Xiaomi Mi A1 - הMI הוא למינימליזם...

כמו תמיד |כפיים | , תענוג לקרוא את הסקירות שלך

הדבר היחיד שצורם לי אישית במכשיר הנ"ל זה נושא העידכונים מבית היצרן . מ.הפעלה ממקור אחד ועידכונים שתלויים ביצרן ש(גם) הוא לא ממש שם נרדף לעידכוני תוכנה סדירים לא נשמע מתכון כייפי במיוחד . כנראה שאחכה בסבלנות ל follow up שלך לראות עקביות בנושא .
בינתיים מה שנשאר זה מצד אחד תתחדשו על הרכש החדש , מצד שני לזוגתך - שתתחדש ותהנה מה OP5

BobboVilla

New member
גם אני קצת חושש מנושא העידכונים של שיאומי

מצד שני, "לצערי" המכשיר הנוכחי שלי עדיין עובד טוב אז אין לי סיבה להחליף, כך שיש סיכוי סביר שאני אגלה כבר האם אלו עידכוני גוגל או עידכוני שיאומי עד שאני אצטרך להחליף מכשיר.
&nbsp
בלי קשר, לי אישית יהיה חסר NFC, אז ממילא הוא לא המכשיר האידיאלי עבורי.

metrocard

New member
וואלה, ברח לי העניין של הNFC . כנראה בגלל

שאני משתמש בו לעיתים נדירות בעיקר בשביל למדוד יתרה ברב קו .
גם לי קצת חרה עניין העדכונים אבל אני מאמין שמכיוון שעדיין מדובר במכשיר המשוייך ל ANDROID ONE אז שיאומי לא תוכל להזניח יותר מידי גוגל לא תתיר לה .או שאולי אני נאיבי. חוץ מזה מאז הפיאסקו שנקרא לוליפופ, אני ממש לא ממהר עם עדכונים. שומר טינה...

BobboVilla

New member
אני משתמש ב-NFC בעיקר בשביל לשחרר מנעילה את המכשיר

יש לי חור אבטחה עצום במשרד, שבו הצמדתי למעמד של הטלפון שבב NFC, כדי שאני לא אצטרך כל פעם להחליק את הצורה.
&nbsp
פעם הייתי משתמש בזה בשביל להעביר דברים בין המכשירים, אבל עכשיו לטלפון של זוגתי אין, הטאבלט שלי מריץ בכלל Windows 10 (והוא גם סיני בכלום כסף, כך שאין לו בכלל NFC), והאמת שעם האפליקציה SuperBeam שאני משתמש בה, אפשר להתחיל את תהליך ההעברה עם קריאת ברקוד QR, כך שאני בכלל לא צריך NFC בשביל זה.

trilliane

Well-known member
מנהל
ניסיתי להשתמש בה להעברת קבצים אלחוטית למחשב ללא BT

(וללא מצלמה או דרך לסרוק QR). התקנתי SuperBeam במחשב ובסלולרי, הרצתי בשניהם, הקלדתי במחשב את הקוד מהסלולרי (ארוך כאורך הגלות!
) ואז... קיבלתי הודעה במחשב שהוא לא עובד עם Wi-Fi Direct ושאני צריכה להיות באותה רשת...
(ושניהם כבר מחוברים אלחוטית לרשת הביתית).
&nbsp
אפשרות אחרת שמצאתי ביישום היא (אם הבנתי נכון) לחבר את המחשב לסוג של "נקודה חמה" בטלפון, אבל גם זה מחייב אותי להקליד את פרטי הנקודה ידנית במחשב ואז להקליד את ה-IP בדפדפן...
אין משהו פחות מסורבל?
&nbsp
בחודש האחרון ניסיתי יישום שנקרא SHAREit אבל הוא היה קצת מעצבן מבחינת אבטחה והגרסה למחשב התקינה איתה עוד כל מיני דברים...
(ומרגע שהסרנו אותם היא כבר לא עבדה...).

BobboVilla

New member
אני לא ניסיתי אף פעם להעביר איתה נתונים אל או ממחשב

רק בין אנדרואידים. מה שכן, יכול להיות שרכיב ה-WiFi שבמחשב לא תומך ב-WiFi Direct, ולכן קיבלת את ההודעה הזו. באמת שאין לי מושג למה זה.

trilliane

Well-known member
מנהל
עם SHAREit דווקא הצלחתי להעביר בלי בעיה

אבל כאמור, הסרתי אותו כי הוא היה בעייתי. אני חושבת שגם הוא לא השתמש ב-WiFi Direct (שאם אני מבינה נכון מצריך איזשהו רכיב USB למחשב שולחני רגיל שאינו חדש) אלא פתח נקודה חמה בסלולרי ופשוט ביצע את החיבור אוטומטי בלי שאצטרך להזין כמות תווים ארוכה מדי.

metrocard

New member
התכוונת שאני אתחדש על הOP5 וזוגתי תוכל לבחור בין

שימוש בסלוט השני של מגירת הסימים לבין הונור 8 במצב כמעט חדש
(עם יד על הלב זאת בדיוק הסיבה שהיא בחרה בOP5 ולא בגלקסי 8 )

מבטיח לעדכן לגבי העדכונים בשיאומי.

trilliane

Well-known member
מנהל
כתבת יפה, נהניתי לקרוא
שאלה לגבי האנדרואיד ה"נקי"

מה בעצם ההבדל המשמעותי ביותר לעומת מכשיר של יצרנית?
בתור מישהי שמכירה מקרוב בעיקר סמסונג (ויודעת שרבים לא אוהבים את המערכת שלהם...) האם ההבדל העיקרי הוא שצריך להתקין את היישומים המבוקשים אחד אחד במקום שיגיעו עם המכשיר? או שיש משהו מהותי אחר שאני מפספסת?
רק לשם הבהרה, אני לא שואלת על TouchWiz או על דברים אחרים שקורים "מאחורי הקלעים" אלא על החוויה של המשתמש הפשוט.

metrocard

New member
תודה
לגבי האנדרואיד ה"נקי"

מבלי להכנס יותר מידי להסברים מה זה אנדרואיד, השינויים שסמסונג ודומיה מבצעות באנדרואיד על מנת להתאים אותן לממשק הקנייני שלהם הוא קצת יותר עמוק מרק התקנת אפליקציה זו או אחרת.
אנדרואיד "הגולמית" היא מערכת הפעלה לתפעול מכשירים חכמים אותה גוגל "מייצרת" ומאפשרת שימוש חופשי (בערך) ליצרניות המכשירים השונות .
את המערכת הזו סמסונג ,לצורך העניין, לוקחת ו"משפצרת" אותה לצרכיה על מנת שתתאים למוצרים שלה ושתקיים את ה"חזון" שלה לגבי איך ומה צריך להיות בתוכנה המותקנת על מכשיריה ליצירת חווית משתמש "שלמה" (מבחינתה).
היא מוסיפה פיצ'רים או אפליקציות מתוצרתה שאין באנדרואיד ה"גולמית" ומצד שני לעיתים גם "מגלחת" יכולות שיש באנדרואיד ה"גולמית" (אהמ אהמ תמיכה עברית במכשירים מחו"ל).
בנוסף סמסונג גם משנה את עיצוב המערכת על מנת ליצור (או לפחות לנסות) מראה ייחודי ואחיד למכשיריה.

בחווית המשתמש השוני מתבטא הוא שבמכשירי סמסונג המערכת נראית באופן שונה גם עיצובית וגם מבחינת התוכן. אנדרואיד הגולמית שם, אבל מולבשים עליה שינויים מובנים גדולים יותר או פחות.
מי שיקח מכשיר עם אנדרואיד נקי ביד אחרי שהתרגל למכשירי סמסונג יאלץ להתמודד עם עקומת למידה קלה.
חסרון אחד הוא שמכיוון שאנדרואיד היא מערכת תוצרת גוגל ותחת אחריות, כשגוגל מעדכנת את אנדרואיד, סמסונג צריכה לבצע שוב התאמה ובניה של התוכנה שלה על גבי האנדרואיד החדשה ולכן עדכונים במכשירים הנושאים ממשק משתמש מגיעים לרוב מאוחר יותר ממכשירי אנדרואיד נקיים או כאלו שקרובים לנקי.
חסרון נוסף הוא (שבלט יותר בעבר, ) הוא שכיון שאנדרואיד בגרסת היצרניות מועמסת ברכיבי תוכנה שונים, נוצר יותר "עומס" על חומרת המכשיר וכתוצאה מכך פגיעה בביצועי המכשירים. בסמסונג זה בלט מאוד עד הגלקסי .S6 פחות או יותר. מכשירי סמסונג הפכו להיות "עגלות" בלי קשר לחומרה המתקדמת שנשאו אחרי תקופת זמן של חודשים ספוןרים עד שנה וחווית המשתמש נפגמה משמעותית.
התקדמות התפתחות החומרה מצד אחד, והתאמה טובה יותר של התוכנה לחומרה מצד שני עזרו לטפל בבעיה הזאת (אם כי לא באופן מושלם).

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, אבל למען האמת אני כבר יודעת את כל זה ולכן חידדתי

שלא על זה אני שואלת... ענית לי בדיוק על ה"מאחורי הקלעים" ולא על חוויית המשתמש הפשוט. במילים אחרות, אני לא שואלת על הפן התאורטי אלא על המעשי. כנראה לא הייתי ברורה, ולכן אחדד שוב: אדם מהשורה שהיה לו סמסונג ועכשיו יש לו אנדרואיד נקי, מה תהיה עקומת הלמידה שלו? למה הוא צריך להתרגל מבחינת התפעול הבסיסי? מה הוא צריך להתקין כדי לקבל את השימוש הבסיסי שהוא רגיל לו? האם זה בסה"כ להיכנס לגוגל-פליי ולהתקין את היישומים הרצויים, או שיש משהו מעבר?

z1george

Member
מנהל
השורה התחתונה

כן.
סמסונג מתקינה מראש office, Facebook, ועוד איזה 30 אפליקציות מראש
בנקי את צריכה לשבת עוד 20 דקות ולהתקין לבד
הפואנטה היא
אנחנו הפוריסטים לא רוצים שיתקינו לנו מראש
מפריע לנו שסמסנוג שמה מראש אקסל, וורד ופואוורפוינט. במיוחד שמיקרוסופט משלמת לה על זה
למשל אנחנו לא רוצים פייסבוק שתופס חצי גיג'ה מקום במכשיר עצמו
יש לנו אלטרנטיבות רזות לכל אפליקציה כזו
אנחנו לא רוצים גם דפדפן של סמסונג וגם של כרום
אנחנו לא רוצים מקלדת של סמסונג, נדמה לי swype
אנחנו לא רוצים יומן של סמסונג וגם יומן של גוגל

והבעיה העיקרית שאי אפשר להסיר את מה שאנחנו לא צריכים
רק עם root ואבדן אחריות
סמסונג אונסת את המשתמש המצוי להסתובב שנתיים עם אפליקצית יומן של סמסונג ומלא apps שלעולם לא נשתמש
ומונעת ממני להסיר את זה בקלות, זה החטא העיקרי
כל ה"זבל" הזה תופס משאבים, זכרון וסוללה
הייתי ציורי אבל מקווה שמובן
נ.ב. 300 מליון איש כל שנה קונים מוצרי סמסונג. זה לא אומר שהרוב יודע הכי טוב. גם חברות אחרות עושות את אותו דבר הם פשוט קטנות יותר אבל הם לא בעד המשתמש, הם רוצות להיות סמסונג

איזה אפליקציה רזה יותר

יש לפייסבוק? קניתי אתמול xaiomi note 5 מחכה שיגיע בחודש הקרוב...
ומה עוד צריך להתקין עליו?

BobboVilla

New member
Tinfoil for Facebook

המגבלה היחידה שראיתי היא שאי אפשר להיכנס להודעות כאשר נמצאים בתצוגה של מובייל, אבל זו מגבלה שפייסבוק שמה.
&nbsp
בעצם זו אפליקציה שעוטפת את פייסבוק בדפדפן "מנותק", כך שאפשר למנוע גישה לשירותי מיקום, גם אם בדברים אחרים בדפדפן כן מאפשרים את זה.

למעלה