שרשרפואי וטיפוליט לאמצע שבוע

Peachless

New member
מישהי התנסתה ב"שיח אברהם"?

האם זה אכן סייע בקיצור/סידור המחזור ובכניסה להריון?

לולי283

New member
אני בדיוק לקחתי החודש

טינקטורה של ויטקס ( מיצוי של הצמח כנוזל) ביחד עם עוד כמה צמחים אחרים. עושה רושם שזה עבד לא רע, גם היה ביוץ וגם התארך לי השלב הלוטאלי שהיה ממש קצרצר מקודם. אני אומרת- תנסי אין מה להפסיד!

Peachless

New member
מגניב!

השלב הלוטאלי זה בדיוק מה שאני צריכה להאריך, כי בחודש האחרון התחילו הכתמות 3 ימים לפני...

Babybini

New member
אני...

אבל לא לבד, לקחתי אותו כחלק ממרכיב בתוסף תזונה שמיועד להגברת הפריון.
אני עם שחלות פוליציסטיות ולא הייתי מקבלת מחזור במשך חודשים.
עם הבלנד הזה, אני מקבלת כל 32 יום, היה לי הריון אחד שנגמר בשבוע 6 ועכשיו בהריון שני..

בכל מקרה כדאי לקרוא ולחפש מידע נוסף לפני שמתחילים, באנגלית יש יותר חומר- השם באנגלית זה vitex...

Peachless

New member
התחלתי לקחת אותו + שמן נר הלילה

וכמובן לא על דעת עצמי. אמא שלי לומדת את זה, והיא והמרצה התאימו לי את זה, עם המינונים המתאימים לי.
נקווה שישפיע גם עליי לטובה. לא פוליציסטית אבל חודשיים אחרונים 35 ימי מחזור והכתמות לפני הווסת.
קראתי על זה בעברית. קראתי בעיקר דברים טובים. יש גם סיכונים בזה? יכול לבלגן?

Babybini

New member
אני כן יודעת שזה יכול לבלגן,

אבל אני בעיקר מתייחסת למידע שקראתי על תוסף התזונה שלקחתי- אז אולי ז לא קשור ישירות לויטקס..

Peachless

New member
הנחו אותי לקחת מסיום הווסת

עד לדימום הבא (או להריון בע"ה).
מקווה שזה ימנע בלגנים...

ושימשיך אצלך תקין ובריא בע"ה!

Babybini

New member
מוסיפה לגבי ויטקס בהריון.

אני רק אציין משהו אחד, בעקרון על תוסף התזונה שאני לוקחת נאמר להפסיק לאחר אישור ההריון על ידי רופא, אבל המרכיב היחיד הבעייתי בו זה הויטקס. חוץ מזה יש בו מה שיש בפרנטל- ברזל, B12, B6, חומצה פולית ועוד כמה דברים.

בהריון הקודם הפסקתי אותו בבת אחת בשבוע 5 ו3 ימים אחר כך התחיל דימום. אני יודעת שזה כנראה לא קשור אבל.. מאחר וזה מנרמל את הפרוגסטרון בגוף והפסקה של פרוגסטרון גורמת להפלה של דפנות הרחם ולמעשה לדימום, הפעם החלטתי שאני לא מפסיקה.
קראתי ברשת שלא נעשו מספיק מחקרים כדי להוכיח שהוא לא טרטוגני אבל בעבר הוא היה ניתן על ידי מיילדות בשליש הראשון כדי למנוע הפלה וגם מצאתי כמה אמהות שלקחו ויטקס בשליש הראשון ולאורך ההריון והכל היה בסדר.
הרופא שלי לא ידע מה זה ויטקס אבל עשינו בדיקת פרוגסטרון והוא אמר לא להפסיק בינתיים.

אתמול אחרי הדופק ביקשתי ממנו להחליף לתמיכת פרוגסטרון, כי אני רוצה להפסיק.. אז הוא נתן לי עד שבוע 10 בערך.

בקיצור, מה שאני מנסה לומר- אם תפסיקי כשתגלי שאת בהריון- אל תפסיקי בבת אחת- אלא בהדרגה ולפחות במשך שבוע ומשהו. וגם לפני שאת מפסיקה תעשי בדיקת דם לפרוסטרון לודא שאין צורך בתמיכה חיצונית.

אגב,על התוספים שאני לוקחת לא נאמר להתחיל לקחת ממועד מסוים והם השפיעו תוך חודש וחצי..

ותודה יקרה!

שאלות...

במעקבים שעשיתי הפרוגסטרון תמיד היה מעל 50 כ 5 ימים אחרי הביוץ אבל עדיין תמיד מתחיל אצלי הכתמות ביוא״ב 12/13. בהריון שנקלטתי ולצערי נפל הפרוגסטרון היה מעל 150... אז נראה שאין ממש בעיית פרוגסטרון... אבל הביוץ שלי מגיע בדרך כלל ביום ה 20... האם התוסף הזה יכול לעזור? איפה אפשר לקנות את הויטקס הזה? סופר פארם? היום אני לוקחת מולטיויטמין רגיל אולי כדאי להחליף לזה... אשמח לקצץ מידע...

Babybini

New member
אני לא כל כך מבינה למה...?

קודם כל ביוץ ביום 20 זה בסדר ועדיין לא נחשב לביוץ מאוחר.כתבת שההכתמות מתחילות ביוא"ב 12-13, אז אני מבינה שהשלב הלוטאלי שלך בסדר וכנראה שאורך המחזורים הוא סביבו ה 33 יום- שזה עדיין נחשב תקין.

אם את חוששת שזה מה שמונע ממך להכנס להריון- אז אני הוכחה חיה.
בחודש שבו נקלטתי הביוץ הגיע ביום 20...

אפשר לשאול באיזה יחידות מדידה היו ערכי הפרוגסטרון שלך?

אני חושבת שאם אין בעיה, לא כדאי לשחק עם הגוף. כלומר, אם את מקבלת וסת כל חודש והיא פחות מ35 ימים ואת מצליחה לזהות ביוץ ויודעת שאת מבייצת סביב יו"מ פחות או יותר קבוע- לא הייתי לוקחת שום תוסף שעלול להשפיע על המערכת.

במקרה שלי, בגלל שחלות פוליציסטיות, מחזורים שפשוט לא הגיעו, תרופה שעשתה לי בלאגן בבטן פלוס ביטוח רפואי שלא מכסה שום דבר שאפילו מזכיר טיפולי פוריות מסוג כלשהו (גרה בחו"ל)- חיפשתי אלטרנטיבה אחרת ולשמחתי הרבה מצאתי את התוספים האלה.

לגבי מידע נוסף..את יכולה לקרוא ביקורות של אנשים בלינק שהעלתי באחת ההודעות הקודמות או להכנס לאתר של החברה:
http://www.fertilityblend.com/fertility-vitamins-for-women.php

ולקרוא את המידע ואת השאלות הנפוצות שלהם.

מקווה שזה עזר..

תשובות

תודה על מענה! אכן יש לי מחזור די סדיר 32-35 יום בדרך כלל והייתי בחודשים האחרונים במעקבי ביוץ כך שזיהיתי בוודאות את הביוץ ... והערכי פרוגסטרון טובים. הבעיה אצליהיא רירית דקה בסביבות 5.5 -6 בביוץ... הרופא שי טוען שזה סביר ועלי להמשיך ולנסות עוד מספר חודשים באופן טיבעי מבלי להתחיל בטיפולים. האם את מכירה תוספים אחרים שיכולם לעזור לרירית דקה... חוץ מסלק כון, שהוא כבר קבוע בתפריט שלי :)
תוה רבה

Babybini

New member
L-Arginine אמור לעזור לעיבוי הרירית

אני לא יודעת מה הכמות שצריך, או על מה עוד הוא משפיע. בתוסף שלקחתי זה אחד המרכיבים ולמעשה מהאתר שלהם למדתי שהוא מסייע לעיבוי הרירית. נדצה לי שלסולגאר יש תוסף של ל-ארגינין אבל בארץ הוא יהיה יקר. במידה ותחקרי על הנושא ותחליטי שאת רוצה לקחת אני יכולה להמליץ על אתר בשם Iherb.com, שזה האתר שאני מזמינה ממנו גם את התוסף ואת הפרנטל שלי והוא משמעותית זול יותר.
אם תרצי להזמין, אני יכולה לתת לך קוד להנחה של 10$ בקניה ראשונה, אז פשוט תשלחי לי הודעה לפני.

סלק זה רעיון מצוין, הייתי נותנת לסלק צ׳אנס ולא הולכת ישר לתוספים. אם תראי שזה לא עוזר, אז הייתי שוקלת משהו אחר.

ממש תודה! שמעת גם על ויטמין e? כתוסף

המון תודה על המידע, אני בהחלט מתכוונת לבדוק לגבי התוסף שהמלצת ואת האתר iherb אני מכירה כבר הזמנתי ממנו את הכמוסות סלק :)
את הסלק אני כבר מנסה במשך מספר חודשים גם בכמוסות וגם אוכלת המון... זה עזר אבל ממש מעט... התחלתי גם לקחת מולטיויטמין רגיל ושמעתי שגם ויטמין e יכול לעזור, אולי את מכירה או שמעת על זה?
בעיקרון רק לפני שלושה חודשים ניקלטתי עם רירית 5.5 כך שהרופא שלי טוען שזה יכול לקרות שוב... אני ממש מקווה אבל רוצה לעשות הכל שזה יצליח טיבעי ולא להתחיל עם הורמונים... אשמח לכל עזרה ...
ושיהיה בשעה טובה!!!

אפשר לשאול למה ציינת את ההכתמות לפני מחזור?

הן אמורות להעיד על משהו? (התחילו להופיע גם אצלי בשלושת החודשים האחרונים..)

Peachless

New member
בחלק מהמקרים עלול להעיד על -

רמה לא מספיקה של פרוגסטרון.
אבל זה רק בחלק מהמקרים, לא בהכרח.

בייביביני שאלה...

הבלנד שלקחת מיועד בעיקר לפוליציסטיות או שיכול להתאים לכל בעיית פריון? תוכלי לצרף קישור?

Babybini

New member
נדמה לי שהוא מתאים גם ל"פוריות בלתי מוסברת"

אבל זה רק ממה שקראתי מביקורות של אנשים באתרים השונים.

רוב הבנות של מספרות שהן פוליציסטיות אבל היו כמה שאמרו שאחרי טיפולים שלא הצליחו או כאלה שהוגדרו כלא מוסברים, הם לקחו אותו וזה עבד..
על התוסף עצמו לא מצוין שזה לצורך טיפול במשהו ספציפי.

זה נקרא Fertiliy Blend, אני קניתי אותו מ Iherb, שזה אתר ותיק ואמין בארה"ב:
http://www.iherb.com/Daily-Wellness-Company-Fertility-Blend-for-Women-90-Capsules/12209?rcode=fkq852

את יכולה לקרוא את הביקורות שבאתר וגם יש ביקורות באתר של GNC.
ואם תרצי להזמין, דברי איתי, אני אסביר לך קצת יותר על האתר.

זה נשמע טוב אבל לא יודעת אם למקרה שלי

אצלי FSH גבוה ואחרי חפירות באינטרנט ובפורום אני רואה שהכי מומלץ Q10 ומזון מלכות. אני גם לוקחת צמחי מרפא בדיקור שעובדים על איזון הורמונאלי. את יודעת אם מותר לקחת את זה עם עוד תוספים? קצת מפחדת מתגובת יתר או נגד בין כל התוספים...

למעלה