הדברים שעוזרים לזירוז העיכול ויציאות רכות מאד עוזר. (מניסיוני האישי יש קשר חזק וברור בין כאבי ראש לעצירות )
ובכלל אורח חיים בריא , אוכל בריא, פעילות גופנית , שמירה על משקל תקין...
לבריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/01/2018 | 17:27
2
לצפיה ב-'יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?'
יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?
12/01/2018 | 01:46
21
16
אני חושבת שחסרים לי מנרלים בגוף. כי כשאני שותה מים מנרלים אני מרגישה ישר שהתחזקתי.
שאלה בטח אחרת איך הופכים את המים לבריאים יותר?

לצפיה ב-'תיסוף'
תיסוף
12/01/2018 | 09:43
16
16
הייתי ממליץ להתחיל מבדיקת דם שתראה אם באמת יש לך מחסור במינרלים, ואם כן מה בדיוק חסר לך. מים מינרליים הם בעיקר בזבוז כסף (וגם שוד משאבים ציבוריים ע"י חברות פרטיות אבל זה בטח פחות מעניין אותך).
לצפיה ב-'אין בדיקות דם שבודקת מינרלים. אולי יש אחד 2. אבל לא בדיקה'
אין בדיקות דם שבודקת מינרלים. אולי יש אחד 2. אבל לא בדיקה
12/01/2018 | 10:35
9
10
מקיפה.

לצפיה ב-'איזה מינרלים יש במים המינרליים?'
איזה מינרלים יש במים המינרליים?
15/01/2018 | 15:44
8
11
סידן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, יוד ואולי עוד משהו. נתרן בטח אינו תוסף רצוי, כמות הסידן במי ברז פשוטים גדולה (לצערם של הקומקומים החשמליים שלי לדורותיהם) ורמת שאר המינרלים בגוף ניתנת לבדיקה במעבדה. בתזונה מערבית נורמלית אם אין בעיות ספיגה מיוחדות לא סביר שייווצר מחסור באלה, ואם בכל זאת נוצר הרבה יותר הגיוני לטפל בו ישירות ולא דרך מי השתיה.
לצפיה ב-'המגנזיום במים חשוב'
המגנזיום במים חשוב
16/01/2018 | 19:04
7
15
יותר מהתזונה.  כי מגנזיום נספג יותר מהמים.
יש מים מינרלים עם מגנזיום ויש כאלה עם יותר מגנזיום.

החלודה מהצנרת של הברז מאוד מזיקה לבריאות.  אני מתחיל להרגיש רע מהטעם אחרי שתית כוס מים אחת כזאת.

לצפיה ב-'אני מתייחס רק לשאלה שפתחה'
אני מתייחס רק לשאלה שפתחה
17/01/2018 | 12:44
1
11
מי שרוצה לתסף מים רגילים במינרלים כדי לחסוך את סחיבת הבקבוקים כנראה לא מודאג מהטעם או מהחלודה.
לצפיה ב-'תיסוף המים הוא לא כל כך מוצלח'
תיסוף המים הוא לא כל כך מוצלח
17/01/2018 | 19:46
8
ואי אפשר להשוות את זה למים הטיבעיים.

לצפיה ב-'חלודה של הצנרת זה ברזל ואבץ וזה דווקא לא מזיק (אולי להפך). '
חלודה של הצנרת זה ברזל ואבץ וזה דווקא לא מזיק (אולי להפך).
17/01/2018 | 16:15
4
7
תלוי כמובן בכמות , עודף בהחלט מזיק.
מצד שני בישראל חסר נחושת , שבחול מקבלים אותה ממים שעוברים בצנרת נחושת לפעמים בעודף , בארה"ב אנשים לפעמים מקבלים הרעלת נחושת.
בישראל יש אנשים שסובלים מחוסר בנחושת - גורם לאנמיה ועוד..
בנוסף חסר יוד בגלל ההתפלה של המים , עד היום תושבי ישראל קיבלו את היוד מהמים מאז שהתחילו בהתפלה יש בעיה, מי שלא אוכל דגים קבוע רצוי שייקח תוסף יוד.
מה שעלול להזיק במים זה מתכות כבדות ורעילות כמו כספית עופרת בדיל וכ"ד אם יש כאלה , בישראל עקרונית מקפידים שלא יהיה אבל לא בודקים מספיק.
לצפיה ב-'בצנרת יש גם מתכות רעילות שמשתחררות ממנה בגלל שהחלודה מפרקת'
בצנרת יש גם מתכות רעילות שמשתחררות ממנה בגלל שהחלודה מפרקת
17/01/2018 | 19:50
3
7
את הצינור.
לצפיה ב-'צינור מברזל מגלוון עשוי ברזל ומצופה באבץ , אלה שתי מתכות לא '
צינור מברזל מגלוון עשוי ברזל ומצופה באבץ , אלה שתי מתכות לא
18/01/2018 | 11:45
2
9
לא מזיקות . ואין בצנרת הזאת מתכות רעילות אחרות .
עם הזמן הצינור מיצטפה מבפנים בשכבה של אבנית - קרבונטים של סידן ומגנזיום שגם הם לא מזיקים.  
לעומת זאת צינור נחושת עלול להפריש תחמוצת נחושת שהיא רעילה , וגם להעלות את ריכוז הנחושת במים לרמה רעילה .
בארצות הברית נוהגים להשתמש בצנרת נחושת בבתים ואכן יש שם בעיות של הרעלות כאלה, בישראל כמעט שאין צנרת מנחושת. מלבד בבצנרתשל מים חמים - ולכן לא כדאי לשתות או להשתמש לבישול מים מברז המים החמים בבית.
צנרת של מים מטופלים ( שמוציאים מהמים את האבנית ) לא מיצטפה באבנית ולכן יותר מתכת נכנסת למים האלה. ולכן גם הכי גרוע זה צינור נחושת או פליז ביחד עם פילטר נגד אבנית .
צנרת מפלסטיק תיקנית מיוצרת מפלסטיק מיוחד מאושר למזון  ולכן לא אמורה להפריש כלום למים .

לצפיה ב-'הצינור יכול להיות עשוי מעוד כל מיני מתכות'
הצינור יכול להיות עשוי מעוד כל מיני מתכות
19/01/2018 | 09:37
1
7
שיתכן שהן בכמות קטנה אז החוק לא מתייחס אליהם.
ומתכות כאלה גם בכמות קטנה מזיקות.

כל פלסטיק בחום מפריש חומרים.

לצפיה ב-'נכון אבל יש כמויות שהגוף שלנו מסוגל לסבול בלי שום בעיה'
נכון אבל יש כמויות שהגוף שלנו מסוגל לסבול בלי שום בעיה
21/01/2018 | 12:17
גם במי מעיינות מהרים יש עקבות של מתכות לא בריאות מינרלים לא רצויים ורדיואקטיביים - אבל גם אלה כמו החומרים שנפלטים מהצנרת הם ברמה שלא משפיעה על הגוף.
לצפיה ב-'למה הזילזול בסוף? מי אמר שלא מעניין אותי משאבים ציבוריים?'
למה הזילזול בסוף? מי אמר שלא מעניין אותי משאבים ציבוריים?
17/01/2018 | 22:42
5
3
אני מטיבת לכת ומטיילת כל שבת שניה, שומרת ועידה למה שקורה בטבע במדינה שלי יותר מהאזרח ממוצע. 

לצפיה ב-'אם את צורכת מים מינרליים תוצרת הארץ '
אם את צורכת מים מינרליים תוצרת הארץ
18/01/2018 | 12:02
4
3
את שותפה להרס הסביבה. האבסורד בגדול ביותר הוא מי עין-גדי: לוקחים מים מנווה מדבר יחיד במינו ומבקבקים אותם. למה? כי בשנות החמישים הקיבוץ שהיה אז בקצה העולם קיבל היתר להשתמש במים לצרכי חקלאות (וגם זאת הייתה טפשות גדולה) ומאז אף אחד לא משנה את זה. גם מי עדן ונביעות משתמשים במים שהיו מביאים הרבה תועלת לציבור  אם היו מניחים להם לזרום בנחל. אם את שותה מים מיובאים הנזק היחיד לסביבה הוא הפחמן הדו-חמצני שנוצר בשינוע שלהם, וזה באמת די זניח.

מכל מקום, את צודקת בכך שהייתי צריך לנסח אחרת את ההודעה, ואני מתנצל.
לצפיה ב-'אני שמעתי שהם לא מונעים את הזרימה בנחל '
אני שמעתי שהם לא מונעים את הזרימה בנחל
18/01/2018 | 12:33
3
9
שמעתי פעם ממישהו שבנה להם מערכות מים שיש להם מערכת  ששואבת את המים מהסוף של הנחל ומזרימה אותו חזרה למקורות הנחל ... יש עליהם פיקוח ואסור להם לגרום להקטנת הזרימה בנחל .
חוץ מזה שכולנו שותפים להרס הסביבה הגדול ביותר שנגרם ע"י המוביל הארצי ששואב את המים מהכינרת מיבש את הכינרת את הירדן ואת ים המלח .
אז מה - שלא נשתמש מים בכלל ? או שלא נאכל ירקות וירקות תוצרת הארץ כי לא תהיה חקלאות בישראל .
בנוסף המים המינרלים זאת כמות אפסית לעומת השאיבה של חברת מקורות וזה בטל בשישים לעומת הנזק שמקורות עושה בשאיבת מים מכל הנחלים והמעיינות בישראל.
אבל משום מה כל מיני מטיפי איכות הסביבה, שונאי קיבוצים, ויחצנים של יבואני מים מינרלים מחו"ל  פילטרים של מים ומערכות טיהור מים ... חברו יחד נגד יצרני המים המינרלים ושוטפים לנו את המוח.  -  הם משקיעים הון בפרסומות בעד ונגד ובשטיפת מוח - שאל את אורי גוטליב.
לצפיה ב-'והרי החדשות: כבר לא שואבים מים מהכנרת'
והרי החדשות: כבר לא שואבים מים מהכנרת
19/01/2018 | 12:41
2
6
אפילו חושבים לבצע תהליך הפוך ולהזרים אליה מים מותפלים.

אני לא "שונא קיבוצים" וגם החברה להגנת הטבע לא.  אינני יכול להוכיח לך שאין לי אינטרסים סמויים, ואני מזמין אותך פשוט לבוא לבקר בשמורת עין-גדי ולהתרשם במו עיניך.
לצפיה ב-'אני שותה מים מהברז אצלי בבית - ככה ישר בלי שום פילטרים'
אני שותה מים מהברז אצלי בבית - ככה ישר בלי שום פילטרים
21/01/2018 | 12:20
1
לצפיה ב-'בנוסף: מצאתי בדיוק מה שכתבתי לך קודם '
בנוסף: מצאתי בדיוק מה שכתבתי לך קודם
21/01/2018 | 12:49
1
"ובתמורה הקיבוץ יעביר מים בצינור מנחל ערוגות למקום מעיין עין גדי, כפיצוי. במילים אחרות "מזייפים את הטבע"."
בכתבה זה מוצג ככה אבל אני מכיר אישית את אחד המהנדסים שתיכנן את המערכת הזאת וזה פתרון מעולה של יקטין את הזרימה בנחל .
ברור שהחברה הטובים מהחברה להגנת הטבע מתנגדים תמיד לכל שינוי בטבע זה תפקידם.
אבל לידיעתך פתרון כזה קיים ברוב, אם לא בכל הנחלים שעדיים קיימים בארצנו, כי חברת מקורות כבר שנים רבות שואבת את המים מהמקורות של הנחלים ובתמורה שואבת מים ומתחתית הנחלים ומזרימה מים בצינורות .
משום מה לא עושים עצומות כאלה גם לגבי הנחלים האחרים.   אולי בגלל שלחברת מקורות אין מתחרים  עם אינטרסים כספיים כמו שיש לחברות שמייצרות מים מינרלים.

זה שהפסיקו זמנית לשאוב מים מהכינרת זה בגלל שהצינור קצר מידי והגיעו לקו האדום השלישי מתחת לשחור הרביעי ונכנס כבר בוץ לצינור ( רק לפני כמה ימים הייתה כתבה על זה בטלויזיה )

מהאקוויפרים וממקורות הנחלים עדיין שואבים במרץ רב מים זולים  שהחקלאים בארצנו המתייבשת מקבלים במחיר מסובסד ולהשקות בהם פרחים ליצוא . (למה על זה אין עצומות? )(
לצפיה ב-'מים מינרלים זה הפתרון.'
מים מינרלים זה הפתרון.
12/01/2018 | 10:36
10
לצפיה ב-'אתה יכול לקחת תוספי תזונה כמו צנטרום וכ"ד.'
אתה יכול לקחת תוספי תזונה כמו צנטרום וכ"ד.
15/01/2018 | 12:07
11
כדור שיש בו את כל המינרלים והויטמינים  ותראה אם זה עוזר לך .
בקופת חולים לא יתנו לך את הכל הבדיקות שמגלות את כל החוסרים האפשריים וגם לא תמיד הבדיקות האלה יעילות.
במי הברז היום שמופקים בהתפלה חסר יוד סידן ומגנזיום נחושת ...ועוד מינרלים חשובים שהיו פעם במי הבארות .
מים שעוברים טיפול נגד אבנית או אלה שמקבלים מהמכשירים (מיניבר וכ"ד)  גרועים יותר מבחינה זאת כי נוסף על זה שמוציאים מהם מינרלים חשובים יש בהם יותר נתרן .
מים מינרלים בקבוקים  תלוי מאיפה הם ומה ההרכב שלהם , אם אלה מים משלגים יש בהם פחות מינרלים מאשר במי בארות , ויש גם מים מינרלים מלאכותיים כלומר מפעלים מזקקים מי ברז רגילים ומוסיפים להם מינרלים, בדרך כלל כתוב על הבקבוק.
לצפיה ב-'תודה לכל העונים'
תודה לכל העונים
17/01/2018 | 22:47
1
4
לצפיה ב-'תודה לך שהכנסת כמה הודעות לפורום הזה שלא יסגרו לנו אותו '
תודה לך שהכנסת כמה הודעות לפורום הזה שלא יסגרו לנו אותו
18/01/2018 | 11:47
6
מחוסר עניין לציבור...
את מוזמנת להמשיך לכתוב כאן .
לצפיה ב-'מה אתם אוכלים בעבודה?'
מה אתם אוכלים בעבודה?
11/01/2018 | 18:33
1
16
הסעדה בחברות לא תמיד בריאה ומזינה, זה ידוע ובתור מי שכן אוכלת קייטרינג באירגונים ולא תמיד מרוצה מהתפריט לפעמים זה יכול לבאס והמון עובדים או מכינים את הצהריים בבית או אוכלים בחוץ...כדי למנוע את זה אצלנו עכשיו התחילו טרנדים חדשים שיש בהסעדה בארגונים וקייטרינג בחברות (מסתבר שיש לא מעט ) אחד מהם זה Meatless Monday השאלה שלי האם רק הפחתה בכמות הבשר לעובדים באמת נחשבת לבריאה? 
לצפיה ב-'היום אני מביא לעבודה אוכל מהבית.'
היום אני מביא לעבודה אוכל מהבית.
15/01/2018 | 12:39
10
במקום העבודה הקודם שלי לא הרשו לעובדים להביא אוכל מהבית והיה שם חדר אוכל מפואר ואוכל "פלצני" שמתאים לחברת הייטק - אוכל כמו במלון 5 כוכבים.
אבל מסתבר שאוכל שנראה נפלא הוא גם לא תמיד בריא ואת החיידקים לא רואים ולא מרגישים  למרות הפאר והאוכל הטעים , במהלך 15 שנים שעבדתי שם  חטפתי כמה פעמים  זיהום קשה במעיים ובסוף גם נדבקתי בהליקובקטר פילורי מהאוכל ,  אחרי 15 שנה של האוכל הזה גם עליתי במשקל והתחלתי לסבול משומנים בדם ויתר לחץ דם.
רק אחרי שהתחלתי לעבוד במקום עבודה אחר והחלתי לאכול אוכל שאני מביא מהבית, ירד לי האסימון שכל הבעיות האלה היו בגלל האוכל הזה.

לצפיה ב-'המשקל יורד בלי להגביל קלוריות או כמויות '
המשקל יורד בלי להגביל קלוריות או כמויות
11/01/2018 | 10:56
20
המשקל שלי מהיום בבוקר 71.6 וה BMI שלי עכשיו 23.7 כלומר "משקל תקין". (לפני ארבע שנים היה מעל 30)
והלחץ דם שלי שהיה לפני ארבע שנים 175/100 היום  110/70 והכולסטרול שהיה מעל 200 , עכשיו 129 .
וזה למרות שאני אוכל המון ולא מגביל את עצמי בקלוריות או בכמות האוכל כבר הרבה מאד זמן.
אני מקווה שזה אומר שאני אוכל נכון , והמסקנה שלי היא שאפשר לרזות אם רק אוכלים את הדברים הנכונים ולא אוכלים את הדברים הלא נכונים גם בלי צורך להקפיד על מספר קלוריות.
לצערי הרב עדיין לא הצלחתי לשכנע אף אחד לאמץ את התפריט שלי  
לצפיה ב-'הייתי שלושה ימים בדיאטה ללא סוכר לבן בכלל'
הייתי שלושה ימים בדיאטה ללא סוכר לבן בכלל
03/01/2018 | 20:49
17
40
ועכשיו החלפתי את הסוכר הלבן בסוכר ענבים.  סוכר ענבים זה דקסטרוזה שזה למעשה גלוקוז בלבד.

הוא הרבה פחות מתוק מסוכר לבן, שזה חצי גלוקוז וחצי פרוקטוז.

נמצא שפרוקטוז שמקבלים כתוספת בסוכר לבן או סירופ תירס מאוד מזיק לבריאות.

הקפה והתה עם סוכר ענבים הרבה פחות מתוק.  זה עניין שאפשר להתרגל אליו.  ושמתי לב שאחרי שתיה כזאת הרבה יותר שבעים.

יש טענה שאכילה/ שתיה של דברים עם פרוקטוז משבשת את תחושת השובע
ולכן המוח דורש מזה עוד ועוד.
יתכן שגם בגלל זה הוא מוסף למזון ולכל השתיה המתוקה.

זה, וגם בגלל שללא פרוקטוז המזון הזה יהיה הרבה פחות מתוק.  ומתוק לצערנו זה היום מה שמוכר.

לצפיה ב-'וגם מישום מה סוכר ענבים הרבה יותר יקר מסוכר לבן'
וגם מישום מה סוכר ענבים הרבה יותר יקר מסוכר לבן
04/01/2018 | 01:05
11
סוכר לבן נמכר בחבילה של קילו ועולה בערך 5 שקלים אולי קצת יותר.

סוכר ענבים נמכר בחבילה של חצי קילו. יש כאלה ב- 15 שקל ואפילו קצת יותר ויש כאלה ב 12 שקל ואולי קצת יותר.
וקראתי שמישהו גם קנה ב-8 שקל לחצי קילו.  

בכל מקרה גם במחיר הכי נמוך זה יותר יקר מסוכר לבן.

לצפיה ב-'אני כבר ארבע שנים בלי שום סוכר , ואני ממליץ לכולם לאמץ זאת'
אני כבר ארבע שנים בלי שום סוכר , ואני ממליץ לכולם לאמץ זאת
04/01/2018 | 12:07
15
19
ואחרי שהתרגלתי הסוכר לא חסר לי בכלל.
כל הסוכרים (וגם העמילן) גרמים ליצור עודף של אינסולין וזה הורמון שמגביר את תחושת הרעב ועושה חשק לאכול עוד סוכר.
נכון שיש הבדלים בין גלוקוז פרוקטוז ועמילן מבחינה זאת , ומצד שני יש גם את הנושא של ערך גליקמי... אבל כל זה "בקטנה" ,כי בסופו של דבר כל הסוכרים גורמים לתהליך הזה. שמוביל להשמנה.
אני מסתדר בלי סוכרים וממתיקים בכלל וכשבא לי "מתוק" אני אוכל איזה פרי.
לצפיה ב-'אני לא יכול לשתות תה וקפה בלי סוכר'
אני לא יכול לשתות תה וקפה בלי סוכר
05/01/2018 | 01:19
14
24
אז בלי סוכר בכלל זה גם בלי שניהם.  וזה יותר מידי.
גם לבישולים סוכר בכמות קטנה זה דבר שצריך.

אז אחרי שחקרתי את העניין הרבה זמן הגעתי למסקנה שסוכר הענבים (דקסטרוזה)
זה הסוכר הכי פחות רע בשבילי.  כי הוא מכיר רק גלוקוז ואין שם פרוקטוז.

כי למי שבריא, מדד גליקמי הוא חסר משמעות.
בהעמסת סוכר בודקים כמה זמן אחרי שתית סוכר הוא נשאר בדם.
המחקרים הראו שהדבר שהכי משפיע לטובה על זה זה פעילות גופנית.   

לעומת זאת הפרוקטוז זה חומר מזיק שבגללו הגוף מייצר יותר שומן וטרגליצרידים, אפילו אצל מי שלא חולה במחלות שקשורות לשניהם.  ככה שעדיף תמיד להקטין מאוד את הצריכה שלו.

המחקרים גם הראו שהבעיה של חולי סוכרת וגם מי שטרום סוכרתי, הוא שהגוף לא מצליח לנצל את האינסולין. (תנגודת אינסולין) והדבר שמשפיע על זה הוא הפרוקטוז שגורם לשומן להצטבר בכבד ובעוד איברים.
ככה שגם כאן מגזימים בנושא של המדד גליקמי גבוהה והנזק שהוא גורם.

אגב, לפרוקטוז יש מדד גליקמי מאוד נמוך. בגלל זה בעבר רופאים ותזונאים המליצו עליו כסוכר למי שחולה בסוכרת.  מתברר שזאת היתה טעות קשה וברגע שהבינו את המסלול המטבולי של הפרוקטוז והנזק שהוא גורם הפסיקו עם ההמלצה הזאת.

לצפיה ב-'אם'תה ממתיק בסוכר ענבים ובגלל שזה פחות מתוק אתה שם יותר סוכר'
אם'תה ממתיק בסוכר ענבים ובגלל שזה פחות מתוק אתה שם יותר סוכר
07/01/2018 | 13:06
2
13
"יוצא שכרך בהפסדך" כי זה יותר קלוריות.
לדעתי עדיף ממתיק מלאכותי מאשר סוכר כל שהוא .
והכל עניין של פרופורציות וכמויות , הכבד יכול להתמודד עם כמויות קטנות של פרוקטוז כמו שהוא יכול להתמודד עם כמויות קטנות של אלכהול .

לצפיה ב-'וקבל קישור למאמר בנושא '
וקבל קישור למאמר בנושא
07/01/2018 | 15:03
12
לצפיה ב-'בכמויות שאני אוכל ועם המצב הבריאותי שלי..'
בכמויות שאני אוכל ועם המצב הבריאותי שלי..
09/01/2018 | 12:34
16
(אין לי סוכרת וגם לא במשפחה)
עדיף לי קצת יותר גלוקוז מאשר פרוקטוז.

הבדיקות היום מראות שגם בכמות הקטנה של פרוקטוז שאוכלים (שלא מפירות)
הוא מזיק.

על סוכר מלאכותי אין בכלל מה לדון.  מחקרים חדשים מראים שהוא משבש את חידקי המעיים מה שיכול לגרום למגוון בעיות בריאות כולל השמנה.

לצפיה ב-'גם אני חשבתי כמוך לא האמנתי שאצליח לשתות בלי סוכר בכלל'
גם אני חשבתי כמוך לא האמנתי שאצליח לשתות בלי סוכר בכלל
12/01/2018 | 01:50
10
19
כשמורידים משמעותית את הסוכר זה ממש עוזר לשתות בלי. פתאום מרגישים את הסוכר שקיים בכל המזונות האחרים שלנו.
מה שעוזר לי (וזה דיי דוחה אבל שותה את זה כמו ששותים תרופה,וזאת התרופה שלי לתשוקות לפחמימות (שהופכות לסוכרים בדם אחכ) ולסוכרים) זה .... לשתות כף חומץ תפוחים בבוקר ובערב. זה גם שורף את השומן הבטני וגם מאזן את רמת הסוכר בגוף ויש לו עוד המון דברים טובים ובריאים לגוף
לצפיה ב-'שורף את השומן הבטני'
שורף את השומן הבטני
12/01/2018 | 09:49
6
19
כן, בטח.

יש עדויות אנקדוטליות שזה משפיע לטובה על הסוכר בדם, זה נכון. טענות כאלה יש על כמה מאות  מזונות אחרים.
לצפיה ב-'בפרוקטוז מול גלוקוז, קלוריה מול קלוריה..'
בפרוקטוז מול גלוקוז, קלוריה מול קלוריה..
12/01/2018 | 10:44
5
14
נמצא שפרוקטוז מייצר יותר שומן בגוף.
לצפיה ב-'נניח לרגע שזה נכון'
נניח לרגע שזה נכון
15/01/2018 | 15:56
4
4
איך זה מאשש את הטענה ששתיית חומץ אורגני שורפת שומן בטני?
לצפיה ב-'אני לא דיברתי על חומץ.'
אני לא דיברתי על חומץ.
16/01/2018 | 19:14
3
4
לצפיה ב-'פותח השרשור דיבר על חומץ'
פותח השרשור דיבר על חומץ
17/01/2018 | 12:46
2
4
ואמר שהוא שורף את השומן הבטני, ולזה התייחסתי.
לצפיה ב-'אני פתחתי את השרשור'
אני פתחתי את השרשור
17/01/2018 | 19:45
1
8
ולא דיברתי על חומץ.
לצפיה ב-'שרשור המשנה עוסק בחומץ '
שרשור המשנה עוסק בחומץ
18/01/2018 | 11:48
4
לצפיה ב-'נב = חומץ תפוחים לא שונה מחומץ מפירות אחרים '
נב = חומץ תפוחים לא שונה מחומץ מפירות אחרים
15/01/2018 | 12:47
2
10
לשתות כף חומץ - לא נראה לי .  כל האגדות שקשורות לחומץ תפוחים לדעתי זה סיפורי סבתא.
(חומץ זה חומצה אצטית כ 3-5% ומים וגם כל מיני מינרלים שהיו בפרי עצמו - אם תאכל תפוח תקבל אותם יותר טוב מאשר בחומץ) 
חומץ בכללי זה חומר מחטא מצויין לפטריות בפה וגם ברגליים , טוב נגד אפפטות בפה ... אבל  מכיל קלוריות יותר מסוכר (כמעט כמו אלכהול) ואני לא כל בטוח שכדאי לשתות אותו ככה. כשיש לי כאב גרון או אפטות בפה אני שוטף את הפה מגרגר עם חומץ ויורק אותו.
את השומן הביטני שורפים רק ע"י דיאטה נכונה ופעילות גופנית .
לצפיה ב-'אני ההוכחה שחומץ עוזר לשירפת השומן הביטני!'
אני ההוכחה שחומץ עוזר לשירפת השומן הביטני!
17/01/2018 | 22:54
1
8
התמדתי במשך מספר חודשים וזה פעל ועזר 
כשאני רוצה להחזור ולהכנס למסלול של דיאטה (קיטוזיס למי שמבין זה קשור לתזונה הקטוגנית) אני מקפידה על שתיית חומץ תפוחים וזה כמעט ולגמרי הורג לי את התשוקה לסוכרים (אנחנו כולנו מכורים ולא יודעים עד כמה, עוד מספר שנים אחד מתוך שלושה יהיה חולה בסוכרת) מי שכתב שתפוח יכול לעזור לו כמו חומץ... לך על זה
לצפיה ב-'אני הוכחה שתפוח מקטין את השומן הביטני ובכלל את השומן '
אני הוכחה שתפוח מקטין את השומן הביטני ובכלל את השומן
18/01/2018 | 11:57
12
רזיתי 25 קילוגרם, והורדתי את השומן הבטני שלי לגמרי,  בעזרת דיאטה שמבוססת על ירקות פירות ותפוחי עץ ( לפחות שניים ביום) וגזר , וגם קצת פעילות גופנית מוגברת.
האם רזיתי בגלל התפוחים ?
אולי בגלל הגזר?
אולי בגלל היתר..
אני חושב שזה בגלל המכלול
וגם לדעתי את הורדת את השומן הבטני בגלל כל היתר של מה שאת עושה ולא בגל החומץ דווקא , אם החומץ עוזר לך נגד תשוקה לסוכרים סבבה - ואגב זה לא פלא בכלל כי החומץ בעצמו מכיל הרבה פחממות  - מבחינה זאת  כוס חומץ = לכוס יין . כי חומץ תפוחים מיוצר מיין  תפוחים- הסוכר במיץ תפוחים הופך לאכהול , והאלכהול שביין הופך לחומצה אצטית,  שזה אותו מספר פחממות\קלוריות בדיוק.

אגב אני התגברתי על החשק לסוכר פשוט ע"י זה שקיבלתי החלטה לא לגעת בכל מה שמכיל סוכר בצורה מלאכותית .  אם אני רוצה משהו מתוק אוכל תפוז, גזר או תפוח עץ...
לצפיה ב-'אי חשיפה למספיק שמש יגרום לאי הגעה לגובה הפוטנציאלי?'
אי חשיפה למספיק שמש יגרום לאי הגעה לגובה הפוטנציאלי?
03/01/2018 | 14:53
5
30
זה יגרום לאדם להיות נמוך יותר ממה שהיה אילולי היה נחשף מספיק לשמש ?
לצפיה ב-'כן ! כי השמש גורמת להווצרות ויטמין D שחשוב לגדילה'
כן ! כי השמש גורמת להווצרות ויטמין D שחשוב לגדילה
04/01/2018 | 12:19
4
21
אבל יותר מידי שמש גורם לסרטן .
חשיפה של ידיים או רגליים ופנים עשר דקות ביום לשמש לבעלי עור בהיר מספק מספיק ויטמין D לכל היום , ואפילו ליותר מיום אחד.
אבל לא חייבים להסתכן בסרטן מהשמש , אפשר לקבל ויטמין D  גם מהמזון (דגים, ביצים, חלב וכ"ד) וגם בתוסף תזונה (טיפות או כדורים).

לצפיה ב-'למה לא אמרו לנו לקחת ויטמין די?ולמה לא בדקו לנו אם הוא תקין'
למה לא אמרו לנו לקחת ויטמין די?ולמה לא בדקו לנו אם הוא תקין
04/01/2018 | 15:02
3
32
אצלנו?

מאיפה לנו לדעת שיש דבר כזה ויטמין די שצריך לקחת?
זה לא שהלכנו לעמוד במיוחד בשמש...

אגב
לצפיה ב-'הוא פרופסור - אתה צריך לשאול אותו את השאלה קצת אחרת'
הוא פרופסור - אתה צריך לשאול אותו את השאלה קצת אחרת
04/01/2018 | 16:28
2
20
למשל:
"האם מחסור כרוני  בוויטמין D בגיל צעיר עלול להשפיע על גדילה? "
אולי תראה לו את המאמר הזה למשל :

אחרי שיענה עלך על השאלה הראשונה שאל אותו :

"האם אי חשיפה לשמש עלול לגרום למחסור בויטמין D. ? "

ואחרי זה " האם אפשר מזה להסיק שאי חשיפה לשמש משפיעה על גדילה? "

הוא בטוח למד בביס לרפואה שילדים לא נחשפו לשמש סבלו מרככת עצמות ואי התפתחות עצמות ושאחד הדברים הכי חשובים שקשורים לגדילה זה השלד והעצמות בגוף.

אבל כמו שכתבתי פרופסורים הם "מומחים" - וידוע שמומחה זה אדם שלומד יותר ויותר על פחות ופחות... עד שבסוף הוא יודע הכל על שום דבר.  
יכול להיות שהוא הכי יודע מכולם בתחום שבו הוא מומחה אבל לא מסוגל לקשר בין דברים אחרים שלא קשורים לתחום המומחיות שלו כמו תזונה שמש ויטמינים ...
ויכול להיות שהוא יודע משהו שאחרים לא יודעים בכל מקרה לא יזיק לדאוג לרמה טובה של ויטמין D לכל ילד ,נעל , מתבגר , וגם למבוגר.  או ע"י תוספים או ע"י חשיפה מבוקרת לשמש .
כשאני היתי ילד קיבלנו שמן דגים שמכיל ויטמין D וגם חשפו אותנו לשמש כי ידעו שזה ועזר לעצמות ולמניעת רככת .
לצפיה ב-'אנחנו לא ידענו מה זה ויטמין די .'
אנחנו לא ידענו מה זה ויטמין די .
04/01/2018 | 17:07
1
19
ולימדו אותנו להיזהר מהשמש ולא להחשף (בטח לא לעמוד 10 דקות מולה)
ואין את זה במזון.

ממש מוזר שלא בודקים את זה ולא אומרים לקחת את זה.

מה צריך לעשות?
לצפיה ב-'כתוב בויקיפדיה מה זה ויטמין D'
כתוב בויקיפדיה מה זה ויטמין D
07/01/2018 | 12:59
8
אז היום כולם צריכים לדעת. ( למרות שאני שמעתי על זה בית ספר יסודי לפני הרבה שנים, שצריך להחשף למשמש ולקחת שמן דגים נגד רככת עצמות)
ומי שמפחד מהשמש יכול לקחת תוסף תזונה .
ויש הרבה רופאים שאומרים את זה וממליצים לקחת ויטמין D.
לצפיה ב-'היי, זקוקה לעזרה'
היי, זקוקה לעזרה
03/01/2018 | 14:56
20
אני מחפשת טבלה (ממקור מוסמך) של זמני שהיית נוזלים בקיבה ולא מצליחה למצוא. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'שלום. האם אדם בוגר יכול לדעת מה הגובה הגנטי שלו ? '
שלום. האם אדם בוגר יכול לדעת מה הגובה הגנטי שלו ?
03/01/2018 | 13:01
1
20
אם פוטנציאל הגובה הוחמץ ,
אפשר לדעת כמה ס"מ "הפסיד" ?
תודה!
לצפיה ב-'זה לא מדע מדוייק.'
זה לא מדע מדוייק.
21/01/2018 | 14:02
אין דבר כזה פוטנציאל גובה שהוא ידוע מראש .
אבל יש רופאי גדילה שיכולים לומר לפי צילומים רנטגן של העצמות אם הגדילה נגמרה או לא נגמרה ואם אתה יכול עדיין לגדול.
לצפיה ב-'איזה קובה מוכנה מומלץ לבשל ? '
איזה קובה מוכנה מומלץ לבשל ?
31/12/2017 | 12:37
1
12
לצפיה ב-'רק קובה שמכינים בבית מחומרים טריים וטיבעיים .'
רק קובה שמכינים בבית מחומרים טריים וטיבעיים .
01/01/2018 | 16:55
11
לא חסר מתכונים ברשת.
אפשר להכין הרבה ולהקפיא  .
לצפיה ב-'מהו האוכל המומלץ לגובה לגביהה?'
מהו האוכל המומלץ לגובה לגביהה?
31/12/2017 | 13:34
14
17
איזה אוכל ידוע בתור מגביה ?

תודה!

לצפיה ב-'דיאטה שלא חסר בה אבות מזון ויטמינים ומינרלים ושינה טובה'
דיאטה שלא חסר בה אבות מזון ויטמינים ומינרלים ושינה טובה
01/01/2018 | 16:52
13
21
מספיק שעות שינה בלילה, שינה בשעות קבועות לפי המחזור הטיבעי של הגוף, כדי לישון נכון ומספיק חשוב גם לא לעשן ולא להשתמש בסמים באלכהול ובקפאין (קפה ,רדבול, קוקה קולה...)שמבשים את שעות השינה. (להמנע מכל המשפחה של החומרים שנגמרים ב"אין" קפאין ניקוטין קוקאין וכן הלאה )
לפני השינה רצוי להחשיך את הבית , רצוי לא לשבת בשעות מאוחרות של לפני השינה מול מסך המחשב והטלויזיה כי האור של המסכים משבש את השינה.

לצפיה ב-'הסר את ידיך מקפאין!'
הסר את ידיך מקפאין!
03/01/2018 | 14:07
12
9
קפאין הוא חומק טוב ובריא, לפחות בכמויות של עד 5 כוסות קפה ביום.  יש המון מחקרים שתומכים בזה (ועכשיו בטח נשמע על איך היצרנים מטים את המחקר ומטעים את כולנו).
לצפיה ב-'לא אמרתי שהוא לא בריא, הוא מעורר ולכן מפריע לשינה '
לא אמרתי שהוא לא בריא, הוא מעורר ולכן מפריע לשינה
04/01/2018 | 12:26
11
14
למשל אני לא יכול להירדם בלילה  אם אני שותה כוס קפה אחרי 12 בצהריים.
בקשר למחקרים - יש מחקרים שהוכיחו שהקפה בריא או לפחות לא מזיק כמו שחשבו קודם , וזה לאו דווקא בגלל הקפאין מיחסים את זה לנוגדי חימצון שיש שבו.
בכל מקרה העובדה שקפאין חומר מעורר ומפריע לשינה לרוב האנשים גם הוכחה.

הוא שאל על גדילה- הורמון גדילה מופרש בשינה ובשלבים העמוקים שלה ואם קפאין מפריע לשינה אז הוא גם יפריע לגדילה. (במיוחד בכמויות האדירות של קוקה קולה שהילדים בימנו שותים)
לצפיה ב-'התגובה שונה אצל אנשים שונים'
התגובה שונה אצל אנשים שונים
04/01/2018 | 12:51
10
9
מי שיש לו בעיות שינה ורגיש לקפאין באמת צריך להתנזר ממנו בשעות הקריטיות, אבל יש לא מעט אנשים שזה לא המצב אצלם, למשל בגלל שעם הזמן הגוף שלהם התרגל אליו. כבר שנים רבות אני שותה הרבה קפה בכל שעות היום עד 22:00 בלילה ואין שום השפעה על השינה שלי - כולל מדי פעם תנומת צהריים די בסמוך לשתיית כוס קפה.

לצפיה ב-'אולי אם לא היית שותה היית ישן טוב יותר?'
אולי אם לא היית שותה היית ישן טוב יותר?
09/01/2018 | 11:00
9
5
קפאין זאת תרופה, ואני חושב שעקרונית להכניס כמה שפחות תרופות לגוף שמשגעות את המנגנונים הטיבעיים זה יותר נכון מבחינה בריאותית.
לצפיה ב-'קפאין זאת תרופה?'
קפאין זאת תרופה?
09/01/2018 | 15:42
8
4
אתה יכול לקרוא לו בכל שם שתרצה, שה לא משנה את העובדה הבסיסית שקפאין אינו מזיק - וכנראה אפילו מועיל - לבריאות.  

לצפיה ב-'בוודאי קפאין זה חומר פעיל בתרופות רבות.'
בוודאי קפאין זה חומר פעיל בתרופות רבות.
10/01/2018 | 10:40
7
9
קפאין חומר פעיל פרמצבטי ונמצא בהרבה תרופות, יש אפילו זריקות של קפאין .
קפאין זה סם שנמצא בצמחים ומשפיע על מערכות בגוף כמו כל תרופה אחרת, יש לו השפעה על מערכת העצבים וגם תופעות לואי,  מבחינה זאת לא שונה מחומרים אחרים דומים   קוקאין ( שמופק מעלי קוקה) , או אופיום ( מפרג ) , או THC מקנאביס , או ניקוטין  (טבק) .
כל החומרים האלה מופרשים מצמחים כחלק ממנגנון ההגנה שלהם נגד מזיקים, הם משפיעים על מערכת העצבים והמוח של בעלי חיים , הצמח עצמו לא זקוק להם אלא להגנה - כלומר אלה בעצם רעלים נגד בעלי חיים.    
אם לקחת כל יום קפאין מועיל לבריאות או לא ?, יש מחקרים לכאן ולכאן  כמובן שחברות מסחריות מעורבות במחקרים האלה ולכן אמינותם מוטלת בספק.
מילא לשתות כוס קפה אבל הכמויות שיש בקוקה קולה או  במשקאות אנרגיה מוגזמות ושם זה קפאין מלאכותי
עקרונית אפשר לומר שכל התרופות "מועילות לבריאות"  למי שזקוק להם , אבל לקחת סתם תרופה בלי צורך לא תמיד בריא. כמו לקחת כל יום אקמול או אדוויל   כל רופא יגיד לך שזה לא מזיק. ולפי הפרסומות של חברות התרופות זה אפילו מומלץ.
לצפיה ב-'שיהיה'
שיהיה
15/01/2018 | 16:07
6
3
אני מכיר קפאין כחומר שמוסיפים לתרופות מסוימות כנוגד להשפעה המנמנמת שלהן, אבל אני מסופק אם זה מקנה לו את הייחוס "תרופה". מכל מקום, אין הרבה טעם להתווכח על הגדרות, ומה שחשוב לענייננו זה שקפאין הוא חומר בריא לגוף, גם אם שני מליון נטורופתים ורופאי אליל אחרים אומרים ההיפך. בית הספר לבריאות הציבור של אונ. הרוארד הוא אחד הגופים האמינים ביותר בתחום.

לצפיה ב-'כמו שכתבי קודם זה בריא , אבל בתנאי שלא מפריע לשינה.'
כמו שכתבי קודם זה בריא , אבל בתנאי שלא מפריע לשינה.
17/01/2018 | 16:21
5
4
גם לקחת קבוע אספרין זה בריא, ומוריד את הסיכוי ללקות בהתקף לב ובסרטן המעי הגס.
אבל בתנאי שאין לך אולקוס.
אלכהול במידה כנראה גם בריא, אבל בתנאי שהכבד שלך בסדר אין לך ליתר לחץ דם ואתה לא בהריון .
ויש עוד כאלה.
לצפיה ב-'כמו שכתבת קודם?'
כמו שכתבת קודם?
18/01/2018 | 12:12
4
6
התייחסתי להמלצה הגורפת שלך "(להמנע מכל המשפחה של החומרים שנגמרים ב"אין" קפאין ניקוטין קוקאין וכן הלאה )". אם היית כותב "להמנע מכל מה שמפריע לך לישון טוב"  לא הייתי מתערב, אבל הכללת קפאין ברשימה יחד עם ניקוטין  וקוקאין לא נראית לי שריד להמלצות מימים עברו שכנראה אינן תקפות.
לצפיה ב-'השירשור התחיל בבחור ששאל על גדילה '
השירשור התחיל בבחור ששאל על גדילה
18/01/2018 | 12:44
3
11
המלצתי לו להימנע\לצמצם  בין היתר קפאין בגלל  ששינה משפיעה על גדילה והקפאין עלול להפריע לו לשנתו ...
זה בסדר גמור מצידי שהתערבת - בכלל לא היה מזיק אם הייתה כותב כאן קצת יותר כדי לשמר את הפורום.
אני מסכים לחלוטין שיש הרבה מחקרים מדעיים,  שקפה עוזר לבריאות ולא מזיק לשתות קפה כמו שחשבו פעם.
בקשר ליתר הסמים , כל יתר הסמים, גם אלה שמרדימים,  עלולים לשבש את מחזור השינה ערות הטיבעי ולכן לגרום לחוסר בהורמון גדילה שמופרש בזמן השינה.
ההורמון מופרש  בשלבים מסוימים של השינה, ושינה לא טיבעית , או לא בזמנים הנכונים הטיבעיים, כמו זאת שנגרמת ע"י סמים מעוררים או מרדימים, עלולה לשבש את המחזור הטיבעי הזה  ואת הפרשת הורמון הגדילה.
לצפיה ב-'חבל שאני לא זכיתי ממך ליחס כזה... '
חבל שאני לא זכיתי ממך ליחס כזה...
18/01/2018 | 15:13
7
במקום לכתוב לי "זה בסדר שהתערבת" בכל פעם שתיקנתי הכללות וניסוחים לא מדויקים שלך, הדפת את דבריי – הסטת את הנושא / התעלמת / סירבת לקחת אחריות על הניסוחים שלך כי "לא מעניין אותך מי אמר מה".
לצפיה ב-'ציטוט '
ציטוט
19/01/2018 | 12:45
1
2
כתבת "(להמנע מכל המשפחה של החומרים שנגמרים ב"אין" קפאין ניקוטין קוקאין וכן הלאה )". הגבתי על המשפט הזה. דומני שמיצינו.
לצפיה ב-'התכוונתי רק בהקשר של הפרעה לשינה שמפריעה לגדילה...'
התכוונתי רק בהקשר של הפרעה לשינה שמפריעה לגדילה...
21/01/2018 | 12:50
2
לצפיה ב-'סנפרוסט'
סנפרוסט
27/12/2017 | 18:59
7
31
היי, אולי מישהו/י יודע/ת אם בירקות **הקפואים** של סנפרוסט נשמרות גם התכונות של הירק? לפי מה שראיתי ברשת מוזכרים בעיקר ברזל וחלבונים אך אף מילה על שמירת התהליכים שמושפעים מהירק בצורתו הטבעית כגון סיוע בספיגת כולסטרול וכו'

לצפיה ב-'כמעט הכל נשמר'
כמעט הכל נשמר
28/12/2017 | 14:00
2
22
אילו מזונות מסייעים בספיגת כולסטרול?
לצפיה ב-'ירקות'
ירקות
28/12/2017 | 15:54
1
20
עפ"י הרשת :) כרוב ניצנים,ברוקולי,תרד לסוגיו,תאנים וכל ירק שעשיר בפיטוסטרולים
לצפיה ב-'כולסטרול מורידים ע"י פעילות גופנית אירובית ודיאטה.'
כולסטרול מורידים ע"י פעילות גופנית אירובית ודיאטה.
01/01/2018 | 17:07
13
דיאטה מאוזנת מופחתת שומן ופחממות וחלבונים.
עוזרים להורדת כולסטרול - ויטמין B3  וחומצה פולית , שנמצאים בבשר דגים ביצים ירקות הדרים ובקטניות .
אם הכולסטרול לא יורד בעקבות דיאטה והרזיה, חובה לקחת תרופות - ניאצין או סטטינים.
פעם חשבו שביצים גורמות לכולסטרול אבל הוכח שזה לא נכון.

לצפיה ב-'להפחית את צריכת הסוכר פרוקטוז'
להפחית את צריכת הסוכר פרוקטוז
03/01/2018 | 20:14
3
16
שגורם ליצירת טרגליצרידים שגורמים ליצירת כולסטרול "רע" מסוג שרע באמת.

לצפיה ב-'ממה שקראתי הסוכר הזה רע כשהוא מזוקק , אבל כשהוא בא בתוך הפרי'
ממה שקראתי הסוכר הזה רע כשהוא מזוקק , אבל כשהוא בא בתוך הפרי
04/01/2018 | 14:56
2
11
באופן טיבעי הוא לא מזיק כלל כי הוא בריכוז הרבה יותר נמוך בתוך הפרי, ובנוסף בפרי הוא גם בא ביחד עם סיבים שגורמים לזה שלא כולו יתעכל . וגם עם ויטמינים מינרלים נוגדי חימצון שטובים לכלי הדם ללב ...
נמצא במחקרים רבים שאכילת פירות שלמים , מאריכה חיים מקטנה לחץ דם כולסרטול ומחלות זיקנה, ולא גורמת להשמנה.  כמו שאומרים : " An apple a day keeps the doctor away"
לצפיה ב-'נכון. בגלל זה פרוקטוז עדיף לקבל רק מפירות וירקות'
נכון. בגלל זה פרוקטוז עדיף לקבל רק מפירות וירקות
05/01/2018 | 01:23
1
17
אבל גלוקוז זה למעשה כל הפחממות וגם הגוף יודע לייצר אותו מחומרים אחרים.

לצפיה ב-'גלוקוז משמין בדיוק כמו פרוקטוז אותו מספק קלוריות'
גלוקוז משמין בדיוק כמו פרוקטוז אותו מספק קלוריות
21/01/2018 | 12:58
יש לו  אינדקס גליקמי יותר גרוע ולכן הוא מעלה אינסולין יותר מהר וגורם יותר להרגשת רעב וצורך בעוד מתוק, והוא גם פחות מתוק ולכן צורכים ממנו יותר כדי להגיע ליותר מתיקות ...
ולכן לצרוך גלוקוז במקום פרוקטוז להמתקה זה אולי יותר טוב למי שיש בעיות בכבד,  אבל ממש לא פתרון טוב כדי לרזות.

לצפיה ב-'האם ניתן להוסיף לדייסת שיבולת שועל כוסמין או שעורה?'
האם ניתן להוסיף לדייסת שיבולת שועל כוסמין או שעורה?
22/12/2017 | 15:13
3
61
שלום לכם,
האם אפשרי?

ואם כן, האם צרחך לרכוש פתיתי שעורה/כוסמין או שאפשר להוסיף את הזרעים עצמם?
(קשה להשיג פתיתי שעורהופתיתי כוסמין)

תודה
לצפיה ב-'אציין שניתן בקלות להשיג שעורה או כוסמין אבל לא כפתיתים...'
אציין שניתן בקלות להשיג שעורה או כוסמין אבל לא כפתיתים...
24/12/2017 | 15:31
2
12
אלא כגרגירים/גרעינים,
לא נראה לי שאפשרי להוסיף אותם כמרכיב שדייסת שיבולת שועל

אודה לדעתכם
לצפיה ב-'זו שאלה לפורום בישול .'
זו שאלה לפורום בישול .
26/12/2017 | 14:12
1
20
מבחינה תזונתית כולם אותו דבר.
לצפיה ב-'אשאל בפורום בישול, שאלה: אם מבחינה תזונתית זה אותו דבר...'
אשאל בפורום בישול, שאלה: אם מבחינה תזונתית זה אותו דבר...
26/12/2017 | 14:35
8
אז אולי כדאי ואפשר להשתמש בזה כפי שזה
(רק שפתיתי כוסמין או פתיתי שעורה "יתמוססו" טוב יותר בתוך התבשיל)
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:16
2

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'צריכה קלורית'
צריכה קלורית
12/12/2017 | 14:36
13
54
האם ייתכן שבגלל צריכה קלורית שלילית למשך כשבוע אני מרגיש חלש ורעב מאוד והגוף לא מסתגל לזה, או שזה עניין פסיכולוגי?
לדוג' המאזן הניטרלי שלי הוא 2500 קל'
ואני צורך רק 2200קל'
לצפיה ב-'ברור שזה כך בהתחלה של דיאטה כך מרגישים'
ברור שזה כך בהתחלה של דיאטה כך מרגישים
12/12/2017 | 15:17
12
29
אחרי כן הגוף מתרגל .
אבל אתה צריך לבדוק אם לא חסר לך משהו בדיאטה- הדיאטה צריכה להיות מאוזנת בכל אבות המזון ויטמינים ומינרלים.
לפעמי מאד קשה לאזן את הדיאטה אז אפשר לקחת איזה מולטיויטמין לתקופה.

לצפיה ב-'טווח ארוך'
טווח ארוך
13/12/2017 | 18:55
11
19
ומה קורה במאזן שלילי שכזה לטווח של מס׳ חודשים או יותר,
האם זה משהו שעלול לפגוע בגוף? תהיה לזה השלכה מיידית כלשהי (מעבר להרזיה)?
לצפיה ב-'בטווח ארוך כל זמן שה BMI שלך הוא בתחום האופטימלי'
בטווח ארוך כל זמן שה BMI שלך הוא בתחום האופטימלי
14/12/2017 | 10:23
10
23
אתה יכול להמשיך בדיאטה דלת קלוריות בלי שום בעיה בריאותית.
מצד שני אם חסר לך מרכיב בתזונה ויטמין או מינרל זה יכול לגרום לנזק מאד חמור גם בטווח קצר.
לכן צריך כל הזמן לדאוג לתזונה מאוזנת שמכילה את כל אבות המזון ו\או לקחת תוסף תזונה ,למשל  מולטיויטמין מולטימינרל  (כמו צנטרום וכ"ד)  ליתר ביטחון.

לצפיה ב-'מסת שריר'
מסת שריר
21/12/2017 | 09:31
9
13
מה לגבי מסת השריר במאזן השלילי הזה לאורך זמן, היא לא תידלל?
לצפיה ב-'מאזן שלילי ומסת שריר'
מאזן שלילי ומסת שריר
21/12/2017 | 12:37
7
15
כן, תהיה הפחתה מסוימת במסת שריר. ניתן למזער את הירידה ע"י תרגילי כוח ("משקולות")  ודיאטה עתירת חלבונים - שני גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף ויש מי שימליצו אפילו על יותר. לא לגמרי ברור אם דיאטה כזאת עלולה להזיק לכליות אלא אם כן יש בעיה כלייתית מלכתחילה - ככל הנראה האזהרות של הרופאים בעניין זה אינן מבוססות מחקרית אבל אני לא רופא!

לצפיה ב-'ואיך אני מחזיר את המסה שאבדה?'
ואיך אני מחזיר את המסה שאבדה?
21/12/2017 | 16:36
6
12
אם אני ממשיך במאזן השלילי לאורך שנה אז למעשה יהיה המשך מסוים של איבוד המסה?
כדי להחזיר את המסה שאבדה אני אצטרך לחזור למאזן נייטרלי/חיובי?
למשך כמה זמן?
ברור לי שאתם עונים על סמך הערכה בלבד..
תודה על התשובות!
לצפיה ב-'ירידה לצורך עליה'
ירידה לצורך עליה
22/12/2017 | 11:27
5
15
כן, אם תתמיד במאזן קלורי שלילי במשך שנה תמשיך לאבד מסת שריר לאורך כל התקופה. לפי השאלות שלך אני מניח שאתה רוצה להוריד 15 ק"ג ממשקלך במשך השנה הזאת, ובתנאים אופטימליים (כולל גנטיקה טובה) היחס שאפשר להגיע אליו הוא משהו כמו 5:1 לטובת השומן, כלומר  מתוך אותם 15 ק"ג שתוריד משהו כמו  2.5 ק"ג יהיו ממסת השריר שלך. קל יחסית להעלות אותם בחזרה אם בסוף התקופה תהיה שוב במאזן חיובי ותמשיך את אימוני ההתנגדות והדיאטה עתירת החלבון. יחד עם מסת השריר שוב תעלה גם בשומן, אבל ביחס שונה של שריר:שומן, כך שבסוף המחזור תהיה עם פחות שומן ויותר שריר. הסבבים האלה מקובלים מאד אצל מפתחי גוף ומשקולנים, אלא שהם עושים זאת למשך תקופות קצרות יותר, לא של שנה שלמה.

אני לא חושב שיש מישהו שיכול לנבא כמה זמן ייקח לך להעלות את מסת השריר שאיבדת. בתנאים אופטימליים גבר צעיר יכול להעלות כ-200 גרם שריר בשבוע אבל זה מחייב התעסקות די אובסיסיבית עם שמירה על דיאטה (יהיו מי שיגידו לך שגם זמני הארוחות חשובים. המחקרים האחרונים מעלים ספק בקשר לכך)  ומשטר אימונים.
לצפיה ב-'מאזן נייטרלי'
מאזן נייטרלי
24/12/2017 | 11:06
4
10
ראשית, תודה על התשובה המפורטת.
למען האמת אני אחרי ההרזיה (כ-10 ק"ג) אך מנסה להבין את מלוא התהליך
1. האם כדי להחזיר את המסה יש צורך בהכרח במאזן חיובי, או שניתן להסתפק במאזן נייטרלי? והאם מאזן של +200 קל' הוא מספק או שיש צורך לעלות מעבר לכך עם הזמן?
2. מה לגבי אכילה טבעית רק לפי תחושת רעב ו"דרישה" של הגוף, האם הגוף יבקש את הנחוץ לו כדי להתאזן או שבהכרח יש צורך לספור קלוריות?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/12/2017 | 14:23
14
1. צריך להיות במאזן חיובי. כל החישובים של המאזן הקלורי - גם בצד המזון וגם בצד ההוצאה הקלורית - הם חישובים מקורבים, ולכן מה שאתה חושבה שהוא  200 קלוריות מעל הנייטרלי עלול לא להיות חיובי בכלל. הרזולוציה המקובלת היא לדבר על 300-500 קלוריות סביב הנייטרלי.

2. זה תלוי במערכת התקשורת האינדבידואלית שלך בין אברי הגוף השונים. אצל רוב האנשים בימינו אכילה "טבעית" בלי חשבונות קלוריים מובילה להשמנה. אתה צריך להבין גם שהגוף נוטה ל"התאזן"  עם מסת שריר פחות גבוהה ממה שטוב עבורנו לטווח הארוך, ולכן שמירה על מסת שריר טובה באמתעות תרגילי התנגדות  היא מטלה לכל החיים. הסיבה לכך שהגוף לא אוהב לסחוב מסת שריר גבוהה היא שהשריר דורש יותר אנרגיה לתחזוקה שוטפת ואנחנו התפתחנו  בתקופה בה קלוריות היו מצרך קשה להשגה.
לצפיה ב-'בנוסף למה שאבו זקן כתב, מה שחשוב זה היחס בין שומן לשריר'
בנוסף למה שאבו זקן כתב, מה שחשוב זה היחס בין שומן לשריר
26/12/2017 | 12:45
2
9
ולא המסה\משקל של הגוף.
יש אנשים שנראים רזים וה BMI שלהם תקין אבל הם סובלים מעודף שומן "אובסיטי" וכל הבעיות הבריאותיות שקשרוות לזה, בגלל שאצלם היחס בין שומן לשריר הוא יותר מידי לטובת השומן .

בקשר לשאלה השניה מנסיון שלי גוף של אנשים עם נטיה להשמנה דורש באופן  "טיבעי" יותר אוכל ממה שהוא צריך כדי לשמור על המשקל  ולכן מי שסובל מעודף משקל לא יכול לסמוך על התחושות שלו לגבי אוכל.
וזה בגלל מטבוליזים והורמונים  ( למשל יש בספרות המדעית סיפור ארוך ומסובך על יותר מידי אינסולין שמופרש מהלבלב , ותאים שעמידים לאינסולין אצל אנשים שמנים וזה גורם להגברת התאבון לסוכר\פחממות)   וגם בגלל נפח פיזי של הקיבה שמתרגלת לכמויות גדולות של אוכל  ועוד...  
רק אחרי כמה שנים של שמירה על משקל תקין (בין שלוש לחמש שנים) הגוף מתחיל להתרגל לאכול פחות , והתחושות של רעב ושובע משתנות , אבל זה תהליך מאד איטי ומאד ממושך.
מנסיוני האישי אני אחרי  שירדתי 25 קילוגרם וממשיך לשמור על המשקל כמה שנים (בערך 4) כבר מרגיש כבר קרוב לזה, אבל לא ממש .
מנסיוני זה גם מחייב לעבור לתזונה "בריאה" טיבעית, למשל תזונה בלי סוכר מלח שמן וכימיקלים אחרים שמוסיפים למוצרי מזון בתעשייה, שמעוררים תאבון יתר.
זה גם עניין נפשי ושינוי הרגלים וחשיבה , למשל אנשים שהופכים את האוכל לתחביב ולבילוי וכמו שאומרים "חיים בשביל לאכול" זה יותר קשה לאכול במידה הנכונה .
אולם למי שאוכל בשביל לחיות , אוכל מינימליסטי פשוט וטיבעי "פחות טעים" זה יותר קל.
יש סיפור על אישה שבאה לויטרינר זקן וחכם  עם כלב שמן , ומתלוננת שהכלב שלה אדיש ואפאטי ולא רוצה לזוז,  ומאד מפונק באוכל שלו, מוכן לאכול רק נקניק,  ולא שום דבר אחר.
הרופא אומר לה השאירי אצלי את הכלב, בעוד שבועיים תבואי לקחת אותו אני מבטיח לך שהוא ישתפר ויאכל כל מה שאתן לו אפילו תפוח עץ .
אחרי שבועיים האישה באה לרופא ורואה שהכלב שלה רזה ,עירני, ועליז, הרופא זרק לו תפוח והכלב זלל אותו בתאבון רב.
"איך עשית את זה" ? שאלה האישה
"התפוח הזה זה האוכל היחידי שהכלב אכל מהיום שהבאת אותו אלי". ענה החכם.
לצפיה ב-'מטבוליזים והורמונים'
מטבוליזים והורמונים
27/12/2017 | 08:55
1
7
אם העלית את הנושא אז נקודה נוספת שמסקרנת אותי:
אני עומד על תפריט מאוזן (נבנה ע"י דיאטנית) של 2,600 קל' ברוב הזמן.
בערך פעמיים בשבוע נוצר מצב שזה לא מספיק ואני נשאר רעב, צריך עוד כ-500-600 קל' באותם ימים כדי להיות שבע.
זהו מצב נורמלי? ייתכן שהגוף באמת זקוק לאותה תוספת, או שאפשר להתייחס לזה כרעב רגשי/הורמונלי? במצב כזה ההמלצה היא לספק את התוספת או להתעלם?

לצפיה ב-'יכול להיות שהתפריט שלך כזה שמעורר את התאבון '
יכול להיות שהתפריט שלך כזה שמעורר את התאבון
27/12/2017 | 10:47
8
למשל אם אתה אוכל עמילן "פחממות"  העמילן הופך לגלוקוז ואז הלבלב מפריש אינסולין בעודף שגורם לתחושת הרעב לחזור וחו"ח.
בנוסף יש אנשים שנפח הקיבה שלהם גדול ולכן אם הנפח של האוכל  לא ממלא את הקיבה יש הרגשה שלא אכלת מספיק.
אתה צריך לדבר עם הדיאטנית שלך על זה ואם היא לא פותרת לך את הבעיה פשוט תחליף אותה.
אני למשל אוכל מאכלים שהם בעלי נפח גדול יחסית לקלוריות שיש בהם, ומכילים הרבה סיבים תזונתיים שממלאים את הקיבה ונותנים הרגשת מלאות לזמן ארוך - ירקות פירות שיש בהם הרבה סיבים ומעט קלוריות יחסית כמו גזר וכרוב וכן הלאה .
אני נמנע לחלוטין מפחממות לבנות כמו לחם פסטה ודגנים ואורז ותירס , אני אוכל קטניות רזות -עדשים, שעועית, אפונה, מש, פול, ( אבל לא סויה ולא חומוס ולא קינואה - כי הם יותר משמינים)
מוצרים שמכילים עמילן אני אוכל רק תפוח אדמה אחד קטן (או חצי תפ"א גדול) ביום מבושל עם הקליפה בלי מלח בלי שמן.
הורדתי לחלוטין מהדיאטה שלי כל מה שמעורר תאבון :
שמן 
סוכר 
מלח
מונוסדיום גלוטמט 
וכל הכימיקלים האחרים שיש במזון תעשייתי שתפקידם רק לגרום לך לאכול יותר. ( אני לא אוכל שום דבר תעשייתי )
אני לא שותה משקאות ממותקים ולא ממתיק משקאות גם לא בסוכרזית - כי אלה גורמים  לצרוך קלוריות בעודף .

לצפיה ב-'מסכים עם אבו זקן ,ומנסיון שלי אפשר לשמור על הכושר והכוח '
מסכים עם אבו זקן ,ומנסיון שלי אפשר לשמור על הכושר והכוח
21/12/2017 | 14:41
10
אמנם אי אפשר לשקול את השרירים בנפרד מיתר הגוף, וגם כשאתה מרזה השרירים מאבדים נפח למראה, כי  הם מאבדים גם מהשומן שיש בהם, אבל מבחינת כוח וכושר אתה יכול למדוד את ההשגים שלך ולשמור על השרירים שלא יתנוונו.
בדיאטה שעשיתי  ירדתי 25 קילוגרם ובמהלך כל התקופה שירדתי במשקל הקפדתי על אימון גופני ומדדתי כל הזמן את ההתקדמות וההשגים.
בתקופת הדיאטה אמנם קשה יותר להתקדם, כלומר להעלות בדרגות הקושי של האימון .
אבל הצלחתי ללא ספק לשמור על הכושר שהיה לי לפני שהתחלתי את הדיאטה במלואו ואפילו להתקדם קצת (השתפרתי מבחינת כוח - כובד המשקולות,  וכמות החזרות שאני מסוגל לעשות , והשתפרתי גם מבחינת כושר אירובי, ריצה )
לצפיה ב-'מהו האושר? מה הדרך אל האושר?'
מהו האושר? מה הדרך אל האושר?
13/12/2017 | 13:08
17
לצפיה ב-'המלצה דיאטנית מכבי מעי רגיש'
המלצה דיאטנית מכבי מעי רגיש
13/12/2017 | 11:24
1
22
היי
אני מחפשת המלצה לדיאטנית של מכבי שמתעסקת עם מעי רגיש..מחפשת מישהי קשובה ומקצועית שלא תגיד לי לא לאכול רק את הברור מאליו ותדע איך להתאים אישית..אשמח לעזרתכם! באזור המרכז..
לצפיה ב-'היי '
היי
08/01/2018 | 08:51
5
היי 

אני לא תזוננאית אך אני נטורופתית ואני אשמח לנסות לעזור לך להתאים תזונה לאורח החיים ולטיפול במעי הרגיז 
לצפיה ב-'גלוטן '
גלוטן
10/12/2017 | 12:17
11
32
יש באתר טבע לייף- סדרת מאמרים מעניינים על מחלת צליאק ורגישות לגלוטן  בלינק הבא.
לפי המאמר כ 40% מהאוכלוסיה נושאים גן של אי סבילות גלוטן .
אצל כ 1% זה מתבטא במחלה קשה שנקראת צליאק .
כמה אחוזים אחרים 3%-9% סובלים מ"אלרגיה לחיטה "NCGS  בדרגות שונות - שזאת בעצם אותה מחלה רק בדרגה פחות חמורה.
יש קשר בין הגלוטן למחלות אוטואימוניות אצל חולים במחלות אלה יש יותר חולי צליאק.
אצל אנשים אלה הגלוטן מיצר פעילות יתר של המערכת החיסונית מה שנקרא תגובה דלקתית , ומכאן כל התופעות הללו .
הבדיקות לאיתור הבעיה קשות יקרות ו\או ולא אמינות , והשיטה הטובה ביותר זה להפסיק לאכול גלוטן לתקופה ולראות אם יש שיפור.
אז אם אתה סובל ממחלה אוטואימונית ( דלקת פרקים, סכרת, פסוריאזיס, דרמטיטיס וכ"ד)או מ תגובות אלרגיות כמו פריחות, אפטות בפה, כאבי בטן ,גודש באף , קשיי נשימה, עניים דומעות,...ועוד...
לדעתי האישית , לכל מי שסובל ממשהו, כדאי להפסיק לאכול גלוטן לתקופה של כמה שבועות חודשים ולראות אם יש שיפור.
ואגב כל הפרסומות על התמכרות לגלוטן והשמנה או הרזיה בגלל גלוטן הן שיקריות לחלוטין - גלוטן לא גורם להתמכרות , ולא להשמנה.
כמעט לכל מוצר עם גלוטן יש בשוק תחליפים ללא גלוטן, הכי פשוט זה במקום מוצרי חיטה וגנים לאכול קיטניות ותפוחי אדמה לתקופה. 

לצפיה ב-'נב- הצלחתי לשכנע את עצמי ולהפסיק לאכול גלוטן '
נב- הצלחתי לשכנע את עצמי ולהפסיק לאכול גלוטן
11/12/2017 | 16:02
10
29
אם זה מעודד דלקות , אפילו שאין תסמינים, בתאוריה לפחות זה יכול לעודד גם תהליכים של טרשת עורקים או תהליכים דלקתיים סמויים אחרים ...
לי אישית אין שום בעיה להמנע מגלוטן לחלוטין  כי  ממילא כל הגלוטן שאני אוכל בא רק פרוסה אחת- שתיים  של לחם ביום , אז במקום זה החלטתי לאכול חצי תפוח אדמה מאודה עם הקליפה...

לצפיה ב-'אם אתה חי בצמצום קלורי צריך לשים לב למסת השריר'
אם אתה חי בצמצום קלורי צריך לשים לב למסת השריר
03/01/2018 | 20:20
9
16
הרזיה זה לא רק במסת השומן.

למי שלא מתאמן (אבל לפעמים גם להם)  אין מודעות אמיתית לגבי המשקל שלהם וכמה הוא צריך להיות.

ואז במקרים קיצוניים הירידה במשקל מגיעה גם להמון הפחתה במסת השריר ואז הדרך היא ישירות לאנורקסיה.

הירידה במשקל היא טובה כל עוד היא קשורה לירידה בשומן.  ברגע שהירידה במשקל קשורה גם להפחתה במסת השריר אז זה רע מאוד.

לצפיה ב-'לא יודע מה זה קשור לגלוטן , אבל אני לא בצמצום קלורי בכלל'
לא יודע מה זה קשור לגלוטן , אבל אני לא בצמצום קלורי בכלל
04/01/2018 | 14:41
8
18
בעבר כשעשיתי דיאטה להרזיה הקפדתי לשמור על מסת השריר ע"י אימוני כוח תוך כדי דיאטה.
אבל היום לפי מחשבון הקלוריות אני אוכל יותר קלוריות ממה שנדרש לשמירה על משקל תקין ולא עולה במשקל- וזה כבר ארבע שנים אני ב BMI 24 קבוע.
בכל זאת אני שומר על פעילות גופנית קבועה מתונה ומינימלית  כולל תרגילי כוח.- בתרגילים שאני עושה אני משתפר כל הזמן ואני מרגיש עליה מתונה וקבועה בכוח ובכושר הגופני שלי כך שכנראה השריר גודל על חשבון השומן .

לצפיה ב-'כתבת על "לאכול חצי תפוח אדמה מאודה עם הקליפה"'
כתבת על "לאכול חצי תפוח אדמה מאודה עם הקליפה"
05/01/2018 | 01:25
1
14
לכן הסקתי שאתה בצמצום קלורי.
לצפיה ב-'זה בגלל שאני מצמצם עמילן וסוכר .'
זה בגלל שאני מצמצם עמילן וסוכר .
07/01/2018 | 13:16
5
הדיאטה שלי לא מוגבלת בקלוריות אבל יש מאכלים ודברים שאני לא אוכל בכלל או מצמצם את כמותם למינימום.
לצפיה ב-'אגב, ה-BMI שלי 25.4 ואולי קצת יותר כרגע'
אגב, ה-BMI שלי 25.4 ואולי קצת יותר כרגע
05/01/2018 | 01:39
5
19
אבל מבחינה רפואית/תזונתית אין לי עודף משקל.
למרות שמבחינה אישית לא יזיק לי להוריד קילו שומן.

אבל גם לאנשים רזים יש לפעמים שומן פנימי.  קשה לדעת ללא בדיקות כמה אחוז שומן פנימי יש שגורם לעליה נוספת במשקל (אלא אם כן הוא באחוזים גדולים ומבליט את הבטן)

לכן הורדתי מהתפריט את הפרוקטוז שידוע כרכיב מרכזי ביצור שומן פנימי.
בעוד חודשיים פחות או יותר יהיה אפשר לדעת אם זה קשור ואם יש לזה השפעה על המשקל/שומן וכמה.

לצפיה ב-'הגוף הוא מכונה מאד מורכבת ולכן להנעל על נושא אחד לא עוזר'
הגוף הוא מכונה מאד מורכבת ולכן להנעל על נושא אחד לא עוזר
07/01/2018 | 13:20
4
8
בדרך כלל .
כל אלה שננעלים על מרכיב אחד בתזונה וחושבים שככה יפתרו את כל הבעיות שלהם - זה בדרך כלל לא עובד, אבל אם פועלים על כמה משתנים במקביל זה עוזר יותר.
לצפיה ב-'הפרוקטוז הוא רכיב אחד אבל היום הוא בכל מקום'
הפרוקטוז הוא רכיב אחד אבל היום הוא בכל מקום
09/01/2018 | 12:44
3
6
פעם הוא לא היה.  כיום זה הרכיב שיש עליו עבודות וממצאים שהוא המזיק העיקרי במיוחד לסוכרת.

מטוגן אני לא אוכל כבר המון זמן.  ולכן אני גם לא אוכל שמנים צימחיים מזוקקים שמזיקים לבריאות.

ציבעי מאכל מלאכותיים כמעט כבר אין בשום מוצר.

שומן מוקשה אני גם לא אוכל.

להמנע ממונוסודיום גלוטומט זה שטות.  

להמנע מכולסטרול ושומן רווי זה גם שטות.

אז עכשיו נשאר רכיב הסוכר המזיק פרוקטוז,  שאני משאר שבעתיד יהיה אפשר למצא מיצים ממותקים שתראה שיהיה כתוב עליהם ללא פרוקטוז.  בדיוק כמו שהיום יש מוצרים שכתוב עליהם ללא כולסטרול.

לצפיה ב-'להקטין צריכה של שומן רווי זה ממש לא שטות '
להקטין צריכה של שומן רווי זה ממש לא שטות
10/01/2018 | 11:19
2
9
וזאת עדיין ההמלצה של כל הקרדיולוגים וכל הרשויות שעוסקות בתזונה .
נכון שהגיעו למסקנה שכולסטרול באוכל זה לא הכולסטרול שיש בדם , אבל זה לא נכון בקשר לשומן רווי. ההמלצות להקטין את השומן הרווי באוכל לא השתנו.
צבעי מאכל - זה לא מדוייק מה שכתבת אבל זה "בטל בשישים" לעומת העודף של שומן מלח סוכר שיש במזונות המסחריים.
ושכחת את בעיית עודף הסודיום = מלח. וזאת לא רק בעיה של חולים ביתר לחץ דם.
לצפיה ב-'קשה לרופאים לשנות קביעות. '
קשה לרופאים לשנות קביעות.
16/01/2018 | 19:13
1
6
אין שום בעיה בשומן רווי טיבעי שנמצא במזונות מסויימים.
זה השומן הכי טיבעי לגוף שלא מייצר נזקים.

אומגה 3 בעודף מדלל דם ויכול להזיק.  אומגה 6 מעודד דלקת.
שומן רווי זה פשוט שומן שמשמש לאנרגיה ובנית הגוף.

כמובן שבעודף כל רכיב תזונה עלול להזיק.

לצפיה ב-'אין שום אינדיקציה שאומגה 3 עלול להזיק'
אין שום אינדיקציה שאומגה 3 עלול להזיק
18/01/2018 | 12:17
2
נכון שמחקרים חדשים גילו שהשומן הרווי והכולסטרול במזון זאת לא הבעיה של מחלות לב כמו שחשבו פעם .
אבל שומן רווי  במקרה הטוב זה סתם קלוריות רבות מיותרות שגורמות להשמנה . בשומן יש פי שניים קלוריות מאשר בפחמימה או בחלבון.
הגוף לא זקוק לשומן רווי בכלל , הוא יכול ליצר בעצמו את כל סוגי השומן הרווי מאבות המזון האחרים (מפחמימות מחלבונים או משומנים אחרים) הגוף זקוק רק לשתי חומצות שומן שנקראות "חיוניות" שהן  אומגה 3 ואומגה 6  שהן חומצות שומן לא רוויות נמצאו בצמחים וגם בשומן מהחי .
חוסר של חומצת שומם חיונית גורם לנזק בריאותי כמו חוסר של וימינים .
הבעיה שכדי ליצר מהם את מה שצריך באיזון הנכון הגוף זקוק להם ביחסים שווים פחות או יותר ובתזונה המודרנית יש הרבה מידי מאומגה 6 .
זה שהאומגה 6 מעורר דלקת , זה טוב לגוף ועוזר למערכת החיסונית להלחם בחיידקים הבעיה שכשהוא בעודף גדול מידי מהאומגה 3 הוא מעורר יותר מידי דלקת וזה גורם לבעיות רפואיות .
האומגה 3 לא ממש מונע קרישה, כמו תרופה מונעת קרישה,  הוא מאזן את הקרישת יתר שנגרמת עקב מצב דלקתי בגוף , ותמיד עדיף לקחת תוסף אומגה 3 או לאכול דגים ולהוריד את קרישיות היתר של הדם בצורה טיבעית  במקום לקחת מונעי קרישה מלאכותיים כמו אספרין וכ"ד..

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ