אחח רומניה רומניה.... איזה אנדורו משובח

a c t i v e X

New member
שוקלים

ירקות בסופר בעיקר
אבל הכל אפשרי, קודם צריך לרכב על הבטא החדשים, אח"כ לנסות שוב את השרקו בתנאים של הארץ (יותר לאט, יותר שפיצים) ולא לשכוח ששני היבואנים זה לא ראש שקט כמו הגדולים- מטרו דלב אבניר
&nbsp
&nbsp

המחשמל 64

New member
מנהל
אני מזדהה בהחלט עם המשפט האחרון:"לא ראש שקט כמו

הגדולים מטרו דלב אבניר". באופן אישי אני שמח שחזרתי הביתה
בדיוק כפי המשפט הזה(במקרה האישי שלי). הראש שלי פשוט שקט
ומשוחרר משום דאגה בהקשר למכונה ובכל אספקט שרק אפשר
לחשוב עליו.
אקטיב אם אתה חושב על הימהה המקביל שאאל"ט רכבת עליו מה התחושה משדרת לך בהבדלים האופרטיביים בינם?

ה ט ו ח ן

New member
תגיד, יש להם אופנועים עם רקלוס ? 500 עם רקלוס ?!!

מה לגבי FR ? יש להם 250 ?! 350 ?!

מיכהWR

New member
אני הגעתי עם אותם חששות לגבי קלץ' רגיל

מאחר ואני רוכב עם רקלוס כבר כמה שנים. יותר מזה יצא לי לרכב לאחרונה בארץ פעם אחת עם קלץ' רגיל במסלול שאני מכיר מצויין והיה די נורא, רכבתי כמו סבתא, בעיקר בעליות מסולעות ומשוננות שבהן חייבים זרימה.
לונג סטורי שורט לא היתה לי שום בעיה ברומניה! לא עייפות יד שמאל, לא בעיות עבירות בעליות התלולות להחריד שם ובנחלים, כלום - היה מושלם.
אני מניח שההסבר הוא שהרכיבה שם בדרך כלל יותר זורמת ומהירה מאשר בארץ, רוכבים בדרך כלל על אדמה או חלוקי נחל עם אחיזה פנטסטית, השרקו מושך כמו קטר מסל"ד אפס - לא יודע, כאילו פזרו שם אבקת קסמים על כל האיזור.
האמור לעיל כמובן בהנחה שאין מגבלה פיזית שמחייבת רקלוס.
לגבי סוגי אופנועים פשוט תשאל, יש שם הרבה מפעילים ואולי למישהו יש מה שאתה רוצה.
אבל העצה הכי טובה שלי אליך זה שפשוט תניח את כל מה שאתה יודע בצד ושים את מבטחך בראדו - לא תצטער.

מיכהWR

New member
לא טוב, כאילו?

אז הנה פשוט:
רקלוס: לא יודע. תתקשר, תשאל.
הארד הארד הארד 20ק"מ ביום: מסלולים יש, בטח. גם קילומטר אחד בלבד ביום שלם אם תרצה. תבדוק אבל מראש טוב טוב עם החברה שהם מוכנים לעשות איתך כזה מסלול, כי יש לזה מחיר מבחינתם בבלאי של האופנועים וגם דורש מדריך על אנושי. ואם אתה הולך על זה אז אפילו עוד יותר חשוב שהקבוצה שלך תהיה מ א ו ד הומוגנית בדרישות וברמה, אחרת החלש פשוט ישאר בתחתית העליה הראשונה.
סבבה?
אגב אקטיב כולה ניסה לרמוז לך בעדינותו האופיינית שתפתח את הראש לחוויות נוספות. לא רוצה לא צריך, אבל לדעת שנינו חבל.

ה ט ו ח ן

New member
אכן סבבה. ולגבי השורה האחרונה שלך ...

אז תן לי את הקרדיט שאחרי כ 20 שנים בשטח, והרבה הרבה שעות מנוע, אני יודע מה אני אוהב יותר ואוהב פחות.
וממש, אבל ממש, אין לי דבר נגד הרכיבה שאתם עשיתם. סה"כ נשמע לי כמו אחלה חוויה שהייתי נהנה ממנה. אבל ...
..
..
הייתי יותר נהנה אם הייתה מטובלת באלמנטים קשים יותר, על קצה גבול היכולת הטכנית שלי, ולעיתים כאלה שלא אצליח .... גם אם זה היה מקצץ לי את מניין הקילומטרים היומים ...
ואת הרכיבה הזו, הייתי מעדיף לעשות עם אופנוע שמצוייד ברקלוס ...

Jacob80

New member
ברמה טכנית גבוהה מאד, לא עדיף קלאץ'?

אמנם עברו שנים מאז שרכבתי איתך אבל אני זוכר ומכיר את החיבה שלך לסלעים קשים.
בתוואי כזה, לא יותר קל ונשלט עם קלאץ?
&nbsp
לא מסתדר לי הפינוק הזה של הרקלוס שלך..

ה ט ו ח ן

New member
לדעתי הרוב המכריע של רוכבי ההובי (וכל מי

שכותב כאן הוא כנראה כזה ...), יסתדר טוב יותר עם אופנוע חמוש ברקלוס כשמדובר בתוואי כנ"ל. בתנאי כמובן שמדובר במנוע שאכן עובד טוב עם רקלוס, שזה אומר בעיקר טונות של low-end-power.

ברגע שיש לך אופנוע כזה, השליטה בכוח המנוע מתאפשרת 100% ע"י המצערת, ואז מבחינת חלוקת הקשב, הרוכב יכול להשקיע יותר בעבודת גוף נניח. בנוסף, התפעול עצמו של המנוע - כלומר כמה כוח יורד לגלגל, יוצא יותר מדוייק.

אני משער שאצל רוכבי-על העניין מתהפך. התפעול עם הקלאצ' אולי יוצא אפילו יותר מדוייק, ואולי יש להם פחות בעיה עם עניין חלוקת הקשב ...

ואני מדגיש שוב, חייבים אופנוע שממש עובד עם זה טוב. אישית, הייתי כמה שנים עם 300 עם רקלוס, ובשורה התחתונה לא אהבתי. למנוע לא היה מספיק מומנט, והיו הרבה מאד סיטואציות שפשוט חסרה שם ידית הקלאצ' להרים קצת טורים כדי שהמנוע ימשוך.

a c t i v e X

New member
לא לשרקו טורס, אבל אולי לאחד מ5 האחרים

שמפעילים לידיעתי וואריאציות של KTM/HUSKY
אבל המנוע הוא לא הנקודה, היופי זה האופנוע שמאפשר לרכב מהר וחזק לאורך ימי רכיבה רצופים, מה שבארץ בחיים לא יכולתי. כמובן שזה לא מהאופנוע עצמו לבד, אבל השילוב של אחיזה מצויינת ומסלולים מדליקים עם אופנוע "חבר", מדריך חזק ואנרגיות של מקום חדש (ולא לשכוח את הראש השקט שבמוסים), מייצר רכיבה מעולה
אתה לא בא לשם כדי לריב עם איזו עלייה בודדת ששמעת עליה או ראית וידאו, אתה רוכב 100 ק"מ של תוואי ועשרות עליות וירידות ביום. מבין??

ה ט ו ח ן

New member
אז שורה תחתונה, מה שאתה ומיכה אומרים, זה שהמסלול

לא ממש קשה. סבבה לגיטימי.

אישית אני מעדיף 20-30 ק"מ של 'הארד' מאשר 100 של זורם. השאלה אם בכלל יש שם כזה תוואי, ואם יש קבוצות שיוצאות לתוואי שכזה ...

a c t i v e X

New member
הממ.... אתה מעט קשה קליטה אז אני אנסה שוב

ואם לא יעזור, אז חלאס...
אנחנו רכבנו תוואי ונתיבים בעיקר של קטגוריית ברונזה, שהיא קשה, בהחלט לא קלה, אבל משולבים בזה גם קטעי סינגלים גזים. היו לא מעט עליות שחפרנו, נתקענו, ונלחמנו כדי לעלות, גם בברונזה, והנחל של 'ה3 ק"מ' שהוא כנגד זרימה בעלייה היה בהחלט אתגר סיבולת ושליטה
יש מצב שאם תארגן קבוצה של רוכבים ממש טובים באקסטרים, תוכלו להגיע עם המדריך לכיסוי מסלולים של הסילבר, לטעום מהגולד (לא מאמין שתמצא רוכבים כאלה. לדעתי החיבה שלך לרכיבה טכנית בארץ עוד לא מספיקה כדי שתכסה נתיבים של הגולד...)
בכל מקרה, אם אתה מעדיף לריב חצי יום עם 2 קטעים שרוכבים טובים יותר מכסים בשעה מאשר לרכב מסלולים מדהימים וקשים מספיק (תהיה בטוח, מדובר על 3 ימי רכיבה קשים, לא טיול בפארק קנדה), אז אתה חמור. ומי שחמור מגיע לו לאכול קש
&nbsp
תזכור שרוכבים חובבים טובים כמו יוליוס ו'אבא' עושים את המסלולים של הברוזה בtour כזה. זה עניין של סיבולת של 3 ימים, לא של יכולת לנצח עלייה בודדת
&nbsp

ה ט ו ח ן

New member
כנראה שאני באמת קשה קליטה, כי אני לא מצליח להבין

את מהות התגובה שלך ...
כולה שאלתי שאלה תמימה ... אינפורמטיבית ... האם לידיעתכם יש שם אופנועים עם רקלוס ?
אתה אכן התייחסת לזה בשורה אחת (וזה סבבה), אבל שפכתם טונות של מלל שמנסה לשכנע אותי במה בדיוק ? שאם אני נוסע לרומניה עדיף לגמוע קילומטרז' מאשר להתגרזן של כמה קטעים קשים ?! ש'זורם' זה יותר כיף מ'הארד' ?! או שאולי אני לא יודע מה הכי כיף לי ?!

קצת הזוי, אתה לא חושב ?!

a c t i v e X

New member
כן. אתה באמת קשה קליטה

אתה לא מצליח לקלוט שמי שקורא את ההודעה שלך מבין בדיוק מה אתה מחפש, בטח אם הוא מכיר אותך....
ובגלל זה התשובות הם למה שאתה מתכוון, לא נטו למה שאתה שואל
&nbsp

ה ט ו ח ן

New member
יפה שכתבת את זה ... כי כעת אתה מודה

בפה מלא שמהות התגובות שלך הן ניסיון להסביר לי, ממה אני צריך להנות יותר או מה אני צריך לשאוף לעשות אם אסע לרומניה ...

כמו שאמרתי ... הזוי ... לא כך ?!

למעלה