מצעד שירי ריטה

feldman89

Well-known member
מקום 17

בוא

מתוך: האלבום "ימי התום" 1988

שיר המנון שיצא כסינגל חמישי מתוך האלבום המופת. למעשה זה שיר שנכנס ברגע האחרון וצורף כשיר אחרון לאלבום אחרי שכל שאר השירים כבר הוקלטו. רמי הרגיש שחסר לו שיר לאלבום כאשר השניים עשו חזרות לפני ההקלטות. רמי ישב לילה שלם והלחין את השיר ובבוקר השיר היה מוכן. השיר עם צאתו זכה להצלחה אדירה והפך ללהיט גדול ושהה 3 שבועות בראש המצעד של ג' ולהיט בראש וקיבל קליפ בתכנית "סיבה למסיבה". זה שיר שהפך להמנון קהילת הלהט"ב ובשנת 2002 חידש אותו הזמר והיוצר עברי לידר בסרט יוסי וג'אגר.

אורישקי

New member
לגמרי המנון
שיר ענק

אישית את הביצוע של עברי אני הרבה הרבה פחות אוהב, הוריד את כל החום הענק שריטה מכניסה לשיר....
הביצוע של מרינה מכוכב נולד 5 היה מדהים גם כן
חבל שאי אפשר למצוא אותו בשום מקום באינטרנט

kobyz21

New member
קטע אדיר שעברי הפך אותו לפנטסטי בגרסה קצת יותר חזקה ומיוחדת

inbal321

New member
עוד שיר מצויין
רצף שירים מצויינים

שמרת אותם לעכשיו

זה השיר הכי אהוב עלי של ריטה, יש בו חום שקשה להסביר
הכרתי כמו רוב האנשים בדורי דרך הקאבר של עברי, שגם אותו אני מאוד אוהבת והוא מאוד מיוחד בעייני במשמעות החדשה שעברי העניק לו (אע"פ שאת הגרסה של ריטה אני אוהבת יותר)
השיר הזה הוא אכן יוצר פתיח טוב לאלבום ו"משלים אותו".

feldman89

Well-known member
מקום 16

אני חיה לי מיום ליום

מתוך: האלבום "ימי התום" 1988

הסינגל הראשון והסיפתח לתקופת האלבום המופתי שיצא כסינגל בינואר 1988 ומיד כבש את מצעד הפזמונים של רשת ג' ולהיט בראש. השיר הפל ללהיט ולימים מה שמכנים קלאסיקה. ריטה סיפרה כי היא נפגשה לילה אחד עם קולגות שלה מבית ספר למשחק צבי ואחת מהן סיפרה לה שהיא לא מסוגלת להיות עם גבר אחד אלא עם כל מה שזז כי היא חיה מרגע לרגע. ריטה שאבה השראה והיתה כל כלך מהופנטת ובעלת מוזה ולכן יום לאחר מכן כאשר הביא לה רמי 3 טקסטים כהצעה להלחנה, היא בחרה בטקסט הזה בשל ההרגשה שעברה. בשנת 1994 חידשה ריטה את השיר בגרסת בלדה בהופעה חיה שהיא לא מוצלחת בלשון המעטה(יותר מדי עשוי ודרמטי ומשוחק).

אורישקי

New member
כאן אני לא מסכים איתך

הגרסא הזאת אף פעם לא עברה לי ולא הרגישה לי שייכת כמו גרסאת ההופעה - שמתאימה הרבה יותר למילות השיר.
פעם זה היה השיר הכי אהוב עליי של ריטה, היו הוא לדעתי עדיין בשלישיה אבל לא מקום ראשון

kobyz21

New member
לא אוהב כלל, מרגיש לי תלוש, וגרסת הבלדה אפילו יותר גרועה

נראה לי הטקסט היה אמור להישאר בסוג לחן איך שתיקי דיין שרה אותו...

feldman89

Well-known member
מקום 15

אני גרה מול המים

מתוך: האלבום "רמזים" 2008

השיר הזה הוא למעשה הסינגל הראשון שיצא לרדיו מתוך אלבומה רמזים. השיר זכה להיכנס לפלייליסט של גלגלצ ורשת ג' אך במצעדים פחות המריא(מקום 11 ברשת ג'). את המילים כתב יוסי בנאי ללחן של ענבל סמדר. למעשה זה שיר שיוסי בנאי ביצע באלבומו משנת 2001. ריטה בחרה לחדש אותו במלאת שנה למותו של בנאי. היה זה נקודת מפנה בקריירה שלה. עברי לידר שנבחר למפיק האלבום, אמר לה לשיר כאילו היא שרה בלחש לעצמה באמבטיה. הניסיון הזה צלח ומאז ריטה שרה מאופק ורך יותר

kobyz21

New member
חביב מאוד, חבל שאי אפשר למצוא את הגרסה של יוסי בנאי...

inbal321

New member
מושלם
גם כן טופ 3 שלי כנראה

גם (ובעיקר!) המילים המאוד מרגשות ונוגעות האלה, גם הלחן המותאם והעדין, גם הביצוע...
זהו אביחי אתה מבזבז את כל השירים הכי טובים של ריטה

feldman89

Well-known member
מקום 14

אחרי שאהב

מתוך: האלבום "רמזים" 2008

שיר שיצא כסינגל שני באוקטובר 2007 לרדיו. את המילים כתב יהונתן גפן בעצמו ללחן של רמי בצל הגירושים של ריטה ורמי. השיר עם צאתו זכה להצלחה ברדיו ואף כבש את המקום ה- 1 ברשת ג'. כאן השיר צעד במצעד השבועי של הפורום, אך חלק מחברי הפורום קטלו אותו

אורישקי

New member
שיר חמוד, אבל המקום הקודם יותר טוב

וגם "מחכה",
בדיעבד זה היה אלבום ממש טוב

kobyz21

New member
בינוני, המילים יפות, מרגיש שעשוי כלאחר יד קצת, פשוט מדי...

feldman89

Well-known member
מקום 13

ערב כחול עמוק

מתוך: האלבום "אהבה גדולה" 1994

שיר שיצא כסינגל שני בסמוך לצאת האלבום אהבה גדולה אי שם בספטמבר 1994. את המילים כתב מאיר אריאל ללחן של שלמה יידוב שביצע אף הוא את השיר. השיר עם צאתו זכה להצלחה רבה מאד וכבש את מצעד השבועי של רשת ג' למשך 5 שבועות רצופים ונבחר לסגן שיר השנה תשנ"ה 1995. השיר הוא בעל צלילים אתניים ובעל ניחוח לטיני מובהק וזה מרשים. את האלבום הפיק לואי להב

למעלה