כמה פעמים שמעתן....

ועל זה אני הייתי עונה בהסכמה... ../images/Emo8.gif

"אולי. אולי באמת, אם לא הייתי מכירה אותה, גם אני הייתי חושבת ככה. אבל אני יודעת שהיא פשוט עייפה / מרגישה לא טוב / לא אוהבת אנשים לא נחמדים" או כל סיומת אחרת שמתאימה לך...

אני בד"כ לא שומעת הערות

אולי מדי פעם ההורים שלי, אבל זה אפילו לא נכנס לאוזן. מה שכן, היו מעירים לי על מוצץ. מה פתאום היא/הוא בלי מוצץ? את לא מרגילה אותו/אותה למוצץ? (עם קשת ניסיתי לתת לה, כי חשבתי שכנראה צריך) הכי מצחיק שמסבירים לי את הצורך במציצה (הם מתכוונים יניקה)...

נורית מ.

New member
"אבל זה לא אסתטי"

כך אמרה לי חמתי לאחר שהסברתי לה על כל היתרונות שבהנקה אחרי גיל שנה.

הפתעה נעימה במעון

עידן התחיל ללכת למעון לפני ארבעה חודשים, לאחר ששנה היה איתי בבית. בכיתת הגן שלו יש 20 ילדים ובאופן פרדוקסלי הוא גם הכי גדול וגם היחידי שיונק. בתקופה הראשונה הייתי מגיעה למעון להניק אותו, וגם בסוף היום - הייתי מניקה אותו שם, למרות שהמעון נמצא 5 דקות מהבית. מובן שכל ההורים שבאו לקחת את הילדים ראו אותי מניקה. באופן מפתיע - אף אחד לא אמר כלום, לפעמים העיפו מבט וחייכו, ובדרך-כלל פשוט התעלמו. תהיתי מה יהיה אחרי שההורים יכירו אחד את השני ו"ירשו לעצמם". היום, אני מניקה אותו שם במקרים בהם אנחנו ממשיכים למקום אחר (אם חוזרים הביתה, אני אומרת לו שהוא כבר ילד גדול, ויכול לחכות 5 דקות). והפתעה - ההתייחסות לכך היא כאל דבר טבעי וברור: לא אומרים כלום, ולפעמים זורקים מבט "מעודד". אין לי מושג מה המתעלים חושבים באמת (שזה טבעי, פרברטי או איפשהו באמצע), אבל העובדה היא שהם לא אומרים כלום - וזו מבחינתי בהחלט הפתעה נעימה.

תגובות, תגובות

עם בני הגדול שהיה תינוק מאוד לא שקט, חמותי ניסתה לשכנע את בנה (אבי הילד) שהוא בטוח רעב ואמא שלו אחראית לכך כי היא מתעקשת להניק. התעלמנו. כשהילד עלה במשקל וצייר לעצמו עקומת גדילה משלו (הרבה מעל כולם) חמי שכנע אותה שהאמא הזו יודעת מה טוב לילד. לפני כמה חודשים הופיעה ידיעה בעיתון על סקר שקבע שילדים שינקו זמן רב מנת המשכל שלהם גבוהה יותר ביחס לכאלו שלא ינקו. גם חמי וגם אבא שלי ציינו בפני שהנה גם בעיתון היה כתוב את מה שילדיי מוכיחים כל הזמן... אני חייבת לציין שחוץ מחמותי, כל המשפחה הקרובה מאוד תומכת בנו (בי ובבןזוגי) בהנקה המלאה והארוכה. יש כמובן גם הערות עוקצניות מהסביבה אך אני מתעלמת מהן. לרוב אני מקבלת תגובות חיוביות...

lati5

New member
סבתא שלי (85) שהניקה גם היא, בזמנה

"מה, תשעה חדשים ואת עדיין מניקה מלא? זה מפליא שיש לך עדיין חלב!" (לזכותה יאמר שהדברים נאמרים במלוא הפרגון וההערכה)

zimes

New member
אחד המצבים הכי מוזרים

היינו בבית של חברים של חמיי (איך אומרים חמי וחמותי במילה אחת?), והתישבתי להניק בסלון, כשחמי והמארח יושבים שם גם. חמי אמר לו "רואה?" (באופן משועשע ולא מעליב). אמי, לעומת זאת, כשהגענו יונקים לגיל שנה, קלטה מה קורה ואמרה "את כבר תניקי עד גיל שנתיים". מענין מה היא תגיד אז... (מענין גם איפה אנחנו נהיה אז).

_גלית_

New member
אני דווקא מקבלת תגובות

מצויינות בינתיים. במיוחד בגלל שתומר "העלה במשקל"
מאוד יפה, אם זה לא היה כך, בטח התגובות היו קצת פחות טובות... אבא שלי מקפיד לשאול אותי בחשדנות שוב ושוב אם אני "בטוחה שאני לא נותנת לו עוד משהו בתוספת?" סוף סוף אני גאוות המשפחה! ואתמול חברה של ההורים ראתה את תומר ואמרה (במבטא דרום אמריקאי) "זה ילד בורדה!" (זוכרות את העיתון הזה מפעם? עם הגזרות של הבגדים? הכוונה כנראה שזה ילד של פרסומת... נראה איך ימשיכו התגובות לאורך הזמן.

התגובה הכי מקסימה שקיבלתי הייתה...../images/Emo28.gif

כשהכנסתי את אייל לבית התינוקות בגיל חמישה וחצי חודשים, היו איתו בגל ילדים המבוגרים ממנו בשנה פחות חודש וגם ילדים אחרי שגדולים ממנו במספר חודשים. בכל פעם שהייתי מניקה אותו בבית התינוקות - הילדים היו מתקבצים מסביבי ומסתכלים בעניין רב איך אני מניקה. אני מצידי, הייתי משתפת איתם פעולה ושואלת: "מה אייל עושה? אייל יונק מהציצי של אימא..." אחת בהתמדה הייתה מגיעה לנצמדת אלי בזמן ההנקה. שניים מהם ניגשו לאימהות שלהם ופשוט ביקשו לחזור לינוק

תפוח עץ

New member
את מניקה ? רואים כי יש לך ציצי גדול

והכוונה הנסתרת היתה - את שמנה עוד לא הורדת את הקילוגרמים העודפים מההריון.

אויש. אני בבעיה....

הורדתי את העודפים, ואךילו קצת יותר, ועדיין יש לי ציצי גדול... מה יהיה???

Iris & Ron

New member
"שתניק בשירותים"

ספור של חברה: הם יצאו למסעדה עם חברים שלהם (חברתי הניקה עד גיל שנתיים, שהתברר לה שהיא בהריון היא הפסיקה). הקיצר, הם רואים אשה מניקה, והחבר אומר (אב לשלושה) "אני לא מבין למה אי אפשר להניק בשירותים". חברה שלי חטפה סעיף ושטפה אותו טוב טוב, ובקשה שילך גם הוא לאכול בשירותים - נאה דורש, נאה מקיים...

תגובות להנקה

אני נתקלת בהרבה תגובות לכך שאני מניקה (ככל שיובל גדלה כך כמות התגובות לנושא). הכי מרגיזה אותי חברה טובה אשר מעולם לא הניקה אפילו דקה אחת את ילדיה והיא המומחית מסבירה לי שליובל אין כבר כלום מההנקה וכן שזה כבר מוגזם ושאלות כמו עד מתי? האמת היא שבכלל לא איכפת לי מה אחרים חושבים בנושא כיוון שאני במילא אמשיך להניק כל עוד זה יתאים לשתינו אבל לפעמים זה מעצבן אותי שאנשים שמעולם לא הניקו מרשים לעצמם לתת עצות בנושא. (יובל בקרוב תהייה בת שנה)

תמRי

New member
"אולי אין לך מספיק חלב?"

שאלה מעצבנת במיוחד בעיקר כשאני יודעת שהילדה עולה במשקל ומתפתחת יפה.

למעלה