שאלה עקרונית לגבי מכשיר שהוא מכונת כביסה + מייבש

רוני1955

Active member
מה זה עניינך?

ככה טוב לשניהם. מה זה מפריע לך? ומה שנעשה אצל היהודים החרדים, לא מפריע לך? שם האשה עובדת ומפרנסת, כל מטלות הבית עליה, כל טיפול וגידול הילדים (ויש הרבה מהם), והבעל הפרזיט יושב בישיבה ולא עושה כלום. למה על זה את שותקת?

danakama10

New member
ומה זה עניינך מדוע זה מפריע לי?

ומה זה עניינך מדוע החרדים לא מפריעים לי (נניח)?
אה, כי זה פורומים? נכון! כל מה שמישהו כותב פה, שיהיה מוכן לתגובות על דבריו.

danakama10

New member
בהחלט!

ואם לא הבנת, עניתי לך הפוך על הפוך. אתה שואל מה לי איכפת מה הם עושים, אני עונה במה לך איכפת מה אני כותבת...

SicTransit

Active member
כמה נאה

לא שיש לי יותר מדי סימפטיה לתאילנדי, אבל הוא כתב שהוא מגהץ בעצמו את מה שמצריך גיהוץ.
&nbsp
בעניין דומה, "איכס" היא הרבה פעמים התגובה שלי כשאני נתקל בפמיניסטיות שמתרגמות את ההאידאולוגיה שלהן לגסות רוח. אלא שבניגוד להן, אני משתדל לבטא את הרעיון הזה בצורה יותר מקובלת אצל בני תרבות.

רוני1955

Active member
חסכון בחשמל.

עלות יבוש סבב אחד של כביסה במייבש כביסה עולה כ 3 (שלושה) שקלים בלבד. נכון שזה נחסך, אבל אי אפשר להגיד שזה חסכון רציני.

3תיתי

New member
זה מצטבר. אני עושה בערך

5-6 מכונות בשבוע. באמת בשנים האחרונות, אני קצת מקלה על עצמי ומפעילה את המייבש יותר.

רוני1955

Active member
המשך

לדעתי זה לא חישוב נכון, ואני מדבר על ההצטברות. עושים חשבון לגבי כל הפעלה. האם בשביל לחסוך 3 שקלים שווה לסחוב את הכביסה הלחה לחבל הכביסה, לתלות, להוריד אחרי היבוש, ולגהץ חלק מהבגדים. אצלנו מייבשים במייבש את הכל. איו לנו בכלל חבל לתליה או מתקן יבוש. נכון לעכשיו הילדים כבר לא בבית ותדירות הכביסה פחתה. אבל גם כשהם היו קטנים, יבשנו הכל במייבש. אני רואה אצל הבת שלי, עם שתי בנות צעירות, מייבשת תמיד במייבש. הכל עניין של עדיפות ונוחיות. לדעתי הנוחיות הזו שווה שלושה שקלים, ואפילו יותר. אנחנו גם כמעט ולא מגהצים כלום בזכות המייבש. בנוסף, מהשלושה שקלים צריך להוריד את עלות החשמל של המגהץ עצמו...

3תיתי

New member
קודם כל, לקח לי זמן להבין

שגם לנוחות שלי יש חשיבות. תמיד שמתי אותי בסוף הרשימה. שנית, יש דברים שאני לא מייבשת במייבש, מחשש שיתקלקלו: סדיני גומי, תחתונים וחזיות, וגם גרביים. נוכחתי, שהגומי נוטה לההרס מחום המייבש. אה, ומטליות מיקרופייבר.

עכשיו, אני מודה, שלמדתי לפנק את עצמי יותר, וכשיש הרבה כביסה, אני מפרגנת לעצמי ייבוש במייבש, בכדי לגמור את ההתעסקות המתישה כמה שיותר מהר.

מי אמר שאי אפשר להתגבר על פולניות? הנה, במאמץ, אפילו אני מצליחה להשתפר!

danakama10

New member
את יכולה לתת ניעור

חזק לכל בגד כשאת מוציאה אותו מהכביסה לפני שמעבירה למייבש. אין צורך לפרוס ואז להעביר.
גם אצלנו הרוב כותנה, מכבסים רגיל ומעבירים למכונה מיד, ואין צורך בגיהוץ. שנים לא השתמשתי במגהץ. הבגד מתיישר כשתולים או מקפלים בארון.

3תיתי

New member
לניעור הזה, אני קוראת "פריסה"

העיקר שלא יהיה גוש. וכדי לנער, צריך להוציא מהמכונה, ואז כל הפואנטה של ייבוש מיידי אחרי כביסה, קצת הולך לאיבוד, לא?

אני כן משתמשת במגהץ, אבל במשורה.

danakama10

New member
אני אף פעם לא אבין (א)נשים שמתעקשים

לסבך לעצמם תהליכים. להפריד בין כביסה צבעונית ללבנה? בין מצעים ומגבות לשאר הכביסה? להוציא ולפרוס בגדים ואז להכניס למייבש?
אני מכבסת הכל יחד, על חום מקסימלי, מעבירה מיד למייבש, והכל עובד נהדר. נסי ותהני.

1Shir

New member
להפך, אני איתך, ואף משווה ומעלה

לא מפרידה כביסה, ומעבירה את כולה למייבש מכווצת כמו שהיא.
(אגב אני מכבסת על 30 מעלות אבל זה לא קשור
)
אני רוצה לוותר על השלב של ההעברה למייבש ושהכל יקרה בבת אחת במכשיר אחד - אפילו יותר נוח!
מדובר על מקום שונה מהמקום הנוכחי (בין כה וכה יש צורך לקנות מכשיר חדש) ויש שם בעיה קשה של מיקום, זה מגביר את הצורך במכשיר אחד, ואחד מתחת לשני זה גם מסובך יותר וגם פחות נוח, כי נראה לי שצריך להתכופף ו/או לעלות על כסא...

danakama10

New member
הגבתי לתיתי

ולגבי הדילמה שלך, אני מבינה שזה נשמע פתרון מושך מאוד. אבל ממליצה לך מאוד מאוד ומאוד לוותר על זה. מדובר בגימיק שאינו עובד טוב. יצא לי להתנסות במספר מכונות כאלו פה ושם, ובלי יוצא מן הכלל הן היו גרועות להפליא
. חבל לזרוק כסף סתם. מעבר לזאת, להעביר מהמכונה למייבש זה באמת לא ביג דיל.

1Shir

New member
טעות

את יודעת לספר מה היה גרוע במכונות האלה? תודה.

רוני1955

Active member
לא הבנתי.

מה זאת אומרת "צריך להתכופף"? ואם זו מכונה משולבת, לא צריך להתכופף? לעלות על כסא אין צורך, אלא אם את נמוכה באופן חריג. ואם את נמוכה באופן חריג, אז את גם לא צריכה להתכופף. חוץ מזה את מדברת על כביסה של פעם בחודש. לעלות על כסא או להתכופף פעם בחודש, לא נראה לי כזה ביג דיל......

3תיתי

New member
חכמת ההמונים

אם מכשיר לא נמכר, כמעט אין כאלה בנמצא, ואם יש, אנשים מספרים שהם לא היו מרוצים מהשימוש בהם, כנראה יש סיבה.
לפעמים, אין קיצורי דרך.

1Shir

New member
עם זאת אני תוהה אז למה יש מכשיר כזה בכלל?
אין ספק

שהרצון העז שלי למכשיר כזה משפיע על שיקול הדעת שלי.

המכשירים האלה קיימים, ואף אחד מהם לא טוב?! סוג של תעלומה :)

למעלה