עונת הגמילה החלה - שרשור הפיפי הגדול!|סי

tulitp

New member
אפשרי מאוד תקראי קצת את דפנה תיר

אני גמלתי בגיל שנה וחצי- האחריות היא רק עליך לכן את צריכה להיות מאוד סובלנית ומוכנה לפישולים בהתחלה..
ואת זאת שיוזמת את הפיפי קקי..
חייבת להודות שמגיל שנה וחצי הוא בלי חיתולים והחיים דבש רק בלילה היו חיתול ובגיל שנתיים וחודשיים גם החיתול בלילה עף..

kramerkaren

New member
טרום גמילה

שלב מקדים, לא חובה, לגמילה.
בבית, אחה"צ, סופי שבוע - להיות ללא חיתול. לדבר על שירותים, על סיר, להקריא, לצפות, לחשוף, להראות. כלומר - להתעסק עם גמילה, אבל כשלב ראשון רק בבית.
השלב הזה נוטה להיות ארוך יותר מגמילה בה פשוט מורידים את החיתול יום בהיר אחד וזהו, אבל לי אישית הוא מרגיש מאד נכון, מן שלב של הקדמה, משהו הדרגתי בו מתרגלים לתחושות, להרגשה מבחינה פיזית וגם לרעיון עצמו מבחינה קוגניטבית ורגשית.
מהנסיון שלי גם כאן יש הרבה פעמים קליק ואחריו שאר הגמילה כבר הרבה יותר פשוטה ומהירה.
הייתרון הגדול זה שזה לא דורש את המעורבות של הגן, את "ההסכמה" של הגננת, ושיש דרך קלה יותר אחורה, אם רואים שהנושא מלחיץ\מאיים\מפחיד את הילד. חזרה לחיתולים מכאן היא הרבה פחות דרמטית (והרבה פחות עם רגשות של תחושת כשלון של ההורים או של הילד) מחזרה לחיתולים אחרי ששבוע הסברנו שמיום ראשון הוא בלי חיתולים כי הוא בוגר\גדול....

בילבי80

New member
שאלה בנוגע לשלב הטרום גמילה...

היי קרן, אני מהפורום השכן (תינוקות) ומתחילה לאט לאט להציץ גם פה (מתקרבים בצעדי ענק לגיל שנתיים
)...
אנחנו התחלנו לאט לאט עם שלב הטרום גמילה, קנינו את סיר הסירים, קנינו גם סיר (שלא זכה להתעניינות מיוחדת), קנינו גם ישבנון לבית שלנו ומקטינים לבתים של ההורים (אני מבינה מהשרשור הזה שעכשיו צריך לעשות השלמה ולהוסיף שרפרפים). כל הזמן מדברים עם הקטנצ'יק על פיפי-קקי, הוא מלווה אותנו מדי פעם לשירותים, מדי פעם מדווח שיש לו פיפי ובעיקר קקי. מתיישב על הישבנון ועושה "כאילו" פיפי, יודע להגיד שהפיפי יוצא מהבולבול ויודע לזהות את תהליך באמבטיה כאשר רואה את עצמו עושה פיפי. הכל טוב ויפה אבל כשמציעים לו להוריד את המכנסים מתנגד בתוקף, לא בורח, פשוט מתנגד. בפעם הראשונה ניסינו להוריד את המכנסיים וכתוצאה התחיל לבכות, מאז לא מנסים בלי הסכמתו (בלי לחץ הא?) ואכן אין התקדמות. בגדול אנחנו רוצים לעשות את הקאט, להוריד חיתול ולהתחיל גמילה, השאלה היא מה משמעות ההתנגדות? האם הוא עדיין לא מוכן? האם לדעתך הוא ישנה את גישתו כאשר ירגיש את האי-נוחות של הפספוסים או שנדע רק כשנגיע לזה? האם התופעה מוכרת? כלומר הפחד מהורדת הבגדים עצמם? האם זה קשור לזג האוויר? אולי קר לו?
ולפרטים הטכניים, הילדון בן שנה ותשע, לא פוחד מכלום בדרך כלל. לא חיות, לא רעשים חזקים, גם לא מהאסלה והורדת המים, נהנה להוריד את המים ואם לא היינו עוצרים אותו היה בכייף דוחף את הראש לתוך האסלה

כיוון שאנחנו עדיין בטרום גמילה, אין בעיה לחכות עם הורדת החיתול, האם אכן כדאי לחכות קצת? בגדול הקיץ לפנינו, גם ככה תכננו להתחיל בקיץ והגננת יעצה אולי להתחיל לחשוב על זה כיוון שהוא מציין פיפי-קקי עצמאית כבר עכשיו (הגן יתן תמיכה מלאה ברגע שנחליט).
סליחה שיצא קצת ארוך, אני אוהבת לתת את כל הרקע כדי לקבל עצה מועילה, תודה מראש על הסבלנות והתשובה! אה, ונעים מאוד!

kramerkaren

New member
עידוד הליכה לשירותים

קודם כל - אין טעם לשאול ילד בשלבי הגמילה הראשונים אם יש לו פיפי. הם לרוב בדיוק בנקודה שהתשובה לכל שאלה (שלא כוללת בתוכה שוקולד) היא "לא!".
עדיף להגיד לילד שהולכים לשירותים ("בוא נלך לעשות פיפי, חמידי") - יש יותר סיכוי להצלחה.
שירותים לקשר ולהצמיד לפעילויות - לך לעשות פיפי ואז נכין עוגיות, תעשה פיפי ואז נרד לגינה.
זה גיל מאוד תחרותי (במיוחד הנגמלים המעט יותר גדולים, 2.5+). תחרויות של מי מגיע ראשון לשירותים, תחרויות של "בוא נראה אם יוצא לך פיפי לפני שאני מספיקה לקשור את השרוכים שלי - מוטיבטורים מעולים.
הפוך על הפוך - "כמה מתערבים שלא ייצא לך פיפי?" מניע לעשיה בשניות.
במיוחד עבור בנים (עובד יופי על בנות, אבל דורש יותר התעסקות הורית) - להשתין על דברים. על העץ, על האבן, החיפושית. גם בנות מתות על זה, אבל אני ממליצה בחום להוריד את כל מה שהן לובשות, כולל נעליים אם הן עושות זאת עצמאית (בפישוק כמו הבנים).
פתרון טוב לשני המינים - חתיכת קלקר קטנה שצפה בשירותים, אפשר לצבוע אותה בצבע בולט ולנסות לעשות פיפי על הקלקר.
לתת אופציות - האם אתה רוצה לעשות פיפי בסיר או בשירותים נותן 2 אפשרויות שאני יכולה לחיות איתן, האם יש לך פיפי נותן להם אפשרות של "לא" כתגובה.

ששת22

New member
איך מעודדים אותם לשבת על הסיר?

הקטנטונת כבר מסכימה לשבת על הסיר בלי בגדים אבל בדיוק לחצי שנייה.
ניסיתי פעם אחת להעסיק אותה בעזרת בועות סבון אבל אז היא הייתה מרוכזת בהם כל כך שזה לא עבד.

kramerkaren

New member
חוו"ד שלי

האסלה הקסומה - DVD מקסים מקסים, מהמוצלחים יותר שראיתי.
סיר הסירים - של אלונה פרנקל. מבחינתי אחד הספרים, אם לא "ה"ספר" הטוב ביותר שנכתב עבור ילדים. קניתי גם בחו"ל הרבה ספרים בנושא, ולא מצאתי שום דבר שמדבר כל כך בברור, בפשטות, עם להראות בדיוק מה ולא לפחד משימוש במלים. ספר מצוין והשדרוג שעשו ויצרו גם גרסה לבנות - מבריק. כשאני מקיראה אני משתמשת במונחים של פין ופות כי מפריע לי שלא, אבל זה כל אחד ורמת הנוחות שלו.
בלי חיתולים - DVD חני נחמיאס. ממש לא אוהבת. תומר בזמנו נורא אהב את השירים, אבל אין שום דבר בכל שיטת הגמילה המוצעת שם שאני מתחברת אליה. כלום. לא הזעזוע של חני מהילדה עם החיתול, לא שיטת הפיפי פרס, כלום.
כולם עושים קקי - ספר. חמוד. לא ספר גמילה, אבל בהחלט מתעסק עם קקי. מצחיק.

kramerkaren

New member
השרפרף הקטן של איקאה

הוא בדיוק בדיוק הגובה הנכון לילד קטן שמנסה לעשות פיפי בעמידה.
הוא גם מאד יציב ולא מחליק.

shluli29

New member
ומה לגבי ישבנון? איזה מומלץ?

לא הייתי כאן יותר מדי לאחרונה וגם אני בין אלה שרוצות להניע לכיוון גמילה בפסח,
יש לנו סיר וכמעט כל ערב הוא עושה בו פיפי, לפני מקלחת ולאחרונה גם מקבל מדבקה לאחר מכן...
אז אנחנו רוצים להתקדם קצת הלאה (בן שנתיים וחודש)...

יש לי המון שאלות ותהיות עם עצמי איךעושים את זה...
קודם כל, ראיתי שיש ישבנון עם מדרגה אחת ויש עם שתיים, כמה זה משנה? יש למישהי תובנות לגבי מה עדיף??
ואיפה בכלל קונים באיזור מודיעין?

ומתי ממש מתחילים? אם לא בליל הסדר, אז יום למחרת בשבת - סבבה
אבל מה זה אומר, ששבת-ראשון-שני לא יוצאים כמעט מהבית כדי שהוא יתרגל לרעיון??? ואם יהיה מזג אויר נעים??? זה די מבאס...

פגאזיס

New member
עדיף מקטין אסלה ולא ישבנון

ישבנון מרגיש לי מאוד לא יציב. הפתרון האידיאלי אצלנו היה מקטין אסלה עם שרפרף רגיל שהוא יכול לעלות עליו לבד, להסתובב ולהתיישב

kramerkaren

New member
מסכימה 100%

אני ממש לא אוהבת ישבנונים הם נורא לא יציבים בעיני.

shluli29

New member
אוקיי, השתכנעתי לגבי מקטין... מקפיצה

לגבי שאר השאלות שלי -

אנחנו אמורים להישאר בבית בתחילת חול המועד, כשסופסופ יש מזג אויר נעים בחוץ?

ואיפה בכלל אמורים למצוא את כל האקססוריז הנלווים לתהליך באיזור מודיעין, מישהי במקרה יודעת?

MiMamiMexicana

New member
למה להישאר בבית?

אני נמנעתי מללכת לקניונים או חניות, אבל בחוץ?
לוקחים לפיפי כל חצי שעה, יש יופי, אין מנסים קצת אחרי, לוקחים -5 בגדים להחלפה וזהו, אצלינו היה מקסימום 3 פיספוסים וזה היה כי לא לקחתי לפיפי, הוא היה בן שנה ו10 בקיץ שעבר, פיספוסים המשיכו ועדיין יש פה ושם (בעקר בגן) תמיד מוכנים עם בגדים להחלפה

לאיזה גיל?

יש לקדס תחתונים מאוד קטנים, אבל אני הכי אהבתי תחתונים של מותגים (ספיידרמן, הענק הירוק... באים באריזת שלישיה). הגומי לא לוחץ, שורדים אינסוף כביסות. מידה 2-3 הכי קטנה. התאימה אצלי לילד במשקל 11-12 ק"ג בערך.

למעלה