אירוח בנושא חיסכון פנסיוני בחסות IBI בית השקעות

ruven7

Active member
מנהלים-פרופיל- אצלי מנובמבר 2004, נחשבת חדשה?

ואפשר בכלל להעביר לפנסיה? להבנתי מוצרים שונים.האם גם הגיל משנה?בזמנו כשנפתחה נחשבה לתכנית טובה-מאפשרת בחירה בין היוון לקיצבה.תודה

igalk4741

New member
אשמח אם תביאו טיפים

לטעויות הנפוצות שחוסכים בארץ עושים
במיוחד מי שצעיר והתחיל לעבוד

מומחי IBI

New member
טיפים לחסכון פנסיוני

שאלה ארוכה וטובה, נרכז את הטעויות הנפוצות:
1. לא להחזיק ביטוח מנהלים שהופק מיולי 2001 (הוא לא משתלם)
2. להפחית דמי ניהול בקרן פנסיה, כמה שניתן.
3. לא למשוך פיצויים בדרך, הנזק לחסכון הפנסיוני הוא כפול הן בסך החסכון והן בפטור על הקצבה.
4. אם אתה רווק - תוותר על ביטוח השארים או ביטוח חיים, אין לך צורך בו.
5. פגוש מספר אנשי מקצוע ותתעניין במוצרים שמכרו לך, ההחלטות שתקבלו בעשור הראשון שלכם בשוק העבודה חשובים הרבה יותר מאלו שתקבלו בעשור האחרון שלכם כעובדים.

שלום לכולם

תשובות לשאלות יינתנו אך ורק על ידי המתארח ביום האירוח - 1.6, יום רביעי, בשעה 17:30.
יום טוב, צוות הנהלת הפורומים

The MVP

New member
דמי ניהול נמוכים או תשואה גבוהה?

מה מהשניים חשוב יותר כדי להחליט באיזה חברה להיות?
בעבודה שלי עברו לחברה אחרת עם דמי ניהול פחות גבוהים אבל
התשואה של החברה הקודמת (שאני נשארתי איתה) גבוהה יותר...
&nbsp
תודה.

דמי ניהול או תשואה

לדעתי היתרון לדמי ניהול נמוכים הינו מובהק, והוא בבחינת ציפור אחת ביד... תשואה ככל שתימדד למשך תקופה ארוכה יותר יתחוור שהיא בכל החברות מתכנסת לממוצע זהה , כמעט כמו במסדר צפון קוריאני , ולכן דמי ניהול נמוכים ינצחו בסופו של דבר את התשואה הגבוה ולו באופן זמני

naty42

New member
ניהול עצמאי של הפנסיה וקופת הגמל-אפשרי?

למה צריך סוכן שינהל את הכסף?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ruven7

Active member
מצטרף לשאלה,הגם ככל שידוע לי "כלל" עובדים מול סוכן

ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי

שאלה טובה , ראשית לא ניתן רגולטורית לנהל בישראל קרן פנסיה באופן עצמאי , ניתן אך ורק קרנות השתלמות קופ"ג הוניות ותיקון 190 בהתאם להתניות .
עם זאת אין אף סוכן ביטוח שמנהל את הפנסיות שלנו מאחר ופנסיות מנוהלות אך ורק ע"י גופים מנהלים בלבד.
הסוכן ביטוח משמש כמתווך/משווק בלבד

miri223

New member
שאלה על קופת הגמל החדשה להשקעה

יש לי 100 אלף פנוי אני מחפשת משהו למטרה של תחליף לקופת חיסכון , אבל שעדיין תעשה תשואה , לא משהו סולידי מידי

בעיקר השאלה, מה ההבדלים בין פוליסת חיסכון וקופת הגמל החדשה להשקעה?
למשל פוליסת חיסכון עם דמי ניהול 0.7% , כמו טופ פייננס או הכשרה שיכולה להיות מחולקת בין כמה בתי השקעות בניהול
מה יהיו דמי הניהול בקופת הגמל החדשה ואיזה בית השקעות יש לו מוצרים של זה?

מה ההבדל בינו לבין קרן השתלמות במסים?
האם ניתן למשוך בגיל 60 חצי כקצבה פטורה ממס , וחצי הוני לא פטור בגיל 60 או מוקדם יותר? או שזה הכל או כלום?
המס על ההוני זה 15% או 25%?

והאם משהו מהאלטרנטיבות עדיף?
קרן נאמנות מחקה/תעודת סל/ETF בבנק
תיק מנוהל בבית השקעות
חשבון מסחר בבית השקעות וניהול עצמאי כמו המבצע של תפוז פה
תיק בקרן השתלמות IRA

מה הייתרונות והחסרונות? ומה עדיף?

ממה שראיתי , כדי להפחית חיכוך של מיסים ההמלצה היא
מניות בקרן השתלמות, כי יש פטור ממס
אגחים בתיק השקעות, כי על מניות יש מס
בבנק קרן חירום , כי יש נזילות גבוהה
ובפוליסת חיסכון/קופת הגמל החדשה חצי אגח חצי מניות כדי לעשות שם את האיזונים בזכות הדחיית מס,ממה שהבנתי

תודה :)
אשמח אם תסבירו ותפרטו

מומחי IBI

New member
קופת גמל להשקעה

קופת גמל החדשה להשקעה תנוהל ע"י חברות גמל וניתן יהיה להשתמש גם במערך הייעוץ של הבנק להצטרף אליהם, דמי הניהול יוגבלו בתקרה של 1.05% בשנה.
אני מניח שכל בתי ההשקעות וחברות הביטוח יפתחו קופות גמל להשקעה.
בעת המשיכה ישולם מס רווחי הון "רגיל" של 25% ריאלי.

בקרן השתלמות יש גם פטור מלא ממס על רווחי הון מוגבל בהפקדה שנתית של כ-18,500 ש"ח בשנה.

קליספרה

New member
מה המלצתכם לגבי עצמאים שעדין לא התחילו לחסוך לפנסיה

איז אפיק עדיף עבורם - האם כדאי בכלל ללכת על ערוץ פנסיוני או ללכת על חסכון שלא יהיה תלוי במה שקורה בשוק וזה בהתחשב בכל ההפחדות על עתיד קרנות הפנסיה בארץ?

מומחי IBI

New member
חסכון לעצמאיים

חשוב מאוד לדאוג לכך שתהיה לנו הכנסה מספקת גם בימים אחרי הפרישה. חסכון באמצעות מוצר פנסיוני ידאג לכך שתקבל קצבה חודשית למשך כל חייך ובנוסף יעניק לך הטבות מס מידי שנה כל עוד אתה עצמאי.
אלטרנטיבות אחרות לא יעניקו לך הטבות מס.

גלגלי12

New member
פנסיה בשמירת הריון

שלום רב,
אשמח לדעת בעת שמירת הריון, מי זה שמפריש כספים לפנסיה? האם זהו המעסיק או שביטוח לאומי?
אשמח לתשובה.

מומחי IBI

New member
שלום, האירוח מתחיל

אנחנו נמצאים אתכם כאן לשעתיים הקרובות לענות לשאלותכם
מתחילים עכשיו!

ניוד ביטוח מנהלים לפנסיה - מה עם הביטוחים?

אם אנייד ביטוח מנהלים (מ-2004) לפנסיה - מה יקרה לביטוח חיים/אכ"ע/ביטוחי בריאות ה"כרוכים" בתוכנית הקיימת?

האם כדאי/ניתן להשאיר הפקדות במנהלים לצורך ביטוח ולהעביר מפעם לפעם את הצבירה?

מומחי IBI

New member
ביטוח מנהלים

ראשית, אם אתה מתכנן לנייד ביטוח מנהלים, אתה כבר בכיוון הנכון. ברגע שתנייד הפוליסה שלך מתבטלת. בקרן הפנסיה הביטוח זול משמעותית ולכן עדיף לך לרכוש אותו דרך קרן הפנסיה.
ביטוח הבריאות הוא נפרד לחסכון הפנסיוני ולכן הוא ישמר גם אם תבטל את ביטוח המנהלים.
בכל מקרה, אני מציע לך שתעשה את המעבר עם בעל רשיון שיעבור על הדברים ויוודא כי המהלך נכון עבורך.

למעלה