אפריל 2019 בערוצי הסדרות וה-VOD של

נכון שבעונה השביעית צפיתי

אני מקווה שאני אעמוד בפיתוי ולא אצפה בעונה הזאת

didalf

Well-known member
למה?

זה לא שהספרים האלה יצאו אי פעם.
&nbsp

הם כן יצאו בעתיד

אני שומר על האמונה.
&nbsp
ואפילו אם לא, הסדרה פשוט לא טובה מספיק

אבל שמעתי משהו על זה שבגלל שהסדרה מקדימה את הספרים אז

במובן מסוים הולכת להיות הפרדה עלילתית בין השניים. שהוא נתן להם קווים כלליים של מה אמור שיקרה אבל שכשהוא יכתוב את הספרים הוא לא מתחייב ללכת עם הסדרה כי לספרים יש חיים משלהם כשכותבים אותם, ובמובן הזה רשמית אפשר להסתכל על הסדרה ועל הספרים כמוצרים נפרדים החל מעונה 6 או משהו כזה - אז גם אם תראה, תיאורטית זה לא אמור להרוס לך את חווית הקריאה מבחינת ספויילרים וכאלה..

אני יודע שזה טכנית לא יהרוס לי את הספרים

אפשר לראות את זה כפאנ-פיקשן שמבוסס על הספרים, כלומר זה פירוש של מישהו את הספרים והמצאה שלו את ההמשך שלהם.
אבל דבר ראשון זה פאנ-פיקשן שאני לא ממש אוהב. הם פירשו דמויות מסוימות בדרך מאוד שונה מאשר בספרים.
&nbsp
אבל חוץ מזה, זה לא פאנ-פיקשן שרק קוראים. בגלל שזה מופיע על המסך בעוד בספרים זה רק כתוב, זה במידה מסוימת דורס את הסיפור של הספר כי זה ייצוג חזק יותר.
&nbsp
בעיקרון עצם זה שמרטין נתן ליוצרים קווים כלליים זה רק יותר מרתיע אותי מפני שנניח שמרטין אמר להם שהחזון שלו הוא שהסיפור יסתיים בכך שג'ון ודאנריס שולטים יחד על ווסטרוס, אז זה משהו שאני רוצה להגיע אליו בעצמי בקריאת הספרים ואני לא רוצה לקרוא אותם עם הידיעה שזה כנראה מה שיקרה.
היתרון הוא שאם הסדרה תסתיים כך לא נוכל להיות בטוחים שזה באמת החזון של מרטין כי אני מניח שהם לא יפרטו מה הם עשו לפי שיקול דעתם ומה היה לפי החזון של מרטין.
החסרון הגדול הוא שאפילו בלי לצפות בסדרה הסיכוי שאני לא אחשף לספוילר כזה גדול הוא די אפסי.
&nbsp

כן, אני יכולה להבין אותך. אני מנסה לחשוב אם הייתה לי אי פעם

חוויה כזו אבל לא נראה לי שראיתי פעם משהו בו זמנית לקריאה שלו, זה די יוצא דופן האמת. בדר"כ אדפטציות לא מתחילות לפני שהסופר מסיים לכתוב..
הקטע עם הספויילרים באמת מבאס! בגלל שהתוכנית כל כך גדולה אז זה באמת מסובך להתחמק מספויילרים לאורך זמן.

בטח יש הרבה מעריצי ספרים שלא אוהבים את הסדרה, לא? אולי יש קבוצת תמיכה לנפגעי התוכנית?!

באמת צריכה להיות קבוצת תמיכה כזאת

אבל רוב קוראי הספרים שיצא לי לדבר איתם על זה לא אכפת להם גם לראות את הסדרה.
&nbsp
אבל אחיין שלי נעשה מאוד לוחמני נגד הסדרה. שזה היפוך מוחלט לכך שהוא מאוד מאוד אהב את הסדרה עד עונה 6. (ואז הוא קרא את הספרים)

האמת שזה מגניב מאוד. בדרך כלל, התוכן הראשון שאתה צורך

הוא התוכן המועדף עליך רק כתוצאה מהטיות של רושם ראשוני והעובדה שזה התוכן שמכריע את הרושם שלך וזה רק מבהיר עד כמה הספרים כנראה יותר טובים מהסדרה, אם מישהו שאוהב את הסדרה יוצא נגדה לאחר קריאה שמגיעה לאחר הצפייה. עד כמה הספר צריך להיות יותר טוב כדי שמישהו יתבאס על סדרה שהוא אוהב?!

LeRanch

New member
התכנון שלי

אצפה בעונות הסיום של Veep ומשחקי הכס (לא אתפלא אם אתעורר ב-04:00 בשביל לצפות בה) ובעונות החדשות של בארי ו-הבוזגלוס.
&nbsp
אולי אתן צ'אנס למשבריסטית (איזה שם מטופש), מה שקורה בצללים וג'נטלמן ג'ק.

למעלה