שרשור אקדמי יום שלישי

RichardSmith

New member
בעיה מאוד קשה.

תנסו לעזור לריצ'י המסכן לעבור את היום בשלום. בשלוש בצהריים יש לו בוחן ראשון באינפי 1. בערב יש לו דייט עם בחורה מקסימה. מה הסיכוי שהוא יחזור למיטה בסוף היום תשוש מעייפות? גם אם השאלה נראת על פניה בעיית הספק מאוד קלה לפתרון, מתמטיקאים רבים במהלך ההיסטוריה ניסו את מזלם במציאת הפתרון אך ללא הואיל. יש כאלה אף הטענו כי אפשר להוסיף את השאלה לרשימת השאלות של הילברט... (נו, אז קצת הגזמתי...
)

gil levi

New member
../images/Emo32.gif שאלה על חבורות.

קורה לכם שאתם שומעים אנשים אומרים "חבורה של מושחתים" או "חבורה של אנשים" וכו' והדבר הראשון שעולה לכם בראש זה חבורה כמבנה אלגברי? קורה לי כל הזמן...

RichardSmith

New member
לפחות אי אפשר להכפיל אותם, הא?

(עדיין לא ממש למדנו חבורות באופן פורמלי, אז אם טעיתי...)

gil levi

New member
דווקא אפשר להכפיל חבורות...

וההגדרה אפילו ממש טריוויאלית... זה מה שאהבתי בתורת החבורות, הכל כל כך פשוט וברור (לא פשוט במובן של קל, חס וחלילה:)), אין את הליכלוך של אנליזה:)...

נצחיהTT

New member
קורה לי כל הזמן

שים לב לחתימה שלי למשל. אחר כך לומדים תורץ ההצגות, ואז יש "הצגה של חבורה עם יוצר יחיד" וזה בכלל נשמע הזוי.

avinamal

New member
../images/Emo45.gif הצגות של חבורות

זה הדבר הראשון, האחרון והיחיד שעולה הדעתי כשאני נלכד באיזו שיחה על תיאטרון [1] [1] וזה לא שאני מבין משהו בנושא, פשוט המונח נושא חן בעיני

מזכיר לי:

בדיחה שסיפר לי פעם חבר: a mathematician went on a broadway show when asked how the show was, he said: so-so, it was abelian abelian? ? yes, all the characters were one dimensional

yos1293

New member
שאלה

יש מצב במקרה שתורת ההצגות מוכלת בקורס אלגברה לא קומוטטיבית?

נצחיהTT

New member
איזה יופי של שיר. אהבתי

חבל שיש צחקוקים בסרטון, השיר היה ראוי להקלטה מקצועית יותר. אבל המילים נהדרות.

yuvalmadar

New member
בהחלט שיר נפלא ../images/Emo13.gif

אני לא בטוח, אבל אני חושב שהם הוציאו דיסק ומן הסתם הקליטו בצורה מקצועית את השירים שלהם אליו. (אבל לא נותנים גישה אליהם מהאינטרנט) יש למבצעים, המכנים את עצמם "חבורת הארבעה של קליין", אתר אינטרנט: אתר הפלאש אתר HTML (לא מעודכן)

avinamal

New member
ראשית יש להגדיר סדר עדיפויות נכון

דייט עם בחורה מקסימה עשוי להיות עניין מהותי, בוחן באינפי הוא נטול חשיבות.

למעלה