החיפוש הייחודי של Gרר

trilliane

Well-known member
מנהל
נסחפת; בכל הכתבה חסרו וי"ו אחת ויו"ד אחת, לא משהו היסטרי

(וכמובן, היו מילים שלא אויתו לפי כללי הכתיב המלא של האקדמיה, אבל זה תמיד כך ב"הארץ"; כמו מו"לים רבים, יש להם תקן משלהם). מגיה לא אמור לתקן את בחירת המילים של הכותב, גם אם הוא בוחר להביע את עצמו באופן יצירתי / פלצני / מתחכם.

החתולית

New member
ראשית, לא הגזמתי כלל

שנית, את הכותרת כותב בדרך כלל העורך. מי שעורך ביקורת מסעדות, אמור לדעת שאין "שרימפסים".

בעצם גם "לזניין שרימפס", זו בודאי לא המנה שהתכוונו אליה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כתבתי שהגזמת, כתבתי שנסחפת, וזו דעתי המקצועית כמגיהה

ועורכת לשון (בין היתר). לא היו בכתבה הזו שגיאות מביכות יוצאות דופן, וכן, צודקת, הנו"ן הסופית הזאת היא באמת טעות הקלדה שהיה ראוי לתקן. אבל יש בעיתונות כ"כ הרבה טעויות גסות משמעותיות יותר מאות סוררת, שדווקא המצב ב"הארץ" טוב יחסית לסטנדרט המקובל.

&nbsp
לגבי "שרימפסים" – אין קשר להגהה אלא לז'רגון ולמשלב המבוקש. באופן אישי אני לא נוהגת לכתוב כך, אבל זו הגייה מקובלת בישראל בדיוק כמו הבורקסים, הצ'יפסים או הברקסים (ולמתוחכמים אפשר להוסיף גם את המדיות והאג'נדות). זו בחירה סגנונית של הכותב ולא של המגיה. נראה שב"הארץ" זורמים עם הבחירות הסגנוניות של כהן (ובינינו, בחירת המילים ברמה הזאת היא לא ה-בעיה הסגנונית בביקורות שלו) וזו זכותם.

החתולית

New member
שימי לב ש"שרימפסים" אינה בחירה של הכותב

שלא השתמש במילה אפילו פעם אחת בכתבה. זו בחירה של העורך, ועליה אני מתרעמת. מי שעורך חומרים כתובים בתחום האוכל, לא אמור להשתמש במילים האלה.
&nbsp
כשמחברים את טעויות שאת ראית, ואת הטעויות שאני ראיתי, מקבלים מה שבעיני, לא אמור לקרות בעיתון.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא באמת משנה, זו עדיין לא בעיה בהגהה. אפשר לבקר את העורך

על בחירת מילים שאת או אני לא היינו משתמשות בה, אבל זה שונה מ"צריך לנזוף במי שערך את הכתבה ואישר אותה ללא הגהה". מהערה כזאת נשמע כאילו יש בה שפע טעויות גסות/מביכות ולא כך. שתי ה"טעויות" שאני ראיתי היו מינוריות לחלוטין (וי"ו חסרה שהפכה תואר שהיה צריך להיות ברבים ליחיד, כלומר לא מילה שלא קיימת ועוד יו"ד חסרה ב"דיפרסיה" שאותה אפשר אפילו לתרץ כשווא נח, אף שזה לא לפי כללי האקדמיה ללשון, אבל ב"הארץ" לא בהכרח מתייחסים אליהם, כאמור) ועוד טעות הקלדה של ן במקום ת. זהו. זניח לחלוטין, ברמה של טעות הקלדה, וביחס לנפח הכתבה זה כלום בריבוע ולא אומר שהיא לא עברה הגהה.

superman1234

New member
אני מקווה בשיא הרצינות שטרילי לא תכעס עלי.

הדיון שלכם הוא עקר לחלוטין.
אבל אני מודה שאני נהנה לקרוא את מה שטרילי כותבת, לא בגלל התוכן אלא בגלל הניסוח.
שבוע טוב.

oferlev9

New member
אכלתי בקרקס - באמת תחושה חובבנית .....

לא ממש גרוע אבל חובבני ומחופף. לא היו נפילות אבל הכל היה בינוני משהו. לא אחזור לשם

DANIAVNI

Well-known member
לפי האינטואיציה שלי המקום בטח לא טוב

הסבר

1. רושפלד ואוכל הודי לא נראה לי צירוף מוצלח
2. VFM בשרונה תמיד ישאף להיות נמוך כי משלמים במנה גם על מחירי שכירות מטורפת
3. רושפלד לא אהוב עליי כבן אדם
אישית מרגיש שיוצא ממנו רוע
ואדם רע לא מתאים לדעתי להאכיל אנשים גם אם הוא גאון קולינארי .

4. ראיתי שם מבחוץ כל מיני צלחות פלסטיק קטנות במחירים גבוהים מדיי

מודה, לא הייתי אבל לא בא לי טוב .

FiReBall

New member
למרבית המנות לא התחברתי

מנת הכנפיים טובה (אם כי קטנה) וגם הגלידה.

trilliane

Well-known member
מנהל
צופה בהנאה רבה!
פורמט מצוין ועריכה טובה של רשת

(הם כ"כ יותר טובים מקשת...). אין ספק ש"בייק אוף" הדביקה הייתה לא יותר מ"אדולן" מבחינתי. הבו לי את אסף גרניט, השופט האמיתי! (ברצינות, הבן אדם תותח. יש לו תובנות חדות להפליא).
&nbsp
את אזולאי לא הכרתי, אגב; אני לא מרבה לצפות בתוכניות בישול בטלוויזיה והצלחתי להחמיץ את כל הופעותיו עד כה.

passioneta

New member
נהנית פחות מבשנים קודמות, ומה הענין עם הקארי משקית?!

קצת יותר מדי גימיקים של רייטינג השנה.
לא ברור לי איך מי שהכין קארי ירוק מממרח מוכן, ם חמאה ושמנת (טריק זול), עבר.

Gרר

New member
העניין העיקרי שם זה בתחרות עצמה. האודישנים לעוסים כרגיל.

עוד יתרון של MKR זה שעוברים שם ישר לתחרות בלי לסבול את האודישנים. פעם, בשנים הראשונות של כוכב נולד, כשכל העסק עוד היה חדש, האודישנים לא פעם היו הדובדבן שבעוגה. עם הזמן הם הפכו בעיניי לטורח הקשה ביותר של צפיה בריאליטי.

במשחקי השף גם בשנים קודמות זה היה החלק הפחות מוצלח, והשאלה הפתוחה היא רק לאורך כמה פרקים ילעסו אותם.

לגבי השיפוט - ההחלפה של מאיר אדוני ביוסי שטרית מוצלחת מאד בעיניי. מעדיף את הקורקטיות שלו על פני הדמעות המיותרות של אדוני.

Gרר

New member
אגב MKR עונה 9 מישהו רואה?

אנחנו צופים בפיגור מסויים אחרי העונה. הגענו לפרק עשרים ומשהו. הרבה שינויי פורמט עברה התכנית השנה. לא "מת" על כולם.

החלוקה לשתי קבוצות קצת מעצבנת. לשמחתי זה עומד להסתיים ב-TOP 8. אהבתי יותר את התחרות בין הקבוצות הראשוניות למתמודדים שהוצנחו בהמשך. זה היה יותר אותנטי בעיני מאשר היריבות הלא רלוונטית בין הקבוצות. זו תחרות אישית, לא תחרות קבוצתית. מעבר לסתם ניסיון לשחק על האגו הקבוצתי אין לזה שום הצדקה.

גם השופטים נכנסים השנה בשלב מאוחר יותר מאשר בשנים קודמות, וחבל. אהבתי את השיפוט המקצועי יותר מאשר את הקטע שהמתמודדים נותנים את הציון בקיקאופים.

בין המתמודדים אין השנה מישהו עם איזה ניצוץ מיוחד שאתה מחכה לראות מה הוא יכין. הרוב מכינים דברים די בנאלים וחלק לא קטן נכשלים אפילו בזה.

עם כל זאת - התכנית עדין כיפית לצפיה.

למעלה