המשך מצעד שירי נורית גלרון

feldman89

Well-known member
מקום 22

תקרית 1996

מתוך האלבום "המקום ההוא" 1996
שיר נהדר לפנינו ואנדרייטד שיצא כסינגל כמובן מתוך האלבום. זהו גם שיר קצבי ואנרגטי שבו נורית מפגינה חום בביצוע. את המילים כתב דוד אבידן, את הלחן ארקדי דוכין ואת העיבוד עשה ליאור טבת כמו כל השירים באלבום הזה.

feldman89

Well-known member
מקום 21

עשה לי את זה חזק 1996

מתוך האלבום "המקום ההוא" 1996
ואחרי שפגשנו בשיר שכתב שלמה ארצי, כעת פגישה עם שיר ענק שאת מילותיו כתבה שירי ארצי- בתו הבכורה של שלמה ואת הלחן יצר בן ארצי הצעיר שטרם התפרסם כזמר באותה עת. השיר יצא כסינגל מתוך האלבום והוא זכה להצלחה טובה במצעד הפזמונים של רשת ג'. ראוי לציין שזה האלבום האחרון של נורית שבו היא שרה עם ריש מתגלגלת כפי שעד אז נהגו לשיר. משנת 2000 היא מקפידה לשיר עם ריש גרונית

feldman89

Well-known member
מקום 20

כמו שמבקשים 2015

מתוך האלבום "יקיצה" 2015
והנה השיר הכי חדש בטופ 20 מבחינת השנה בה יצא, שאר השירים הם ישנים הרבה יותר. מדובר בסינגל הראשון שיצא לאור לקידום אלבומה "יקיצה" משנת 2015. השיר יצא בינואר 2015 ולמרות שזכה לכמות השמעות מסוימת בעיקר ברשת ג', הוא לא בלט במיוחד. את המילים כתב יוצר אלמוני זמיר גולן, את הלחן יצר ארקדי דוכין ואת העיבוד עשה עופר מאירי. אני מאד אוהב אותו והוא אהוב גם על יעל ואביטל

feldman89

Well-known member
מקום 19

מה יהיה בסופינו 1978

מתוך האלבום "נורית גלרון" 1978
נציגות אחרונה לאלבום הבכורה של נורית. שיר שיצא כסינגל בסתיו 1978 והצליח יחסית יפה במצעד רשת ג' ביחס לשאר הסינגלים שנכשלו. לשיר צולם אף קליפ בתכנית "עוד להיט". גם זה שיר שכתבה לאה גולדברג האיכותית, לחן של אשר ביטנסקי ועיבוד של אילן ווירצברג. אני הרוס על השיר והביצוע, נורית חד פעמית
במהלך השנים הוא בוצע גם על ידי אחינועם ניני ונראה שהשיר שרד את מבחן הזמן ברדיו וזה משמח אותי

feldman89

Well-known member
מקום 18

עצוב למות באמצע התמוז 1979

מתוך האלבום "סימפטיה" 1982
שיר אלמותי ומרגש כל כך של נורית שיצא כתקליט שדרים תחילה בשנת 1979 ורק כעבור 3 שנים נכנס לאלבומה "סימפטיה". את המילים ואת הלחן יצרה נעמי שמר ז"ל שכתבה את השיר בשל מחלה שפקדה אותה באותה עת ומתוך חשש שנשקפת לחייה סכנה היא יצרה את השיר. אירוני זה שנעמי שמר נפטרה בחודש תמוז 2004. נורית שרה עצוב ונוגה אבל מרגשת אותי כל כך

feldman89

Well-known member
מקום 17

בלדה לאישה 1982

שיר ענק שיצא כסינגל בביצוע נורית אי שם בשנת 1982. רבים לא יודעים שלמעשה את השיר מי שביצע ראשון זה הזמר הנהדר ששי קשת עבור הצגה בשנת 1977 והוא הקליט אותו אף. עם זאת השיר התפרסם ממש בביצוע של נורית. המילים של תרצה אתר ראו אור מיד לאחר שהתאבדה בשנת 1977 בדירתה. לחן יצר משה וילנסקי ז"ל הגדול לכשעצמו. נורית הוציאה אותו לרדיו כסינגל כפול ביחד עם השיר "ציפור שיר". מאוחר יותר הוא בוצע גם על ידי הגבעטרון. ממש מרגש הביצוע והלחן

kobyz21

New member
מקום ראשון שלי, מהשירים הכי טהורים ומרגשים בעברית!

feldman89

Well-known member
מקום 16

אני אשתגע 1982

נשארים באותה שנה והנה הקלאסיקה המהממת "אני אשתגע". זהו שיר ספרדי של כרמלה ופאקו איבנז משנת 1964 ונקרא "partida" וזכתה להצלחה רבה בארצנו. בשנת 1981 נורית השתתפה בתכנית רדיו של קול ישראל שעסקה בשירי דרום אמריקאיים וספרדיים ובו ביצעה לראשונה את השיר כשאהוד מנור תירגם את השיר ונתן מילים עבריות. בעקבות התקבלות התכנית באהדה רבה בקרב הקהל והתגברות הפופולאריות של המוסיקה הספרדית, הקליטה אותו נורית לאלבומה "סימפטיה" והוא הפך ללהיט ענק ומבוצע באדיקות עד היום בהופעות שלה.

kobyz21

New member
מושלם למרות ששחוק וחרוש, אוהב בקצת יותר בביצוע של חוה...

feldman89

Well-known member
מקום 15

נגיעה אחת רכה 1984

מתוך האלבום "נגיעה אחת רכה" 1984
ומגיעים לקלאסיקה המושלמת של נורית שהיא גם שימשה כשיר הנושא של אלבומה "נגיעה אחת רכה". הסיפור הוא שעלי מוהר כתב את המילים בזכר ואת הלחן יצר יוני רכטר. נורית אהבה מאד את השיר אך ביקשה מעלי ז"ל שישנה את המילים לנקבה המושרות מפי אישה. הוא טען שהוא לא יכול אך נורית לא וויתרה ושינתה בעצמה את הפנייה מזכר לנקבה. השיר יצא כסינגל והפך ללהיט שמושמע עד ימינו. את השיר היא ביצעה בתכנית "שעה טובה" בשנת 1984.

kobyz21

New member
מקסים, קטע תיאטרלי מופת, מעדיף בגרסה של גידי גוב...

feldman89

Well-known member
מקום 14

אתה הרי יודע 1986

מתוך האלבום "משהו בלבבה" 1986
מעבר נוסף של נורית באלבום זה היא לא רק המגמה לשיר שירי רוק בעיבודים מתקדמים אלא אף ניסיון לכתוב מילים בעצמה ולהששתף ביצירה מלבד ביצועים. השיר הראשון שלו כתבה מילים והתפרסם בצאתו לרדיו זה "אתה הרי יודע" שאף צולם קליפ בתכנית מיוחדת בו קידמה את שירי האלבום הזה שהוא אלבומה המצליח ביותר. הניסיון לכתוב מילים התקבל באהדה והמבקרים שיבחו אותה על כך, החל מאותו אלבום- העזה נורית לכתוב מילים. שורה מרגשת: "אתה הרי יודע, רק אהבה קירבה אותי לחיים". מילים של נורית, לחן של אילן וירצברג ועיבוד גם של אילן.

feldman89

Well-known member
מקום 13

תפקיד ראשי 1986/7

מתוך האלבום "משהו בלבבה" 1986
שיר מושלם שלא הכרתי עד לפני כמה חודשים. את המילים כתב נתן זך, את הלחן יצר אילן וירצברג שעשה את העיבוד. באנו להיות או לחדול, שרה נורית בשיר ונדמה שהוא רלוונטי עד עכשיו למרות שעברו מעל 30 שנים מאז צאתו. נורית מבצעת לפעמים את השיר הזה וזה מפתיע אותי כיוון שבזמן אמת הוא לא בלט במצעדים.

feldman89

Well-known member
מקום 12

אחד לאחד 1992

מתוך האלבום "בתוך הסערות" 1992
שיר ענק לפנינו מתוך האלבום המושלם לטעמי "בתוך הסערות". את המילים כתבה נורית בעצמה ואת הלחן יצר עובד אפרת ואת העיבוד עשה עופר מאירי. מאד אהוב עלי השיר והתקופה הזאת של נורית!!!

למעלה