לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1384313,843 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה. אכילה ומשקל משפיעים באופן ישיר על הבריאות שלנו, התחושות הפיסיות , מצב הרוח, ועוד הרבה היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים בחיינו. מצד שני יש לנו לא מעט אתגרים בשמירה על אכילה מאוזנת ומשקל רצוי באורח החיים המודרני עם סדר היום התובעני, שפע האוכל, ההשפעה של הלחץ והקשיים היומיומיים על האכילה, האירועים שסובבים סביב אוכל ומה לא. ומצד שלישי יש המון מידע בנושא, לרוב סותר ולא מקצועי, המון גישות של תזונה ודיאטה והתעסקות רבה בנושאים של אוכל ומשקל. אשמח לגייס את ניסיוני הרב מ 25 שנות עבודה בתחום ואת הידע האקדמי והמקצועי שצברתי כדי לענות על שאלות שמטרידות אתכם ולתת טיפים הנחיות ועצות. חשוב לציין שהמענה בתחומי הפורום אינו מחליף טיפול אישי. שלכם,מלי תבור, לרזות באיזון אונליין
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ריפוי ותזונה טבעית '
מחכים לכם בפורום ריפוי ותזונה טבעית
29/08/2017 | 15:13
7
בפורום ריפוי ותזונה טבעית מומחה מחכה לשאלות שלכם ולייעוץ בתחום התזונה והבריאות 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552
לצפיה ב-'האם 10 כפות שיבולת שועל ביום לאדם בוגר זה הרבה מידיי?'
האם 10 כפות שיבולת שועל ביום לאדם בוגר זה הרבה מידיי?
19/09/2017 | 17:38
1
12
שלום לחברים,

אני בן 40,
הגעתי למצב ששיבלת שועל (קוואקר) הינו אחד ממרכיבי התזונה העיקריים שלי
(טבעי/ דייסה / בתוך מרק)
כמובן שהכוונה הינה לשיבולת שועל טבעי ולא אינסטאנט

ואני שואל:
האם 10-12 כפות של שיבלת שועל ביום הינן כמות גדולה מידיי ועליי להפחית?

בתודה מראש על התייחסותכם
לצפיה ב-'אני מחדד ברשותכם, השאילה הינה עבור צריכה יום יומית'
אני מחדד ברשותכם, השאילה הינה עבור צריכה יום יומית
20/09/2017 | 17:21
1
ואני רק מעוניין לדעת שאני לא חורג מהדרוש
(והאם 10-12 כפות שיבולת שועל אינן יותר מידיי)

תודה.
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:20
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'צריכת חלבונים'
צריכת חלבונים
18/09/2017 | 16:36
4
17
שלום,

2 שאלות:
1. כמה גרם חלבון מומלץ לאכול ביום לאדם מבוגר (נניח שוקל 80 קילו)?
2. האם אטריות סויה/שעועית הן תחליף ראוי לפולי סויה ושעועית בצורתם הטבעית או שהרבה מהחלבונים ושאר הרכיבים התזונתיים הלכו לאיבוד בתהליך של הפיכתם לאטריות?

תודה,
בועז

לצפיה ב-'כמות החלבון הממולצת היא באחוזים מהקלוריות'
כמות החלבון הממולצת היא באחוזים מהקלוריות
18/09/2017 | 16:56
2
18
והיא בין 10 ל 30 אחוז מהקלוריות .
בבודי בילדינג אוכלים גם יותר מ 30 אחוז  אפילו עד 40  .
למשל אם מומלץ לך לאכול 2000 קלוריות  ביום 
ונניח שאתה רוצה לאכול כך שהחלבון יהיה  25 אחוז כמו שמומלץ. 
כלומר 500 קלוריות מחלבון. (כל היתר מפחממות ושומן) 
כל גרם חלבון זה 4 קלוריות ולכן אתה צריך לאכול 125 גרם חלבון ביום.
שים לב שמדובר על 125 גרם חלבון טהור מלא.

בנוסף: חלבון מלא זה חלבון שיש בו את כל 9 חומצות האמינו החיוניות - כמו חלבון מהחי ( חלבון שיש ב- דג בשר גבינה ביצה... בצמחים אין חלבון מלא ולכן צריך לאכול שניים או יותר סוגים- למשל קטניות עם חיטה ) .

לצפיה ב-'הכמויות ומספרים בדוגמה הם רק להדגמת החישובים'
הכמויות ומספרים בדוגמה הם רק להדגמת החישובים
18/09/2017 | 17:20
1
11
בפועל כמויות החלבון המומלצות ע"י דייטנים הן נמוכות יותר יותר והן יותר לכוון ה 10% .
הגדלת אחוז החלבון עוזרת להרזיה טובה לפיתוח שרירים, אבל פחות משביעה.
אני אישית אוכל כ 20% -25 %  חלבון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2017 | 19:41
1
לצפיה ב-'בנוסף כל המוצרים המעובדים מאבדים מערכם התזונתי'
בנוסף כל המוצרים המעובדים מאבדים מערכם התזונתי
18/09/2017 | 17:03
13
בתהליך העיבוד ולכן תמיד כדאי לאכול את הירק בצורתו הטיבעית ביותר .
כמו שכתבתי קודם בצמחיםאין חלבון מלא כי היחסים בין חומצות האמינו הם לא בדיוק כמו שהגוף צריך - הוא מפרק מרכיב ונשארת שארית שאותה הוא הופך לקלוריות או אוגר כשומן .
ולכן כדאי לאכול שילובים - למשל חיטה  (לחם) ביחד עם קטניה בחיטה יש חלבון  שחסר  בו חומצת אמינו שיש אותה בחלבון של העדשים ולהפך ולכן הם משלימים זה את זה.
ככל שתשלב יותר סוגים של צמחים תזכה ליותר חלבון מלא. 
כמובן שבחלבון מהחי יש את כל ההרכב של החלבון בדיוק כמו שהגוף צריך.
לצפיה ב-'כיצד מרפאים כבד שומני'
כיצד מרפאים כבד שומני
16/09/2017 | 11:40
2
14
גילו לי בבדיקת אולטרהסאונד כבד שומני ובכל בדיקת דם אנזימי כבד גבוהים.
הרופאה אומרת שאנזימי הכבד גבוהים בגלל הכבד השומני.
למרות שאני לא שמנה (הגובה שלי הוא 164 ס"מ, והמשקל שלי הוא 62 קילו) יש לי כבד שומני.
נתנו לי הפניה לדיאטנית כדי לבנות תזונה בלי פחמימות ובלי שומן). השאלה שלי היא איזה תזונה יכולה לרפא כבד שומני.
לצפיה ב-'היחס בין גובה ומשקל BMI לפעמים מטעה'
היחס בין גובה ומשקל BMI לפעמים מטעה
17/09/2017 | 11:05
16
מה שחושב זה מה היחס בין הרקמות בגוף , כלומר היחס בין השומן לשאר הרקמות.
למשל אם רוב הגוף עשוי משומן ורקמת השריר מדולדלת ורקמת העצם דקה כמו אצל אנשים שלא עושים שום פעילות גופנית יתכן שהמשקל יהיה נמוך יחסית לגובה האדם לא נראה שמן, אבל בעצם מבחינת הרכב הרקמות האדם הזה סובל מעודף שומן.
מה שצריך לעשות חוץ ממה שהרופא אומר,  זה לאכול אוכל בריא .
להוריד פחממות וסוכרים , להמנע ממשקאות מתוקים ובכלל מדברים מתוקים , חוץ מפירות טריים , שאותם בריא לאכול , שלמרות שיש בהם סוכרים הסוכרים עטופים בסיבים ובדברים בריאים לגוף ולכבד.
להוריד שומן ושמן.
הגוף צריך שומן אבל רק במינימום שהגוף צריך   (יש טבלאות לפי גובה משקל וגיל כמה שומן צריך לאכול) .
לא לאכול מטוגן, לא להפריז בשימוש בשמן ובמיונז וברטבים על בסיס שמן (גם לא בטחינה, ממרח בוטנים, ממרח שוקולד ושוקולד  זה גם שומן לא בריא ורצוי לצמצם כמה שיותר) .  לאכול בשר וגבינות עם מקסימום 5 אחוז שומן .
בטוח שאם יש בעיה בכבד אז באלכהול אסור לך לגעת בכלל.
וכל יתר ההוראות שבטח קיבלת מהרופא.
במקביל לכל זה חשוב לשמור על פעילות גופנית , גם אירובית וגם כוח ( חדר כושר משקולות וכאלה)  וזה במטרה להגדיל את רקמת השריר והעצם על חשבון רקמת השומן.  רצוי חצי שעה שלש פעמים בשבוע ...  אבל אפילו חמש דקות ביום תרגילים עם או בלי מכשירי עזר כמו משקולות גומיות וכ"ד) עוזר.

לצפיה ב-'אין קשר לשומן במזון'
אין קשר לשומן במזון
22/09/2017 | 19:54
2
שומן במזון מתפרק במערכת העיכול ולא מגיע בצורת שומן לכבד. פחממות ובעיקר סוכר פירות ואלכוהול, הופכים בכבד לשומן ונשארים שם. לכן מה שחשוב להפחית הוא סוכר ופירות ולא שומן.
לצפיה ב-'בשר מעובד'
בשר מעובד
12/09/2017 | 10:46
1
8
שלום,
אשמח לתשובה מקצועית של תזונאי בנוגע למהי ההגדרה לבשר מעובד?
האם כל בשר שמגיע כבשר קפוא מוכן לאכילה (בשיטת חמם והגש) ומכיל 90% בשר בלבד (אפילו אם אין בו ניטריטים ופוספטים אלא רק E למינהם) נחשב כבשר מעובד?
תודה לעונים אשמח לסדר בעניין 
לצפיה ב-'מעובד- הכוונה לבשר שהוספו לו חומרים בתעשייה '
מעובד- הכוונה לבשר שהוספו לו חומרים בתעשייה
12/09/2017 | 15:52
5
או שעבר תהליכים.
אין ספק שכל מה שלא 100% וגם מוסף לו " E למיניהם",  זה בהחלט בשר מעובד.
וגם בשר קפוא לבישול או צליה על האש יש רמות עיבוד שונות
לדוגמה:
בשר קפוא מוכן לצליה כמו של של טיבונוויל וכ"ד הוא  "בשר מעובד "(כי מזריקים לו חומרים בתהליך ההכנה למשל : צבע מאכל, מים, ג'לטין ועוד)
בשר מיושן כמו של אדוםאדום הוא רק מיושן בואקום ללא תוספות ולכן לא נחשב מעובד.
בשר קפוא כשר הוא גם מומלח אז מוסיפים לו מלח , והבשר המיושן שנמכר בסופר הוא בשר קפוא מופשר אז זה אותו דבר. ולא נחשב "מעובד" כי זה בתוספת מלח לצורך הכשרה בלבד.
בשר שמכיל 90 אחוז בשר זה בטוח  מעובד.  רק אם מכיל 100% בשר זה לא מעובד.

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:01
1

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'בעיה באכילת סוכר ואכילת חריף'
בעיה באכילת סוכר ואכילת חריף
09/09/2017 | 23:11
1
16
אני בן 30 ואני רווק והרבה זמן כבר כל פעם שאני אוכל או שוקולד מתוק יענו סוכר או חריף יענו אז אני אחרי זה סובל מגירודים יש לי סבוריאה בעור וזה מגביר לי את זה וזה עושה לי גם גירודים והפרעה בגוף למה זה ? ומה עושים? גם שאני אוכל בתדירות נמוכה זה קורה עדיין מה הפיתרון?? להנות מכל העולמות ולא לסבול אחרי זה??
לצפיה ב-'שאל את הרופא שלך'
שאל את הרופא שלך
10/09/2017 | 15:41
9
אני מציע לך להמנע מחומרים שמעוררים את הסבוריאה .
בנוסף לעשות דיטה שמקטינה את הדלקתיות בגוף, אומגה 3 , אבץ ...
להמנע מחומרים שמגבירים דלקתיות - כימיקלים שיש במזון סינטטי, שמנים מסוג אומגה 6 ( חמניות סויה שומשום וכ"ד, להעדיף שמן קנולה ושמן זית ואבוקדו ופשתן אגוזי מלך..)
לצפיה ב-'בלוטת התריס, "רפא זאת בעצמך"'
בלוטת התריס, "רפא זאת בעצמך"
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 08:31
1
19
שלום לכולכם,
אם אתם סובלים מתת פעילות או מיתר פעילות של בלוטת התריס, זהו מאמר חובה בשבילכם!
מעבר לכך, אם יש לכם את אחד התסמינים הבאים:
עייפות, דיכאון, נשירה, עור יבש, כולסטרול גבוה, חוסר יכולת לרדת במשקל
אולי אתם סובלים מתת פעילות סמויה של הבלוטה.
גם אתם קראו את המאמר
לקריאה לחצו על הקישור הזה:
https://goo.gl/XBWMjM
לצפיה ב-' כל הכבוד על האתר והמאמרים שבו.'
כל הכבוד על האתר והמאמרים שבו.
18/09/2017 | 17:04
5
לצפיה ב-'עוד חדשות טובות לאוהבי קפה'
עוד חדשות טובות לאוהבי קפה
01/09/2017 | 10:53
4
25
מחקר מספרד נותן אישוש נוסף לדי הרבה מחקרים מהזמן האחרון. 

שתיית 4 כוסות קפה ביום (לפחות) מפחיתה את הסיכוי לתמותה ב 64% יחסית למי שאינו שותה קפה כלל.

בגילאים מעל 45 האפקט אפילו מתחזק: כל שתי כוסות נוספות ליום מפחיתות בעוד 30%. אני משער שמי ששותה 10 כוסות לא ימות אף פעם.

הערה: המחקר הוצג בכנס האגודה האירופית לקרדיולוגיה, אבל (עוד?) לא פורסם במגזין כך שאין לדעת אם עבר ביקורת עמיתים רצינית. ככלל הצגות בכנסים  נחשבות לפחות אמינות מפירסומים.
לצפיה ב-'- לפחות מה שחשבו פעם שקפה מזיק כנראה לא מדוייק.'
- לפחות מה שחשבו פעם שקפה מזיק כנראה לא מדוייק.
03/09/2017 | 12:44
3
16
לי לפחות קפה מפריע לשינה בלילה ויש מחקרים שחוסר שינה מזיק...
בזמן האחרון  קראתי הרבה מחקרים על כך שהקפה לא מזיק או מועיל, היה מחקר אחד שהראה שקפה אקספרסו טוב לבריאות!  (דווקא אקספרסו) 
כמובן שמן הסתם יצרניות הקפה ממנות חלק מהמחקרים האלה וגם כנראה משפיעות על הפרשנות של התוצאות.
אי אפשר כבר להאמין למחקרים מדעיים,  אני חושב שאדם צריך להסתמך על הידע האישי והאינטואיציה שלו ולא לסמוך יותר מידי על המחקרים והפרסומים האלו.   
לצפיה ב-'אבוי'
אבוי
04/09/2017 | 13:24
2
14
אם בארזים...

"אי אפשר כבר להאמין למחקרים מדעיים,  אני חושב שאדם צריך להסתמך על הידע האישי והאינטואיציה שלו ולא לסמוך יותר מידי על המחקרים והפרסומים האלו" - מאיפה מגיע אותו "ידע אישי" עליו צריך להסתמך אם לא ממחקרים מדעיים? אינטואיציה היא כלי מאד לא מהימן שכן היא מבוססת על כל מיני תהליכים נפשיים היוריסטיים לא תקפים (ע"ע כהנמן ואחרים).

מובן שהמדע  בכלל ומדע התזונה בפרט אינו חף משגיאות,  אבל יתרון השיטה המדעית הוא שהיא מכילה בתוך עצמה מנגנון תיקון שגיאות. האינטואיציה, למרבה הצער, נוטה דווקא לשמר את המצב (ע"ע confirmation bias). כך קורה שההמלצות המוטעות בקשר לצריכת פחמימות וכולסטרול זוכות לתיקון כאשר המחקר מעלה תוצאות אחרות, בעוד תפיסות שגויות של כל מיני אנשים עם "הגיון בריא" ו"אינטואיציה טובה"  שבד"כ מבוססים על אנקדוטות ומדגמים לא מייצגים של האדם ומעט האנשים שיצא לו להכיר אישית, לא משתנות.

לגבי קפה, המחקרים מהזמן האחרון - נניח מעשר השנים האחרונות - מצביעים די בבירור על כך שהוא לא מזיק לבריאות, וככל הנראה דווקא מועיל. אגבף לפחות בחלק מהמחקרים נמצא שגם לקפה ללא קפאין יש תכונות מועילות בזכות הרבה חומרים אחרים שהוא מכיל, כך שבעיית השינה אינה צריכה להפריע. 
- - - - - -
אם זה מעניין מישהו, אני משתתף בדיון קצר בנושא גם בפורום "ריפוי ותזונה טבעית").
לצפיה ב-'אתה הרי יודע שמחקרים שמבוססים על שאלונים הם לא אמינים'
אתה הרי יודע שמחקרים שמבוססים על שאלונים הם לא אמינים
10/09/2017 | 15:37
10
יש מחקרים מדעיים שמבוצעים במעבדות או על קבוצות בקרה ויש כאלה שמבוססים על שאלונים.
יש מחקרים שמוכיחים מנגנון ביוכימי שמסביר את הממצאים שאחרי כן מוצאים גם  בסקרים ובשאלונים ...
ויש סתם מחקרים שמוזמנים ע"י גופים מסחריים .
ידוע שבשאלונים על הרגלי תזונה סומכים על הזיכרון של האדם, על האמינות של התשובות שלו ועוד...ולכן זה לא יכול להיות מאד מדוייק ואמין.
ולכן כתבתי את מה שתכבתי. 
בנושא הקפה המקסימום שאני מסיק לגבי המחקר הזה  שאולי אכן הקפה לא מזיק כמו שחשבו קודם , אם כי לפי הידע שלי יש בו גם קצת (קצת הרבה) סם מעורר וממכר שנקרא קפאין, והבעיה של קפאין ידועה ממחקרים שלא קשורים לקפה דווקא. 
לצפיה ב-'ראיתי גם תוכנית של דוקטור אוז שהוא ממליץ על קפה'
ראיתי גם תוכנית של דוקטור אוז שהוא ממליץ על קפה
12/09/2017 | 15:43
10
וגם ניסה להסביר איזה מנגנון ( בצורה הפשטנית שלו ) ,הוא אמנם רופא אבל ההסברים שלו לא ממש מדעיים, וכידוע הוא נגוע בשיקולים מסחריים ופרסומיים וצריך לקחת אותו בע"מ..
בכל אופן אני יודע שקפה מפריע לי לישון אם אני שותה אותו אחרי 12 בצהריים , גם קוקה קולה... אז אני שותה קפה חזק בבוקר ואם יועיל יועיל, ואם לא אז לא יזיק.
בכל אופן להרזיה לדעתי  זה מועיל כי זה מזרז יציאות.

לצפיה ב-'מחקר נרחב וסקירה מחקרים בתזונה מלמד ששומן רווי לא מזיק'
מחקר נרחב וסקירה מחקרים בתזונה מלמד ששומן רווי לא מזיק
30/08/2017 | 16:39
16
לעומת זאת החלפת שומן בפחממות כן מזיק.
מסקנות הסופיות של המחקר הן :
אין ויכוח שהדיטה הטובה היא דיטה מאוזנת עם כ 30% מהקלוריות משומן
אם אוכלים במקום שומן פחחמות תוחלת החיים מתקצרת יש יותר טריגליצרידים ומחלות כלי דם.
לעומת זאת אם (באותה כמות שומן ) מחליפים שומן רווי או שומן מהחי בשומן לא רווי , כמו שהמליצו עד היום אין תועלת מוכחת.
אם אוכלים יותר חלבונים במקום פחממות יש ירידה בלחץ דם.

התובנה שלי מהמחקר הזה : הדייטה המומלצת היא 30 אחוז מהקלוריות שומן (ולא כלכך משנה איזה *), במסגרת ה 70 אחוז הנותרים עדיף פחות פחממות ויותר חלבון  (עד היום היה מומלץ  55 % פחממות ורק 15%חלבון אז מומלץ להגיל את החלבון על חשבון הפחממות.)
* המאמר לא מדבר על היחס בין אומגה 3 ואומגה 6 שגם הוא חשוב והוכח במחקרים אחרים.
לצפיה ב-'אנשור'
אנשור
27/08/2017 | 13:59
1
17
שלום,

אימי בת 90 וחולת אלצהיימר. היא אוכלת אוכל מוצק כמעט ללא הגבלה מלבד מזון שקשה ללעיסה.  היא בעלת משקל עודף של לפחות 10 ק"ג.
האם יש צורך לשקול מתן תוסף מזון כגון אנשור? מי הגורם המקצועי שאמור להחליט על כך, רופא או דיאטנית?

תודה

לצפיה ב-'אם היא אוכלת אוכל מוצק מה הבעיה בכלל ?'
אם היא אוכלת אוכל מוצק מה הבעיה בכלל ?
28/08/2017 | 15:38
9
בגלל האלצהיימר צריך לשמור שהיא אוכלת מאוזן כמו כל אדם. 
אפשר לשאול דיטנית מה הדיטה מתאימה ביותר, אבל לא נראה לי שצריך רופא בגלל זה.
לצפיה ב-' רוצה לנהל את הפורום '
רוצה לנהל את הפורום
16/07/2017 | 17:29
26
שלום לכל הגולשים,
הפורום מחפש "בעלים" 

חושבים שאתם מתאימים לניהול הפורום?
יש לכם מה לתרום לגולשיו?

נשמח לשמוע ממכם במסר פרטי

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שלום לכולם, חדשה כאן'
שלום לכולם, חדשה כאן
18/08/2017 | 15:06
10
62
אפשר לשאול שתי שאלות?
לצפיה ב-'אפשר כמה שאת רוצה.'
אפשר כמה שאת רוצה.
20/08/2017 | 12:01
10
לצפיה ב-'אפשר. מה השאלה השניה שלך?'
אפשר. מה השאלה השניה שלך?
20/08/2017 | 12:09
14
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
21/08/2017 | 13:27
7
32
איך מחשבים מהי כמות של מנת פחמימה או חלבון,
לפי טבלת ערכים תזונתיים של כל פריט?
הפנו אותי למחשבונים, לא הסתדר לי.
תודה רבה
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
21/08/2017 | 14:24
6
22
אם את מתכוונת למה שמוגדר כ"מנת פחמימה" אחת במקומות שונים, הרי היא 15 גרם פחמימות (את המושג "מנת חלבון" אינני מכיר).

החישוב, אם כך הוא לקחת משקל הפחמימות במזון הניצרך בגרמים  ולחלק אותו ב-15. לדוגמא, 250 גרם של פלפל אדום הם בקירוב טוב מנת פחמימות אחת כי
250/100*6=15 .
לצפיה ב-'דוגמא'
דוגמא
21/08/2017 | 15:21
5
31
המנטור שלי להרזייה קבע כי מעדן הפירות עם 0% שומן,
נחשב : חצי פחמימה + חצי חלבון.
השאלה, איזה חישוב הם עשו?
שאלתי: לא מספרים לי
מנסה להגיע לחישוב.
מצרפת תמונות
לצפיה ב-'רש"י לא גר כאן'
רש"י לא גר כאן
22/08/2017 | 13:33
4
21
המנטור שלך לא מסביר לך מה הוא אומר, ואת מצפה שאנחנו נפרשן אותו?

אגב, צירפת את המרכיבים של איזשהו רסק עגבניות, לא של המעדן עליו את שואלת. במעדן יש בערך אותה כמות של פחמימות ושל חלבון (בערך 7 גרם מכל אחד, כלומר לא רחוק מחצי מנת פחמימה כפי שמקובל לחשב). בכל אופן, אני צמציע לך לדרוש מאותו מנטור תשובות לשאלות שאת שואלת, או לחפש יועץ אחר.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
22/08/2017 | 17:59
3
8
לצפיה ב-'למנטור שלך יש מושג שנקרא "מנה"'
למנטור שלך יש מושג שנקרא "מנה"
28/08/2017 | 15:44
2
21
אני לא מבין מה זה מנה.
יש כמות של חלבון ושל שומן ושל פחממות שמומלצת לפי  ה רשויות 
RDA וכ"ד  לפי משקל לפי גובה ופעילות ומספר לקוריות שנדרש הכל צריך להיות באיזון מסויים ...
יש מחשבונים טובים
ויש באתר נטוגרין   http://www.netogreen.co.il/Calculators/
לצפיה ב-'הרכבת הזאת כבר לא בתחנה'
הרכבת הזאת כבר לא בתחנה
29/08/2017 | 14:54
12
כפי שכתבתי למעלה, המושג "מנת פחמימה" הוא מושג מקובל למדי (בעיקר, אבל לא רק, אצל סוכרתיים), וערכו 15 גרם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2017 | 12:56
6
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:02
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'דיאטה ללא הצלחה'
דיאטה ללא הצלחה
13/08/2017 | 08:48
1
54
בת 45. שבוע בדיאטה של 1200 קלוריות. כולל 3 פעמים פעילות אירובית מאומצת מאוד של שעה. 12 כוסות מים ביום. ולא ירדתי גרם. מה עוד ניתן לעשות????
לצפיה ב-'הורידי את העמילן* והסוכר לגמרי ותאכלי יותר חלבון רזה*'
הורידי את העמילן* והסוכר לגמרי ותאכלי יותר חלבון רזה*
20/08/2017 | 11:37
17
את השומן תגבילי למינימום .
פעילות אירובית זה מצויין לבריאות אבל לא משמעותי מבחינת ירידה במשקל.
כדאי לך להשקיע יותר בתרגילי כוח, תגרגילים להגדלת מסת שרירים (הרמת משקולות וכ"ד)וזה יעזור לך גם מבחינת מסת עצם ( אוסטופורוזיס שיש לנשים בגילך) רקמת שריר גורמת לשריפה של קלוריות בזמן מנוחה וזה הרבה יותר אפקטיבי מפעילות אירובית , כי רוב הזמן את ב"מנוחה".
* עמילן = כל מה שעשוי מקמח, לחם, תפוחי אדמה,אורז, פסטה, מאפים , תירס , והרבה מוצרים מתועשים מכילים עמילן "דגני בוקר" ...
הגבילי את עצמך לפרוסת לחם אחת ביום ורצוי רק מקמח מלא, במקום העמילן איכלי הרבה ירקות ופירות - גם בהם יש פחממות, אלא שאלה פחממות "לא משמינות" (ההסבר למה זה ככה ארוך מידי לפוסט הזה..)  
*חלבון רזה= מהחי : חזה עוף, דג, חזה הודו, גבינה רזה( 1/2%- 5% ), חלבון ביצה, ומהצומח:  עדשים, שעועית, פול. 
לצפיה ב-'[בואו לנסות]כלי חדש להשוואת ערכים תזונתיים של מזון'
[בואו לנסות]כלי חדש להשוואת ערכים תזונתיים של מזון
08/08/2017 | 21:09
3
33
שלום לכולם

רציתי לפרסם פה כלי שהעלתי אתמול בגירסת ראשונית של השוואת ערכים תזונתיים של מאכלים (קלרויות,חומצות אמינו, ויטמנים וכו).
מלא פעמים יצא לי שחיפשתי באינטרנט דרך נוחה לצפות ולהשוות בערכים של מזון ותמיד מה שמצאתי לא היה טוב מספיק אז החלטתי לייצר משהו בעצמי !!!

אני ממש אשמח אם תיכנסו ותנסו את הכלי בעצמכם ולאחר מכן תכתבו לי ביקורת על הכלי שאני אדע איך לשפר ולפתח אותו שיהיה יותר טוב ויעזור ליותר אנשים !

קישור : http://compareyourfood.com/

מה חשבתם על הכלי ? מה כדי לשפר/לשנות/להוסיף ?

לצפיה ב-'מי מכיר את שמות המאכלים באנגלית?'
מי מכיר את שמות המאכלים באנגלית?
11/08/2017 | 09:43
13
חוששני שרובנו לא, אבל למי שכן מכיר באמת לא קשה למצוא את הנתונים ברשת כך שלא ברור מה הייחוד בכלי שלך. אולי תכתוב בכמה מילים מה היתרון שלו על פני אתרים כמו למשל זה.

בנוסף, לא ברור לי למה בחרת דווקא את הרכיבים שבחרת (כמו מה החשיבות של Theobromine דווקא, אלא אם כן הטבלה שלך מיועדת לכלבים )
לצפיה ב-'אתר מצויין ! כל הכבוד על ההשקעה.'
אתר מצויין ! כל הכבוד על ההשקעה.
20/08/2017 | 12:08
1
7
רק כמו שאמר אבו זקן היה נחמד אם היה גם בעיברית .
למרות שאפשר להשתמש בGoogle Translate כדי למצא את השם באנגלית . 
לצפיה ב-'הערה נוספת '
הערה נוספת
21/08/2017 | 12:34
8
ברשימת חומצות אמינו חיוניות יש סימני מינוס וסימן וי , ולמטה יש הסבר , אבל זה לא ברור  כלכך כי לפעמים יש יותר חומצת אמינו ב 100 גרם וסימן מינוס ובאחר זה הפוך . כי הכמות היא מתוך 100 גרם מוצר ובטבלא למטה מדובר על כמות מתוך  100 גרם חלבון.
אני מציע לך לרשום גם את האחוז של חומצת אמינו מתוך החלבון כדי שהמספרים יתאימו למה שכתוב בהסבר שלמטה .
לצפיה ב-'תשובה לצליל אודות עלייה באחוזי שומן '
תשובה לצליל אודות עלייה באחוזי שומן
10/08/2017 | 18:20
1
42
לא ניתן לעלות באחוזי שומן מבלי לעלות במשקל גוף.
אורית צייטלין
תזונאית ספורט
לצפיה ב-'ואללה?'
ואללה?
11/08/2017 | 09:26
23
ראשית, אם את מתכוונת להיות פעילה בפורום כדאי שתלמדי את אומנות שרשור ההודעות במקום המתאים.

שנית,  דילדול שרירים יחד עם צבירת שומן בהחלט יכולים לגרום לעליה באחוזי השומן בלי עליה כוללת במשקל. כאמור לעיל, זה לא דבר חכם לעשות, אבל הוא אפשרי.
לצפיה ב-'הודעה חשובה לחברי הפורום'
הודעה חשובה לחברי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 15:31
4
55
לפורום הנוכחי אין כרגע מנהל, ולכן אין מענה מקצועי לשאלות שלכם.
אני מציע לכם בינתיים לפנות לפורום תזונה וריפוי טבעי בניהולי ולשאול את השאלות שלכם שם.
אשמח לתת מענה מקצועי לכל שאלה
הנה הקישור לפורום:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552
לצפיה ב-'הודעה חשובה לא פחות'
הודעה חשובה לא פחות
10/08/2017 | 16:20
3
33
שימו לב לאותיות הקטנות בתאור הכישורים של מר לסר בפורום המדובר. מי שמעוניין בתשובות שנשענות על יותר ממה שהיה ידוע בימי הרמב"ם, ואינו מתרשם מסיפורי ניסים ונפלאות מהסוג שמר אשחר מתאר (הוא מציג את עצמו כד"ר אבל מסתבר שהוא אינו MD אלא "N.D, M.P.H" שפירושו בעברית תיקנית הוא "חרטא ברטא")  מוטב שיתייחס בחשדנות מסוימת לעצות ה"מקצועיות" שהוא יקבל שם. 

לצפיה ב-'מי אתה אבו זקן?'
מי אתה אבו זקן?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 17:03
2
28
אין שום אותיות קטנות.
הידע שלי לא נשען על הרמב"ם אלא על המדע העדכני ועל מאות מטופלים שליוויתי להחלמה ממחלות כרוניות ולשיפור באיכות החיים.

לצפיה ב-'מי אני?'
מי אני?
11/08/2017 | 09:22
1
26
השאלה אינה מי אני, כי אני לא מנסה להשיג לקוחות דרך הפורומים של תפוז. אני גם לא זה שכתב על עצמו "מאז ליוויתי מאות מטופלים בתהליכי החלמה וריפוי, ב"מרכז לרפואת הרמב"ם" וב"מרכז אשחר לריפוי טבעי".

לצפיה ב-'בנתיים ממה שקראתי בפורום שלו הוא נותן עצות נכונות'
בנתיים ממה שקראתי בפורום שלו הוא נותן עצות נכונות
20/08/2017 | 12:00
20
אז לא משנה אם הוא דוקטור או לא דוקטור
ואגב ראיתי הרבה דוקטורים שמדברים שטויות.

לצפיה ב-'מה לעשות בדיוק ? '
מה לעשות בדיוק ?
08/08/2017 | 12:54
1
32
שלום, 
בן 50 . גובה: 1.95 מ'. משקל: 115 ק"ג. עבודה משרדית. 
פעילות גופנית: הליכה בוקר וערב עד שעה ביום. קבוע. לא משתמש במעליות.
שעתיים בשבוע אומניות לחימה.
רקע רפואי: ללא מחלות רקע , מלבד מחסור בויטמין D + B שמטופל תרופתית. 
בדיקות דם: תקינות. ללא סוכרת.לחץ דם: תקין. הפסקת עישון: מלפני 6 שנים.
תזונה: ביצה אחת ליום, בעיקר עוף, טונה במים, לחם קל,
ירקות ופירות ללא הגבלה,  
 גבינות  קלות ( ללא גבינה צהובה) ,
הרבה אורז, ולא מעט תפוח"א אפויים בתנור. 
א. האם אני בכיוון הנכון או טועה בדרך? 
ב. יש לי כרס קטנה ועקשנית - איך אני משטח אותה ? 
כל טיפ יועיל

לצפיה ב-'לצערי אתה טועה ובגדול '
לצערי אתה טועה ובגדול
20/08/2017 | 11:49
13
והשטעות הכי גדולה שלך זה העמילן- האורז, התפוחי אדמה, הלחם ( לחם "קל" זה רק גימיק מסחרי )
גבינות קלות - ? מה זה "קלות" ? גבינה עם 9% שומן זה מאד לא קל. תגביל את עצמך למקסימום 5% .
ביצים אתה יכול לאכול גם שתיים ביום.
ירקות ופירות זה מעולה , וזה צריך להיות רוב האוכל שלך , אבל ללא הגבלה זה לא טוב -  (פילים וקרנפים אוכלים רק עשב.)
מה עם שתיה ? הרבה אנשים משמינים דווקא משתיה .

כרס אפשר לשטח עם תרגילים מתאימים כמו "סיטאפס" וכ"ד.
למשל אני בגיל 64 ואין לי כרס בכלל, גם לא היתה לי כרס כשהיתי עשרים וחמישה קילוגרם יותר מעכשיו ,  כי מהטירונות בגולני ועד היום אני עושה פעמיים-שלש  בשבוע סיטאפס ופושאפס.

בהצלחה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ