סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות

mishi 1

New member
צ'וקופאי לשלטון!

חחחח בחיי שלא הפסקנו לדבר על צ'וקופאי חודשים...

Gitana

New member
../images/Emo41.gifTime Between Dog And Wolf../images/Emo41.gif

Time Between Dog And Wolf היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ MBC בימים רביעי וחמישי מיולי ועד ספטמבר בשנת 2007. הרייטינג הממוצע שלה עמד על 16%. העלילה: לי סו היון אומץ ע"י משפחת קאנג אחרי שאמו נרצחה מול עיניו ע"י אדם המשתייך לארגון פשע אותו אמו ניסתה להפיל. סו היון והבן הביולוגי של משפחת קאנג העונה לשם מין גי גדלו יחד כאחים והפכו לחברים טובים ובנוסף שניהם הפכו לסוכני ביון. סו ג'י וו היא חברת ילדות של סו היון, השניים הכירו לראשונה בתקופה ששניהם התגוררו בתאילנד וכעת 15 שנים אחרי הם נפגשים במקרה אחרי שג'י וו פוגשת במין גי שמנסה להתחיל איתה ובעצם מפגיש אותה מחדש עם סו היון והשניים מתאהבים. מה שסו היון לא יודע הוא שאביה הביולוגי של ג'י וו הוא לא אחר מאשר הרוצח של אמו, בו הוא חפץ לנקום. איך יגיב כשיגלה את האמת? האם הוא יצליח לנקום ברוצח אמו? זאת ועוד בסדרה המותחת והמרתקת: "זמן בין כלב וזאב". האתר הרשמי: http://imbc.com/broad/tv/drama/dog/ קליפ הפתיחה: http://www.youtube.com/watch?v=KI87AMN864I טריילר: http://www.youtube.com/watch?v=gUt-hW_oKH4 קישור לצפייה בסדרה עם תרגום לאנגלית: http://www.mysoju.com/time-between-dog-and-wolf/ האזנה לדיסק הסדרה: http://www.imeem.com/people/iA7yqa//playlist/QaPCaC7l/the_time_between_dog_and_wolf_ost_music_playlist/ סרטונים כוללים ספויילרים: http://www.youtube.com/watch?v=pDPsDg41mqk http://www.youtube.com/watch?v=PI4k6WrSRRk (השיר המועדף עלי) http://www.youtube.com/watch?v=8Uil2MMhgeg (סרטון נוסף עם אותו שיר) http://www.youtube.com/watch?v=P1GZY1DkfUU דעתי על הסדרה: שמעתי על הסדרה הזאת לפני למעלה מחצי שנה אבל תמיד דחיתי את הצפייה בה כי הקאסט לא הלהיב אותי...כשראיתי את השחקן הראשי ג'ונקי ב"מיי גירל" לא אהבתי את דמותו שם אבל החלטתי לצפות בכל זאת ב"זמן בין כלב וזאב" בזכות ההמלצות הנלהבות של ג'ני וקרנית שצפו ומאוד נהנו מהסדרה. אז רציתי להבין גם אני על מה כל המהומה וכעת אני בהחלט מבינה ומודה להן על ששכנעו אותי לצפות!!! ותודה ענקית כמובן לג'ני שעבדה קשה והכינה תרגום מושקע ונהדר!!! קודם כל, מי שראה קודם לכן את ג'ונקי ב"מיי גירל", תשכחו את כל מה שראיתם! פה אתם הולכים לפגוש בג'ונקי חדש לגמרי, הרבה יותר מוכשר ובוגר, דמותו בסדרה הזאת פשוט מהפנטת! השחקנית הראשית נאם סאנג מי מאוד חמודה וחיננית. ראיתי אותה לא מזמן בסדרה "משפחה רעה" והתרשמתי ממנה לטובה ופה תפקידה היה הרבה יותר מעניין. השחקן צ'ונג קיונג הו שגילם את מין גי, אחיו של סו היון, לא מצא חן בעיני במבט ראשון אחרי שראיתי אותו בתמונות אבל בסדרה מאוד חיבבתי את דמותו. "זמן בין כלב וזאב" זאת סדרת מתח מופתית שאין בה רגע אחד מיותר! מהרגע שבו היא מתחילה ועד לסיומה תמצאו את עצמכם דבוקים למסך ולא תרצו לראות שום דבר אחר חוץ מעוד פרק של "כלב וזאב"... כשתחשבו שצפיתם ברגע השיא של הסדרה תגלו מהר מאוד שמה שראיתם זה עוד כלום לעומת מה שתראו בהמשך...מה שמאוד אהבתי בעלילה הזאת היא את היותה מפתיעה ולגמרי בלתי צפויה! מדובר בסדרה מקורית, סדרה מהפנטת, מרתקת ומותחת, מלאה בהתרחשויות מצמררות וכאמור בלתי צפויות. בתקציר שכתבתי לא חשפתי אפילו עשירית ממה שמתרחש בעלילה וזאת משום שאני לא רוצה להרוס את הצפייה לכל מי שמתכוון לצפות בה...הכי מהנה זה להתחיל ולצפות בלי לדעת יותר מידי על העלילה. למעשה, כל מה שאוסיף ואכתוב על העלילה לא משתווה לחוויית הצפייה המרתקת. לגבי המוסיקה, פס הקול של הסדרה מעולה! תוכלו להתרשם ממנו באמצעות הסרטונים שצירפתי...אבל קחו בחשבון שהם כוללים ספויילרים. אז למה אתם מחכים??? רוצו לצפות ולא תתחרטו!!!

Woogy

New member
אל תפחיתי בערכו של ג'ון-קי במי-גירל

ב-My girl יש לו תפקיד שולי יחסית, והוא עושה אותו על הצד הטוב ביותר. דווקא העובדה שהוא משחק דמות שונה מהותית בהצלחה רבה מעידה על הכישרון

Gitana

New member
זאת הייתה ההתרשמות שלי ממנו...

או יותר נכון, לא התרשמתי ממנו לטובה ב"מיי גירל"...ולא רק מבחינת המשחק...אפילו יותר מה שהפריע לי אצלו היה המראה...הוא נראה לי כמו דמות מתוך מאנגה ורק אחרי שצפיתי ב"זמן בין כלב וזאב" שיניתי את דעתי עליו.

mishi 1

New member
ממש מהנה לראות אותך כותבת המלצה עליה ../images/Emo9.gif

זכור לי כמה זמן לקח לשכנע אותך לראות אותה...
אני שמחה שנהנית

Gitana

New member
../images/Emo41.gifROBBER../images/Emo41.gif

שם בקוריאנית: 불한당 (歹徒) / Bulhandang ערוץ: SBS שנה: 2008 פרקים: 16 שחקנים ראשיים: לי דא הא וג'אנג היוק העלילה: קוון או ג'ון הוא נוכל שמתאהב באלמנה בשם ג'ין דאל רא שלה ילדה בת 5. בעודה בהריון, איבדה דאל רא את בעלה כשזה נהרג במהלך טיפוס על הר. היא גידלה את ילדתה הקטנה בעזרתה של חמותה איתה התגוררה מאז מות בעלה. היא רואה בחמותה אם והחמות אף היא מתייחסת לכלתה כאילו הייתה בתה. או ג'ון מצליח לכבוש את ליבן של הנשים בלי הרבה מאמץ, הוא גורם להן להתאהב בו ואז אחרי שעושק אותן הוא נעלם מן השטח. כך נראו חיי הנוכלות שלו עד ליום שבו הכיר את דאל רא. תחילה, כוונתו היחידה הייתה לגנוב את כספה אך מהר מאוד היא ובתה הקטנה כבשו את ליבו של הנוכל שהגיע לנקודה בחייו בה הוא חפץ בשינוי. אך גילוי בלתי צפוי ישנה את תכניותיו לתמיד. זהו סיפור אהבה המלווה באכזבה, כאב, אושר והתפתחות דרמטית שתשנה את חיי הגיבורים לעד. דעתי על הסדרה... מאוד חיכיתי לסדרה הזאת מאחר ומככבים בה שניים מהשחקנים שאני מאוד אוהבת. הכוכבת היא השחקנית המדהימה לי דא הא ("מיי גירל") והכוכב הוא ג'אנק היוק המקסים ("טאנק יו"). בפרקים הראשונים הסדרה נראתה לי מאוד קלילה, בלי טיפת רצינות אבל מהנה בזכות השחקנים הראשיים...אבל בפרקים היותר מתקדמים הייתה התפתחות מאוד דרמטית ששינתה לגמרי את התמונה כולה והפכה את הסדרה למשהו אחר לגמרי...התפנית הייתה לגמרי לא צפויה ודי התאכזבתי ממנה...הייתי בטוחה שמדובר בקומדיה כשלפתע הכל השתנה... מאותו הרגע ציפיתי לסוף הנורא ביותר...להפתעתי הסוף היה פחות נורא ממה שציפיתי...במקום ללכת על האופציה הגרועה הם סיימו את הסדרה במן סוף כזה שבו שתי אופציות פתוחות וכל אחד יכול לדמיין את הסוף בו הוא חפץ. הסדרה בסה"כ הייתה נחמדה, היו סצינות יפות ומרגשות ופס הקול כרגיל גם היה יפה.

Gitana

New member
אני אישית חיבבתי את הסדרה

רק בזכות הדמויות הראשיות כי אני מאוד אוהבת את שני השחקנים האלה. אבל היא לא בין הסדרות הכי טובות שראיתי ולכן, לא כתבתי שאני ממליצה עליה אלא רק שהיא סדרה בסה"כ טובה. אבל זוהי כמובן רק דעתי ויכול מאוד להיות שאחרים יתלהבו ממנה הרבה יותר ויש כאלה שלא יאהבו אותה בכלל.

kiCkiC

New member
יש לי אותה..

ואני מאוד רוצה לראות, זה לא טראגי בסוף??? אני רוצה לדעת לפני שאתחיל..

Gitana

New member
תלוי איך את מסתכלת על זה...חחח

זה קצת בעיה לענות לך על השאלה בלי לכתוב ספויילר...לדעתי, זו נחשבת סדרה טראגית למרות שאם השאלה שלך אם אחד מהדמויות הראשיות מת בפרק האחרון אז התשובה היא לא.

mishi 1

New member
נשמע כאילו

הילדה מתה... או שאחד מהם מת לפני הפרק האחרון. קיצר זה לא נשמע מעודד...

Woogy

New member
../images/Emo113.gif../images/Emo113.gif Winter Sonata ../images/Emo113.gif../images/Emo113.gif

• שם הדרמה: 겨울연가 / Gyeoul Yeonga שיר אהבה של חורף • שנה: 2002(חורף כמובן) • ערוץ: KBS2 • ז'אנר: דרמה רומנטית • מספר פרקים: 20 • הזוג הראשי: פה יוֹנג-ג'וּן /배용준 / Bae Yong Jun (מוכר גם מהוטלייר, לג'נד) צ'וֹי ג'י אוּ / 최지우 / Choi Ji-woo ׁ(מוכרת גם מ-Stairway to Heaven) • שחקנים נוספים: Park Yong Ha בתור סאנג-היוק Park Sol Mi בתור הו צ'לין • תקציר: הדרמה מתחילה כשג'ון-סאנג(פה יוֹנג-ג'וּן) מגיע לבית ספר חדש כדי לחפס אחר אביו הביולוגי. יו-ג'ין(צ'וֹי ג'י אוּ ) וסאנג-היוק(פארק יונג-הא) הם חברים טובים. על אף שסאנג-היוק רוצה יותר מידידות, יו-ג'ין מתיחסת אליו רק כאח. היחסים בין יו-ג'ין וג'ון-סאנג מתפתחים במיוחד אחרי טיול של החברים הקרובים, ומתפחח לסיפור אהבה חלומי שעשיר ברגעים מקסימים.... בנקודה זו אני ממליץ לכם לא לקרוא הלאה, כי חלק גדול ביופי של הסידרה זה אי הידיעה מה יקרה הלאה. לפני שאני אמשיך לספיילר אני רק אציין שלהערכתי הסידרה הזו לא תגיע לישראל כי היא "ישנה מדי", אבל זו אחת הסדרות העיקריות שגרמו למהפך המדהים של הפצת הדרמות הקוריאניות בעולם, ובפרט הפכה את פה יונג-ג'ון לכוכב ענק במיוחד ביפן. הסידרה מתקדמת לאט אך חודרת ללב עם סיפור האהבה, המוסיקה, נופי החורף היפים ועוד.
...אך נסיבות וגורל מונעים מאהבה מדהימה זו להתגשם כשג'ון-סאנג נעלם לפתע מחייהם. עשר שנים אחר כך החברים מבית הספר נפגשים יחדיו כדי לחגוג את האירוסין של סאנג-היוק ו- יו-ג'ין אשר בסתר ליבה עדיין מאוהבת בג'ון-סאנג שנעלם מחייה, כשלפתע היא רואה מישהו שנראה ממש כמו ג'ון-סאנג, ולמפגש החברי ילדות, הו צ'לין מביאה איתה את אותו אדם הדומה לו כל כך. האם יתכן שזה אותו אדם? מה יקרה ביניהם?

kiCkiC

New member
../images/Emo7.gifAutumn Tale../images/Emo7.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 가을동화 שנה: 2000 ערוץ: KBS2 ז'אנר: רומנטיקה, דרמה, טרגדיה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: סונג היי-קיו בתפקיד יון/צ'וי און-סו סונג סונג-הון בתפקיד יון ג'ון-סו הסיפור: בעקבות בלבול בבית החולים הוחלפו 2 תינוקות, האחת גדלה עם אמא קשת יום ואח מתעלל והשניה - און-סו - בבית מבוסס הורים ואח - ג'ון-סו - אוהבים. כעבור כמה שנים עוברת און-סו תאונת דרכים ובעקבות בדיקת דם מתגלה כי היא אינה ביתם הביולוגית של הוריה שגידלו אותה באהבה רבה. היא מחליטה לעזוב את הבית וללכת לגור עם אימה הביולוגית בעוד הילדה השניה חוזרת אל בית הוריה הביולוגיים, מייד אחר כך עוזבת משפחתה המאמצת של און-סו לארה"ב והיא נשארת בקוריאה. שנים אח"כ חוזר ג'ון-סו לקוריאה ובמקרה שני האחים לשעבר נפגשים שוב. דעתי האישית... דרמה סוחטת דמעות שגובלת בסרט טורקי בשילוב סרט הודי רק ללא שירים מאחורי עצים... הסיפור עצמו מוגזם, המשחק בינוני- והרייטינג בשמיים! (ממוצע של 38% עם שיא של 46%) אחת הדרמות היותר מפורסמות שיצאו מקוריאה. לראות או לא לראות? לראות! כי חייב את זה ברפרטואר וכי עושים עליה כל כך הרבה פרודיות בדרמות ובתוכניות אירוח שחבל לפספס - ע"ע FANTASY COUPLE שעשו את הפארודיה הכי טובה שראיתי עד היום! וכמובן אסור לפספס את שק הקמח העצוב בהיסטוריה של שקי הקמח הקוריאנים!!

kiCkiC

New member
../images/Emo222.gifSoulmate../images/Emo222.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 소울메이트 שנה: 2006 ערוץ: MBC ז'אנר: רומנטיקה, קומדיה מספר פרקים: 12 כשכל פרק מחולק ל 2 כך שיש בעצם 24. שחקנים ראשיים: (רוב שמות הדמויות הם על שם השחקנים) שין דונג-ווק בתפקיד דונג-ווק לי סו-קיונג בתפקיד סו-קיונג צ'וי פיליפ בתפקיד פיליפ סה גאנג בתפקיד יו-ג'ין אוטני רוהיי בתפקיד רוהיי ג'אנג מי-אה - מין-אה הסיפור: חבורת צעירים בסיאול שמתמודדים עם מערכות יחסים שונות והחיפוש אחר אותה נפש תאומה של כל אחד שמסתובבת לה אי שם. נקרא לזה מעין "חברים" בקוריאה רק הרבה יותר טוב וה-ר-ב-ה יותר מצחיק!! מומלץ ביותר וחסר כל בושה ותמימות שהתרגלנו אליה בסדרות הקוריאניות.

kriefe

New member
גברת שיופשיו המככבת פה, מצחיקה בטירוף../images/Emo70.gif

זה אמור להשמע כ - Sh Yop Sh Yo... טוב, נו... צריך לשמוע אותה כדי להבין אני נקרעת מצחוק רק מלחשוב עליה...

Woogy

New member
../images/Emo184.gifסקירה והמלצות על דרמות קוריאניות../images/Emo65.gif

אתם מוזמנים להתרשם מדרמות קוריאניות בהן חובבי הדרמות הקוריאניות בישראל צפו. אם ראיתם משהו, אתם מוזמנים להוסיף את דעתכם. ניתן גם להוסיף דרמות שעוד לא ברשימה. זאת כתגובה להודעה שמתחת לזו וכותרתה "סקירת דרמות קוריאניות", (רצוי עם סקירה, אבל לא חייבים) אני מקווה שבהמשך נוכל לבחור את הדרמה המומלצת ביותר מבין אלו שהרבה ראו ועדיין לא שודרה בישראל, כדי לדאוג להבאתה

Who Are You../images/Emo35.gif

שם בקוריאנית: 누구세요/ Nuku Seyo (למרות שזה לגמרי נשמע כמו דוגו סאיו) ז'אנר: קומדיה רומנטית ערוץ: BMC שנה: 2008 - עדיין משודרת בקוריאה בימים אילו פרקים: 17 הסדרה קיבלה אור ירוק להארכת פרק ממש היום (יאי) שחקנים ראשיים: יון קיי-סאנג (המקסים), גו ארה. העלילה: צ'ה סונג-היו הוא ילד נטוש אשר מאומץ בארה"ב ע"י אנשים עשירים וגודל להיות אדם קר ומנוכר. סון איל-גון, אדם חם וחביב, הוא אב לבת אחת אשר נסיבות מותו הפיתאומי הינן מיסתוריות. לאחר מותו השאיר איל-גון דברים לא פתורים וכדי לעזור לבתו החידה לשרוד בעולם האכזרי הוא "משאיל" את גופו של סונג-היו ל 3 שעות יומיות במשך 49 יום. בתו של איל-גון, יונג-אין היא בחורה צעירה וזעפנית אשר פוגשת את סונג-היו ולמרות שהרושם הראשוני עליו הוא שלילי ביותר , בסופו של דבר היא מתאהבת בו. דעה אישית: מי שאהב את קופי פרינס יאהב את הסדרה המתוקה הזאת. יש בה סוג של אמינות - כלומר העלילה לא מופרכת עד כדי ליגלוג (פול האוס אניבודי?) הקאסט מצויין והסצנות הקומיות של קיי-סאנג וקאנג נאם-גיל (שיחק את העיתונאי ב"קפיטל סקנדל" ואת אבא של הנסיכה ההוללת ב"גונג") פשוט מעולות. קיי-סאנג מגלם מן אדם קר וזועף שבנוסף להכל סובל גם מ OCD וברגע שרוחו של האבא החביב והחם נכנסת בו והוא מתחיל לעשות שטויות ולגעת באנשים וחפצים ללא מטליות לחות, והצופה בבית פשוט נשפך מצחוק!! מומלץ בחום!!

butterfly271

New member
../images/Emo204.gif הערה לגבי סידרה " Soulmate " ../images/Emo204.gif

ראיתי את הסידרה , סה''כ סידרה יפה ומצחיקה עם שירים מאוד יפים אבל מי שמתחיל לראות את הסידרה שיהיה מוכן שלא יהיה סוף גמור כי זאת רק עונה ראשונה ואת העונה השנייה עדיין לא צילמו כך שבעצם עלילה נקטעת באמצע , למרות שניתן לדמיין מה אמור לקרות בעונה השנייה

למעלה