היי לכולם ומזל טוב

../images/Emo104.gifהיי לכולם ומזל טוב

סוף סוף יש את מי לשאול
אנחנו עברנו לבית החדש שלנו בתחילת החודש ובגינה ישנם כמה עצי פרי אז בתור אחת שמתחילה להיתעסק לראשונה בגננות ..יש לי כמה שאלות: 1.איך מטפלים בעצים כמו :לימון ,תפוז סיני,רימון ודקל 2.איך מטפלים בשיחים של אלוורה מסביב צמוד לגדר יש לי המון כאלה 3.אני מעוניינת לעשות גינת עישבי תיבול אולי אפשר לקבל כמה טיפים כמו : 1.איפה מומלץ לעשות אותה ?(ליד החבלי כביסה ,בחצר האחורית,ליד האלוורה מסביב לחצר הקידמית) 2.מה לשתול ליד מה ? תודה רבה מראש ומצטערת על כל השאלות

לארי

New member
שלום מאיה וברוכה הבאה ../images/Emo42.gif אז ככה:

1.לגבי העצים שציינת חשוב לוודא שהם מקבלים השקייה (שהצינורות לא נפגעו), יש לתת דשן ולגזום במידת הצורך. הגיזום האופטימלי הינו בעת הלבלוב של העץ (תפוז סיני=קומקוואט, כעת, לימון באביב- מרס והלאה,ורימון מעט מאוחר יותר באמצע אפריל מאי). שימי לבך לעובדה שהרימון נשיר בחודשי החורף ועד לבלובו. 2.לגבי גינת עישבי התיבול, כדאי לקחת כמה גורמים בחשבון: - קירבה למטבח
שם יהיה בהם השימוש המרכזי. -גודל השטח -חשיפה לאור השמש (מומלץ צל חלקי והגנה בפני הרוח,אם כי הם גדלים יפה גם באור מלא). צריך לשים לב שלנענע יש תכונת "השתלטות" חזקה ביותר , ולכן כדאי לשתול אותה באזור מתוחם או במיכל סגור. תבלינים מעניינים: שיבא- מגיע לגודל שיח, אלמנט קישוטי אפרפר קורנית-(טימין), מתאימה לשתילה ליד קיר,מסלעה דפנה-(ער אציל)- שיח , ירוק עד,ריחני ורגיש לחוסר במים. את יתר השאלות אשאיר לשאר החברים ברשותך.
לארי

מוטי בר

New member
אכן, שאלות כגרגרי הרימון. זה כמו

לשאול איך מטפלים באנשים, איך מטפלים בתינוקות וכו´. אז על קצה המזלג, גינה יש לתכנן נכון ובמקצועיות ותבלינים י ש לשתול בחלקה עם הרבה שמש, באדמה מעובדת ועשירה בחומרים אורגניים וכו´. לגבי אלואורה לא עושים דבר ופשוט נותנים לא לגדול עד שהוא מפריח ואז גוזמים את מה שמפריע, ובאשר לעצים יש להקפיד על השקיה נכונה, דישונים נכונים, ריסוסים נכונים וכו´. חשוב ביותר, יש לדעת היטב את התנאים הדרושים לכל צמח ואת מידותיו, לפני שתילתו בגינה בכדי למנוע מפח נפש משגיאות. בהצלחה.

למעלה