מצעד שירי לאה גולדברג

feldman89

Well-known member
מקום 24

ימים לבנים- שלמה יידוב/ נתנאלה/ רוחמה רז

שיר מקסים שגדל עלי משך השנים. השיר יצא בשנת 1979 וזכה לעוד ביצועים מוכרים וביניהם רוחמה רז ונתנאלה. הלחן כמובן הוא של שלמה יידוב

feldman89

Well-known member
מקום 23

משירי ארץ אהבתי- חוה אלברשטיין

שיר ענק של לאה גולדברג. השיר מופיע באלבומה של חוה "משירי ארץ אהבתי" שיצא בשנת 1970. השיר הפך ללהיט גדול ומאז לקלאסיקה לכל דבר. בתוכנית "זמרת הארץ" ביצעה אותו עפרה חזה אך ביצועה פחות טוב ולכן לא ציינתי אותו

Lhuna1

New member
מהאהובים עלי בכל הזמנים, הייתי מדרגת ב-3 הגדולים

feldman89

Well-known member
מקום 22

החליל- עפרה חזה ויהודית רביץ

השתיים ביצעו את השיר בתוכנית "זמרת הארץ" בשנת 1985. שנתיים אחר כך הוא נכנס לאלבום של עפרה "שירי מולדת חלק ג'" וזכה ליחס חם ומחבק. באמת שיר מקסים והביצוע של שתיהן מעולה. היום גם הוא הושמע ברדיו

feldman89

Well-known member
מקום 21

זה מכבר- אושיק לוי

שיר אדיר של זמר נהדר שהיה בשיאו בתקופת שנות ה- 70. הקלאסיקה הזאת שייכת ללאה גולדברג יש לציין את הלחן המעולה של מתי כספי המחונן

feldman89

Well-known member
מקום 20

בארץ אהבתי- צוות הווי חטיבת צנחנים

אחת מהקלאסיקות הכי מוכרות של שנות ה- 70 ומזוהות עם לאה. את השיר הלחין מוני אמריליו בשנת 1974 לתוכנית של צוות הכווי צנחנים כשהסולנית היא רוחמה רז הצעירה. את השיר הכרתי לפני 14 שנה בערך ועד היום אני אוהב אותו מאד

feldman89

Well-known member
מקום 19

ולא היה בינינו אלא זוהר- צילה דגן/ קרולינה

עוד שיר אלמותי של הזמרת הנהדרת צילה דגן וגם של קרולינה המיוחדת. את השיר הלחין דני ליטני עבור אלבום הבכורה של צילה בשנת 1970. קרולינה חידשה אותו עבור אלבומה "זוהר" שיצא בשנת 2012 ובו היא שרה את כל הבתים של השיר. שתיהן שרות נהדר

אריה31

Member
מנהל
יום פטירתה מחר

נולדה ב-29 במאי 1911
נפטרה ב-15 בינואר 1970

משוררת נהדרת אם כי מתקשרת לי יותר כסופרת לילדים

feldman89

Well-known member
מקום 18

הגננים היום עצובים- יהודית רביץ

ושוב מופיעה יהודיתץ הרביץ המופלאה באחד מהשירים הבולטים באלבום "ומאד לא פשוט לחכות". יהודית מלחינה את שירי לאה בצורה מקסימה ועל כך שאפו

למעלה