מצעד העשור: שנות ה-70' - טופ 20 (חלק 3)

ForeverMC

New member
מצעד השנים ב-100 הגדולים:

1. 1978 - עם 14 שירים

================
2. 1970 - עם 11 שירים
-. 1979 - עם 11 שירים
4. 1971 - עם 10 שירים
-. 1973 - עם 10 שירים
-. 1976 - עם 10 שירים
-. 1977 - עם 10 שירים
8. 1972 - עם 9 שירים
-. 1975 - עם 9 שירים
==============
10. 1974 - עם 6 שירים בלבד

ForeverMC

New member
זמר העשור:

זה היה בעיקר מאבק בין שניים. אבל אי אפשר להתייחס לקטגוריה הזו מבלי לציין שלושה מלכים נוספים: ראשית סטיבי וונדר, אומן מחונן וענק שלא זכה לקרדיט מספיק במצעד המסכם לטעמי.
לשניים האחרים פרגנתם מאוד !!!: קט סטיבנס אולי עשה את המהפך שלו בחיי האמונה והתפיסה הדתית והפוליטית שלו, אבל אתם זוכרים כמה הוא אומן מקורי, רגיש ומוכשר עם 5 שירים במצעד!!!. בילי ג'ואל גם זכה להצלחה יוצאת דופן עם ארבעה שירים, שלושה מהם בטופ 40 שלנו.
סגן זמר העשור הוא אומן ענק, שהלך לעולמו ממש בחודש האחרון – דיוויד בואי המחונן שבאמת קטונתי מלחלק לו סופרלטיבים, רק אזכיר שהוא זכה בתואר זמר השנה שלנו שנתיים ברציפות ב-1973 וב-1974.
זמר העשור ידע שנים באמת מדהימות בסבנטיז, במהלך העשור הוא יצר אינספור שירים מופלאים עם שותפו לכתיבה ברני טאופין, הוא הגיע להישג ענק ויוצא דופן שזכה שלוש פעמים בתואר שיר השנה ב-1971, 1974 ו-1976 – קוראים לו:
1. Elton John

2. David Bowie

Lhuna1

New member
האמת בחירה בלתי אפשרית בין ענקים. אני בחרתי בחתול סטיבנס.

ForeverMC

New member
זמרת העשור:

היתה תמימות דעים שאין מה להשוות בין הסבנטיז לעשורים שבאו לאחריו מבחינת הדומיננטיות הנשית במצעדים: נזכיר כמובן שוב את קארן קרפנטר המלאך השמיימי והעצוב של עולם המוזיקה, וגם כישרונות כמו סטיבי ניקס מ-"פלטווד מק" ודבי הארי מ-בלונדי. וכעת מגיעים לסולניות:
קודם נזכיר כמה כוכבות מצליחות בעשור הזה שאיכשהו פחות בלטו במצעדים שלנו: אוליביה ניוטון ג'ון, דיאנה רוס וגם קרול קינג, קרלי סימון ודולי פרטון.
במקום השלישי, ניצבת גברת "אני אשרוד" הניצחית, גברת – גלוריה גיינור שאפילו זכתה כאן בתואר השנה בשנת הפריצה שלה ב-1975.
סגנית זמרת העשור היא עלמה קצת מקופחת במצעד שלנו, מלכת הדיסקו המגה מוכשרת וזמרת השנה ב-1977 וב-1979 (בשיתוף עם מי שזכתה בתואר זמרת העשור), דונה סאמר!!!!
היא זכתה בתואר הזה די בקלות, חייבים להודות. למרות שפרצה לעולם המוזיקה רק ב-1978 והוציאה רק שני אלבומים במהלך העשור. באייטיז היא הייתה הסגנית של מדונה, כעת היא המלכה – צמחו בעקבותיה הרבה זמרות ששאבו ממנו השראה: טורי איימוס, ביורק ושרה מקלחלן ופיונה אפל הן רק כמה משורה ארוכה - קוראים לה:

1. Kate Bush

2. Donna Summer
3. Gloria Gaynor

Lhuna1

New member
עשור מאוד חלש לזמרות בעיני! ב-40 שלי לא נכנסה אף זמרת סולו.

ForeverMC

New member
רוברטה פלאק מדהימה ובהחלט ראויה לאיזכור...

גם זכתה שנתיים ברצף בתואר זמרת השנה, 72' ו-73', ומבין הנשים הבודדות (יחד עם קייט בוש וקארן קרפנטר ובנות "אבבא"...
) שהביאה יותר משיר אחד למצעד העשור.

אביחי300

New member
קייט טובה אבל בעיני דונה מייצגת את העשור יותר מכולן

לדונה יצאו הכי הרבה אלבומים מהזמרות והיא בלטה לפחות משנת 1975- 1979. קייט היתה פעילה רק בשלהי העשור ולכן לא בחרתי בה

אורישקי

New member
הבחירה שלי, למרות שבהחלט קטגוריה חלשה

ובתכלס מסכים שדונה הכי מייצגת את העשור.

למעלה