רפואי ובריאות לשבוע חדש

עונה

החבטות העמומות שאת מרגישה הן ככל הנראה אכן בעיטות או תנועות של העובר שלך. ככל שהשבועות מתקדמים, הוא גדל והתנועות שלו הופכות להיות מורגשות וברורות יותר (חכי לשבוע 28 והלאה...וואי וואי!)
לגבי הכאבים שאת מרגישה -
בסביבות השבוע שלך, הרבה הריוניות חוות כאבי "מתיחה" של רצועות הרחם. זו תוצאה של התרחבות הרחם ויחד איתם מתיחה של רצועות השרירים בבטן ושל הגידים והרצועות שנושאים את משקל הרחם הגדל. לפעמים זה מרגיש כמו מתיחה ולפעמים כמו שריר שנתפס.
*אבל*
אני מסייגת ואומרת, שאם יש לך ספק כלשהו לגבי הכאבים הללו - עדיף ללכת לרופא ולבדוק. better safe than sorry
לא פירטת יותר מדי לגבי הכאבים הללו - האם הם תוקפים אותך בשעות מסויימות של היום? האם הם עוברים במנוחה או כשאת שותה מים? האם הם מתגברים במאמץ? וכו'.
תמיד אפשר להרים טלפון למרפאה ולהתייעץ טלפונית עם הרופא.

etib2310

New member
תודה על התשובה :)

באמת אני ייחסתי אותם להתרחבות של הרחם, אבל כשחיפשתי מידע לגבי השבוע הרלוונטי (22) ולגבי התופעות קיבלתי רק תשובות כמו רעלת הריון ועוד דברים מפחידים בסגנון...
הכאבים באים וחולפים מעצמם. הם בדרך כלל באים באמצע היום, וחולפים כשאני נחה. למשל היום לא היו כאבים בכלל. יש לי ביקורת עוד כמה ימים אצל הרופא, ובמיון נשים הספקתי כבר להיות 3 פעמים בחודש האחרון - אז נראה לי שאני אוותר על ביקור חוזר שם. בכל אופן, עם הרופא שלי באמת קצת בעיה לדבר כי הוא נמצא איזה יום בשבוע

אמאטינק

New member
חלבון עוברי וייעוץ גנטי -עזרה

הי עשיתי בדיקת חלבון עוברי לפני חודש ועכשיו קיבלתי מכתב לבוא בהקדם לייעוץ גנטי.
לא עונים שם ואין לי מושג מה התוצאות.
זה הריון שלישי ואני יודעת שהרוב זה סטטיסטיקה בבדיקה הזו
גם עשיתי מי שפיר בכל מקרה בגלל הגיל שלי.

ובכל זאת אשמח לדעת אם מישהי נתקלה? מה עושים?

mitmit11

New member
אמורים לתת לך את התוצאה בכל מקרה

ואם ביצעת מי שפיר אז אני לא ממש מבינה מה ייתן לך ייעוץ גנטי עכשיו (לרוב מבוצע לפני מי שפיר). יש אפשרות לקבל את תוצאת הבדיקה בסניף או דרך האינטרנט?

נוגה8226

New member
תוצאות העמסת סוכר

היי בננות! עשיתי בדיקת העמסת סוכר הבוקר ונאמר לי שהתוצאות תקינות לחלוטין- אני כמובן שמחה ורגועה אבל מתעניינת בתוצאות עצמן. באינטרנט מדובר בתוצאות של 140,150מיליגרם לדציליטר אבל האחות במרפאה הראתה (ורשמה) תוצאות שונות: 4.8 לפני העמסה, 6.4 אחרי העמסה. אני מרגישה קצת אהבלה אבל מישהי יודעת מה המספרים אומרים? כלומר על אילו ערכים ומידות מדובר?....

Cafe Latte

New member
לא עשיתי בדיקת דם לפני העמסה, אבל אחרי העמסה

יצא לי משהו דומה לשלך..
מה שאותי קצת מטריד - ואולי נשים אחרות יוכלו לענות על זה..
עשיתי בדיקת העמסה בשבוע 24... האם לא יכול לקרות מצב בו סכרת הריון תתפתח בהמשך? בשבוע 28? או 32? נניח?

כן, זה יכול לקרות

בד"כ הבדיקה שמבצעים בשבועות 24-26 היא אמצעי די מדוייק לחיזוי התפתחות של סכרת הריון. אבל כמו רוב בדיקות הסקר, היא מבוססת על סטטיסטיקה ויכולים להיות יוצאים מן הכלל או סטיות תקן. אז לשאלתך, אכן יכול להיות מצב שתתפתח סכרת הריונית לאחר שבועות אלה. לכן חשוב להמשיך ולבצע ספירות דם ומעקבי אחות אחת לחודש.

TesLa7

New member
את במעקב על דברים ספציפיים?

או שככה זה אצל הרופאה?

Cafe Latte

New member
ספירת דם רגילה.. כולל גם בדיקת CMV

כי אין לי נוגדנים.
אולי קצת הגזמתי, לא ספירת דם כל חודש; כל חודש וחצי.

Cafe Latte

New member
אבל זה ממש לא ספציפי למשהו, אני פשוט חושבת

שככה זה אצלה.

TesLa7

New member
טוב, תודה על התשובות. פה הייתי צריכה לבקש

את הבדיקות דם. מוזר. CMV בכלל לא רצו לעשות, מזל שעשיתי לפני שנה בארץ, ויש לי נוגדנים.

משהו כזה

כל חודש-חודש וחצי. זה חשוב לעקוב אחרי המדדים... במיוחד כל מה שקשור בהמוגלובין וברזל (שנוטים לצנוח החל מהשליש השני). וגם לקראת סוף ההריון חשוב לעקוב אחרי ספירות טסיות (platelets). בבתי החולים בישראל לא מאשרים אפידורל ליולדת עם ספירה של פחות מ-100 אלף או 90 אלף טסיות (תלוי בביה"ח). והם דורשים לראות תוצאות של ספירת דם מהחודש האחרון שלפני הלידה.

TesLa7

New member
תודה על האינפו!! אוסיף את זה לרשימת השאלות

שיש לי לשאול את הרופא בשבוע הבא...

הריון ראשון - אז אין ניסיון וידע, וגם מערכת בריאות שאני לא מכירה...
לא חסר עניין ומטלות

כדאי גם לזכור שהריון הוא מצב ''המזמין '' את

הסכרת, הכל יכול להיות.
לכן כדאי מאוד להקפיד על התזונה הנכונה,
פחות פחממות פשוטות, יותר חלבונים וירקות.

galiyam

New member
גרביים אלסטיות ולחץ דם

היי

מישהי יודעת האם שימוש בגרביים אלסטיות במהלך ההריון עשוי להוריד לחץ דם?

אני על ערכים על גבול הגבוה (כל השאר תקין) וממש לא בא לי להתחיל עם כדורים.

תודה
גלי

גרב אלסטית

עד כמה שידוע לי גרביים אלסטיות יכולות לסייע לבצקות שזו תופעה שמגיעה לפעמים יחד עם בצקות.
השימוש הבסיסי בגרב זו הוא לדליות כואבות ברגליים. אם גורבים את הגרביים כשהוורידים כבר נפוחים זה דווקא עלול להעלות ל"ד
תרדישי טוב

למעלה