אז מה אכלתם בסוף השבוע?

שאלה על הגבינות...

מעולם לא שמעתי על גבינה ניו אמסטרדם, אני מכירה אולד אמסטרדם...

האם הטעם שלהן דומה? אולד אמסטרדם אני מאוד אוהבת....

ארוחת ערב מושחתת בשישי

לאורך היום בשישי לא היה שום דבר שווה דיווח אבל ארוחת הערב בהחלט כן, מה היה על השולחן:
-טרטר שייטל קצוץ עם מקלות סלרי קצוצים דק, עגבניות שרי תמר, בצל ירוק ופיקורינו מגורדת עבה. הרוטב הורכב מאנשובי, חרדל, שמן זית ומעט חומץ בלסמי לבן, כמובן שקצת מלח ופלפל. הטעמים היו מאוד ברורים אבל עדינים ואני אהבתי מאוד ובשל החוסר בלימון היה מעולה גם כארוחת בוקר בשבת.
-סלט עגבניות שרי תמר, שרי צהובות ושרי חומות עם הרבה נענע, צנוברים וגבינת כבשים חצי קשה שלא שאלתי לשמה אבל הקרעים שלה בסלט היו נהדרים. תובל בהמון שמן זית וזהו.
-סלט שהכיל גפרורים של קולורבי, סלק, גזר ופפאיה ירוקה, וגם פומלה. כל זה בויניגרט ג'ינג'ר לא מתוק מדי וטעים מאוד.
-פירה עם המון חמאה ושמנת
אגסים שבושלו ביין קינוח עם מעט דבש ותבלינים וקצת פלפל חריף יבש מעקצץ במידה שכנראה אפילו חתולית הייתה נהנית ממנה.
-צלעות חזיר שמילאתי בפיקורינו, עטפתי בבייקון ואחרי טיגון קצר בחמאה מזוקקת נכנסו לתנור עם חתיכת חמאה עליהם ויצאו נהדרות ומושחתות כמו שזה נשמע.
-לקינוח אשתי הכינה בראוניס שבשל אפיה מכוונת בתבנית קטנה הוא יוצא גבוה וקצת פאדג'י שזה נהדר.
ילד יום ההולדת היה מרוצה וההורים שלו לקחו המון כדורים נגד כולסטרול ונהנו גם הם.
בשבת אכלנו משאריות הארוחה ובצהריים באסא בית דגן עם ההורים שלי מאוד טעים ולא שווה פירוט.
בערב כבר אכלתי סלט ירקות בלבד ופלא שגם לזה היה מקום.
שבוע טוב

קפץ!!! כל כך אהבתי את החומוס פטריות שלהם...

הבנתי המקום התקדם ומקבל אשראי אבל עדין לא מגיש ציפס...

זה שכן מקבלים

לפני כחודש הייתי שם לבד איזה לילה וחיפשתי באותו עוד כמה מטבעות של שקלים כדי לשתות ליד הסטייק. בדיעבד אני יודע שקיבלו אשראי ולא חשבתי לשאול

יויו13

New member
אני עוד זוכר את התקופה שהיית אוכל שותה ובסוף

בא לקופה ואומר מה אכלת ומשלם בהתאם
ותקופה עוד יותר רחוקה כשהיו ממוקמים בצריף.

גסטרו

New member
בוצ'ר בר חיפה

ששי צהרים קפצתי לבקר את בת הזקונים הצמחונית בחיפה, מפאת קוצר הזמן נפלה סינטה בר , חיפשנו מקום בעיר התחתית
וניה ביסטרו הומלצה עי חיפאי מנוסה אבל הצמחונית הביטה בתפריט ופסקה שכרובית מאודה היא מכינה לבד ואין הרבה אופציות לצמחונית

אז הגענו לבוצ'ר בר- היא נהנתה מאד מכריך הפורטובלו בפרנה, אני לקחתי תבשיל קציצות דג בפרנה- היו המון חתיכות פלפל מבושל על קליפתו ושלפתי אותן, הקציצות מצוינות מטבל לימון כבוש ליד- נהדר , בפעם הבאה אבקש את הקציצות ללא הפלפל .
ליד- צ'יפס קטן (10 שח) מקלות דקיקים טעים וכרובית אפויה חרוכה מצוינת (10 שח גם)
עם פעמים שתיה קלה (הוגשה עם קרח בכוסות, הידד!) 123 שח

לקינוח היא הובילה אותי לקונדיטוריה ליד השווראמה של אמיל- שם היא ערמה סוגי בקלאווה לארוחת ערב של הקומונה ואני לקחתי כנאפה הביתה- מתוקה יותר מדי - 75 שח לכל המתיקות

אגב, חניה מצאתי ממש בפתח מעין הבירה והצטערתי שאני עם צמחונית, לפעם הבאה....

האם יש דיווחים עדכניים על וניה?

קליספרה

New member
זה היה מזמן , לא?

שישי התחלנו בבית בחביתה וסלט, עצרנו בסמבוסק ארזים בחורפיש לצהרים , הוא אכל סמבוסק גבינה ורד וכל כך אהב שהזמין עוד אחת - אני אכלתי עם עגבניות וכבש - וכשהוא אכל את השני תיזזתי בין החומוסיות ללבות לאיתור מאפייה שלא נמצאה (אותרה אחת פתוחה בסוף בפקיעין) להביא אוכל לחבורת מזמרים רעבים שחיכו לבייגלה למרות שהודענו שהפעם לא יהיה

אחרי שנת לילה טובה בצפון התעוררנו לארוחת בוקר גלילי שם פיתות מקומיות חביתות ירק, סלט מצויין, גבינות, משהו שאמור להיות סביצ'ה, קפה והכי חשוב שיחה מעולה, צחוקים וגעגוע.

מכיוון שהארוחה נסתיימב בסביבות 12 היא היתה גם ארוחת צהרים. את היום סיימנו בפנצ'ר מפואר בצמיג האחורי - אכלנו המון אדי דלק באיילון וגם קצת את הלב עד שהמשטרה הגיעה ופינתה לנו את הכביש כדי שנחצה לשול הבטוח יותר, הגענו מותשים יש להניח שאכלנו משהו אבל בחיי שכחתי

.

למעלה