שרשור צהריים 2 היום ה-76 ב

בחירה זבל אלי אבל יש לו פנים יפות היום

אבל זה לא עוזר לי לחבב אותו. זה לא גבר.......... זה התנהגות של אוחצ'ה

nicknick28

New member
מה נסגר עם הבישולים בסוף? אני רואה שאביבית כהרגלה במטבח

אבל שגם מירב וסימה שם...כל אחת מבשלת מה שבא לה או שיש איזה שיתוף פעולה?
כי לי נדמה שיש שתיקה רועמת

אני שוב מקוה שלא יהיה ערב שבת סביב השולחן

וישראל ידבר על סולחות ולא יהיה נעים לסימה אישה בת 41 עם ילדים בני 22 ו 27 שמבקשים ממנה סליחה והיא תסכים כי זה יראה לא יפה. לכן אני עדיין בעד זה שסימה לא תשב איתם בשולחן. האנשים האלה גמרו עליה נפשית וגם היום היא רקדה עם עצמה לא שאיכפת לה אבל המשיכו למוטט אותה.

בוייאקה מאן

Well-known member
אני לא מבין את כל הקטע של שמירת ה9 באב שלהם

בשר הם לא אוכלים (חלקם)
אבל אלכוהול שותים חופשי למרות שגם זה אסור

אבל לפי הדת ביום שישי בערב כמו בשבת מותר לאכול בשר

זה מצווה לאכול בשר רשום את זה בכל סידור

לא , אתה בטוח בקשר לאלכוהול מאמינה לך מוזר

בכל אופו אם שתו כנראה לא ידעו גם זה יכול להיות , הם לא כל כך מעורים בנושא הדת לדעתי

אוריני3

New member
אף אחד לא שומר שם מה שהבנתי. רק מירב מתכוונת לצום את הצום

או לפחות לנסות.
אולי אליאב לא אוכל בשר במשך השבוע וזהו, כל השאר לא שומרים.

nicknick28

New member
בעיקרון יין אסור, על אלכוהול יש מחלוקות

אולי כי יין ספציפית מסמל חגיגיות מסויימת וסעודת מצווה ושמחה כמו הבשר.
בכל מקרה בגלל שיש דעות שונות עלהאלכוהול זה משהו פחות ידוע ומוכר מעניין הבשר אז גם הרבה אנשים שכן מקפידים על מסורת מסויימת בהקשר פחות נוהגים או מודעים לכך

nicknick28

New member
מעניין,חידשת לי על ירושלים

אני בסביבה של אנשים שפחות בקטע של אלכוהול, שותים פה בשבתות חגים ואירועים מיוחדים...לא ממש בשגרה ובבילויי היום יום. אז יש פחות דיבור על זה... אני גם משתדלת להקפיד על ענייני תשעת הימים ולא זכרתי בכלל שאסור יין או אלכוהול.
&nbsp
בכל מקרה ,לגבי הדיירים, הם הרי לא דתיים, כל אחד מקפיד ושומר בדרכו . אמרת שאתה אתאיסט אז אולי פחות תסכים איתי, אבל כמה אדם מקפיד על ההלכה והדת, כל אחד עושה מה שהוא מסוגל - זה כבר בינו לבין ההוא מלמעלה.

בוייאקה מאן

Well-known member
בגלל שאני אתאיסט אני מופתע מזה

כי זה נראה הכל הצגה למצלמות
לא נראה לי שהם יודעים בכלל מה צריך ומה לא
ואם האח לא היה אומר להם שאסור הם היו אוכלים כאילו כלום

nicknick28

New member
אני אגלה לך סוד

גם הרבה מהדתיים שמקפידים על קלה כבחמורה לא יודעים ולא זוכרים למה הם צמים ביז בתמוז או בעשרה בטבת אבל עדיין עושים את זה ומאמינים שיש בכך תועלת רוחנית כלשהיא. אמונה לא בהכרח תמיד מלווה בהסברים וסיבות....פשוט מרגישים שצריך וכדאי לעשות משהו,שיש בזה טעם

בוייאקה מאן

Well-known member
אבל אם משהו חשוב לך את תדעי גם איך לבצע אותו

אם זה על הדרך אז לא ממש תבדקי מעבר
וככה זה נראה
שלא באמת אכפת להם
זה על הדרך כזה

nicknick28

New member
אולי זה כמו כל הקטע של הימי הולדת שלא קשורים לכלום

שהם חוגגים פתאום לבן דוד של הסבתא של הגיס, מכינים לו עוגה ושרים לו כל הבית בליווי " מזל טוב יא גברררררר, אוהב אותך" - שזה משהו שהם לא היו חולמים לעשות בחוץ ולא באמת היה חשוב להם...אבל פה בבית כשהם סגורים ומבודדים ולחוצים ומשועממים הם חושבים למה לא, יש לי זמן פנוי ומשעמם לי ואולי זה יעלה לי כמה נקודות בקהל.
&nbsp
אז גם עם הבשר , אולי הם לא באמת מקפידים או יודעים או מבינים בשגרת חייהם, אבל עכשיו כשהם תקועים בבית ומחפשים משמעות מעבר לשעמום ולמריבות ומישהו אומר להם "נהוג לא לאכול בשר השבוע" והם חושבים לעצמם - אוייי אולי אני אקיים פה איזה מצווה על הדרך, יאללה זה בטח לא יזיק אולי יעזור לי.

למעלה