שרשור צהריים
היום ה-11 ב

ברבור129

New member
אילנה לא מוכנה לתת במה לאף אחד מלבד לזוג שדיה בבגד ים

אם כולם היו כמוה אף אחד לה היה רואה -יצור משעמם

אני אעביר לכאן את מה שכתבתי לך באשכול הקודם

לדעתי את טועה בקשר לשי חי.
שי חי לא צריך אף אחד. בחיים האזרחיים יש לו את משפחתו, ילדיו וחבריו.
תראי, לפני שאני אשכח מה אני רוצה להגיד, אני שומעת ברקע את עומרי לא מפסיק לקרקר על שי חי עם פלורי ודודי. הוא מדבר ומדבר ומדבר ומנסה להוציא את עצמו
צדיק הדור שמגן על החלשים וחסרי יכולת הביטוי מפניו של השטן חלקלק הלשון.
הוא שוב ושוב חוזר על אותם הטיעונים כדי להסיר צל של ספק שמא פלורי מנסה לקבל את הסליחה של שי חי. כמו פרקליט בפני חבר המושבעים שעושה את כל המאמצים כדי לשכנע אותם להרשיע את הנאשם ולגזור עליו את גזר הדין - מוות או הדחה במקרה שלנו. הפרקליט הזה מגעיל אותי בכל צורה שהיא גם אם הוא ינקה
את הבית, יבשל, יעשה תורנויות כלים ויעמוד על הראש ויעשה קוקוריקו. הוא בא
לשחק והוא לקח על עצמו את התפקיד כפי שחבריו בחוץ ייעצו לו והדריכו אותו בין אם זה עמיר או נופר או לא משנה מי עוד.
לעומתו, יש לנו את שי חי אשר בא לשחק משחק אחר. שי חי בא להפר את כל הכללים שאנשים אחרים מכירים באח הגדול. אני מאמינה לו שהוא לא צריך אף אחד אבל הוא כן רוצה וכן מקנא בהם שהם כל כך שמחים שם בהווי שלהם שהוא כל כך שונא. את מראש פוסלת אותו כי הוא שונא הווי מסויים כי את חושבת שצריך להתיישר סביב ההוואי הזה. אז לא. הוא לא חייב. אבל יחד עם זאת הוא מקנא בהם
כי הוא מצא את עצמו לבד. לא הביאו לו אנשים שדומים לו באיזשהו אופן. גם אם יש
כמה כמו קוקו או מייקי או סלים שמוכנים להיות בחברתו, עדיין, בדרכם העדינה, הם מטיפים לו, הם אומרים לו שהוא צריך להתנצל ושהוא צריך להתנהג אחרת ולעשות אחרת. כל ההטפות הללו זרות לו. הוא מגיל מאוד צעיר אדון לגורלו. אדון לעצמו ואחראי על החלטותיו.
מן הסתם גם בחיים האזרחיים הוא לא צפיחית בדבש. מן הסתם הוא נתקל די הרבה בהוויי ובאנשים שרחוקים ממנו כמו שמיים מאדמה ולכן הוא הגיע לאח הגדול כדי לבדוק את הגבולות של עצמו. לבדוק עד כמה הוא יכול לסבול חברת אנשים שאין לו שום קשר איתם ועד כמה הוא יכול להתגמש, עד כמה הוא יכול לצאת מהווייתו שלו כדי להתחבר להווייתם של אנשים אחרים.
אז בשבוע הראשון הוא נחל כישלון חרוץ. הוא הגיע כאשר כולו מגננה אחת גדולה.
בשבילו כולם אנשים זרים שכל רגע עלולים לקשור אותו לאיזה עץ (מטאפורי כמובן)
ולהדליק אותו ולהפוך אותו ללא כלום. הוא עבד מאוד קשה כדי להגיע למה שהוא.
שנים של עבודה קשה והסתגפות קשה. הוא לא ייתן לחבורה של אנשים נחמדים ככל שיהיו לשבור אותו או לקשור אותו. ככה שהוא מראש במגננה שהיא בעצם התקפה. כעת, לאחר שהוא מבין שהמגננה שלו פגעה ביותר מדי אנשים, והוא עצמו נשאר בריא ושלם ואף אחד לא קשר אותו לשום עץ, עכשיו הוא יכול להרשות לעצמו להרפות טיפה את השרירים ולהתחיל לשקם יחסים. הוא מבין שיש גם דברים טובים
באנשים אותם הוא לא חיבב בהתחלה. הוא רוצה ללמוד להכיר את כולם. בעוד
שכולם פחות או יותר שמחים לקבל את ההתנצלות שלו, הרי עומרי פוחד פחד מוות
שהקואליציה שלו תתפרק וחבר המושבעים שלו יתפזר לכל רוח. הוא רוצה גזר דין
מוות עבור שי חי כי הוא היחיד שמאיים עליו במשחק הזה. הזאב הבודד שלא בא
בכלל לשחק, מאיים על הנמר שרוצה להגיע לסוף ולצאת אחרון, לכן הוא לא ייתן בשום פנים ואופן לאף אחד לקבל את ההתנצלות של שי חי. הוא מעדיף לראות אותו מבודד יושב עם סלים לבד בפינה. כמו הבריון של הכיתה שלא מאפשר לאף ילדה
לדבר עם האאוטסיידר של הכיתה שבאופן לא מוסבר מושך אליו את היפות מכולן.
שי חי לא אדם רע. שי חי הוא אדם שמנסה לחיות בעולם שהוא לא רגיל אליו.
שי חי חישל את הגוף שלו ואת הנשמה שלו כך שאפילו בלוק אבן לא ישבור אותו.
הסיכוי הגדול יותר שהלבנה תישבר עליו קודם.
גם אם אני לא מסכימה לכל דבריו של שי חי, אני עדיין מוצאת אותו יותר ישר ויותר אמיתי שם מכולם מלבד מייקי או תמר שהם באמת נשמות טובות אבל לא הדמויות שלוקחות מקום ראשון.

rachela8

New member
את כל כך צודקת ומדוייקת לגבי שי חי ועומרי

שאני איתך ב100 אחוז ,היום עומרי ניסה 20 פעם להכפיש את שי חי כי הוא ראה שפלורי ודודו לא איתו בשנאה שלו לשי חי .וזה הכעיס אותו מאוד עוד פלורי הגנה על שי חי ואמרה שהוא מאוד סובל מהרעש שלהם והוא לא רע ,זה כבר הרס את עומרי ,אני שמחה שאת כמוני רואה את שי חי כאדם שבאמת צריך עזרה בכישורים חברתיים ולא סתם אדם רע

hericane

New member
את מייחסת לו דברים באזרחות שלא ברור מאיפה

שי חי אמר כמה וכמה פעמים שאין לו חברים בחוץ, שהוא רב המון בחוץ. הוא מקפיד להזכיר את הילדים,אבל הוא גרוש לא נשוי. לא רק גרוש אלא גרוש אחרי שבגד בה, שוב ושוב ושוב ושוב. אולי הוא התנצל בין לבין. אז גם בחוץ הוא לבד. בלי משפחה, ילדים או חברים.

ולגבי עומרי - גם אני לא סובלת אותו, רק לא חושבת שזו סיבה מספקת לרומם את שי חי מעם.

גם אם נניח את צודקת ואין לו חברים בחוץ

אני עדיין לא מרוממת אותו מעם.
אני מתייחסת לשי חי אך ורק במסגרת המשחק.
אני לא יודעת מה איתך. נראה לי שאתם מתייחסים למשחק הזה כאל שאלת חיים ומוות. בסך הכל אלה דמויות במשחק. מתוך כל הדמויות הללו אני הכי מרותקת
לשי חי. אין לזה קשר לעובדה אם הייתי מתחברת איתו מחוץ למשחק. בעולם האמיתי אולי לא הייתי מסתכלת בכיוון שלו (אח שלי אישיות ברמה הרבה יותר גבוהה בתחום הקרב מגע) אבל בתוך המשחק בין 16 הדיירים שהם בעצם כלים
במשחק, אני מוצאת את עצמי מתחברת יותר לנבל של החבורה ומנסה למצוא
את הסיבות להתנהגות שלו ומנסה לטוות קווים לדמותו. אנשים נכנסים לאח הגדול מסיבות שונות ומתוכם האח הגדול בוחר את מי שמתאים לו לעלילה שהוא רוקם
באותה עונה.
אני לא מרימה אותו מעם ולא רואה בו את הרשע או את הנבל שאתם רואים. בואי נעזוב רגע את חייו האישיים בצד ונתרכז במה שקורה על המסך בתוך בית האח הגדול. במצב הנתונים שם, הוא הדמות הכי מרתקת, הכי מעניינת, הכי אטרקטיבית, הכי נאמנה לעצמה לפי ראות עיניי, ובעל חשיבה לוגית התואמת את חשיבתי.
לא מעניין אותי כמה פעמים הוא בגד באשתו וכמה פעמים התגרש או מה הוא עושה במיטה כל יום. אני מנסה לפצח את התעלומה שנקראית שי חי כפי שאני רואה אותה על המסך.
דרך אגב, גם כאשר כאן סגדו לאלירז והפכו אותו לאליל העם גם כאשר יצא מן
הבית של האח הגדול, אני תמיד התייחסתי לאלירז השחקן כפי שהשתקף לי
בבית האח הגדול. כל פעילותו מחוץ לבית האח מעניינת אותי כקליפת השום.
כנ"ל עם שפרה וכנ"ל עם כל שאר זוכי המשחק הזה. אני אישית לא מצליחה להבין
את החיבור הזה שאנשים יוצרים קשר נפשי עם אנשים שמשחקים משחק בבית האח הגדול. לא כל כל נתפס אצלי. מבחינתי הם אנשים שקיימים אך ורק בתוך
המשחק . דקה לאחר מכן הם לא מעניינים אותי יותר.

המיילי עשו "שכונה" לא עשו טלוויזיה

סליחה על שאני נשמעת מתנשאת,
אבל כל השוואה בין המיילים לבין שי חי פשוט עושה עוול למושג "עשה טלוויזיה"
כי שי חי גורם לי לחשוב, גורם לי לתהות על קנקנו, גורם לי לאמביוולנטיות גדולה,
גורם לי לספקות, גורם לי לרצות לשמוע עוד ועוד מה יש לו להגיד, מעניין אותי ברמה האישית. לעומת זאת, המיילי הצעיר גרם לי לרצות לסגור את הטלוויזיה ואכן עשיתי זאת כל זמן שהוא היה בבריכה עם הפוסטמה הבלונדה ששכחתי את שמה.
אז יש הבדל בין לעשות "שכונה" דבר שאני מאוד לא אוהבת בטלוויזיה, לבין
הצגת דמות טלוויזיונית מעניינת ומרתקת שמניעה את הדיירים על פי רצונה.

hericane

New member
מקבלת

אצלי זה עובד אחרת. לא מתה על שכונה, אבל זה לא תמיד מפריע לי עד כדי כך. מה שהפריע לי במיילי(ם) היה אותו הדבר שמפריע לי בשי חי. גם מילים גבוהות לא ממש עושות עליי רושם.

ובנימת שכונה, השנה, דודו עולה לי על העצבים. מצד שני, משחקי החברה שלהם דווקא משעשעים אותי. נראה שהשנה המשתתפים השקיעו בגיוון. עד היום כל מה שגירדו (ואני לא מדברת על משחקי שולחן שמתי שהוא צצים) היה אמת או חובה (ביומיים הראשונים), מחבואים וארץ עיר. השנה השקיעו - כבר היה לנו לנחש סרטים, דג מלוח, 21, אמת או שקר, ועוד מגוון משחקים הזויים.

אילנה לא מתנהגת נכון. נקודה

עוד לא חוויתי ממנה ולו שיחה אחת מעניינת, דומה שגם הצלמים משתעממים, להגיד נכון או לא נכון לגבי התנהגותה כלפי שי חי הוא לא נכון מיסודו, מה גם שלדעתי ובמקומה היה כן נכון לה כקאוצ'רית כן להתחבר לשי חי, הייתה מרוויחה פעמיים, גם במה וגם השארות בתכנית, הרי לשם כך באה,
מסכימה איתך שהוא פגע באנשים שהדיח אבל ביננו זה לא מה שעשו השאר? כי תכלס להגיד שהם פגועים יותר כי הוא אמר להם בפרצוף ולא בחדר האח זה נאיבי, הרי ממילא ובסופו של דבר האמת תצא לאור קבל עם ועדה?
לגבי שאר הדברים שציינת, ימים יגידו..

אני גם אעביר מהשרשור הקודם...

זה היה בתגובה לביבאסו על ההקבלה בין שי חי למנחם בן, אבל בעצם זו תגובה לשניכם לגבי אילנה:

שי חי הוא לא מנחם בן, לפחות לא של עונה 6 כי את מנחם בן של עונת ה-VIP לא ראיתי.

מנחם בן היה קרצייה ברמות שאין לתאר, הוא היה הטרול הקלאסי, כל רגע היה הולך למישהו ומודיע לו מה דעתו עליו, וזו בדרך כלל הייתה דעה שלילית. הוא חיפש בכוח להכאיב ולהוציא את הקישקע לאנשים. אי אפשר היה לדבר איתו כפי שאי אפשר לדבר עם טרול. לאלדד היו שיחות ארוכות איתו, היה לו יותר סבלנות אליו מלאחרים, אבל מבחינתו של מנחם בן זה לא משנה, כי הוא היה יכול לחזור על אותן מנטרות שוב ושוב גם אם האדם שאליו מכוונות העקיצות היה הכי נחמד וקשוב אליו קודם.

לעומת זאת, אני לא מרגישה ששי חי רק עובר דייר דייר ומכניס לו, הוא כן מר דרמה והוא כן הופך את העונה לעונת השי חי מהבחינה הזו שהוא הנושא, הנשוא, הפועל והנפעל בבית וכולם מגיבים אליו בצורה זו או אחרת, ומי שלא מגיב... קצת נשאר מחוץ לעיניינים. זו הבעיה של אילנה. היא מחוץ לעיניינים כרגע וזה עלול לעלות לה בהדחה מחר. לא רק בגלל שי חי, אלא כי היא לא הצליחה למצוא לעצמה נישה משלה, היא נעלמה.

למנחם בן הכי כדאי להתייחס בשיטה של אילנה. עם זה אני מסכימה. וזה לא קל, כי אם מנחם בן היה שם הוא לא היה עוזב את אילנה לנפשה כמו שי חי, שאין לו עיניין או אינטרציה איתה יותר משלה יש איתו. מנחם בן היה ניגש לאילנה ומודיע לה שהיא קואצ'רית גרועה ואישה פאתטית ונבולה ולא מושכת בעליל באופן הקסום והנפלא והמנחם בני שלו. אם אילנה הייתה מצליחה להתעלם ממנחם בן אז באמת היו מגיעות לה תשואות ואסמסים.

קראת אותו יפה מאוד!

וגם אני מסכים שאם כולם היו לוקחים את המקום שאילנה לוקחת, הכלומניק הזה היה מאבד את כל כוחות הכישוף שיש לו על הצופים.
הרי הוא לא באמת אדם מעניין, או חכם.
הוא פשוט סוציופת נרקסיסט וכחלק מזה הוא מניפולטור גדול שמצליח להישאר במרכז תשומת הלב של כולם.
המשחק הבא שלו זה הקורבן במסכן והמוחרם.
איש מעייף, משעמם ו מייגע.

Marooner

New member
מצד אחד אני מבין את זה שהם לא רוכשים לשי כבוד

מצד שני - חלאס, הגזמתם, טחנתם את הנושא, עייפתם. אפילו פלורי נראית מובכת מהרצון העז של עומרי להעלות את הנושא כל הזמן, והוא במיוחד מגזים בנושא, אבל אין לי ממנו שום ציפיות גם ככה, כרגע הכל אצלו נראה לי כמו אקט.

ברבור129

New member
עומרי מרוב קנאה למאסטר הקארטה נעשה אובססיבי

ויוצא ממש פטאתי הקינאה נוזלת לו מהאוזניים והוא לא מפסיק להסית

bibaso

New member
אצל עומרי זה המדיניות והאובססיה

בכל פעם שהוא רואה את שי מדבר עם מישהו מחבורתו הוא רץ לוודא שחס וחלילה לא יסלחו לו או יתקרבו אליו (לשי), הוא מעוניין בהמשך המצב הקיים וממש ממש מעוניין ששי ימשיך לגוע בדיירים בבית כדי שיוכל לצאת נגדו ולצאת אביר העונה.
לכן בתכלס עומרי הרבה יותר גרוע משי

למעלה