מצעד העשור: שנות ה-70' - טופ 20 (חלק 3)

ForeverMC

New member
להקת העשור:
+

שנות ה-70' היו שנים חזקות להרכבים רבים: נזכיר את צמד ה-קרפנטרס שזכה בתואר להקת השנה ב-72' ו-ב-73', וגם את ה-בי-ג'יס, ELO, פליטווד מק, סופרטרמפ, וגם את האגדות: סיימון וגרפונקל וכמובן ה-ביטלס הנצחיים.
למקום ה-3 הגיעו שתי להקות: להקת השנה של 74' ו-75' – רביעיית Queen והרכב רוק אגדי נוסף, Pink Floyd, הלהקה היחידה שהכניסה שני שירים לטופ 25 של המצעד!
סגני להקת העשור, "לד זפלין" – מהרכבי הרוק האדירים שקמו ונתנו פייט ללהקה שניצבת בפיסגה עם ארבעה להיטים ב-100 הגדולים.
מה ניתן לומר על להקת העשור? היחידים שהביאו להיט לטופ 20 השנתי מדי שנה מ-1974 ועד 1979 (למרות שבמפתיע זכו בתואר להקת השנה רק ב-1976...). בעיני רבים הרכב הפופ הגדול ביותר מאז ומעולם, באייטיז הם זכו בפורום בתואר 'שיר העשור', קוראים להם: אגנתה, בני, ביורן ואניפריד (פרידה ) ובקיצור..."אבבא"

1. ABBA

2. Led Zeppelin
3. Queen ו- Pink Floyd

lorbak

New member
לא מבין את זה , מצטער , איך אבבא לפני זפלין , קווין ופלויד?

לא מבין.

ForeverMC

New member
מקום 3

3 Goodbye Yellow Brick Road - Elton John
(עם 346 נקודות)

שנה: 1974
במקום ה-3: זמר העשור המוכשר והיקר, אלטון ג'ון, עם שיר השנה של 1974 -
Goodbye Yellow Brick Road, יצירת מופת מרטיטה של אלטון, ובעיני רבים גם אחד הגדולים שלו בכל הזמנים.
The Yellow Brick Road היא בעצם תמונה הלקוחה מסרט הילדים הקלאסי, The Wizard of Oz (הקוסם מארץ עוץ). בסרט דורותי ובריה מונחים ללכת ב-"בשביל האבנים הצהובות" בחיפוש אחר הקוסם מארץ עוץ, רק כדי לגלות שיש להם את מה שהם מחפשים כל זמן.
"הקוסם מארץ עוץ ", לפי דיווחים היה הסרט הראשון שהשותף לכתיבת השירים של אלטון ג'ון, ברני טאופין, ראה אי פעם, והוא השתמש בדימויים במילים הנוגעים לחייו שלו כרצונו "לחזור לשורשים שלו".

במצעדים: #1 - קנדה, #2 – בריטניה, #3 – אוסטרליה, #4 – אירלנד, #6 – בריטניה, #7 – דרום אפריקה, #9 – נורבגיה, #23 – הולנד
מצעדים שנתיים: ישראל - #2, ארה"ב - #72
#1 שיר השנה במצעד השנתי של הפורום 1974

ידעתי שיסתדר בלי ההצבעה שלי

אחלה שיר בסה"כ אבל אני אוהב שירים אחרים שלו יותר

ForeverMC

New member
מקום 2

2 Vincent - Don McLean
(עם 366 נקודות)

שנה: 1972
Vincent, שידוע גם בשם השורה הפותחת את השיר: Starry Starry Night הוא שיר מחווה לצייר הדגול עם הנפש המיוסרת , וינסנט ואן גוך, שמת בגיל 37. השורה הפותחת גם מתכתבת עם אחת מיצירותיו הידועות של ואן גוך: The Starry Night. מקלין כתב את השיר אחרי שקרא ביוגרפיה על חייו של האומן.
יצירת מופת עצובה ומאוד נוגעת ללב, שמלווה אותי מגיל מאוד צעיר ומרגש לראות את ההצלחה העצומה במצעד שלנו.

במצעדים: #1 – בריטניה, #3 – קנדה, #12 – ארה"ב
מצעדים שנתיים: בריטניה - #16, ישראל - #19, ארה"ב - #94
#1 שיר השנה במצעד השנתי של הפורום 1972

שיר מאוד יפה ומרגש

דירגתי אותו ב-38, ועכשיו אני מתחרט שלא מיקמתי אותו גבוה יותר

למעלה