Cold War

ailag

New member

מסכימה, אבל הקטע של התרגום ספציפית עובד אצלי מספיק טוב. לא יודעת למה.

Lhuna1

New member
אם נקבל את הפסקה האחרונה

אז יוצא שכל פעם שהדוקטור מגיע לאיזה איזור - באותה סביבה כולם אמורים פתאום להבין את כולם.

הדוקטור מטייל הרבה במקומות תיירותיים (בפרק הזה הם התכוונו לנסוע ללאס וגאס, למשל).
זה מקומות עם הרבה אנשים שמדברים בשפות שונות. אז כל פעם שהוא מגיע לסביבה כזאת פתאום כולם אמורים לשמוע את כולם בשפה שלהם.
תחשבו שהם באמת היו נוחתים בלאס וגאס, והדילר בקזינו פתאום מגלה שהתיירים היפניים בשולחן שלפני שניה דיברו ביניהם יפנית - הופ - עברו לאנגלית מושלמת (וגם עם מבטא אמריקאי
) - אבל זה עוד מילא!!
מה שיותר גרוע זה שהזוג היפני פתאום שומע את הדילר האמריקני ואת כל עובדי הקזינו והבר והאמריקנים מסביב מדברים יפנית!!

סורי, לא עובד בשבילי...

AvivZ41

New member
אז כאן נכנסת התיאוריה השנייה שלי

שבעצם הדוקטור הוא חלק מהמערכת ואולי אפשר להגיד שכן, אלה שבסביבה של הדוקטור מבינים אחד את השני.
עוד תיאוריה היא שאולי אלה שקשורים למקרה עצמו (הטארדיס חיה וחוזה את העתיד, היא יודעת בדיוק מי יהיה מעורב במקרה הזה) מקבלים את אותו תרגום של הטארדיס והיא נכנסת רק להם למוח ומתרגמת.

Oukami Kun

New member

הברבי חייבת לסמן משהו, זה הדבר היחיד שחשבתי עליו מהרגע שראו אותה.
בנוסף, hungry like the wolf גורם לטילים לא להיות משוגרים? מה?
בנוסף זה גם הזכיר לי את bad wolf. הלוואי ויקשרו את זה.
הייתי משוכנע שהפרופסור הזה יהיה איזה משהו חייזרי.
את האייס ווריר אהבתי, מחוץ לשריון פחות. זה כאילו המציאו מפלצת חדשה ולא השתמשו באייס ווריר עצמו. וטלפיים שלו היו יותר מדי דומות לטלפיים של הסיילנס, לרמה שנראה לי שמישהו במחלקת הפרופס צריך להיות מפוטר.
גם אותי עצבן ענין השפה אבל לא יותר מדי, כי זה חלק מהsuspension of disbelief של הסדרה, לפחות עבורי.
היו כמה בחירות צילומיות שהיו מאד נחמדות בעיני, מבחינה ויזואלית גרידא. בסצינה של קלרה עם האייס ווריור היו כמה וגם כשהם כולם מחוץ לצוללת בסוף.
בגדול לא היה פרק שהפיל אותי אבל בפירוש לא פרק רע. נהנתי מאד.

פריוויו - עוד פעם חוזרים לנושאים שכבר דיברנו עליהם? רוחות? סיריוסלי? טוב נו, נקווה שימצאו לזה ספין טוב, כי הפריוויו נראה כמו פרק רע של על-טבעי.

ailag

New member

קצת הרסו לי - אני אהיה שלדון קופר עכשיו קצת - כי קצת אחרי השידור שלו שלחו לי הודעה אישית שאומרת, בערך, "אוף, פרק גרוע".
אז באתי בקצת אנטי - איך אפשר לא? וגם ידעתי לא לצפות לשום דבר מיוחד שם. אם בפרקים של מופאט כשמישהו בסכנת חיים אני באמת לא יודעת אם יקרה לו משהו ("אווו, אוזווין היא המלווה החדשה, בטח היא תהיה בס---- !!!") כשאומרים שזה סתם פרק ברור שדברים כאלה לא יקרו.
אז לא דאגתי להם כל כך.

אני לא ממש אוהבת פרקים של גאטיס וזה היה פרק ממוצע++ שלו, אבל ממוצע-- ממה שאני מצפה מהתוכנית. יש לו עוד פרק בהמשך העונה, אני לא מבינה מה הם כולם מתלהבים ממנו. הפעם הוא לא הלך לפי התבנית הרגילה שלו של "אני אשכנע את כולם שהכל בסדר וזה סיפור על סתם יום נחמד בגן השעשועים. היי, קורה משהו! הגיבורים שלנו חוקרים. מה שחשבנו הוא לא מה שציפינו! מביסים את המפלצת. הכל טוב." זה פחות או יותר המבנה של unquiet dead ו night terrors אז לזכות הפרק הוא לא הלך לפי התבנית הזאת.

הוא פשוט השמיט חלקים בה.

אני מרוצה שהם לא השתמשו במראה הישן של לוחמי הקרח יותר מדי, כי הוא לא "עובר מסך" בשנות ה2000.

סוניק עם הגדרות אדומות! מה הן עושות לעומת הרגילות? והאם זו התקדמות לכיוון הסוניק של ריבר שיש לו הגדרות אדומות? (או שזו בכלל סתם התאורה? לא נראה לי)

מה זאת הברבי הזאת?

למה השירה של קלרה עזרה? וכל הזמן חיכיתי לראות אם היא תשיר - וכשהיא תשיר - האם הם ישמעו אותה שרה ברוסית? (האם הטארדיס תתרגם גם אותה?)

היה נחמד אם הדוקטור היה מסביר בהתחלה מה קרה לטארדיס (מכיוון שזה לא חיוני לעלילה חוץ מתירוץ להעלים אותה) כי כל הזמן זה נשאר משהו חשוד כזה in the back of my head וזאת סתם הסחה.

אני אוהבת את קלרה. נורא אוהבת את קלרה. היא נהדרת וג'נה מעבירה כל פיפס שצריך בצורה נהדרת. צריך לשים גם את הפנים שלה בפתיח של התוכנית, היא כל כך חשובה ואה כן, נהדרת.

היו יכולים להשתמש יותר ברעיון של מלחמה קרה נגד לוחם/י הקרח. אפשר איכשהו לעקם את הפרק או חלקו לכדי הסבר כזה, אבל זה ממש לא קרה. בפרק בשם מלחמה קרה אפשר לצפות או שתהיה מלחמה קרה או שזאת תהיה איזו דרך מחוכמת לגרום לנו לא לנחש מה יקרה (ע"ע פעמוני סנט ג'ון / בואו נהרוג את היטלר / אשתו של הדוקטור) אבל לא סתם "הא הא, היתה ברקע בעולם מלחמה קרה, וגם קרח זה קר".

(הם הסבירו מה הקשר לקרח בכלל?)

יש משהו נורא חינני בקטע שקלרה מדברת על רוסית והדוקטור אומר לה שהטארדיס מתרגמת. לא יודעת להגיד מה. קלרה נהדרת.

לא הבנתי אם ההוא שומע רק מוזיקה אמריקאית בכוונה.

ובכל מקרה אין מצב שמישהו יאמין שמישהו אחר נוסע בזמן סתם ככה, ובטח שלא אח"כ ישכחו כולם מזה חוץ מאחד בשיחת חולין.

למה הטארדיס תרגמה לנו את המילים שנאמרו ולא המילים על הקיר? אבל זאת סתם קטנוניות..

[התגובה הנ"ל נכתבה לפני שקראתי את השאר :) עכשיו - לשאר]

Yaki J

New member
לא בדיוק אמריקאית

הוא שומע מוזיקה מערבית, וספציפית את גל הניו רומנטיקס - גם דוראן דוראן וגם אולטרהווקס הם בריטים.

Lhuna1

New member
זה אחד הדברים שהכי הפריעו לי בפרק

מישהי שגדלה בברה"מ בשנות ה-80 סיפרה לי שאפילו ללמוד אנגלית היה אסור ונחשב לבגידה.
נראה לי מאוד לא סביר שרוסי בתקופת המלחמה הקרה יקשיב למוזיקה מערבית ועוד יזמזם אותה באוזניי חיילים באמצע צוללת סובייטית.
משהו בזקן הזה היה הזוי, והנחתי שזה בכוונה, אבל כיוון שזה לא הוביל לשום דבר בסוף זה נשאר סתם לא הגיוני.

ailag

New member
durr

אני לא זוכרת אם כתבתי ולא מוצאת פה - ויש בלגן עם נושא התרגום אז אשרשר לכאן -

יהיה משעשע אם יתברר שהטארדיס עשתה גם תרגום תרבותי ובעצם מה-שמו הזקן שר שירים רוסיים.
כמו שאת הסרט cloudy with a chance of meatballs תרגמו ל"גשם של פלאפל", כי תרבותית זה מתאים פה יותר מכדורי בשר, מעביר את המסר כנראה יותר טוב (אם כי לא ראיתי את הסרט)

AvivZ41

New member

היה פרק בסדר+
בינתיים שלושת הפרקים שהיו מאז שחזרה החצי עונה הזאת לא היו כלכך טובים, הם שלושתם היו בסדר.
הפרק הזה לדעתי היה הכי טוב מבין השלושה וגם קלרה אני אוהב את הגישה האמיצה הזאת שלה של לבוא לחקור לדבר לעשות, וזה מתבטא פה כשהיא נידבה את עצמה ללכת לדבר עם האייס וורייר.

AvivZ41

New member
הוא היה בסדר

אבל לא יותר מזה. לא היה בו מתח כלכך והוא גם נגמר יותר מדי מהר ויותר מדי פשוט.

Yaki J

New member

הפרק היה לא טוב, טיפונת פחות גרוע מהפרק האיום הקודם. לי האייס ווריור בלי השריון הזכיר את החייזרים בגלקסי קווסט ונראה מטופש ביותר. אני מת כבר שתקופת מופט הנוראית תסתיים והסדרה הזאת תצא ממחלת הילדות שהוא מתעקש לתקוע אותה בה.

John the Savage

New member
וכש-RTD ניהל את העניינים

לא קיטרת כל הזמן גם עליו, וסיפרת כמה אתה מת שהוא כבר יפרוש ויוחלף למישהו אחר?

וניראה לי שלפחות אם לשפוט לפי דעתם של הכותבים בפורום הזה, אתה די בעמדת מיעוט לגבי הפרק הקודם.

John the Savage

New member
למל"מ

פרק לא טוב אבל לא רע. בסדר כזה. פרק הפילר של החצי הזו של העונה, אחרי הפרק הקודם שהיה פרק מצויין לדעתי (לא יצא לי להשאיר ביקורת בפעם שעברה, אז רק רציתי לומר שגם אני מאלו שאהבו את הקודם).

בינתיים אני בהחלט אוהב את קלרה. מסתמנת כמלווה החביבה עלי אחרי דונה.

ולגבי השאלה איך השיר "hungry like the wolf" גרם לזה שהוא לא ישגר את הטילים, נשמע שזה קשור לזה שזה הזכיר לו איך הוא שר עם הבת שלו או משהו כזה. לא שאני אוהב את ההסבר הזה, אבל זה לפחות מה שגאטיס ניסה כניראה לומר.

ailag

New member
אגב, תהיה

אם אנחנו מתחילים לראות עוד BAD WOLFים.

ailag

New member
שיטשיטשיטשיט גם
בתגובה הקודמת

(ספוילר אפשרי לעתיד)

למעלה