שלום בכלל לפורום בני עקיבא לגבי הסמנריונים

../images/Emo2.gifשלום בכלל לפורום בני עקיבא לגבי הסמנריונים

של הגבורה,.ועכשיו של שבטי להבה אני רוצה שתקראו את המאמר הבא(או את התגובה שלי). בפייסבוק כתבו הלכות לגבי שמירת נגיעה בבני עקיבא(של שבט הגבורה). ושתקחו את זה לתשומת ליבכם או שתענו לי עליה. שלום תנועת בני עקיבא! א.ישנה בעיה בתנועת בני עקיבא בשמירת נגיעה(בלי להעליב אתם תנועה מקסימה) אבל עלי לספר משהו שישנם מדריכים אז אין בעיה של שמירת נגיעה פעם הייתי בשבת שעשינו והמדריכים קבעו שאסור לבנות לעבור לחדרם של הבנים. אבל מתחילות הבעיות שהמדריכים לא בסביבה למשל הייתי בסמנריון הגבורה(שנה שעברה). זה היה מזעזע מה שהלך שם-הבנים והבנות נכנסו לחדרים של הבנות(וזה ממש לא נעים) ולא היה מדריכים בסביבה ובאמת הרגשה לא ממש נעימה במיוחד שהיו שם בנים שדפקו בדלת של בנות שהם רצו להיכנס למקלחת. והיה שם מדריכים(שעשו לנו את כל הסמנריון) הם בכלל לא פיקחו את העניין הזה כל הזמן הייתי צריכה לשבת בחדר ולא יודעת להישמר,באמת בחיים לא ראיתי דב ר כזה אני חניכה בתנועה ובאמת הרגשתי שאני במקום אחר. בכל הטיולים(שעשיתי) זה היה גרוע ביותר וגם בנוסף לכך היו לנו פעולות עם המדריכים שם שדיברו על הנושא שמירת נגיעה ורק אני ועוד שתי בנות היינו בכל הפעולות השאר היו בחדרים של הבנים/ועוד כמה בנות שהיו בחדר שלי). גם היו בפעולות. זה היה פשוע מזעזע בתור התנועה של בני עקיבא שמחנכת על הערכים האלו הם גם צריכים לפקח על איסור נגיעה בן בנים ובנות גם שהמדריכים של הסניף לא נמצאים. ואני מקווה שבסמנריון של שבט להבה יהיה יותר טוב. שבת שלום וחג שמח -אור קרסנר-

אור...

בס"ד האמת היא שהדברים אינם מפתיעים, לצערי.כבר נתקלתי בעבר באי שמירת נגיעה ובעבירות כאלו ואחרות. בני עקיבא היא תנועת נוער לציבור הציוני-דתי. מה שרואים בתוך התנועה די מייצג את בני הנוער הדתיים לאומיים של היום. תמיד ניתן לראות דברים מדהימים ויפים, חבר'ה רציניים שומרי תורה ומצוות, מחנכים, מנהיגים וכו', ולצידם גם את החולאים הרעים של החברה הדתית לאומית. יחד עם זאת עד כמה שזה יישמע פלצני, כפתרון לטווח ארוך, אני מאוד ממליץ לך לקחת את זה כפרוייקט. במידה ותדריכי, לחנך את החניכים שלך לערך החשוב הזה! להסביר מכל הבחינות, תורניות,חוקיות ואתיות כאחד, מדוע לבנים אסור להיות בחדרי בנות וההפך. רק על ידי חינוך רציני, על ידי העמקה רצינית בנושא, הדור הבא של החניכים יימנע וישמור על עצמו, אולי טיפה יותר מאשר מה שאת ראית ונחרדת ממנו במחנות... בהצלחה...

תודה רבה../images/Emo140.gif

אני באמת רוצה להדריך ויצא לך במהלך חודש ארגון להדריך ילדים משבט נבטים בחודש ארגון עשיתי את ההצגה של שבט נבטים. ובאמת יצא לי לדבר עם הבנות שם ואני לא יודעת מה בדיוק עשו לילדים האלו זה פשוט נורא ישתי עם שתי בנות איתי(בשבט שלי שעושות להם ביחד את ההצגה). והם כל הזמן אמרו לי שאסור להתייחד עם בנים(היה 4 בנים דווקא ממש נחמדים) שאסור לסגור את הדלת כי זה איסור ייחוד. אבל אני מסבירה להם שאם יש בנות יותר גדולות(נגיד בשבט שלי)אז אני בעיה כי אנחנו שומרות עליהם. ואני חושבת שזאת פעם ראשונה שבנות עושות הצגה שבטית(בד''כ בנים מנחים אותם) אבל באמת נהנתי מאוד למרות שהבנים באמת השתגעו שהבנות לידם אבל כל הזמן הפרדתי אותם והם הסתדרו על הבמה מעולה למרות הפאשלות. אני באמת בעז''ה להדריך בשבת המדריכה כבר דיברה איתנו על זה. ובעז''ה שזה לא יהיה רק חלום אלא גם המציאות.

לא בגלל זה צריך לעזוב

אבל סבבה למשל אני פשוט נזהרת מדברים כאלו. אני לא מגזימה דיבור פה,דיבור שם. אבל אני לא נסחפת אחרי העדר

למעלה