שאלת תם על יחסים בין גברים ונשים

orna95

New member
פמניזם זה לא עליונות האישה, זה נשים שרוצות שיוויון זה הכל

ואת המשפט האחרון שלך לא הבנתי כלל.

the ror

New member
לכולי עלמא שרוצים לדבר באוויר ולא לעניין, כן...

אם מישהו רוצה תשובה רצינית ולעניין אז רצוי שגם ישאל בצורה רצינית לעניין...
הרי יש הבדל מהותי בין שמירת נגיעה, ייחוד, מחשבות אסורות, סתם מתח מיני...
אבל למה לדבר לעניין כשאפשר לעשות סלט ולהימנע בצורה כזו מדיון.

קליט

New member
יש לעיתים איסור דרבנן שאפשר

להקל במקום צורך גדול, כדי לדעת מתי זה תקף אז צריך ללמוד או לשאול רב

orna95

New member
היי אני יכולה להעיד שאני מקבלת מסרים

בבקשה אל תהיה קיצוני, מעט אמונה, הבעיה היא הקיצוניות של שני הצדדים שלך ושלו - והשם - אין לך מושג כמה שהוא מאוזן, וכמה שהיה רוצה שתבחרו באיזון!!!

הסיבה שאני שואלת את שאלותי, אני אגיד לך את האמת, אני כבחורה חילונית, אם לא היתי מקבלת מסרים, ועל דברים שלא היה לי עליהם מושג לא היתי מאמינה - אחד המסרים שקיבלתי היה שהשם רוצה ללכת בדרך של דאורייתא, ותאמין לי שאני לא ידעתי אפילו לפרוש המילה, היתי צריכה לנבור בנושא בכדי להבין.
ומכוון שכך, שזה הדרך בא הוא מבקש ללכת, אז רציתי להתעמק יותר ולדעת בענין יחסים בין גברים לנשים, לדעת מה מדאוריתא הוא רוצה, ומה מיותר ואנשים מקצינים לחינם, זה הכל !!!

orna95

New member
שאלת תם על יחסים בין גברים ונשים

מה הסיבה שלגבר אסור להיות בקרבת אישה? ואם אפשר אודה אם תראו לי סימוכין לכך בכתובים!

מתלמד8

New member
מסרים? ממי מסרים?מה הטרנד החדש הזה ששמו מסרים ותקשורים?

את מספרת על מסרים ,לא יודע ממי,ועשרות אתרים במחשב מפרסמים שמות של מתקשרות ומתקשרים שידברו בשבילך עם מלאכים,
אלה סיפורים דמיוניים .
קצת אמונה? אמונה במה? שיש אלוהים שמעביר מסרים?והוא בחר דווקא בך כאישה חילונית?אם את חילונית-את "לא עומדת בתקן",מה פתאום שישלח לך מסרים?
מי שקיבל בעבר מסרים היו הנביאים,(לא שאני מאמין, אבל נגיד) ידוע ביהדות שמאז חרב בית המקדש למי נתנו המסרים.
אז אנא ממך אל תלכי שבי אחרי מה שאת חושבת.
ה' היה רוצה שנבחר באיזון?מאיפה את יודעת מה ה' היה רוצה?את נביאה?.
יש דבר כזה נביאים היום,(גם אז לא היו אבל נגיד).
יש רב מפורסם -הרב איפרגן מנתיבות המכונה הרנטגן,אומרים שהוא מייעץ לאנשים בעזרת מסרים,
ברור וידוע שהרנטגן המפורסם יעץ לפחות ל-3 אנשים:-
א.לדודו טופז.
ב.למשה קצב.
ג.לנוחי דנקנר.
את יודעת איפה הם היום?,,,,,,אז אנא הזהרי מהמסרים.

orna95

New member
אין לי מה להיזהר, ואתה מערבב דברים - בטח בשם

אני לא מדיום ולא מעבירה מסרים לאנשים, אני מדברת איתך רק על מה שעבר אלי, אני לא חייבת לתת לך פרטים מה ואך, אבל אתה לא יכול להשוות ולערבב מן שאינו במינו, ואם השם רצה להעביר לי מסר כחילונית, אז זה בחירה שלו, ואין אתה יכול לשפוט ולהחליט מי מה אני והיכולות שלי, אני מבינה שאתה ממורמר, עדין לדעתי מה שיכול לעזור לכל האנשים הקיצוניים משני הקצוות זה איזון - וזה הסיבה לדעתי שהשם רוצה ללכת בדרך של דאורייתא, אם שני הצדדים הקיצוניים ילכו בדרך זו - רק אז יהיה איזון ושלום בע"ה.

מתלמד8

New member
אין לי שום בעיה עם מה שאת מקבל וממי את מקבלת,גם ככה אני לא-

מאמין ביישות ששמה השם, אני מערבב דברים כי לא מתמצא במגוון מקבלי המסרים לסוגיהם ,הסקרנות בבקשתי נבעה מנושא שאני שומע מחילונית-וזה חדש לי.
אם זה טוב לך-אז לבריאות.

מתלמד8

New member
לאורנה-95 ,כאן תקבלי תשובות לפי ההלכה,בכדי לקבל תמונה כוללת-

כדאי לך להיכנס ל-YNET למדור יהדות, כותבת שם פרופ' רוחמה ויס מדור קבוע על פרשת השבוע ומאמרים על דינים והלכות מזוית ראייתה,
רוחמה וייס נולדה למשפחה דתית ציונית הייתה חניכה ומדריכה בבני עקיבא,היום היא
חוקרת ומרצה לתלמוד בבתי המדרש "קולות" ו"בית שמואל" ומלמדת תלמוד בבתי ספר תיכוניים,היא נשארה דתיה לפי דרכה,אבל מפרסמת את דעתה בשונה ממה שאומרת ההלכה.
אימרה ידועה של רוחמה וייס,"אני מלמדת תלמוד-דווקא בגלל שחז"ל אסרו עלי ללמוד תלמוד".
זוית נוספת אפשר לקבל מהספרים של הסופרת יוכי ברנדס,בת להורים חרדיים וגדלה בחינוך החרדי,סבא אדמו"ר השומרת על אורח חיים דתי-אבל בשונה מההלכה החרדית/דתית.

the ror

New member
ב"תמונה כוללת" כנראה כוונתך לתמונה חלקית מאוד...

הרי מי שמנסה לגרום לך להתעלם מתשובות לפי ההלכה ומפנה אותך למקור אחר כדי ללמוד הלכה לא מסתדר שהוא זה שיציג לך תמונה כוללת אמיתית והגיוני שמטרתו להתמקד בחלק מסויים מהתמונה כדי להתמקד רק במה שתומך במסקנותיו החלקיות ולכן גם השגויות. (וכמובן להתעלם מהמציאות, ההלכה והכתובים, שפשוט מפריכה את המצאותיו).
כל טוב...

קליט

New member
יש איסור לגבר

להתבונן באישה נשואה, או לפנטז על אישה נשואה, אם לא מתבוננים אז לא מפנטזים, כל זה כדי שלא ניהיה שקועים במה שאין לנו, וכדי להרחיק את האדם מעבירה, אם זה לא לגיטימי להתבונן או לצחקק יחד או להתיחד עם אישה זרה, אז זה ירחיק מהעבירה, ולאנשים יהיה טוב יותר, שנאמר בחז"ל ; הקנאה והתאווה והכבוד - מוציאים את האדם מהעולם (מהשלווה בעולם הזה). כל זה בתנאי שגם עוסקים בתורה שהיא אלת אהבים ויעלת חן, כל הנ"ל יכול להראות לנו מוזר, כי אנחנו בתרבות אחרת, אנחנו מקבלים את התרבות הזאת על שלל בעיותיה ומתחיה שככה טבעי והגיוני לחיות.. או לא לחיות

orna95

New member
אבל שאלתי היא מהיכן אתה מביא זאת?

אני רוצה לדעת מידע מדאורייתא בלבד, האם תוכל להביא לי?

קליט

New member
אין בתורה שבכתב

כמעט מידע על הלכות שבת, ולכן קבלנו גם תורה שבעל פה

קליט

New member
אינני יודע איך עושים קישור

דרך גוגל תמצא/י את זה ; פרשת אחרי מות יח א

למעלה