יצירה בגיל שנתיים+ בבית

../images/Emo188.gif יצירה בגיל שנתיים+ בבית ../images/Emo188.gif

ראשית, ברכות על פתיחת הפורום שמש ממש נראה כייפי ושמח
אשתדל לעזור ככל יכולתי. שנית, אני נמצאת כמעט כל יום עם ביתי בבית. היא בת שנתיים ושלושה חודשים אבל מפותחת
. אני בעיקרון בשמירת הריון ולכן לא מאוד יכולה לעשות איתה כל דבר, אבל עומדת ללדת כל רגע ולכן אני מחפשת כל מיני תעסוקות ועבודות איתה כדי להעביר את הזמן שלנו ביחד בכייף. היא אוהבת לצייר בגואש (אני לא כ"כ אוהבת כי זה נורא מלכלך, אבל נותנת לה), אוהבת צבעי מים, בצק, פלסטלינה..... אשמח לרעיונות יצירתיים עם הגיל הנוכחי.
שיהיה לכולם בהצלחה עם הפורום הנפלא הזה.

אוח. הגיל הזה עושה לי געגוע

אפשר לקחת בריסטול גדול, להשכיב אותה עליו ולתחום. אח"כ לאפשר לה לצייר פנים, בגדים.. לתת סרגלי צורות שונים ולאפשר לה לשחק ולנסות לשרטט את הצורות. לצייר עם טושי ארטליין (של השקפים, אלו שלא נמחקים) על אבנים חלקות. לצייר צורות/פסים ולאפשר לה להדביק דבקיות על הפס/בתוך הצורה. להשחיל חרוזים ולהכין תכשיטים. להדפיס על חולצות. להכין מפת שולחן מצויירת (על מפה חד פעמית מציירים עם צבעי פנדה) להכין עוגיות ביחד ואח"כ אפשר גם לצייר עליהם עם רויאל אייסינג. לארוג באמצעות ניירות - להכין מפה/תחתיות/שטיח קטן. עוד?

אחלה רעיונות ../images/Emo24.gif תודות.

כמובן שיש לי שאלה: מה זאת אומרת להדפיס על חולצות? איך עושים זאת? ושאלה קטנה אחת אחרונה: אבנים חלקות? למה הכוונה? כאלה שאני מוצאת ברחוב סתם כך או ממש חלוקי נחל?

להדפיס על חולצות

להכין שבלונה משקף צבעוני/שקף שקוף עבה. לוקחים חולצה, מכניסים בתוכה עיתונים/קרטון עבה ע"מ שהצבע לא יעבור לצד השני, מקבעים את החולצה באמצעות מסקינטייפ - כדי למצוא את האמצע עליו נדפיס (מקפלים לאחור את השרוולים ואת החלקים שעליהם לא מדפיסים ומדביקים באמצעות המסקינטייפ). מצמידים את השבלונה לחולצה - שוב, באמצעות המסקינטייפ. באמצעות ספוגים טובלים בצבע לבדים (להניח מעט בצלחת פלסטיק קטנה ולאפשר לה לטבול) ומטופפים על החולצה. לשים לב - לא יותר מדי צבע אחרת הוא מתפשט ונמרח. לאחר סיום הטיפוף להניח את החולצה לייבוש. להוריד את השבלונה ולצייר את קוי המתאר בעזרת טוש לבגדים. לגהץ הפוך. אבנים חלקות - הכוונה לחלוקי נחל (הן מתאימות כמעצור לדלת וכשומרי ניירות).

ורדה 1

New member
אוח, הליהי הזאת עושה לי געגוע... כבר? כל רגע? וואו../images/Emo70.gif שיהיה בהצלחה! קיבלת המון רעיונות. אפשר להוסיף הדבקה של חתיכות נייר קרפ מקוצ'צ'ות. את מציירת צורה/צורות והיא צריכה להדביק את החתיכות בתוך הצורה.

הייתי מוסיפה גם: |ליצן |תיאטרון

לעשות עם הקטנה הצגות, כיצד? מאד פשוט. בוחרים מארון הבגדים שלה, שלך ושל בעלך בגדים ישנים שכבר אין בהם צורך וגם מני תוספים שכיףףףףףל שחק איתם, כובעים, צעיפים, ווסטים, שמלות וחצאיות ישנות, חולצות מכופתרות צבעוניות, מחרוזות, משקפי שמיש ישנים.....כל אלה הם בגדים ישנים לנו אך אוצר לילדינו. צה לעשות עם התחפושות: אפשרות אחת היא פשוט לתת לקטנה להתחפש ולהשתעשע כיד הדמיון הטובה עליה, תגלי שהיא ממציאה סיפורים ומשחקת עם עצמה בכיףףףףף גדול. אפשרות אחרת לקרוא יחדיו סיפור שהיא אוהבת ולהתחפש לדמויות בסיפור. תבלו ותהנו

../images/Emo9.gif כן.........

גם הרעיון שלך נשמע פצצה. בייחוד אם היא תקווצץ קודם בעצמה את הניירות.

ורדה 1

New member
פתאום קלטתי שאולי את לא יודעת שיש לי עוד ניק. את מכירה אותי בניק אחר... זיהית, נכון? (אם לא, אולי התמונה תעזור../images/Emo8.gif)

ronnipi

New member
צבעי גואש, כשלא רוצים לכלוך

אפשר לצבוע בצבעי גואש באמבטיה !! הילדים משתמשים בהתחלה במכחולים, וצובעים את הקיר (כמובן שהם צריכים להיות בתוך האמבטיה, ערומים) ואח"כ בלי מכחולים ואח"כ את עצמם. מראים להם בהתחלה איך לצבוע על הקיר, את היתר הם כבר מבינים לבד
. בסוף שטיפה קלה יחסית עם מים (אולי צריך לשפשף מעט,ואם יש ברבה אבנית על הקרמיקה - אז לשפשף הרבה...). פעילות מצחיקה, שמניבה הרבה תמונות וסרטי וידאו...

ורדה 1

New member
אצלנו הוא עשה את זה מחוץ לאמבטיה... וזה גם לא היה צבעי גואש, אלא אקריליק...

אוי ואבוי ../images/Emo2.gif הייתי מתה........

הלכו הבגדים ואני מקווה שלא נגע בכלום..... אגב, מה אמרת לו כשראית אותו ככה?

אבל נכון שהוא נורא חמוד../images/Emo99.gif ?

אם הייתי רואה את הדרדסון שלי ככה הייתי חוטפת שבץ על המקום, אבל אח"כ לראות את התמונות.....אחחחחחח....איזה פשוש!!!!!

ורדה 1

New member
מה זאת אומרת מה אמרתי? את לא רואה? אמרתי לו: "אל תזוז, אני רצה להביא מצלמה!../images/Emo6.gif"

שלום!!

אפשר גם להכין מובייל עם "בתים" של קרטון ביצי,לצבועה אותם ולהשחיל חרוזים ו\או פעמונים(עם חוט דייגים למשל),אפשר להכין בצק מלח כל מיני צורות. עוד דבר: הקליפות של ביצים מבושלות ניתן לשבור אותם ולצבועה בגואש ולהביק אותם על בריסטול כמו פסיפס.שיהיה לך לידה קלה והמון הצלחה!!

למעלה