00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג המלא- יועצת ארגונית מנתחת הישרדות

כך עושים הסתה- האנטישמיות החדשה

 

 

דוגמאות להסתה נגד ישראל, שעלו במפגש השדולה למאבק באנטישמיות

 

לפני כשנה, ב-30 ליולי 2013 הושקה בכנסת השדולה למאבק באנטישמיות, ביוזמת ח"כ ד"ר שמעון אוחיון ובשיתוף המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית. בכנס ההשקה השתתפו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יו"ר ועדת חוץ ובטחון אביגדור ליברמן, שר התיירות עוזי לנדאו והשר לענייני התפוצות נפתלי בנט, פרופסורים מתחום זה וגורמי חינוך. כל אחד מהנואמים הביע את דעתו, ונתן מידע וזויות ראיה מעניינות לגבי ההסתה נגד ישראל והיהודים בעולם. אז הנה הם לפניכם- דברים שלא ידענו על האנטישמיות החדשה.

 

אביגדור ליברמן: ליהודי אין טעם לנסות להיטמע בסביבתו. הוא תמיד ייחשב יהודי.

דרייפוס הוא ההוכחה למה שקורה גם היום- כמה שיהודים ינסו להיטמע (וניסו להיטמע בהסטוריה), הסטריאוטיפ היהודי קיים, והם יסבלו ממנו. האנטישמים הם אנשים בורים, שמשהו פגום באינטלקט שלהם. לפי הרציחות בטולוז ושל שליח חב"ד בקווקז, אנו רואים שהאנטישמיות חיה,  קיימת ולא מסתפקת בדיבורים.

מה שצריך להדאיג אותנו הן הצורות החדשות:

 1. אנטישמיות משולבת באנטי ישראליות (כמו ההשתלחויות האנטי ישראליות בועידת דרבן, ועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן, ובמערכת הבחירות בונצואלה)
 2. דה-לגיטימציה שלנו מבפנים (שימוש ביהודים במשטים, ודו"ח גולדסטון, שלא במקרה נבחר שופט יהודי מדרום אפריקה).

ליברמן מוסיף שאבו מאזן הוציא לאור ספר ששמו "מחמוד עבאס" ועל כריכתו מגן דוד אדום וצלב קרס. בספרו, בו על קשר שקיים, לכאורה, בין היהודים, הציונות והנאציזם. אף אחד בישראל לא מזכיר לו את זה, למרות שהשנה הוא חזר על אותם דברים, לעולם לא התנצל, והוא אורח מקובל בהרבה מדינות. כמו כן, בספרי הלימוד בעולם הערבי בכלל, לא מוזכר נושא השואה, ומעודדים את האנטישמיות. מדאיג שזה מה שמלמדים אנשים שאמורים להיות דור חדש שאמור לעשות איתנו שלום.

לסיום, אומר ליברמן, זה מתחיל בשנאה אנטישמית ונגמר בשנאה לכל מי שהוא שונה. בגרמניה של שנות ה-30' זה הפך משנאה ליהודים לשנאת כל העולם הנאור. כשאנו מדברים על תהליך מדיני ושלום אמת, לא יכול להיות שלום כשהצד השני מתכחש להסטוריה.

 

 

 

נתן שצ'רנסקי יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית, שנאבקת באנטישמיות, ומקיימת פעילות חינוכית חשובה ביותר, מוסיף שאבו מאזן כתב את הדוקטורט שלו במוסקבה, ברוסית. אבו מאזן טען בספרו שציונות ונאציזם שיתפו פעולה, כי הנאצים רצו לטהר אירופה מהיהודים.

מבחינת העליה לארץ, יש לזכור, אומר שצ'רנסקי, שעל כל יהודי שהחליט לברוח לארץ, יש עשרה שהעדיפו להתבולל כדי לברוח.

ב-15 השנים האחרונות השתתף שצ'רנסקי בהרבה מאבקים בקמפוסים בארה"ב, ומצא שנוצרה

אנטישמיות חדשה- השמצת מדינת ישראל. אנטישמיות זו גורמת להרבה יהודים להתרחק מהיהודים, מהיהדות ומכל קשר לעם היהודי.

אנטישמיות היא האויב מספר אחד שלנו. אחת הזירות החשובות זה הקמפוסים.

הסוכנות היהודית, לדבריו, עובדת היום ב69 קמפוסים. השליחים הם יהודים צעירים אחרי צבא שבאים לקמפוסים באמריקה ומתקשים לעמוד בפני הטיעונים המנוסחים בתחכום, בקמפוסים, שמסבירים את הקשר בין הציונות לנאציזם. זו התמודדות יומיומית ולכך צריך להכשירם.

הרבה ישראלים היום מתגעגעים לתקופת מובארק, אומר שצ'רנסקי, אבל יש לזכור שבתקופתו היתה מצרים מרכז האנטישמיות בכל העולם- סרטים וספרים יצאו משם. אם אנו רוצים לבנות יחסי אמון בינינו לפלשתינאים- אין דרישה יותר מוצדקת מאשר שיפסיקו התעמולה האנטישמית נגד ישראל.

 

 

 

עוזי לנדאו- שר התיירות:

מסכים.

 

 

 

מר יעקב חגואל- ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית.

בשנת 2013 30% עליה במקרי אנטישמיות לעומת השנה החולפת! קיימת עליה דרסטית של העשור בכלל, ושל השנה האחרונה בפרט. העליה אינה קשורה ישירות למבצעים צבאיים ישראלים. וזה עוד אחרי המקרה האנטישמי הגדול בטולוז, בו נרצחו 4 יהודים בשל יהדותם.

יש גרף של פרופ' דינה פורת, שאפשר לראות שהוא עולה. מדובר על אלימות, לא על גרפיטי או טוקבק, שזה מתחיל בהם אבל מחמיר, וגם השר בנט אמר שאנו כעם ישראל בציון, צריכים לעזור לאחינו שם.

בחיפוש באינטרנט, ב-2012 למלה  jew היו מתקבלות 10 תוצאות של אתרים אנטישמיות, לפני כל תוצאה אחרת. כלומר, אם ילד אנטישמי רוצה לדעת על יהודים, זה מה שהוא רואה. היום, בשל מאבק ההסתדרות הציונית בנושא זה, מספר התוצאות הללו ירד לחמש. בנוסף, הם מוציאים מכתב למרק צוקרברג, יו"ר פייסבוק, להתייחס ולאכוף את הכללים שהוא כתב בעצמו על שנאת האחר.

אין ספק שמה שמתחיל כשלא מתייחסים מספיק לגרפיטי (הוא עצמו רואה בחו"ל שיש צלבי קרס על בתי כנסת, שלא מכסים אותם מספיק)- ככל שלא נתייחס לגרפיטי, נראה את הלחי השניה, ולא נילחם שערה, אנו מסיימים בסוף בנסיון לרצוח יהודים. זה קרה לאחרונה עם שליח חב"ד לרוסיה.

מה עושים?

אלו פעולות ההסתדרות הציונית העולמית:

 • מרכז תקשורת אינטרנטי- מנסים לאתר ומשיבים מלחמה בשש שפות שונות.
 • אחרי החגים פותחים קורסים למאבק באנטישמיות. אפשר מכאן לתת מלחמה שערה.

וכמו שאומר שצ'רנסקי- הפתרון הכי טוב לאנטישמיות זו הגאווה היהודית!!

 

 

 

ח"כ משה פייגלין- שורש הבעיה- מדינת ישראל היא הפרצוף העכשווי של היהודים-

הדוברים הקודמים כולם התייחסו לסימפטום ולא לבעיה. אפשר להאשים את אבו מאזן, ששלח את הרוצחים במינכן, אבל האנטישמיות לא תיעלם, כי אבו מאזן הוא רק הסימפטום.

השורש הוא שמאז הקמת מדינת ישראל היא הפכה לפרצוף של עם ישראל כולו, ולזה אנו צריכים להתייחס. אחרי ששת הימים יהודים בעולם הרגישו גאים. כלומר- הקשר בין הרושם על היהודים קשור למצב ישראל.

 

 

 

 

 פרופ' ג'רלד שטיינברג- הוכחות מאתרי אינטרנט - הגורמים האנטי ציונים משתמשים במוטיבים אנטישמים

האנטישמים משתמשים במוטיבים אנטישמיים כמו דם ילדים נוצרים במצות וכיו"ב.

דוגמאות:

 1. במופע של רוג'ר ווטרס- הראה מגן דוד ביחד עם סמלים של מדינות דיקטטוריות ופשיסטיות. (ווטרס פעיל מוביל למען החרמת ישראל והטלת סנקציות עליה- ההופעה והמידע מתוך http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=13051318.) שטיינברג אומר שאנו העם היחיד שמופיע כך, וזה לא חריג. זה יום יום, שבוע שבוע. עכשיו האנטישמיות היא נגד המדינה היהודית כקולקטיב עם סמלים.
 2. חנאן עשראווי ייסדה את ארגון "מפתא"ח" (מכון לקידום ערכי הדמוקרטיה בחברה הפלסטינית), שממומן על ידי 5-6 מדינות מערב. באתר עצמו הופיעה פניה לגורם בעולם המערבי בזו הלשון: "אתה יודע שהיהודים משתמשים בדם של נוצרים?"
 3. גם באתר של ארגון "בדיר"- עזרה לפליטים זכויות האדם- הופיע מוטיב אנטישמי.
 4. בעולם קיימים כרטיסי ברכה של חג המולד עליהם מופיע שהיהודים רצחו את ישו.

את כל התופעות הללו לא צריך לקבל, לדברי פרופ' שטיינברג.

למה ישראל היא המטרה ולמה דווקא באירופה רואים זאת כל כך חזק?

באירופה האנטישמיות מאד חזקה. זה לא קשור לשאלה אם ישראל תיסוג מהשטחים. מדובר במשהו הרבה יותר עמוק. גם אצל המוסלמים יש תופעות תיאולוגיות שנמצאות בתוך ההתקפות נגד ישראל.

אפילו באו"ם בפרזנטציות ובפרלמנט האירופי נעשית לא פעם השוואה בין התנהגות מדינת ישראל והנאצים.

קיימים עשרות ארגונים, שמפיצים לא רק טענות שהיהודים לא ראויים למדינה, שהישראלים מבצעים פשעי מלחמה, ושאין להם זכות להגנה עצמית. מדברים על מדינת ישראל כמבצעת הכי הרבה פשעי מלחמה.

מיליוני אירו מוזרמים לארגונים "לזכויות האדם", שלמעשה הם ארגונים אנטישמים.

הדרך היעילה להתמודדות היא על ידי מסגרת משפטית, שמגדירה אנטישמיות כשונה מאנטי ציוניות.

 

 

 

 

ח"כ נחמן שי-

חה"כ שי מסכים עם כל דברי קודמיו. המאבק באנטישמיות הוא חלק מתפקידה של ממשלת ישראל והכנסת. עם זאת, הוא מדגיש שלא כל שנאה או כל ביקורת כלפי ישראל, הם אנטישמיות. אם נתייחס כך לכל דבר, נציף עצמנו בשונאים.

 

 

 

ח"כ פנינה תמאנו-שרקה-

עם ישראל לא יכול לנום, אבל הזכרון הקולקטיבי מתעמעם, והיתה רוצה לראות יותר חברי כנסת צעירים בשדולה. מערכת החינוך לא מדגישה מספיק את האנטישמיות העולמית.

לדבריה, עשר שנים עסקה בהפרכת הטייפקאסט היהודי-ישראלי בעולם. יש צורך לעשות שינוי יצירתי במערך ההסברתי הקיים. מצפה שהשדולה תהיה אקטיבית ולא תתעסק רק בהצגת נתונים.

 

 

 

מוריס לוי- יו"ר "אבירי ירושלים" בטורקיה (תורגם סימולטנית מטורקית)-

ייעודנו הוא לחקור את האנטישמיות כדי להפחיתה למינימום. עד עתה המלחמה באנטישמיות נעשתה בצורה חובבנית ביותר. היינו פאסיביים פה ובעולם. היהודי היה צריך להרכין ראשו. היהדות ויתרה וויתרה, וזה עודד את האנטישמיות.

התירוץ של האנטישמי: אני לא אנטישמי, אלא אנטי ציוני. כך מדברים במדינות האיסלאם ובארגוני השמאל.

האם הדם היהודי כל כך זול, שאנו משחררים מחבלים? האנטישמיות רק מתחזקת מזה. אותם משחררים ואת פולארד לא!

צריך להקים ארגון גג שיילחם באנטישמיות ויעשה הסברה נכונה לישראל. כל הארגונים צריכים לפעול יחד.

 

 

 

 

ד"ר מרדכי קידר- מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר-אילן, ועמית מחקר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר-אילן-

האיסלאם רווי אנטישמיות, והישראלים פאסיביים. אבל אפשר לפעול משפטית.

 

בסוכות 2013 תקיים כינוס נוצרי אנטישמי בירושלים! במקביל, כל יום מגיעות משלחות לארץ uc ucsf ucla שנקראות משום birth right  כמו תגלית. קיימת קרן שנקראת "יוזמות עץ הזית" שקשורה גם לחמאס. והם צעירים יהודיים כמו תגלית.

אם אנו כמדינה ריבונית, מאפשרים זאת בשל הדמוקרטיה, אז האם אנו דמוקרטיה מתגוננת או מתאבדת?

באנטישמיות איסלאמית- מסתכלים על פסק הלכה כזה וכזה. האנטישמי הראשון היה מוחמד עצמו. בכל עמוד בקוראן יש בו התבטאות אנטישמית. הסורה הראשונה בקוראן אומרת שהיהודים, חרון אפו של אללה רובץ עליהם כל היום, ובהמשך: הם קופים, חזירים. סילפו את דברי מוחמד.

נשיא ארה"ב, באחד מנאומיו, אמר שהאיסלאם מאז ומעולם היה חלק מההסטוריה של ארה"ב. אף אחד לא יצא נגד זה ואנו מקבלים בהבנה את העובדה שבעל הברית הגדול שלנו מחבק את האחים המוסלמים. האיסלאם רצוף אנטישמיות אבל אנו פאסיבים כלפי ביקורים וכלפי אישים עם טקסטים ומובאות שהם משתמשים בהם. אנו מקבלים זאת כגזירת עולם, כי זו דתם.

אל ג'זירה, ערוץ הג'יהאד, הדובר של האחים המוסלמים, יתחיל בקרוב לעבוד מתוך מדינת ישראל בשכונת מלחה, שבירושלים, וקם ערוץ חדש בשם i24. זה בדיוק אותו הדבר כמו לקיים כנס אנטישמי בירושלים.

ד"ר קידר גם הוא מרצה בקמפוסים. לדבריו, זורקים עליו מטבעות פני בקמפוסים (זה אקט אנטישמי ידוע). הוא זורק בחזרה, ואומר להם: אני מחזיר כי אני ישראלי והישראלים מחזירים.

אנו יכולים לפעול! יש לנו זכויות משפטיות, שמשום מה ויתרנו עליהם, ואנו יכולים לדרוש אותן. הדרך החוקית תהיה יותר קלה עבורנו מאשר הדרך הפוליטית. הזכויות המשפטיות- ויתרנו על מסמכים יסודיים, שהיו בבסיס- ועידת סן רמו- כתב המנדט, שעד היום הם מחייבים. אנו לא עושים בכך שימוש. הם מקנים זכות לעם היהודי מהים עד הנהר לפחות. צריכים להילחם חוקית, כי עדיין, המערכת החוקית הבינלאומית יותר הוגנת מהפוליטית. הגופים המשפטיים שלנו, משרד המשפטים, המחלקה המשפטית של משרד החוץ, צריכים לפעול בענין.

 

 

 

 

ח"כ חאמד עמאר- הדרוזים מקבלים איומים על חייהם-

מציג עצמו כדרוזי משפרעם.

אל ג'זירה- מדינת ישראל אישרה את ר"דיו שמס" שהוא אנטי ישראלי. הרשות השניה אישרה זאת והם משדרים מנצרת. בין המוסלמים יש מישהו בכיר שהסית נגד הדרוזים, שצריך לרצוח אותם כי הם בעד ישראל. זו הסתה בגלל שהיא נגד מדינת ישראל. חבר הכנסת עמאר הגיש תלונה למשטרה ודיבר בכנסת. הוא גם אמר זאת באוניברסיטה מוכרת וממומנת על ידי מדינת ישראל.

 

 

 

נציג משרד החוץ-

בספר "בית העלמין של פראג" של אומברטו אקו מתואר איך התחילו הפרוטוקולים של זקני ציון, ובכלל מהי אנטישמיות. מפלגת יופיק ההונגרית, ומפלגת הימין הקיצוני היוונית שהיא מכחישת שואה ומשתמשת בסמלים נאציים. משרד החוץ מנטר פעילות אנטישמית של המדיה החדשה, כולל ביבשות חדשות, שלא ראו מעולם יהודי. היות וחינוך הוא הכלי העיקרי, משרד החוץ הביא להכנסת מורשת השואה ללימודים, וחתם הסכמים, שבמסגרתם מגיעים מורים ללמוד על ישראל.

השגרירות בקניה פועלת להחלת יום השואה במוסדות האו"ם בקניה.

ADL , מכון ויזנטל וארגונים יהודיים עובדים ביחד.

בליטא ביום ה-200 שנה להולדת הגאון מוילנה, שהתנגד לחסידות, נערך אירוע ענק בסיימס הליטאי, והביאו רבנים ואת צאצאי הגאון. ביקשו מהנשיא לנאום, והוא לא רצה להיות "עלה תאנה". אבל הוא אמר- אתם מדלגים על 65 שנה, בהם לא שאלתם מי רב ומי גאון (פונאר). לצערינו, במקרים רבים מדי, ליטאים ומקומיים, רצחו יהודים כשבוע לפני שהגרמנים נכנסו לעיר.

 

 

 

 

פרופ' דינה פורת- ראש מרכז קנטור לחקר יהדות אירופה באונ' תל אביב- האנטישמיות לא עולה בצורה גורפת, יש גם ירידות-

 1. מרכז קנטור מעמיד לרשות כולם פתוח את מאגר המידע שלהם לגבי מה קרה איפה ומתי. יש להזהיר מפני המגמה להגיד שהאנטישמיות רק עולה בכל מקום ובכל זמן. בתוך העליה שאכן היתה, היו עליות וירידות. צריך לראות מה יש איפה. ישנו, למשל, ארגון "אלאדין" בפאריז- ארגון ערבי בפאריז- בראשו אן מארי, שיזמה תרגום לערבית של אנה פרנק. לכן לא להגיד דברים קיצוניים. יש ספרים.
 2. חקיקה- ספר שהפיק מרכז קנטור- החוק אומר 12 ארצות שאסור להכחיש שואה, כי העם היהודי מקבל תשלומים. אז מה, הוא סוחט? זו הסתה.
 3. אין קבוצה שאומרת "אני רק אנטישמית". הקבוצות הן קבוצות שלא רוצות זרים באופן כללי. ברוסיה לא רוצים מוסלמים, למשל. מצליחה לצמוח איסלמופוביה- מתקיפים בתי קברות.

3 מיליון מוסלמים חיים באירופה המרכזית והמערבית. כדאי לשלב ידיים ולעבוד עם המיעוטים האחרים.

 

 

 

מנכ"ל הקונגרס הישראלי היהודי- מישל גוראלי- ליצור כח משימה פרלמנטרי

הקונגרס מאגד ישראלים שרוצים לפעול בחוץ לארץ, ולצייד את הקהילות. בחלק גדול מהקהילות היהודיות אין מעקב על האנטישמיות. צריך לצייד את הקהילות עם איזו יחידת מעקב. בצרפת, אנגליה, בלגיה ואולי קצת בשוייץ.

ב-10 מדינות באיחוד אירופי אין חקיקה נגד אנטישמיות

 • פרלמנטרים לא יהודים- כח משימה פרלמנטרי אירופאי שיעזור לחוקק חוקים נגד אנטישמיות, כולל אי מימון גופים אנטישמיים, ואיסור אל-מנאר.

 

 

 

נציגי משרד החינוך: ד"ר צמרת ואורנה, מפמ"רית אחראית על הסטוריה:

ילדינו לא מכירים ולא מודעים לקיומה של אנטישמיות עכשווית. אולי זו הצלחה, כי רצינו לגדל ילדים בעולם בו מתקדמים ללא קשר למוצא אתני, אבל הילדים לא יודעים מה לענות ואיך להתמודד עם התופעות הללו. עוסקים בזה בלימודי ההסטוריה היהודית בתוך ההסטוריה הכללית, כי שם חיו בתוך העמים. מדברים על היצירה היהודית ועל התרומה וגם על הדחייה בעולמות הנוצרי והמוסלמי.

 

 

 

אלון קמחי- יוזם ומקים ארגון  What Israel"":

הארגון עובד עם קהילות בחו"ל, והרעיון שלו אינו להגיב בלבד, אלא לגבש אסטרטגיה.

יש מורכבות בין היהודים בתוכם. אין שום נציגים ישראליים בחו"ל, שעובדים עם הקהילות בענין זה, והארגון מאד רוצה לחזק את הקהילות על ידי נציגים ישראלים.

 

 

 

מרכז הועדה- ח"כ שמעון אוחיון מסכם-

השקת שדולה מטרתה קידום חקיקה בכל מקום שאפשרי עדיין, והדלת פרוצה. יש הרבה חברי כנסת שמעוניינים בכך, והביעו בכך עניין. יווצרו קשרים בין פרלמנטריים ובין ועדותיים, בעיקר ועדת החינוך והספורט. כמו כן, יתמסד קשר בין הח"כים לאקדמיה כדי שיקבלו מידע עדכני וחשוב.

 

 

 

 

 

בברכה,

 

עדית ג'אנה- יועצת ארגונית

"אהבה מתעתעת"-

התמודדות עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית

www.2all.co.il/Web/Sites8/tantalisinglover

050-7220126

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל עדית גאנה אלא אם צויין אחרת