ליום שישי עם
חריף....

עליה ב"

משפחת אישתי גם עלו בדרך לא דרך גרמניה צרפת קפריסין אשתי הגיע ארצה ב- 1947 הם היו מגורשים מגטו DEBRECEN למזלם שישה אחים ואמה שרדו אני הייתי בר מזל ועליתי בתור גיוס חו"ל לצערי ממשפחתי נשארתי לבד לכל יהודי שארית פלטה סיפור העתיד של בנינו נקווה יהיה טוב יותר אבל הם צרכים לדעת מה היה ואיך היה טוב שכתבתה

טומי*

New member
סיפור חיים מעניין...../images/Emo45.gif

בהזדמנות ראשונה אכנס אותה למאמרי הפורום שבת שלום!

הילהל

New member
רומנטיקה וציונות ../images/Emo104.gif../images/Emo23.gif

מי חשב שהם משתלבים כ"כ יפה יחד? בימים כאלה נעים לחשוב על סבא וסבתא שלי הצעירים, הפטריוטים המאוהבים.

Netel

New member
../images/Emo24.gif

כל הכבוד על הכתיבה המפורטת ועל תיעוד האמת. חשוב מאוד למען ההכרות שלנו עם ההיסטוריה ושל הדורות הבאים. והמון בריאות לאמא.

orlu

New member
עב,מאוד נהנתי לקרוא את כתיבתך,,כמוב

הרבה בריאות לכולם ושאלה לי אלייך? מתי לראשונה שמעת מאמך אץ הסיפור??? לילה טוב

DGL242

New member
מרתק! מיותר לציין שכל פעם מחדש

אני מכה על חטא על חוסר ההתעניינות שהפגנתי כלפי סיפור חייה של אימי וחוסר גדול של פרטים אנשים מקומות ותאריכים.חבל חבל חבל .

itaf10

New member
גם אני מכה על חטא

על חוסר ההתעניינות כלפי אימי ז"ל, אני יודעת מעט מאוד. אמא אף פעם לא ספרה, אשה שקטה וצנועה, כל הסיפורים (ולא הרבה) ידועים לי מפי אחיה שפגש בא באקרעי במחנות ההשמדה והבריח אותה מעל גדר יחד עם עוד חברים (גברים) שהיו עימו (במחנה של גברים בלבד). הסיפור מזעזע, (בהזדמנות אספר, עדיין אין לי את ההשראה והמוזה לספר) והודות לכך נשרדה בחיים. חבל, חבל, חבל, ועכשיו אין את מי לשאול, ואני כל כך צמאה לדעת עוד...

כניראה כולנו חוטאים את ממדי הרגע

מבלי להבין את ממדי הזמן לתווך ארוך.באותו זמן הם ניסו לשכוח ולא ליזכור. ליזכור זה לחוות את הכאב והסבל מחדש . הורינו ניסו גם למנוע מאיתנו את הכאב מהזוועות שהם סבלו. הורי גם נמנעו מלספר על תלאותיהם והאיומים במקומות המחבוא את הכאב שבשכול הוריהם, נולדתי שנה אחרי סוף המלחמה , כניראה באאופוריה של תיקוות חדשות, שנמוגו מהר מאוד המשטר הקומוניסטי שראה בכל משפעם היה בעל נכסים כאויב העם. אבי ניכלא על ידי המשחררים כאויב העם , אויב הפרולטריון וכתינוקת ביקרתי אותו בכלא עם אימי. יותר מידי זכרונות קשים שהיו צריכים לשכוח כדי להנות מההווה.

עב

New member
תודה לכולם על התגובות

אמא שמחה שאני זוכרת את העלייה שלה ואמרה לי שאכן זה היה "משהו גדול". בצעירותם הורי היו עסוקים בבניית חייהם והותירו את עברם מאחוריהם, כפי שעשו רבים. זכיתי שהורי מאריכי ימים ולעת זקנה הם מוכנים לספר את קורותיהם. תשובות לשאלות שעלו כאן וגם בפורום שורשים משפחתיים: מתי שמעתי את הסיפור? שמעתי לראשונה את סיפור העלייה בערך לפני 16 שנים, כאשר בני קיבל שיעורי בית לכתוב על העלייה של ההורים - אך אני נולדתי בארץ... שלחתי אותו לאמי והוא חזר עם הסיפור, אבל היא התמקדה אז בהגעה לחיפה ובשהיה בעתלית. לפני שנתיים וחצי שוב אותו הבן ראיין את אמי על חייה ואז היא סיפרה על ההיכרות שלה עם אבי. לפני כחודשיים דיברתי עם שניהם לפרטי פרטים ואתם קראתם את התוצאה. בין לבין חיפשתי מידע על האוניה וכפי שראיתם, גם מצאתי. מתי הם נפגשו שוב - כאמור ברגע שאבי קיבל מחבריו את המברק שאמי הגיעה ארצה, הוא ביקש "חופשת מולדת" שהגיעה לו לאחר 3 שנים בהן לא היה בארץ. הם התחתנו באותה חופשה. מה קרה לאחות של אמי - היא התחתנה באטליה וניסתה לעלות ארצה, אבל האוניה נתפסה והזוג נשלח לקפריסין. שם נולד בן דודי. המשפחה עלתה ב - 1948. מה קרה לשאר המשפחה כולם עלו ארצה: אחיה של אמי עם אשתו וילדיו באו ב - 1949 וגם סבא שלי, זה שדרש מבנותיו לשוב "הבייתה" בא ב - 1950. בקיצור המשפחה התאחדה. ואיפה אמא של אמא? לא ארחיב בענין רק אומר שהיא נספתה. הדמויות בסיפור מדובר בדמויות שכל אחת מהן יכולה לאכלס ספר או ספרים: הצנחן אנצו סירני עליו נכתבו ספרים רבים, יהודה ארזי מפקד ההגנה שנכתבו עליו שני ספרים, הכפר נונאנטולה שהציל יתומים יהודים הונצח בסרט דוקומנטרי ולאחרונה יצא ספר זכרונות של אחת היתומות ששהתה בוילה אמה, ארגון הגנה ב' והעליה, העזרה של החיילים העבריים/הארץ ישראלים בצבא הבריטי ועוד ועוד. זאת היתה תקופה סוערת עם אנשים גדולים.

itaf10

New member
ע.ב. אל תפסיקי לחקור

שאלי כל זמן שאת יכולה בטרם יהיה מאוחר. היכן את מנציחה את הסיפורים הללו? כדאי לשמר אותם במקום ראוי.

עב

New member
לא מפסיקה ככל שמתאפשר

הסיפורים כתובים וכך הם נשמרים (אני מקווה). הרעיון לכתוב בסוף ספר משפחה אבל - א. אין לזה סוף ב. אין לי זמן ואנרגיות לשבת ולכתוב ספר ג. מה שאני כותבת לא מוצא חן בעיני, פעם נראה יבש, פעם ילדותי, פעם פאתטי...

orlu

New member
נסי למידה מקצועית איך לארגן את

החומר אולי זה יעזור לך להביט אחרת על הדברים ??? כפי שאומרים חכמים ממני דברים שרואים מכאן לא רואים משם
בהצלחה

itaf10

New member
לבנתיים שימרי אותו בבלוג שלך

ספרי שם כל העולה על רוחך, ובבוא היום תעלי אותו על כתב בספר. זו רק בגדר המלצה

עב, סיפורך משקף את הקימה מהאפר

שב ומזכיר לנו עד כמה עלינו להיות אסירי תודה לדור הזה, שלמרות שיסוריו היו קשים כשאול, קם ולא רק המשיך בחייו, עוד עמד לו כוחו להיות "מגש הכסף" עליו הוקמה המדינה. תודה שחלקת אתנו את הסיפור.

ברק 188

New member
הוקפץ כנראה מ...ה...../images/Emo97.gif חריף

הכותב:
אחד "טבעול" בסחוג ומצאו הונגרי משהו פה
הגיוני נברר עם אימא השיחה הבאה ב
עלינו לטובה.

למעלה