אירוח בנושא טיפולי פוריות - ד"ר טל שביט

blondi2212

New member
ד"ר שביט היה הרופא שלי, מקצועי, נעים, מומלץ בחום!! עלה והצלח

לטרוזול

שלום רב אשמח לדעת מה הסיכון בשימוש בלטרוזול להשראת ביוץ. האם יש סכנה לעובר עם מומים? מה עדיף - איקקלומין או לטרוזול? ברקע שחלות פוליצסטיות ... ללא ביוץ או ביוצים מאוחרים מאוד...

לטרזול

לטרזול הנה תרופה מצויינת לנשים עם תסמונת שחלות פוליצסטיות ויש אף עבודות שהראו כי יעיל יותר בהשגת היון לנשים אלו בהשוואה לאיקקלומין.
אין עבודות שהוכיחו שמעלה שיעורי מומים בעוברים יותר מתרופות פריון אחרות.

שלום דר' שביט

עד כמה 3-4 פוליפים אשר קטנים מ- 0.5 ס"מ יכולים להפריע לקליטת הריון (IVF) ואף לגרום להפלות? (הפלתי בשבוע 6+ עם דימומים ועברתי הפסקת הריון בשבוע 8+ בגלל הפסקת דופק)
תודה רבה!

פוליפים

לרוב פוליפים קטנים אינם משפיעים על פוריות ואינם מעלים סיכון להפלות. עם זאת במידה שיש כשלונות חוזרים של טיפלי IVF או הפלות חוזרות ( לפחות 2) יש הגיון לכרות את הפוליפים בהיסטרוסקופיה

נישה אחרי קיסרי וטיפולי פוריות

שלום
אני רוצה להתחיל טיפולי פוריות לילד שני.
יש לי נישה מניתוח קיסרי חירום שעברתי. עד כמה זה מפריע? כרגע אני בתהליך לבדוק האם לתקן או לא.

איך מפריע דבר כזה על קליטת עובר ברחם?
האם זה שעברתי קיסרי חירום בגלל הידבקויות (שבגללן הבן שלי לא יכל לעבור בתעלה) - ישפיע גם על קליטה?

תודה

הילה724

New member
רויאל אני חייבת להגיב לך

אני חייבת להגיב לך משום שגם אותי הנושא מאוד העסיק וניסיתי למצוא תשובות אצל אחרים ולא בדיוק מצאתי. אז מקווה שהסיפור שלי יעזור לך.
התגלתה לי נישה בהיסטרוסקופיה אבחנתית לאחר 3 לידות בניתוחים קיסריים שעברו בשלום, הריונות טבעיים ללא קושי. בבואי להרות ילד רביעי (נסיונות ספונטניים) ולאחר שלא הצלחתי להרות עשיתי היסטרוסקופיה, הצלחתי להרות בIVF וילדתי לפני כחודשיים תינוק רביעי בניתוח קיסרי, הייתי בטוחה שאני לא אצליח וכמעט ניגשתי לניתוח לסידור הנישה. מה שאת צריכה זה רופא טוב שיצליח לעקוף את הנישה.
בהצלחה.
&nbsp

נישה

הי
חשוב לדית עם הנישה מפרישה
אני נוהג לבצע למטופלות שלי עם חשד לנישה מחזור "דוגמא" במהלכו מנסה לראות שלא קיים קושי בהכנסת קטטר להחזרת עוברים - אם מאותר קושי ממליץ לבצע תיקון היסטרוסקופי לפני תחילת טיפול אמיתי
יכולה לקבוע אצלי תור לצורך ביצוע בדיקה והערכה.

מיון זרע לזרע לא תקין

הבן שלי לאחר טיפול מוצלח של מיון זרע + איקסי. לפניו עברתי טיפול שהסתיים בהריון והפלה בשבוע 13.
לבעלי מורפולוגיה 0%, תנועתיות גבולית וספירה כ 8 מיליון.

האם היית תומך במיון זרע בנתונים כמו שלנו באופן גורף (מורפולוגיה נמוכה עד אפסית?)

מיון זרע

לא תומך באופן גורף
אך במקרה שלך מאחר שהרית עם מיון זרע הייתי מבצע זאת שוב

שלום רב
ותודה על המענה לשאלות בפורום

האם שפעת / דלקת גרון / מחלות חום עם אנטיביוטיקה יכולות לגרום להפרעה
בייצור הביציות בסבב הורמונלי, או לאי-הפריות / אי קליטת היריון?
אני נוטה להידבק בקלות (עובדת עם אנשים שחולים הרבה ונדבקת)
מקבלת אנטיביוטיקה בפעם השניה בחודשים האחרונים,
ואני תוהה עד כמה זה משפיע על איכות הטיפול, אמורה להתחיל סבב חדש
בווסת הבאה עוד שבועיים בערך.
הייתי מחכה אבל הגיל ממש נושף לרעתי, תכף 44.
&nbsp
תודה
&nbsp

44

ללא קשר למה שציינת - בגיל 44 ממליץ לנצל את הזמן לטיפולים ולא לדחות. כל חודש בעל משמעות רבה.

בלסטוציסטים

האם החזרת עובר יום 5 מורידה את הסיכוי להפלה שכן מדובר בעובר איכותי?
כמובן שההתייחסות שלי היא להפלה על רק הפרעות כרומוזומליות בעובר.

בלסטוציסטים

החזרת בלסטוציסט מעלה סיכון להריון בהשוואה לעובר יום 3 .
לגבי סיכון להפלות ככה"נ אין הבדל בין החזרת עובר יום 3 להחזרת בלסטוציסט

geek100

New member
שאלה לד"ר שביט

שלום ד"ר שביט,
&nbsp
לאשתי יש שחלות פולציסיטות והיא רזה. היא מקבלת מחזור כל כמה חודשים אבל אנחנו לא יודעים אם זה ביוץ או לא .
אנחנו נרצה בקרוב להכנס להריון . מה ניתן לעשות כדי לשפר את סיכוי הכניסה להריון בצורה מהירה ?
נשמח לשמוע טיפים! תודה!

למעלה