שאלות והתייעצויות לסופ"ש

lililiel

New member
יפה

אז מי יתן וכולנו פה נקים קומונת פברואר - מרץ 2015 =)

VVC1

New member
מקלון ביוץ

הי!

האם סימן חלש במקלון ביוץ אומר שאני רק במצב של לקראת הביוץ או גם יכול להראות סימן של אחרי ביוץ?

אם לדייק את השאלה- אחרי הביוץ, האם יכול להיות שיהיה סימן כלשהו אפילו חלש במקלון ביוץ?

טנקס

stimp228

New member
בוקר טוב....

גם אחרי הביוץ יכול להופיע פס בבדיקה... הסיבה היא שהורמון הביוץ לא יורד לאפס בגוף... תמיד הוא קיים רק ברמות נמוכות... במיוחד לקראת המחזור יש עליה קטנה בהורמון כדי לגרות את השחלות להתחיל לייצר ביציות לקראת הביוץ הבא... אז יש מצב שפתאום יומיים שלוש לפני המחזור תראי פס די חזק (אבל עדיין לא בדיקה חיובית)....

נטע 1978

New member
איקקלומין

שלום לכולן. התברר לי היום שבלתי אפשרי להשיג איקקלומין או את התחליף הגנרי שלו.
הייתי כבר בכמה בתי מרקחת והתקשרתי לעשרות אחרים. לאף אחד לא היה.
הזמן, לא צריך להסביר, הוא קריטי. היום זה היום הראשון של הווסת ואם לא אשיג את התרופה בקרוב, אצטרך לחכות לפעם הבאה, וזה יכול להיות המון זמן כי המחזור שלי לא סדיר.
יש עצה? אולי מישהי בת מזל שכבר נכנסה להריון ונשארו לה קצת כדורים?

תודה,
נטע

0יון

New member
היי נטע

לצערי, אינני יכולה לסייע אלא בעיקר להזדהות עם מצבך, כיוון שגם אני שם.

כבר חודשיים שאי אפשר להשיג את האיקקלומין. הבנות בפורום דיברו על תחליף בשם סרופן - זה התחליף שניסית להשיג?

למחזור לא סדיר ישנם כדורים משרי ביוץ שיכולים להביא את המחזור (בתקווה שלא תצטרכי כמובן).

בכל מקרה, מקווה שתסתדרי.

בהצלחה

inbalri

New member
הפנייה לבדיקת דם

עשיתי אתמול בדיקת הריון ויצא פס חלשלוש (איחור של יומיים).
אני רוצה לעשות בדיקת דם.
האם אני יכולה פשוט לבקש מהמרפאה שלי הפנייה לבדיקת דם לזיהוי הריון או שאני צריכה לעבור דרך הגניקולוגית כדי לקבל הפנייה?
אני חברה בקופת חולים כללית

inbalri

New member
עוד שאלה

למה בכלל צריך לאמת בדיקת הריון עם בדיקת דם?
חייבים לעשות בדיקת בטא? מה המטרה שלה?

ילא חיייב

אפשר פשוט לקבוע תור לרופא נשים לשבוע שש עד שמונה ששם יבדקו דופק ויאשרו את ההריון,יתקנו את גיל הההריון ויפנו לכל הבדיקות הנדרשות.

בדיקת דם היא בכללל לא חובה...זה פשוט אחד הדברים היחידים שמוכיחים שיש הריון עוד לפני שאפשר לבדוק בבבדיקה גופנית.

מזל טוב!!!

kimkar

New member
לא חייבים...

ברגע שבדיקה בייתית חיובית בשלב מוקדם- ז"א קרוב ממש לאיחור או כבר באיחור של כמה ימים. את יכולה לוותר על בדיקת בטא ולקבוע תור ישר לUS לעוד 3 שבועות כדי לראות דופק מהמם.
בנות בוחרות לעשות בדיקת דם מכמה סיבות:
1. כדי להירגע ולראות מספר יפה

2. כדי שיהיה תיעוד של הריון במערכת של הקופה- במקרה של הפלות חוזרות, הריונות כימיים.
בהצלחה:)

SHUSHA777

New member
שאלה לגבי שלב לוטאלי

מתחילות אצלי הכתמות מעט דמיות מעט חומות ביוא"ב 8 למרות שאני לוקחת תמיכה של נירות אוטרגוסטן האם הימים עם ההכתמות עדיין נחשבים ביוא"בים או כבר לימי המחזור הבא? האם זה אומר שהשלב הלוטאלי שלי הוא 8 ימים או עד שמתחיל ממש דימום חזק?

SHUSHA777

New member
שאלה לגבי שלב לוטאלי

מתחילות אצלי הכתמות מעט דמיות מעט חומות ביוא"ב 8 למרות שאני לוקחת תמיכה של נירות אוטרגוסטן האם הימים עם ההכתמות עדיין נחשבים ביוא"בים או כבר לימי המחזור הבא? האם זה אומר שהשלב הלוטאלי שלי הוא 8 ימים או עד שמתחיל ממש דימום חזק?

כשיש דימום חזק

זה היום הראשון של המחזור.
שווה לבדוק רמות פרוגסטרון ואולי להחליף את סוג התמיכה

8דישה8

New member
נישמענשיש לך שלב לואלי קצר

והצמיחה אינה מספקת כדי לדחות את ההריון

Genia83

New member
איתור הביוץ

הי לכן, כאמור חוזרת לסיבוב שני, תזכירו לי מבחינת הימים איך אני מאתרת את הביוץ? חמשת המחזורים האחרונים היו בין 23 ל-25 ימים, האם נכון להגיד שאני מבייצת סביב ימי מחזור 9-13 ושם כדאי לתת את מלוא המאמץ לקימפורים? תודה :)

orange star

New member
עונה

הי,
בעיקרון ביוץ הוא שבועיים לפני שמגיעה הוסת. אבל השלב הלוטאלי נע בין 12-16 , אז הייתי מכסה אפילו טיפה יותר ממה שכתבת, גם בגלל שהזרע יכול להחזיק עד 72 שעות, אז גם אם תתחילו לפני יו"מ 9 ובו יהיה הביוץ זה אמור לתפוס. בהצלחה!

stimp228

New member
כן ולא.....

במחזורים כאלה אני הייתי מתחילה לפחות מימ 7-8 ועד לפחות ימ 15-16.....

lililiel

New member
מכשפה מוזרה

כתבתי פה ביום חמישי, הפסקתי אמצעי מניעה לפני כחודש וחשבתי שאני בהריון כי המכשפה החודש הייתה ממש מוזרה !
יומיים שלמים היו רק הכתמות, לרוב זה מתחיל יחסית מהר,
עשיתי אתמול בדיקה, יצא שלילי ומאז התחיל מחזור רגיל... ממש מוזר ולא ברור
מה שבטוח - חודש הבא אנחנו על הגל ברצינות!!!
מה עדיף - כל יום ? יום כן יום לא? המלצות לאיך מקפידים כשמתים מעייפות ויש ילדה שלפעמים קמה בלילה ומפריעה???
מאחלת לכולן פה להכנס החודש להריון !!! אמן !!

לימ13

New member
בוקר טוב

אנחנו היינו עושים יום כן ויום לא בערך מהיום ה 12למחזור כי אצלי המחזור מאוחר מגיע השאלה כל כמה זמן את מקבלת מחזור

למעלה