רחוב יפו נטול גדרות

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
רחוב יפו נטול גדרות
אתמול הסתובבתי קצת ברחוב יפו שהגדרות לאורך המסילה הוסרו בו לפני כשבוע. למרות החששות (המוגזמים לדעתי) נראה שהירושלמים והמבקרים בעיר די התרגלו למצב החדש ולא ראיתי בעיות מיוחדות. נסיעות המבחון התנהלו בלי הפרעות מיוחדות וגם לא נתקלתי במצבים מסוכנים להולכי הרגל (שאגב מספרם גדל מאוד מאז נסגר הרחוב לתנועה). נצחיל בתמונה שצולמה דווקא בקטע הלא-מדרחובי של הרחוב, ממערב לשוק, באתר הבנייה של "בתי סיידוף", ששם דווקא השאירו את הגדרות (מסיבה די מובנת).
== 17 ==
עוד מבט מזרחה - מימין משרד הפנים (בניין ג'נרלי) ובניין הדואר (רחוק יותר).

amit1270

New member
רחוב יפו נטול גדרות
אתמול הסתובבתי קצת ברחוב יפו שהגדרות לאורך המסילה הוסרו בו לפני כשבוע. למרות החששות (המוגזמים לדעתי) נראה שהירושלמים והמבקרים בעיר די התרגלו למצב החדש ולא ראיתי בעיות מיוחדות. נסיעות המבחון התנהלו בלי הפרעות מיוחדות וגם לא נתקלתי במצבים מסוכנים להולכי הרגל (שאגב מספרם גדל מאוד מאז נסגר הרחוב לתנועה). נצחיל בתמונה שצולמה דווקא בקטע הלא-מדרחובי של הרחוב, ממערב לשוק, באתר הבנייה של "בתי סיידוף", ששם דווקא השאירו את הגדרות (מסיבה די מובנת).
== 18 ==
מבט מערבה לעבר חצר פיינגולד. אגב, הריצוף בצומת עמוס האוטובוסים הזה דורש שיקום יסודי! (ניסיתי לצלם מקרוב, לא הצליח לי.)

== 18 ==
מבט מערבה לעבר חצר פיינגולד. אגב, הריצוף בצומת עמוס האוטובוסים הזה דורש שיקום יסודי! (ניסיתי לצלם מקרוב, לא הצליח לי.)
עשית בוק לשחורדינית ! צילמת אותה
מקדימה ומאחורה. הייתי אומר שהתחת שלה קצת שמן מדי לטעמי....

עשית בוק לשחורדינית ! צילמת אותה
מקדימה ומאחורה. הייתי אומר שהתחת שלה קצת שמן מדי לטעמי....
אין דבר כזה, הר דוקטור
זה כמו להגיד שהגלידה קצת טעימה מדי או שמסי קצת מוכשר מדי. תשמח שאתה חי במדינה מזרח תיכונית ותיהנה מהנוף!

אין דבר כזה, הר דוקטור
זה כמו להגיד שהגלידה קצת טעימה מדי או שמסי קצת מוכשר מדי. תשמח שאתה חי במדינה מזרח תיכונית ותיהנה מהנוף!
אני נהנה מהנוף כל הזמן אבל אם אשתי
תשמע שאני נהנה מהנוף, אני אקבל בראש עם נבוט או עם המערוך של הבצק לעוגות....

amit1270

New member
רחוב יפו נטול גדרות
== 19 ==
מפגש רכבות בתחנת העירייה. לפועל שעובד על תיקון הריצוף בין המסילות זה לא ממש מפריע (בכלל שמתי לב שכל הזמן עושים תיקונים בריצוף, אבל זה אף פעם לא מספיק).

Ccyclist

Well-known member
== 19 ==
מפגש רכבות בתחנת העירייה. לפועל שעובד על תיקון הריצוף בין המסילות זה לא ממש מפריע (בכלל שמתי לב שכל הזמן עושים תיקונים בריצוף, אבל זה אף פעם לא מספיק).
קודם כל תודה, הערה מרומא ושאלה
לגבי מה שאתה אומר על תיקוני הריצוף התמידיים: ברומא יש אספלט לאורך קווי החשמלית, ותמיד יש פערים של כמה סנטימטרים מכל צד, נראה לי שזה משחיקה בגלל הויברציה. אם זה המצב עם אספלט ריצוף האבנים ישחרר איזו אבן לאורך המסלול בתדירות שתשמע גבוהה במיוחד - אחת הסטטיסטיקות האלו של 1 בשעה או גרוע יותר. אני מניח שהד"ר הרוכב יוכל לבנות ארכיון שלם של תקריות ריצוף. ושאלה על השימוש במילה "מפגש" - ממה שהבנתי מדובר במצב בו בקו חד-מסילתי יש קטע דו-מסילתי קצר בו שתי הרכבות עוברות אחת את השניה (למשל אמצע הכרמלית או המפגשים על הקווים החד מסילתיים בשרון או לבאר שבע) ושתיהן חייבות להיות בקטע הדו מסילתי באותו הזמן. האם אפשר לתאר מצב בו שתי רכבות במסילות מנוגדות על מסילה כפולה עוברות האחת את השניה כ"מפגש"? הרי בניגוד למצב החד-מסילתי הן לא תלויות האחת בשניה כדי להמשיך בדרכן, ואין תיכנון מיוחד למעבר המקביל שלהן.

amit1270

New member
רחוב יפו נטול גדרות
== 20 ==
תמונה אחרונה להפעם. הרכבות עומדות בתחנת העירייה וחומת העיר העתיקה מצליחה איכשהו להתגלות מעבר לכבלים ש"מסתירים" את הנוף. איפה יונה יהב כשצריך אותו...

amit1270

New member
רחוב יפו נטול גדרות
במבי שלג נגד הרק"ל
העיקר האסתטיקה: סכנת הרכבת הקלה מאמר הזוי...

המשפט הקבוע: "הפרוייקט הגרנדיוזי הזה"
המשפט המטומטם חוזר בכל כתבה המתפרסמת בתקשורת הישראלית בנושא פיתוח תשתיות ומשמש לשטיפת מוחם של האזרחים, כדי שיאמינו שמדובר בפרוייקטים מיותרים ובזבזניים. בפעם המיליון: אין שום דבר גרנדיוזי בפרוייקט הרק"ל. זהו פרוייקט קטן, מינורי, פשוט וזול. העובדה שהקמתו נמשכה זמן כה רב נובעת מכך שהאינטרס של הזכיין היה לא לבנות אותו, ולכן הוא פשוט לא עשה כלום. זהו האינטרס האמיתי שמעורב כאן, ועליו הכותבת המגוחכת לא אומרת מילה! אין שום דבר גרנדיוזי בקו לכרמיאל, בקו לבית שאן, בקו העיירות, בקו לירושלים או בקו לאילת. קשה לחשוב על פרוייקט כלשהו במדינת הכיס שלנו שיכול להתקרב בכלל למושג "גרנדיוזי". הרי גם אילו רצו לסלול כאן את הרכבת הטרנס סיבירית, לא היה מקום...

בועז ל

New member
המשפט הקבוע: "הפרוייקט הגרנדיוזי הזה"
המשפט המטומטם חוזר בכל כתבה המתפרסמת בתקשורת הישראלית בנושא פיתוח תשתיות ומשמש לשטיפת מוחם של האזרחים, כדי שיאמינו שמדובר בפרוייקטים מיותרים ובזבזניים. בפעם המיליון: אין שום דבר גרנדיוזי בפרוייקט הרק"ל. זהו פרוייקט קטן, מינורי, פשוט וזול. העובדה שהקמתו נמשכה זמן כה רב נובעת מכך שהאינטרס של הזכיין היה לא לבנות אותו, ולכן הוא פשוט לא עשה כלום. זהו האינטרס האמיתי שמעורב כאן, ועליו הכותבת המגוחכת לא אומרת מילה! אין שום דבר גרנדיוזי בקו לכרמיאל, בקו לבית שאן, בקו העיירות, בקו לירושלים או בקו לאילת. קשה לחשוב על פרוייקט כלשהו במדינת הכיס שלנו שיכול להתקרב בכלל למושג "גרנדיוזי". הרי גם אילו רצו לסלול כאן את הרכבת הטרנס סיבירית, לא היה מקום...
בתיקון קל: אין חיה כזו "קו העיירות"
השימוש בכינוי השגוי הזה רק משרת את ה"גויים"
ואת נערי האוצר שהצליחו לקצץ מסילה אחת מתוך השתיים המתוכננות בקו.

mauzer

New member
רחוב יפו נטול גדרות
תודה רבה !!
נראה נהדר חוץ מהביניינים המכוערים להחריד ...

מצב
הנושא נעול.
למעלה