לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת מידע, טיפים והנחיות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. אין לפרסם בפורום ואין להשתמש בשפה לא נאותה. מלי תבור
המשך >>

לצפיה ב-'סיבים תזונתיים עם האוכל והשתיה גורמים לירידה במשקל'
סיבים תזונתיים עם האוכל והשתיה גורמים לירידה במשקל
27/03/2017 | 00:54
1
13
שלום רב,
אודה למי שבאמת מבין ויעשה לי סדר בדילמה הבאה:
מישהו אמר לי את המשפט שכתבתי למעלה, ואני לא מבין את ההיגיון שבו,
אם נגיד אני שותה כוס מיץ תפוחים טבעי שיש בו כמות קלוריות מסויימת, ואני מוסיף לזה סיבים תזונתיים ומערבב ואז שותה - איך הסיבים התזונתיים יגרמו לגוף שלי לקבל פחות קלוריות מהמיץ וכתוצאה מכך פחות להשמין ממנו?
מה שקורה זה שלוקח לו יותר זמן להתעכב/להיספג בגוף, אבל הקלוריות הן אותן קלוריות והגוף מקבל אותן.
תודה,
L2010

לצפיה ב-'סיבים תזותיים מזרזים את פעולת המעיים ולכן מפחיתים את יעילות'
סיבים תזותיים מזרזים את פעולת המעיים ולכן מפחיתים את יעילות
27/03/2017 | 10:39
11
העיכול .
כלומר חלק מהקלוריות פשוט עובר במערכת העיכול ויוצא ביחד עם הסיבים החוצה...
לסיבים תזונתיים לא לוקח יותר זמן להתעכל ....  הסיבים עשויים מצללוזה "תאית" ורב סוכרים דומים ,  זה חומר שלא מתעכל ולכן הם לא מתעכלים בכלל , במערכת העיכול הם סופחים מים יוצרים מסה שלא מתעכלת מנפחת את המערכת וגורמת לה לזרז את הפריסטלטיקה (התנועה של המעיים)  והיציאות ...
יותר מידי סיבים תזונתיים יכולים לגרום לשילשול או "קיבה רכה" - אבל לאנשים שמנים זאת תופעה חיובית  - רק חשוב לשתות הרבה כדי לא לאבד יותר מידי נוזלים ביחד עם מה שיוצא...
חסרונות של סיבים תזונתיים או יותר מידי סיבים תזונתיים - איבוד של ויטמינים ומינרלים מהמזון  ואיבוד של נוזלים .
סיבים תזונתיים יש רק בצמחים.  בכל הירקות והפירות ובקליפות של זרעים  .
יש גם סיבים תזונתיים שנמכרים בצורה יבשה כתוסף תזונה או משלשל, הם באים בצורת אבקה או קפסולות , לוקחים אותם  כשיש עצירות או קיבה קשה, כדי לזרז יציאות וכדי לרזות .  חייבים לשתות הרבה מים כשלוקחים סיבים יבשים. 
לצפיה ב-'חישוב קלוריות'
חישוב קלוריות
25/03/2017 | 16:33
2
12
שלום,

הכנתי מרק מברוקולי, כרובית, בצל ושום בלבד..

איך אני מחשב כמה קלוריות יש?

המרכיבים הם
800 גרם ברוקולי
800 גרם כרובית
בצל 1 גדול
2 שיני שום
2 ליטר מים

ניסיתי לחשב לבד על ידי סכימה של כמות הקלוריות חלקי המשקל בגרמים כפול 100.. האם זה החישוב הנכון? הוספתי גם את המים למשקל הכולל של הגרמים.. כך שיוצא כמעט 4000 גרם... ויוצא בערך 16 קלוריות ל100 גרם.. זה הגיוני??

תודה
לצפיה ב-'החישוב שלך כמעט נכון'
החישוב שלך כמעט נכון
26/03/2017 | 15:06
1
12
השיטה הנכונה היא שאתה מסכם את סה"כ קלוריות שיש במרכיבים שאתה שם במרק  ומחלק במשקל של כל המרק ( משקל המרכיבים + משקל המים , ופחות  המים שהתאדו מהמרק).
כייון שהרבה מים מתאדים מהמרק בזמן הבישול אז הכי מדויק לשקול את המרק בסוף הבישול .
סה"כ במרק אין הרבה קלוריות ליחידת משקל כי הרוב מים.

בנוסף אל תשכח להוסיף תבלינים אם יש במיוחד סוכר , אבקת מרק, ושמן (אם יש.)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/03/2017 | 15:27
9
תבלינים יחידים זה מלח ופלפל.. אין שמן.

ההבדל יהיה מינורי גם אחרי אידוי המים..
לצפיה ב-'דיאטה מבלי לעשות דיאטה'
דיאטה מבלי לעשות דיאטה
22/03/2017 | 18:44
3
28
משתף מאמר נחמד שקראתי בנושא תזונה.

אז שוב הגיע יום ראשון ושוב החלטנו להתחיל בדיאטה… נשמע מוכר ?
כל השבוע שמרנו ואז הגיע סוף השבוע ולחלקנו זה גם סוף הדיאטה, כל מה שהורדנו במשך השבוע (במידה ולא עשינו הפסקה "רק" ביום שלישי) אנו מעלים בחזרה ואפילו מקבלים קצת עודף רק בגלל הבורקסים של שישי בצהריים,מארוחת שישי בערב, מהקינוח אחרי הארוחה,מהקרואסון של שבת בבוקר… שכחנו משהו ?

הדרך הטובה ביותר להפחית במשקל היא לרדת בהדרגה תוך כדי שינוי הרגלי אכילה כלומר דיאטה מבלי לעשות דיאטה. מה זה אומר? אספנו עבורכם מספר טיפים כיצד לרדת במשקל/טיפים לחיים בריאים ולא להיות רעבים.

ארוחת בוקר:

לארוחת הבוקר השפעה גדולה מאוד על תפקודינו במשך היום.
אנו חושבים יותר טוב, הביצועים שלנו טובים יותר ואנו ערניים הרבה יותר. טעות לחשוב שוויתור על ארוחת הבוקר היא דרך טובה להתחיל את הדיאטה של יום ראשון.
ארוחת הבוקר יכולה להכיל דגני בוקר, פירות או משהו קל אחר.

ארוחת ערב:

ארוחת ערב צריכה להיות קלה.
ארוחה זו יכולה לכלול 2-3 פרוסות עם גבינה, סלט ירקות ביצים.
אכלו לאט ובשעה לא מאוחרת. קבעו לכם שעה קבועה לארוחה- אתם זוכרים מה המטרה שלנו ? הרגלי אכילה נכונים שיובילו להורדה במשקל מבלי לעשות דיאטה.
שעות קבועות לארוחות יובילו עם הזמן להרגלי אכילה נכונים.

מים:
שתו מים והרבה ! עזבו אתכם מכל המשקאות המוגזים עתירי הקלוריות והלא בריאים. לאלו שבינינו שנמצאים במשרד או מול המחשב קחו איתכם בקבוק של ליטר מים שפשוט יהיה לצידכם.
שתו לגימות קטנות כך לא תרגישו שאתם שותים.
במידה ואתם עדיין רוצים משהו מתוק שתו מיץ פירות- הרבה יותר בריא !

אכלו פירות וירקות:
לכולנו מגיע הרגע בו אנו קמים למקרר ופשוט רוצים לאכול משהו ! לא כי אנחנו רעבים, סתם כי בא לנו. אז במקום לפתוח עוד חפיסת שוקולד, עוגיות או שקית חטיפים אחרת אכלו ירקות ופירות.

דברים שאפשר לוותר עליהם:
כולנו אוכלים סלט ליד ארוחת הצהריים, נכון ? אז ככה, ברגע שזה סלט ירקות אז זה אפילו טוב, אבל ברגע שאת סלט הירקות מחליף סלט חצילים בטחינה או חומוס וליד החומוס פיתה אחת אז הסלט הוא כבר לא כל כך סלט. וותרו על כל דברי המטוגנים: צ'יפס, אוכל שבושל בכמות שמן גדולה וכו'.
צחצחו שיניים
צחצחו שיניים מיד לאחר ארוחת הערב, כך לא יישאר לכם טעם בפה שיוביל לטעימות נוספות. ומעבר לכך חלקנו מתעצלים לצחצח פעם נוספת שיניים אז אולי זה מה שימנע מאיתנו ללכת למטבח

ספורט:
כולנו חייבים ספורט אבל לא תמיד יש לנו זמן. החוכמה היא לעשות ספורט מבלי להרגיש שאנו מקציבים את הזמן שאין לנו. למה הכוונה? ניתן להחליט כי אנו עולים במדרגות ולא במעלית, יורדים מהאוטובוס תחנה אחת לפני התחנה שאנו באמת צריכים, יוצאים לטיול עם הכלב או עם בת הזוג ולא יוצאים להליכה.
לסיכום, אורח חיים בריא טוב יותר מכל דיאטה שנעשה, במידה ונרגיל את עצמנו לאכול נכון ולאכול בריא, לוותר על דברי מתיקה, לעסוק בספורט וכו' הרווח יהיה כולו שלנו, כולו שלכם.
לצפיה ב-'המביא דברים בשם אומרם...'
המביא דברים בשם אומרם...
23/03/2017 | 15:45
1
11
והקרדיט מגיע ל...?
לצפיה ב-'מגיע לקליקבייט שהוא מפרסם, לא?'
מגיע לקליקבייט שהוא מפרסם, לא?
24/03/2017 | 05:16
3
לצפיה ב-'יש כמה דברים אני לא מסכים איתם'
יש כמה דברים אני לא מסכים איתם
26/03/2017 | 15:37
6
גילוי נאות:  אני מעיד בתור מי שעשה דיטה מאד מלומדת ומחושבת, הצליח לרדת 25 קילו ל BMI24  והצליח לשמור עליה כבר שלש שנים. בנוסף לשיפור מדדים של לחץ דם ושומנים בדם.
סה"כ המאמר יפה אבל יש במאמר הזה כמה "פרות קדושות" שבא לי לשחוט:

1. ארוחת הבוקר הקדושה: אני לא אוכל בכלל  ארוחת בוקר, וחושב שלוותר על ארוחת בוקר או לדחות אותה ככל האפשר יש יתרון גדול ביכולת ההתמודדות עם הדיטה.
בגלל תהליכים מטבוליים בגוף ( אינסולין וכ"ד)אכילה מעוררת תאבון , ואילו אחרי צום ממושך התאבון יורד.
ולכן  הרבה יותר קל לי לדחות את הצום של הלילה  וככל שדוחים את הצום של הלילה לשעה מאוחרת יותר הארוחה הבאה גם נדחת ובסופו של יום אוכלים פחות.
2. דגני בוקר זה מאכל רע ולא בריא, שמכיל המון קלוריות לא משביע ולדעתי אפילו פותח תאבון וכדאי לוותר עליו.  (הוא מכיל כימיקלים וחומרים משמרים , סוכר, מלח , עמילן, ושומנים לא בריאים)
3. מיץ פירות - לא בריא בכלל , עדיף לאכול פרי שלם , הסוכר במיץ פירות זה פרוקטוז וכשהוא בא בלי הסיבים שיש בפרי עצמו הוא מזיק .
4. ארוחת ערב- דווקא ארוחת ערב צריכה להיות ארוחה משביעה כדי שלא תעוררו רעבים בלילה ותתחילו לנשנש.
5. פירות וירקות - צריך גם להגביל לפי מספר הקלוריות - אל תשכחו שהחיה הכי שמנה בעולם אוכלת רק עשב.
סלט - סלט זה לא בלי הגבלה ! חות מהקלוריות שבירקות צריך לחשב גם את הקלוריות שברוטב או בשמן - נסו לעשות סלט בלי מלח בלי שמן ובלי רוטב - זה יכול להיות  מאד טעים.
6. אסור לשתות יותר מידי מים יש כמות מוגבלת של  מים שמעליה יש איבוד יתר של מינרלים וכ"ד וזה מתחיל להזיק לבריאות. (היו מיקרים של מוות מעודף שתיית מים) הכמות שצריך לשתות תלויה בפעילות ובאיבוד הנוזלים, צריך לשתות במידה שגורמת לכך שהשתן בהיר ולא כהה.
7. כל היתר אני מסכים - גם ציחצוח שיניים חשוב מאד אבל לא קשור בכלל דיטה.
לצפיה ב-'תוספי תזונה לספורטאים'
תוספי תזונה לספורטאים
20/03/2017 | 19:23
2
29
אני לוקח תוסף מזון מסוג חלבון וזה תרם למסת השריר ללא תופעות לוואי, שולח לך לינק שהמאמן שלי שלח לי בנושא 

לצפיה ב-'סתם ביזבוז כסף , עובדים עליך .'
סתם ביזבוז כסף , עובדים עליך .
21/03/2017 | 10:46
1
15
זה לא יזיק לך אבל גם לא יועיל. הגוף יכול לנצל חלק קטן מהחלבון שאוכלים.
אכילה של ביצים גבינה בשר וקטניות מספקים מעל ומעבר חלבון לגוף.
הגוף יכול לנצל יותר חלבון לבניית שריר רק אם במקביל לאימונים אינטנסיביים ביותר וגם לנטילת האבקה המרוכזת אתה מקבל הורמונים ( סטרואידים אנאבולים או הורמון גדילה , או סטוסטסטרון ) אחרת הגוף הופך את החלבון המרוכז הזה לאנרגיה - קלוריות = ועודף הקלוריות מצטבר כשומן.
ולכן אם אתה לא משתמש בסטרואידים או הורמונים אחרים ( דבר שאני לא ממליץ לך לגעת בו בחיים) אין שום סיבה לצרוך את האבקות חלבון האלה .
פשוט אכול סטייקים, ביצים ,גבינות רזות, ופחות לחם ופסטה ופחממות אחרות, ותקבל חלבונים מעל ומעבר למה שהגוף של צריך, ואל תזרוק כסף על השטות הזאת.. 

לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
21/03/2017 | 11:34
13
מנה של אבקת חלבון  לא שונה משום מקור חלבון אחר, ולא מכילה יותר חלבון מאשר קופסת טונה למשל. אם עושים את החשבון (רק עבור גרם חלבון) היא גם לא יקרה יותר, לפחות לא באופן משמעותי. החומר הנפוץ ביותר ממנו מייצרים אבקות חלבון הוא מי גבינה, ואמנם מדובר על מזון מעובד אבל תהליך הייצור שלו די ידידותי למשתמש.
לצפיה ב-'שאלת מיקסר'
שאלת מיקסר
19/03/2017 | 12:37
1
19
kmix של קנווד
דברו אליי, מה ההבדל בין הדגמים?
הלכתי לאיבוד.

אני לפני קניה
לצפיה ב-'אין לי בכלל מיקסר בבית .'
אין לי בכלל מיקסר בבית .
19/03/2017 | 17:31
13
יש לי מג'ימיקס - פודפרוססור.
ובלנדר קיצ'נאיידס.
אני לא עושה עוגות אבל להקצפה אישתי  משתמשת בדרך כלל במקציף ידני (למרות שהמג'ימיקס גם יודע להקציף).
אני אוהב שכל מכשיר  עושה פעולה אחת.
ללוש בצק אני אוהב בידיים.
לא מרגיש צורך במיקסר בכלל.
היה לי פעם מיקסר של קנווד עם כל החלקים והאביזרים תפס המון מקום במטבח ולא כלכך השתמשנו בו בסוף התקלקל ונזרק.
לצפיה ב-'יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון '
יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון
13/03/2017 | 15:30
7
35
זה לא חדש זה  כבר מ 2015 רק במקרה קראתי את זה שוב היום, וזכרתי שמישהו כאן היהי מודאג מהכולסטרול בללבות עוף...
אז אני מצרף את הקטע שבו זה כתוב.
זה כתוב במסמך שמוציא משרד הבריאות בארצות הברית  ובדרך כלל כל משרדי הבריאות בעולם מאמצים את ההמלצות שלהם.

כתוב שם  : בעבר היתה המלצה להגביל את כמות הכולסטרול במזון ל 300 מ"ג ליום , אבל מאחר שנמצא במחקרים כי אין קשר בין כמות הכולסטרול שאוכלים לבין כמות הכולסטרול שנמצא בבדיקות דם ירדו לחלוטין מההגבלה הזאת והיום אין שום הגבלה לכמות כולסטרול במזון.
לצפיה ב-'ולא להתבלבל עם בשר אדום ושומן רווי אותם כן צריך להגביל '
ולא להתבלבל עם בשר אדום ושומן רווי אותם כן צריך להגביל
13/03/2017 | 15:36
23
את כמות השומן הכללית רצוי להגביל , להעדיף שומן לא רווי מהצומח  ואומגה 3, ויש הוכחות שבשר אדום ושומן רווי כן מזיקים לבריאות.

בנוסף יש המלצה להרבות באכילה של ירקות ופירות ולהגביל את כמות המלח . 

לצפיה ב-'מתוך ניסיון שלי הכולסטרול יורד ב 10 אחוז אצלי ללא בייצים'
מתוך ניסיון שלי הכולסטרול יורד ב 10 אחוז אצלי ללא בייצים
16/03/2017 | 20:23
5
14
אבל התרומה העיקרית הייתה עוף - אבל אני כבר יותר מ 15 שנה צמחוני ועכשיו טבעוני מתשרי.
לצפיה ב-'מהמחקרים עולה שהכולסטרול שיש לנו בדם הוא לא הכולסטרול '
מהמחקרים עולה שהכולסטרול שיש לנו בדם הוא לא הכולסטרול
19/03/2017 | 10:46
4
17
שנמצא במזון.
כנראה שהכולסטרול שאוכלים אחרי שמגיע לכבד מתפרק שם למרכיבים שלו הכבד מיצר כולסטרול בהתאם לצורכי הגוף .
מצד שני  עודף של שומן רווי באוכל גורם לכבד ליצר יותר כולסטרול מהסוג הרע LDL ופחות כולסטרול מהסוג הטוב HDL .
שומן רווי בדרך כלל יש בשומן מהחי אבל לא כל השומן מהחי הוא שומן רווי ומצד שני יש גם בצמחים שומן רווי למשל בשמן דקלים יש כחמישים אחוז שומן רווי .
הגוף צריך גם שומן רווי וגם לא רווי אבל הכל במידה. 
בקשר לביצים בשר וכ"ד - אפשר לאכול כמה ביצים בשר וכ"ד שרוצים בתנאי שכמות השומן ובמיוחד כמות השומן הרווי הכללית שיש במזון לא תחרוג מההגבלה של כמות שומן רווי שנחוצה לגוף . כל תוספת של שומן רווי מעבר לערך הזה תגרום לעליה של הכולסטרול ה LDL .

תזונה צמחונית וטיבעונית היא בריאה כי יש בה הרבה שומן לא רווי ומעט שומן רווי - אבל זה בתנאי שלא אוכלים שומן שהורווה בצורה מלאכותית  כמו מרגרינה, או "שומן צימחי מוקשה", שזה שומן שהוא רווי בצורה מלאכותית ולכן הוא מכיל גם הרבה שומן רווי ויותר גרוע מכיל גם שומן טראנס .
לצפיה ב-'בקשר לתזונה צמחונית'
בקשר לתזונה צמחונית
19/03/2017 | 15:34
3
13
קראתי לא מיזמן  סקירת מחקר גדול  שטוען שחלב בכמויות  גדולות מסוכן גם לנשים וגם לגברים - מות מוקדם- אבל המחקר היה על אוכלי כל- האם ראיתה מחקר על צמחונות וחלב.
המחקר שאני מדבר עליו הבאתי אותו בפורום טבעונות.

לצפיה ב-'המחקר חלב בכמויות גדולות גורם למות מוקדם'
המחקר חלב בכמויות גדולות גורם למות מוקדם
19/03/2017 | 15:43
2
18
לצפיה ב-'לאנשים מבוגרים וכנראה במיוחד לנשים יש בעיה עם הסוכר של החלב'
לאנשים מבוגרים וכנראה במיוחד לנשים יש בעיה עם הסוכר של החלב
19/03/2017 | 17:00
1
15
הלקטוז ואחד המרכיבים שלו גלקטוז עוברים תהליך בגוף שעלול לעודד דלקות .
מערכת העיכול של תינוק בדרך כלל יודעת להסתדר עם הלקטוז אצל מבוגרים לא כלכך.
לכן ממליצים לאנשים מבוגרים לא לשתות חלב טרי אלא לצרוך חלב שעבר החמצה - לבן ,יוגורט, וכ"ד כי בהם הסוכר עובר תהליך התססה שמנטרל חלק  מהסוכר.
אפשרות אחרת זה גבינות, במיוחד גבינות יבשות שבהם כמות סוכר החלב נמוכה , כשמייצרים גבינה הסכור שבחלב יוצר מהגבינה עם מי הגבינה.
בעיה נוספת בחלב זה שיש בו הרבה שומן רווי כמו שכתבתי קודם לא בריא לצרוך הרבה שומן רווי .
אמנם הסוכר והשומן בחלב לא בריאים, אבל החלבון שיש בחלב הוא מאד בריא וגם הסידן כמובן.
הפתרון זה גבינה רזה או מוצרי חלב מוחמצים רזים .
כמובן הכל במידה.
אגב אני לא מכיר אנשים מבוגרים ששותים ככה שלש כוסות חלב מלאות ביום כמו אלה שבמחקר. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 17:06
5
גם אבי הקשיש אוכל מעט מאוד דברי חלב. וכך גם דודתי.
לצפיה ב-'חידק הנמצא ביוגורט מרפא דיכאון בעכברים'
חידק הנמצא ביוגורט מרפא דיכאון בעכברים
11/03/2017 | 14:36
2
21
לצפיה ב-'החשיבות של חיידקים טובים לבריאות הרבה מעבר למה שאנשים חושבים'
החשיבות של חיידקים טובים לבריאות הרבה מעבר למה שאנשים חושבים
12/03/2017 | 10:45
1
15
גוף האדם הסתגל לאוכלוסיית החיידקם הטובים שיש לנו במעיים על העור ובפה ... חלק מהחייקים האלה מאד חשובים לבריאות, יש חיידקים כאלה שעוזרים בעיכול ובלעדיהם לגוף יחסרו ויטמינים ( בעיקר ויטמינים מסוג B )  וחיידקים אחרים שמפרישים חומרים בכמויות מאד קטנות שמשפיעים עלינו בצורה ישירה או בצורה עקיפה יש כאלה שהמדע עדיין לא גילה.
הרופאים נותנים ואנשים לוקחים תרופות נגד חיידקים - אנטיביוטיקות שונות,  בלי חשבון ובלי צורך.
בנוסף אנשים אוכלים אוכל עם חומרים משמרים, רוב האוכל המתועש  מכיל חומרים משמרים, החומרים האלה הורגים חיידקים שמקלקלים מזון אבל הורגים גם חיידקים טובים שנמצאים לנו בגוף ומועילים לבריאות .
כל החומרים שהורגים חיידקים גם הורגים את החיידקים הטובים שיש לנו בגוף .

לצפיה ב-'מסכים אתך'
מסכים אתך
12/03/2017 | 14:54
11
עם תרופות הפוגעות בפלורה יש לקחת גם בחשבון טיפול שיניים קונבנצינלי- צריך טיפול הוליסטי או ביולוגי. והעיקר לשמור על השינייים מילדות.
לצפיה ב-'תזונה לא טובה אחראית למחצית מקרי המוות מלב ושבץ'
תזונה לא טובה אחראית למחצית מקרי המוות מלב ושבץ
11/03/2017 | 14:41
3
18
לצפיה ב-'החצי השני זה גנטיקה , ובעיקר שילוב של שני הגורמים'
החצי השני זה גנטיקה , ובעיקר שילוב של שני הגורמים
12/03/2017 | 10:49
2
8
כל מי שהיה בעבר במשפחה שלו מיקרים של ארועי התקף לב, כולסטרול גבוה, סכרת, לחץ דם גבוה- סביר מאד שהגנטיקה שלו גרועה מבחינה זאת.
ולכן הוא צריך להשגיח יותר מאנשים אחרים על תזונה נכונה , משקל תקין , ולהמנע מעישון ואלכהול . 
לצפיה ב-'יש עוד דבר קשה ריסוסים בחקלאות.'
יש עוד דבר קשה ריסוסים בחקלאות.
12/03/2017 | 14:51
1
10
ואני מעריך שהוא לא נלקח בחשבון במאמר
לצפיה ב-'נכון- במיוחד היום שחומרי ההדברה הם כאלה שנספגים לתוך הצמחים'
נכון- במיוחד היום שחומרי ההדברה הם כאלה שנספגים לתוך הצמחים
15/03/2017 | 12:10
7
חומרי סיסטמיים.
בהנדסה גנטית מפתחים צמחים עמידים למחלות שלא צריך לרסס אבל העמידות הזאת מבתצעת ע"י זה שהצמח עצמו מיצר חומר רעיל - אז זה כבר לא יותר בריא מריסוסים.
אני משתדל לקנת ולאכול תוצרת אורגנית .
אני חושב ככל שיותר אנשים יצרכו תוצרת אורגנית זה יאלץ את החקלאים ליצר יותר תוצרת כזאת לפתח אמצעים אורגניים ולגדל בלי ריסוסים .
עם זה יקרה השווקים של האורגני יגדלו  ועם הגדלת השוק והזמינות של תוצרת אורגנית המחירים גם ירדו.
הכל עניין של מודעות של הציבור.

לצפיה ב-'מחפש חלופה צמחית לבשר הודו'
מחפש חלופה צמחית לבשר הודו
07/03/2017 | 08:30
5
10
שלום,
אני בן 30 ויש לי מחסור תמידי בפריטין, וחולשה כמעט תמידית.
המאכל שהכי משפיע עלי לטובה מבחינת הרגשה זה בשר הודו אדום (שוק).
גם אם אני לוקח כדורי ברזל והפריטין עולה, או אוכל בקר עדיין זה לא משפיע עלי כמו הודו.
שתי שאלות,
א. האם יש חלופה צמחית מומלצת (בעיקר כי אני יודע שהודו מפוצץ באנטיביוטיקה+העניין המוסרי).
ב. בהתחשב בנתונים האלה, חשבתי אולי יש עוד מחסור חוץ מהברזל שגורם לחולשה והודו עוזר לו, יש לכם רעיון מה עוד יכול להיות שחסר?

תודה
לצפיה ב-'אני אוכל לבבות עוף אורגני מגידול ללא אנטיביוטיקה.'
אני אוכל לבבות עוף אורגני מגידול ללא אנטיביוטיקה.
07/03/2017 | 10:49
4
9
גם לי יש בעיה של חוסר ברזל וB12 ואני לוקח תוסף של B12 וחומצה פולית ואוכל לבבות עוף וזה פתר לי את הבעיה.
היצרן "עוף טבע" וכ"ד מצהיר שהוא עומד בתקנים של גידול אורגני וללא אנטיביוטיקה, וככל הידועלי עובר הסמכות וביקורות בנושא.
בלבבות עוף יש יותר ברזל משיש בהודו אדום  .
בלבבות עוף יש ברזל  B12 ח. פולית וגם כל יתר הויטמינים מקבוצה בי, שחשובים לקליטת ברזל בגוף, ובנוסף גם קונאינזים קיו 10 , וכל יתר היתרונות התזונתיים שיש בבשר הודו אדום ובשר בקר ובחלקים פנימיים .
לדעתי אם אתה לא טיבעוני או צמחוני מבחינה אידיאולוגית אז לא כדאי לך לחפש תחליף צמחוני,  הברזל בצמחים לא זמין ובא ביחד עם חומצה אוקסלית שקושרת אותו כך שהוא לא זמין לגוף, ובדרך כלל חלבון צימחי הוא חלבון שאין בו את כל חומצות האמינו ואם יש אז הן לא ביחס הנכון , ובדרך כלל חלבון צימחי  בא ביחד עם יותר מידי פחממות ושומנים.
לקחת תוסף ברזל באופן קבוע מאד לא מומלץ , הברזל מתחרה עם מינרלים אחרים וגורם לחוסר בהם , ועודף ברזל יותר מזיק ממועיל, אנמיה וחוסר הרזל בגוף קשור לחוסר בויטמיניןם מקבוצה B כמו חומצה פוליט "פולאט"  עדיף לקחת B12 וחומצה פולית או קומפלקס B  ולאכול בשר שמכיל ברזל ( בשר אדום, לבבות עוף וכ"ד) ולראות אם זה משפר את התוצאות בדם אז לוותר על תוסף הברזל.

אפשר גם כבד עוף - בכבד יש אפילו עוד יורת ברזל , אבל בכבד יש גם רעלים , ולכן לבבות עוף זה אידיאלי.

לצפיה ב-'זה תלוי בכמות .'
זה תלוי בכמות .
07/03/2017 | 16:26
2
21
מנת הבשר שלי היומית זה 200 גרם עוף מתוך זה 50 גרם לבבות והיתר חזה ושוק .
בממוצע זה כמו בשר בקר או הודו אדום.
ואגב לפי המחקרים החדשים את הכולסטרול  באוכל לא צריך להגביל ,  כי הכולסטרול בדם לא בא ישירות מהאוכל.

מצורפת השוואה תזונתיתי של ההרכב שלי למול הודו אודם - אתה יכול לראות שבגדול זה אותו דבר.
לצפיה ב-'מעניין. אבדוק את זה, תודה'
מעניין. אבדוק את זה, תודה
07/03/2017 | 16:30
1
8
לצפיה ב-'האתר שבו השתמשתי להשוואה - נטוגרין '
האתר שבו השתמשתי להשוואה - נטוגרין
07/03/2017 | 16:34
9

לבריאות.
לצפיה ב-'היזהרו מדייטות פלא ומרפואה סינית !!!'
היזהרו מדייטות פלא ומרפואה סינית !!!
06/03/2017 | 11:44
20
מאה נשים בריאות, צעירות ברובן, פיתחו תסמינים יוצאי-דופן: חולשה, אנמיה, שינויים בגוון העור. כשהלכו להיבדק, הן גילו שהן סובלות מכשל כרוני בפעילות הכליות. או במילים פשוטות ובוטות יותר, הכליות שלהן קרסו וגוועו בתוך הגוף. המחלה התקדמה במהירות, והחולות בה נאלצו לעבור טיפולי דיאליזה כדי להישאר בחיים, ובמקרים רבים גם נזקקו להשתלת כליות. חצי מהנשים שנבדקו פיתחו גם סרטן בדרכי השתן.

מאיפה מגיעה מחלה קשה ונדירה כל כך, ככה סתם באמצע החיים? מסתבר שהדבר היחיד המשותף לכל אותן נשים הוא שהן נרשמו לדיאטה מסוימת שכללה נטילת צמחי מרפא סיניים.

http://www.hayadan.org.il/medicinal-plant-that-kil...
לצפיה ב-'מחקר על סכרת ודיאטת צום- לינק'
מחקר על סכרת ודיאטת צום- לינק
24/02/2017 | 14:42
5
37
אזהרה לא לעשות - מדובר בינתיים בעכברים
http://www.bbc.com/news/health-39070183
לצפיה ב-'קראתי פעם ששיטה של צום לסרוגים מאריך חיים גם בבני אדם'
קראתי פעם ששיטה של צום לסרוגים מאריך חיים גם בבני אדם
26/02/2017 | 12:02
4
18
אבל מדובר על אנשים בריאים לא על חולי סכרת.
לצפיה ב-'אכן יש אסכולה כזאת'
אכן יש אסכולה כזאת
01/03/2017 | 11:11
3
15
המתעניינים יכולים לשאול את גוגל על eat stop eat ויש גם ספר בשם הזה. למיטב זכרוני השיטה מומלצת בעיקר כשיטה להורדת משקל ולא להארכת חיים באופן ישיר. אם אני זוכר נכון (קראתי את זה מזמן) הטענה העיקרית שלהם היא שיותר קל להתרגל ליום של צום כל שבוע ולאכול הרבה בשאר הימים מאשר לדיאטות הרגילות שכידוע נכשלות במרבית המקרים. אין לי מושג אם יש איזו סטטיסטיקה שמראה שהדיאטה הזאת אכן מחזיקה זמן  רב. 
לצפיה ב-'אני ירדתי 10 ק"ג ,בכוחות עצמי ללא צום בכלל ,,,'
אני ירדתי 10 ק"ג ,בכוחות עצמי ללא צום בכלל ,,,
01/03/2017 | 20:34
2
24
אני בעד לאכול ולרזות,ולא בעד להתייסר בצום .
במשך 6 חודשים, ויתרתי על לחם וכול מוצרי -המאפה ,וגם על מוצרים עם סוכר.
שתיתי הרבה מים ברוב שעות היום ,(שתיה חמה תה נענע ללא סוכר בבוקר ובערב.)
אבל,,
לא ויתרתי על אכילת תפוח אחד בכול יום,
וחצי אשכולית בכול בוקר,ולפעמים גם כמה 4 -5 תותים - הפרי האהוב עליי.

במהלך היום ,הכנתי 3 פעמים ביום  סלטים ,קצצתי הרבה סוגי -ירקות טריים.
וגם שילבתי בארוחות מרקים ,קינואה, ירקות אפויים בתנור, ותבשילי -דגים בשפע.

וגם עשיתי קצת בשביל הספורט:
בכול יום בשעה קבועה,הלכתי שעה רצופה ברגל , ותמיד עם בקבוק- מים.
(בימי גשם, עברתי לאימון של חצי שעה על הליכון -ספורט חשמלי, שיש לי בבית.)

לאחר 6 חודשים כול הבגדים היו גדולים עליי, לאחר שירדתי מ-62 ק"ג ל-52 ק"ג.
ולכן חידשתי את המלתחה,בבגדים עם גיזרה  צרה יותר.

בהדרגה גם שילבתי 2 פרוסות לחם שיפון ואבוקדו,או סלט ביצים,בתפריט היומי.
(סלט ביצים ללא מיונז,אלא עם בצל קצוץ מאוד דק,מלח,פלפל ,פטרוזילה ,וקצת שמן-זית.)

לא אחזור למאפים ולשאר מוצרים עם סוכר.
כעת צריך להקפיד ולהשגיח שלא להכניס הבייתה אוכל מפתה ומשמין.
(עוגות וקצפות ,ושאר אוייבים שמשמינים, מקומם לא בביתנו.)

ההצלחה היא בעזרת כוח הרצון ,בלקיחת החלטה ובמודעות לעצמך-
וזה כול הסיפור,לכן, לא צריך לצום ,ההיפך צריך לאכול אוכל בריא וכול 3 שעות,
בכדי שלא ישתלט עלינו הרעב.(אגב ,פרוסות קולרבי ,פלפלים, ומלפפונים,זה ממש דל- קלוריות,ונהדר כתחליף לחטיף, מול הטלביזיה, כדאי שתנסו בבית.

לצפיה ב-'כל הכבוד , יותר חשוב זה להמשיך לשמור '
כל הכבוד , יותר חשוב זה להמשיך לשמור
02/03/2017 | 09:47
13
לדעתי רצוי לשמור על משקל קבוע אפילו אם הוא לא בדיוק לפי הטבלאות.
לרדת ולעלות במשקל זה לא בריא וגם גורם לקפלי עור וקמטים.

לצפיה ב-'כמו שכתב אבי'
כמו שכתב אבי
02/03/2017 | 10:58
13
הבעיה העיקרית עם הפחתת משקל היא לשמר את ההישג. רוב האנשים נכשלים בחלק הזה, אבל אם את כן מצליחה בכך, ברור שאת לא צריכה לעשות משהו אחר.
לצפיה ב-'10 פירות וירקות ליום עדיף על 5 - לינק'
10 פירות וירקות ליום עדיף על 5 - לינק
24/02/2017 | 11:49
9
38
לצפיה ב-'לי זה תמיד היה ברור , אני חושב גם שרצוי לגוון'
לי זה תמיד היה ברור , אני חושב גם שרצוי לגוון
26/02/2017 | 11:58
20
ולאכול מכל הפירות ומכל הצבעים כי בכל פרי יש יתרונות שונים.
לצפיה ב-'עוד לינק למאמר באותו עניין - לאכול כמה שיותר ירקות ופירות '
עוד לינק למאמר באותו עניין - לאכול כמה שיותר ירקות ופירות
28/02/2017 | 14:47
7
19
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/03/2017 | 02:13
2
לצפיה ב-'הבהרה - כמה שיותר זה במסגרת הקלוריות שאדם זקוק להם'
הבהרה - כמה שיותר זה במסגרת הקלוריות שאדם זקוק להם
01/03/2017 | 10:04
13
אפשר להשמין גם מיותר מידי פירות וירקות  - צריך לזכור שהחיות הכי שמנות אוכלות עשב.
ולכן המנות של פרי וירק שאוכלים חייבים לבא על חשבון מנות אחרות ולא בנוסף.
כייון שחובה לאכול כמות של חלבון ושל שומן ובפירות וירקות אין מספיק חלבון ואין מספיק שומן שהגוף צריך, לכן צריך לאכול גם דברים שיש בהם חלבון ושומן למשל אגוזים וקטניות  בשר חלב וביצים ...
ולכן המנות של פרות וירקות המומלצות צריכות לבא על  על חשבון מוצרי הקמח ועמילן בלבד. 
כלומר במקום לאכול לחם פסטה אורז תפוחי אדמה ומאפים וסוכר (ממתקים)... צריך לאכול פירות וירקות .
זאת הכוונה כשכותבים לאכול הרבה ירקות ופירות.
ולכן גם לא צריך לדאוג לפחממות בדיטה כי פירות וירקות מכילים מספיק פחממות.

לצפיה ב-'אזהרה'
אזהרה
01/03/2017 | 11:15
4
13
סוכרתיים או בעלי נטיה לסוכרת  צריכים לצרוך פירות במתינות. 
לצפיה ב-'צודק גם סוכרת וגם הפירות מייצרים כולסטרול גבוה.'
צודק גם סוכרת וגם הפירות מייצרים כולסטרול גבוה.
01/03/2017 | 20:38
3
16
בהיותם מכילים סוכר פירות-פרוקטוז.
לצפיה ב-'עדיף הרבה ירקות , ולהסתפק ב 2-4 פירות'
עדיף הרבה ירקות , ולהסתפק ב 2-4 פירות
02/03/2017 | 09:53
13
אני אוכל הרבה גזר,  קודםכ ל בגלל שאני מאד אוהב גזר, וזה משהו שהוא באמצע מתוק כמעט כמו פרי אבל זה עדיין נחשב ירק .
הבעיה זה הצבע הכתום , הכתום שבגזר "בטה קרוטן", זה אמנם אנטי אוקסידנט מאד בריא אבל יותר מידי גזר גורם לצבע הזה להצטבר בעור ואז יש אצבעות כתומות בידיים וברגליים , וזה נראה קצת מוזר.
לצפיה ב-'זה בעקבות ההרצאות של דר' lustig?'
זה בעקבות ההרצאות של דר' lustig?
02/03/2017 | 11:04
1
11
כדאי לדעת שחלק גדול המימסד הרפואי לא מקבל את טענותיו שפרוקטוז גרוע יותר מגלוקוז (למרות שהוא נשמע משכנע), אבל נראה שכמעט אין מחלוקת בכך שכדאי להפחית צריכת סוכרים מכל סוג.
לצפיה ב-'ההרצאה עוסקת בצריכת סוכר מזוקק בכמויות גדולות'
ההרצאה עוסקת בצריכת סוכר מזוקק בכמויות גדולות
05/03/2017 | 10:55
7
לא בכמות שיש בכמה מנות פרי טיבעי, הסוכר בפרי בא ביחד עם סיבים תזונתיים ויטמינים אנטיאוקסידניטים ולכן היתרון באכילת פרי עולה על החיסרון בקצת פרוקטוז שיש בו.
לעומת זאת משקה קל ,  שזה בעצם תערובת כימיקלים בלי שום ערך תזונתי מלא כימיקלים שהכבד צריך גם להפטר מהם, ושבתוכה יש בנוסף גם את כמות הפרוקטוז הגדולה זה בהחלט גורם לבעיה.
וגם על זה שמכניסים את הפרוקטוז לפורמולה של תינוקות - תינוק באופן טיבעי אמור לקבל חלב אם שמכיל באופן טיבעי לקטוז, ובכלל לא אמור להחשף לפרוקטוז עד שמתחיל לא כול בעצמו .
לדעתי גם גלוקוז נקי או עמילן - (עמילן נהפך בגוף לגלוקוז) כשהם "לבנים" בלי סיבים ובלי שום אבות מזון אחרים זאת גם בעיה קשה למערכת המטבולית .
לצפיה ב-'האם צפיפות עצם זה חוזק העצם?'
האם צפיפות עצם זה חוזק העצם?
24/02/2017 | 11:15
1
16
אם הצפיפות עצם תקינה אז זה אומר שהעצמות גם חזקות? ולא היה רככת?
אני רוצה לדעת אם העצמות חזקות
אז איזה בדיקה צריך לעשות?
בגלל שהיה רמה נמוכה של ויטמין די, ואני חושש למצב העצמות.
ואני רוצה להיות בטוח שלא נגרם נזק לעצמות.
אחרי גיל 30
לצפיה ב-'כן בהחלט זאת הבדיקה שצריך לעשות. '
כן בהחלט זאת הבדיקה שצריך לעשות.
26/02/2017 | 11:55
9
מצד שני אצל גברים יש פחות בעיה של צפיפות עצם ובריחת סידן מהעצם מאשר אצל נשים.
בנוסף שרירים חזקים יוצרים עצמות חזקות , אם אתה חושש לחוזק העצמות,  פשוט לך לחדר כושר פעם בשבוע וחזר את השרירים או בצע פעילות גופנית כמו ריצה קלה אופניים תרגלי כושר אחרים .  ( ואגב לא משנה איזה ספורט כי חיזוק שרירים באזור אחד גורם לחיזוק העצמות בכל הגוף )
לצפיה ב-'לחסידי הפלאו ולאוהבי חמאה "חמאה לא חוזרת" שומן רווי לא בריא.'
לחסידי הפלאו ולאוהבי חמאה "חמאה לא חוזרת" שומן רווי לא בריא.
23/02/2017 | 12:14
8
27
http://emed.healthclub.co.il/health-club-info/שומן-רווי-נמצא-קשור-למחלות-לב
לצפיה ב-'כייון שהלינק לא עובד טוב להלן תקציר המאמר :'
כייון שהלינק לא עובד טוב להלן תקציר המאמר :
23/02/2017 | 12:17
5
24
מחקר חדש של אוניברסיטת הרווארד בשיתוף עם יוניליוור, אשר פורסם בכתב העת British Medical Journal, מצא כי צריכה מוגברת של ארבעת סוגי השומן הרווי העיקריים, הנמצאים בבשר אדום, שומן חלב, חמאה ושמן דקלים, עלולה להעלות את הסיכון למחלת לב כלילית. ממצאי המחקר גם מראים כי החלפת שומן זה עם שומנים בריאים, דגנים מלאים וחלבונים מן הצומח, עשויים להפחית את הסיכון למחלת לב כלילית.

ממצאי המחקר למעשה עומדים בקנה אחד עם הנחיות התזונה של ה- USDA, שכוללים הפחתת צריכה של שומן רווי ללא יותר מ-10% מסך צריכת הקלוריות, ולצד זה שמירה כללית על צריכת מזון בריא הכוללת פירות, ירקות, דגנים מלאים, שמנים עשירים בשומן רב בלתי רווי, אגוזים, קטניות, דגים ומוצרי חלב דלי שומן.

מחקרי עבר הראו כי לחומצות שומן רווי ישנן השפעות שונות על רמת הליפידים בדם, אך מעט מאוד היה ידוע על הקשר בין צריכת שומן זה לסיכון למחלת לב כלילית. במחקר זה, החוקרים ניתחו מידע של כ-73,000 נשים שהשתתפו במחקר Nurses’ Health Study בין השנים 1984-2012, וכ-42,000 גברים שהשתתפו במחקר Health Professionals Follow-up Study בין השנים 1986-2010. המשתתפים דיווחו על התזונה שלהם ועל מצבם הבריאותי בשאלונים שמולאו בכל ארבע שנים.

תוצאות המחקר הראו כי צריכה גבוהה של חומצות שומן רווי השכיחות ביותר (לורית, מיריסטית, פלמיטית וסטארית) הייתה קשורה עם עלייה של 18% בסיכון למחלת לב כלילית. החלפה של 1% מהצריכה היומית של שומנים אלו עם כמות קלוריות שווה משומן רב בלתי רווי, מפחמימות מחיטה מלאה או מחלבונים צמחיים, הוערך כמוריד את הסיכון למחלת לב כלילית ב- 6%-8%. החלפה של חומצה פלמיטית, הנמצאת בשמן דקלים, מוצרי חלב ובשר, הייתה קשורה להפחתה המשמעותית ביותר בסיכון.

מחקר זה מבטל את הרעיון ש"החמאה חוזרת", כמו גם את ההמלצות התזונתיות לצריכה של חומצות שומן רווי מסוימות, רעיון שחוקרים בחנו בעבר. במקום זאת, המחקר מקדם את הרעיון של החלפת שומן רווי בשומן בלתי רווי, שכן זו אחת הדרכים הפשוטות להורדת הסיכון למחלת לב כלילית.
לצפיה ב-'מעניין מאוד'
מעניין מאוד
23/02/2017 | 16:43
2
10
אבל 2 הערות אני חושב שאפשר לאכול יותר שומן אם הוא בא מאגוזים ושקדים וגרעינים טריים.
קוקוס יש לו שומן רווי אבל הפרי נחשב לבריא אולי בגלל מרכיבים אחרים בפרי
לצפיה ב-'רוב השומן מהצומח הוא שומן לא רווי '
רוב השומן מהצומח הוא שומן לא רווי
26/02/2017 | 11:48
1
10
 בעבר היתה דעה שככל שהשומן יותר לא רווי הוא יותר בריא , עד שגילו את הפרדוקס של האסקימוסים ( שאוכלים הרבה שומן ובכל זאת לא סובלים מטרשת עורקים ומחלות לב )
אחרי זה הפרדוקס הצרפתי 
אחרי כן גילו את הבעיה של שומן טראנס 
אחרי כן גילו שהכולסטרול שנמצא בדם לאו דווקא בא מאכילה של כולסטרול.
 ואחר כך גם גילו גם את הבעיתיות של חוסר איזון בין האומגה 6 לאומגה 3 .   

לדעתי האישית: הכל עיניין של איזון  , הגוף צריך את כל השומנים (חוץ מהטרנס כמובן שזה תוצר מלאכותי)  אבל הוא זקוק להם במידה הנכונה  וכל חוסר איזון באוכל גורם להפרעות בהרכב השומנים בגוף ובדם שגורם לבעיות רפואיות .
האיזון הנכון הוא האיזון שיש בטבע, כי הגוף של האדם במהלך ההתפתחות שלו הסתגל לאיזון שקיים בטבע,  וכל דבר מלאכותי (כמו מרגרינה, חמאה, שמן מזוקק , או אכילה לא מאוזנת ומוגזמת של מזון מסוג אחד) מפר את האיזון הזה..
אני מאמין שהאדם התפתח כאוכל כל, (לא כאוכל צמחים וגם לא כקרניבור)  ולכן הוא זקוק לכל אבות המזון בצורה מאוזנת, הרבה מהצומח אבל גם מעט מהחי.
לצפיה ב-'יש לזה שם: אומניבור'
יש לזה שם: אומניבור
27/02/2017 | 16:01
3
לצפיה ב-'קראת את המאמר?'
קראת את המאמר?
24/02/2017 | 12:17
1
12
או שאתה מתקצר את מה שמישהו כבר עיבד? למה אי אפשר לקבל פשוט קישור למאמר? 

כידוע יש *אלפי* מאמרים על שומן רווי עם מסקנות שונות. כדאי לא לשכוח שיוניליוור מייצרת ומשווקת מרגרינה, כך שקשה לצפות מהם לאובייקטיביות מופרזה בנוגע לחמאה.
לצפיה ב-'מצטער הליק לא תקין , העתקתי תקציר של המאמר '
מצטער הליק לא תקין , העתקתי תקציר של המאמר
26/02/2017 | 11:15
6
כי לא הצלחתי לפתור את בעיית הלינק.
לצפיה ב-'נראה לי שטעית בקישור'
נראה לי שטעית בקישור
24/02/2017 | 12:14
1
14
ומכל מקום, חברת יוניליבר היא זאת שאחראית לשערוריית הקורנפלקס המזוהם מלפני כמה חודשים, וההנהלה שמסרה מידע שגוי לעיתונות עדיין מכהנת בתפקידה ,כך שלפחות בעיני הם מוקצים מחמת מיאוס.
לצפיה ב-'מסכים איתך בקשר למאוסים - מבחינתי כל חברות המזון מאוסים '
מסכים איתך בקשר למאוסים - מבחינתי כל חברות המזון מאוסים
26/02/2017 | 11:31
11
במיוחד חברות שמיצרות את הרעל שנקרא מרגרינה.
אבל רוב המחקרים המדעיים ממומנים ע"י חברת מזון זו או אחרת או ע"י אינטרסנטים אלה או אחרים. וגם מדובר על מחקר שמבוסס על שאלונים שזו שיטה לא הכי אמינה להגיע למסקנות מדעיות.

כמובן שלא אשנה את הדייטה שלי בגלל מאמר כזה או אחר , ולא מציע לאף אחד לעשות את זה. אני מקשיב לכל הצדדים אבל לוקח את כולם בערבון מוגבל.
בכל זאת  כיוון שזה מחקר שקיבל גושפנקה מדעית של אוניבסיטה, ופורסם בעיתון מדעי מפורסם, אני מניח שאמינותו נבדקת , ומה גם שהוא לא מחדש שום דבר שלא היה מקובל עד היום על הממסד הרפואי , רק מחזק את הדעה הרווחת בממסד זה .

לצפיה ב-'שאני נמצא בבית כואב הראש, מה יכולה להיות הסיבה?'
שאני נמצא בבית כואב הראש, מה יכולה להיות הסיבה?
25/02/2017 | 18:53
2
12
לצפיה ב-'בצעירותי סבלת רבות מכאבי ראש ומיגרנות ולמדתי לטפל בהם בעצמי '
בצעירותי סבלת רבות מכאבי ראש ומיגרנות ולמדתי לטפל בהם בעצמי
26/02/2017 | 11:11
16
הראש כואב כאות אזהרה למשהו לא תקין בגוף.
לפעמים צריך טריגר כדי שכאב הראש יתחיל ואחרי שהסיבה עוברת הראש ממשיך לכאוב כמה זמן.
בין הגורמים יכול להיות :
מחלה נגיפית או אלרגיה שגורמת לסתימה וגודש באף באוזניים ובסינוסים (הצטננות וכ"ד)
הפרעות בשינה- חוסר שינה , עודף שינה, שיבוש של שעות השינה שאת הריגל אליהם.
שתיה לא מספקת.
חומרים שיש באוכל ומשקאות לא בריאים  בג'אנק פוד, סיגריות, ניקוטין .
בעיות בעיכול , עצירות גאזים ...
זיהום אויר ,  גאזים במקום לא מאוורר או שנפלטים ממערכת מיזוג .
.תרופה נגד כאב מסווה את הסימפטום הזה ומרמה את הגוף.
כשיש לי כאב ראש אני לעולם לא אקח תרופה נגד הכאב,  כי כאב הראש הוא איתות של הגוף שמשהו לא תקין  , במקום להסוות את הסימפטום ולקחת אקמול וכ"ד אני מחפש מה לא תקין  פותר את הבעיה ואחרי שהכאב ראש חולף אני נזהר להבא לא להגיע לזה שוב .

גנ- הגורמים הנ"ל שציינתי למעלה הם מניסיוני בלבד, הם לא מוכרים לרופאים ולא לקוחים מהרפואה הקונבנצינלית .
חלק מהם תמצא בספרי רפואה אלטרנטיבית סינית  ויוגה - אלה דברים שניסיתי על עצמי ומצאתי שזה עובד.
לצערי הרב הרפואה הקונבנציונלית לא מיחסת חשיבות לתופעת כאבי הראש , ולכן רופא קונבנציונלי יתן לך אקמול או כדור אחר ולא יחפש את הסיבה הראשונית לכאב הראש.

לצפיה ב-'כאבי ראש הרבה סיבות כמו: '
כאבי ראש הרבה סיבות כמו:
01/03/2017 | 19:42
10
בעיות בראייה ,
דלקות חניכיים ודלקות שיניים.
חוסר שינה.
חוסר נוזלים,מתבטא בכאבי ראש.(חשוב לשתות 8 כוסות מים ,במהלך היום.)
כאב-ראש נגרם גם מבעייה בצוואר- עקב פריצת דיסק בחוליות צוואריות.
שנגרמים לעיתים גם מיציבה גרועה, בעת ישיבה ממושכת מול מחשב.
כול אלה יכולים לגרום כאב ראש חזקים.
כדאי לגשת להיבדק אצל רופא -המשפחה,ולערוך בירורים: כמו בדיקת דם ,
בדיקת רופא נוירולוג,וכו'.
ותמיד כדאי ללכת ברגל כ-שעה ביום ,מאוד עוזר לשחרור השרירים, לחיזוק השלד,
ולהורדת הלחץ בראש.
לצפיה ב-'ירידה במשקל'
ירידה במשקל
26/02/2017 | 00:56
1
27
היי כולם

אני רוצה לרדת 5 קג במשקל בתוך חמישה שבועות
מהי הדרך הטובה והבריאה ביותר לעשות זאת?
לצפיה ב-'דיאטה מאוזנת'
דיאטה מאוזנת
26/02/2017 | 01:52
22
של 500 קלוריות פחות ממה שאת אוכלת כאשר את לא מעלה במשקל.
הכי טוב להיעזר בדיאטנית.
כמו כן כדאי להוריד מתוקים וגאנק פוד מטעמי בריאות
לצפיה ב-'שלום, לגבי צריכת מים'
שלום, לגבי צריכת מים
21/02/2017 | 18:17
1
26
שלום,
קראתי בכל מיני מקומות היום שלגבר מומלץ לשתות בערך 3.5 ליטר מים.
שזה בערך 18 כוסות מים של 200 מ"ג ואולי יותר מכוסות קפה חד פעמיים (נייר)..

השאלה אם הכמות הנוזלים הזו נכונה.. אני שוקל 87 ק"ג ו173..
אם בכמות הזו נכלל גם מזון כמו ירקות ושתייה אחרת כמו קפה..

תודה.
לצפיה ב-'צריך לשתות כך שהשתן יהיה בהיר ולא כהה'
צריך לשתות כך שהשתן יהיה בהיר ולא כהה
22/02/2017 | 11:16
17
זה המדד הנכון ביותר ולא צריך למדוד בליטרים. (אבל גם להביא בחשבון שיש מאכלים שצובעים את השתן - כמו סלק וגם תרופות ותוספי תזונה שצובעים את השתן בדרך כלל זה כתוב בעלון המצורף לתרופה)
הגוף מקבל את הנוזלים גם מהמזון וגם מהשתיה לגוף לא משנה מאיפה המים האלה באים.
אם אתה אוכל הרבה פירות וירקות ודברי חלב אתה מקבל מהם מים ואז אתה יכול לשתות פחות .
כמובן שכל שתיה נחשבת. לא חייבים לשתות מים צלולים.
לצפיה ב-'רמת טריגליצרידים גבוה'
רמת טריגליצרידים גבוה
20/02/2017 | 16:48
1
48
שלום רב,
אני רזה אך יש לי רמת גבוה יחסית של טריגליצרידים וכולסטרול (וגם להורי).
בשנה האחרונה עשיתי שינוי תזונתי שכולל בעיקר - הורדת סוכרים והפחתה משמעותית של פחממות פשוטות (וגם הליכות יומיות), כתוצאה מכך רמת הטריגליצרידים ירדה הרבה אך היא עדיין גבוה יחסית.
- שאלתי היא רק בנוגע לפעילות גופנית, איזו סוג פעילות גופנית תהיה הכי אפקטיבית עבור שריפת סוג זה של שומן? - פעילות מתונה או מאומצת? וכמה זמן בכל יום?
(מעדיף לא לאבד הרבה קלוריות כדי לרזות כמה שפחות).
תודה רבה לכל מי שיענה :)
לצפיה ב-'אני גם סבלתי מבעיה כזאת '
אני גם סבלתי מבעיה כזאת
21/02/2017 | 12:06
32
מנסיון שלי פעילות גופנית לא עוזרת בכלל. (ניסיתי פעילויות מאד אינטנסיביות בעבר -כולל טריאטלון ,  ללא שום תוצאות)
מה שכן עזר לי זה דייטה דלת שומן ודלת פחממות.
הורדתי אתהשומנים בדיטה למינימום - לא אוכלבכלל שום שמן או חמאה מרגרינה וכ"ד, גבינות רק מקסימום 3% , השומן היחיד שאני כן אוכל זה 50 גרם זרעי פשתן ביום, או אגוזי מלך או אבוקדו. ובשר עוף עם העור- ככה שאני מקבל מספיק שומן .
הורדתי פחממות ועמילן - שתי פרוסות לחם מלא ביום . לא אוכל אורז לא תפוחי אדמה לא מאפים וכ"ד.
היום הטריגליצרידים אצלי בתחום הנמוך
בהמשך הדף , בשירשרו מלפני כמה ימים אתה יכול לראות תפריט מדוייק שלמה שאני כן אוכל .
 הערה- אני גם אוכל ללא מלח אבל בגלל שסבלתי גם מלחץ דם גבוה. - אבל אם הבעיה שלך רק טריגליצרידים אתה יכול להתעלם מהנושא של המלח.
לינק :

לצפיה ב-'סובלות בימים לפני קבלת הווסת מדכדוך, עצבנות או תנודות קשות ב'
סובלות בימים לפני קבלת הווסת מדכדוך, עצבנות או תנודות קשות ב
21/02/2017 | 11:46
55

אנחנו מזמינים אתכן להשתתף במחקר חדש בבית החולים איכילוב.
בנושא: דכדוך ועצבנות לפני הווסת-מחקר חדשני-טיפול באמצעות גרייה מוחית מגנטית עמוקה ((dtms
המעוניינות להשתתף מוזמנות לפנות אלינו בטלפון:
03-6973685 או במייל: maayanmo@tlvmc.gov.il

לצפיה ב-'בכלל לא ידעתי מה זה ויטמין די'
בכלל לא ידעתי מה זה ויטמין די
16/02/2017 | 18:18
11
41
לצפיה ב-'תודה ששיתפת אותנו'
תודה ששיתפת אותנו
17/02/2017 | 10:09
2
16
לצפיה ב-'יכול להיות שיש רככת?'
יכול להיות שיש רככת?
17/02/2017 | 13:02
1
17
לצפיה ב-'רככת זאת מחלה שבה חסר סידן בעצמות או שהעצמות רכות מסיבה אחרת'
רככת זאת מחלה שבה חסר סידן בעצמות או שהעצמות רכות מסיבה אחרת
19/02/2017 | 15:21
11
גורם לעוותים בשלד בעיקר של ילדים בשלבי ההתפתחות,  גיבנת, לעקמת, וגם לשברים ..
יכול להגרם מחוסר בויטמין D עקב ליקויים בתזונה (צימחונות טיבוענות חוסר חשיפה לשמש , המנעות מחלב, מתן פורמולה צימחית במקום הנקה לתינוקות) או חוסר בסידן מגנזניום אבץ וכ"ד מסיבות אחרות ,  ממחלות כמו סכרת ,  או מחלה תורשתית כל שהיא .
אם יש חשש כזה כדאי לפנות לרופא מומחה (אורטופד).
לצפיה ב-'ויטמין D מקבלים מאוכל כמו ביצים בשר דגים איברים פנימיים וגם'
ויטמין D מקבלים מאוכל כמו ביצים בשר דגים איברים פנימיים וגם
19/02/2017 | 14:45
5
20
מחשיפה של העור לשמש .
ויטמין D חיוני לספיגת הסידן בגוף ובניית העצם , וגם מגן מפני מחלות סרטן מסויימות ועוד.
בשנים האחרונות עקב הפחד מסרטן העור, אנשים מפחדים מהשמש ולכן סובלים מחוסר בויטמין D .
טיבוענות וצימחונות מחמירות את הבעיה כי בצמחים אין ויטמין D (חוץ מפטריות מיובשות בשמש אבל הכמויות שאפשר לקבל מהן זניחות ולא מספיקות.)
יש לציין כי כל החומרים שמגינים על העור מקרינה מפחיתים את היצור של ויטמין D .
כדי לפצות על זה אפשר לחשוף את העור לשמש במינון לא מזיק ( 10 דקות ביום חצי גוף בשעות הבוקר-אחר צהריים ללא קרם הגנה מספיק ונמצא בתחום הבטוח מפני סרטן העור)
אבל מי שלא רוצה להסתכן בכלל יכול לקחת תוסף - בימנו זה הכי פשוט .
עודף ויטמין D מזיק ! ויכול לגרום להצברות סידן במקומות לא רצויים הסתיידויות שונות ומשונות ולכן צריך לקחת רק במידה המומלצת בלבד  ולא בעודף.
נב- יש שני סוגים 2 ו 3 שניהם טובים, אבל ה 3 נספג יותר מטוב ומהר .

לצפיה ב-'עודף ויטמין D'
עודף ויטמין D
20/02/2017 | 10:13
15
כדאי רק לציין שהנזק האפשרי מצריכת יתר של ויטמין D  הוא בכמויות אסטרונומיות ממש ומי שלא שותה בקבוק שלם כל יום לא צריך להיות מוטרד יותר מדי מהאפשרות הזאת.
לצפיה ב-'בשנים האחרונות יש המלצה'
בשנים האחרונות יש המלצה
20/02/2017 | 16:46
3
13
לתגבר בויטמין D ככל שהגיל עולה. ההמלצה של חשיפה לשמש מאוד תלויה בגיל, בעונות השנה, במיקום הגיאוגרפי, וגם פחות אפקטיבית לאנשים בעלי עור כהה.

מנסיון אישי - חשבתי שאצליח להימנע מויטימין D על ידי חשיפה לשמש, כמעט חצי שעה כל יום, וזה לא עזר בכלום.

בנוסף, מחסור בויטימין D מחליש את מערכת החיסון (וזה לא אומר שעודף מחזק את מערכת החיסון).
לצפיה ב-'אם אתה נחשף עשר דקות חצי גוף לשמש אתה מקבל ויטמין D'
אם אתה נחשף עשר דקות חצי גוף לשמש אתה מקבל ויטמין D
21/02/2017 | 12:39
2
23
בכמות שמספיקה לכמה ימים.
(מדובר חשיפה ללא קרם הגנה בשעות החמות )
ולכן אם עשית את זה וזה לא עזר כנראה הבעיה שלך היא לא רק חוסר בויטמין הזה.

לצפיה ב-'בעמידה או בשכיבה?'
בעמידה או בשכיבה?
21/02/2017 | 16:14
1
6
כי זה גם משנה. בעמידה יש פחות חשיפה לשמש.

מה עם גוון העור? עור כהה מעביר פחות אור.

מה עם המיקום הגיאוגרפי, זה תקף לכל העולם? כי יש הבדל בין ישראל למקומות שקרובים יותר לקו-המשווה?

מה עם הגיל? זה משנה אם אתה בן 16 או 60? כי היכולת להפיק ויטמין D פוחתת עם הגיל.

זה בחורף או בקיץ? כי ברור לך שעוצמת השמש שונה לגמרי בין עונות השנה.

ובכל מקרה התשובה היא לא, לא עשיתי את זה. כמה אנשים אתה מכיר שיש להם את האפשרות באמצע יום עבודה להוריד חולצה וללכת לשכב בשמש ל-10 דקות? במיוחד באמצע החורף.
לצפיה ב-'נכון - גם רק ידיים בשמש כל יום במשך יותר זמן זה גם מספיק'
נכון - גם רק ידיים בשמש כל יום במשך יותר זמן זה גם מספיק
22/02/2017 | 11:11
7
כל העניין הוא יחסי ותלוי בהרבה גורמים.
אבל צריך לזכור שמקבלים את הויטמין גם מהמזון.
בכללי אנשים שאוכלים תפריט מלא ומאוזן ונמצאים בשמש מידי פעם , מקבלים את הויטמין בעודף, גם מהשמש וגם מהמזון ולא זקוקים לתוספי מזון.
הבעיה שיש היום לאנשים שבגללה יש חוסר בויטמינים והם זקוקים לתוספי מזון זה יותר  בעיה של ספיגה מהמזון בגלל התרופות וכל הכימיקלים והג'אנק שאוכלים , וגם בגלל כל מיני אופנות ושגעונות כמו המנעות מחלב המנעות מבשר וכ"ד.

לצפיה ב-'קצת להוציא את הרוח מהמפרשים'
קצת להוציא את הרוח מהמפרשים
21/02/2017 | 12:34
15
מחקרים אחרונים שקראתי  הראו שתוספי ויטמין D לא הראו יתרון משמעותי בתוחלת חיים סרטן או מחלות כלי דם וכ"ד .
זאת דעת המוסדות הרפואיים היום בישראל לפחות, אנשים בריאים לא מופנים לבדיקות של חוסר בויטמין D ורופאים לא נותנים תוסף. (אלא אם יש בעיה שקשורה ישירות לחוסר בויטמין D כמו אוסטופורוזיס רככת וכ"ד)
ולכן רוב הרופאים היום בדעה שלא להמליץ על תוספת ויטמין D  לאנשים בריאים ולאוכלוסיה הכללית  .
לדעתי האישית כדאי בכל זאת כן לקחת , תוסף ויטמין D ,  בכמות שהיא לא יותר גדולה מהכמות המומלצת למבוגר ( -200 יחב"ל או 5 מק"ג)  , לאנשים בריאים שאוכלים בשר וחלב ונחשפים קצת לשמש,  כדאי לקחת כחצי מזה  כי הם בכל זאת מקבלים את הויטמין גם גם מהמזון ומהשמש . לטיבעונים שגם לא נחשפים לשמש כדאי לקחת קצת יותר מהכמות המומלצת.

וכמו שאבו זקן כתב אפשר לקחת כמות קצת גדולה יותר מהכמות המומלצת   - הכמות שנחשבת מזיקה זה מעל פי חמש מהכמות המומלצת - (כלומר מעל 25- מק"ג או מעל  1000 יחידות בין לאומיות ליום)

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ