הנקה וצורת חזה אחרי לידה

XמתוקהX

New member
הנקה וצורת חזה אחרי לידה

טוב, אז אני חודש אחרי לידה. לא הנקתי בין היתר כי לא רציתי לפגוע בצורת החזה שלי.

הרבה נשים מתארות את החזה שלהן לאחר הנקה כמין שקיות ריקות, אומרות שהוא משנה צורה וכו'. חלק מן האנשים אומרים שמה שגורם לזה זה הריון ולא הנקה. זה לא היה נשמע לי הגיוני.

אז במקרא אישי שלי צדקתי: החזה חזר להיות בדיוק כמו שהוא היה לפני ההריון.

חשוב לי לציין שאיני מנסה לשדל אף אחת כן או לא להניק. אני רק משתפת מנסיון האישי שלי בנושא, למי שזה מחווה שיקול עבורה. לתחושתי יש הרבה מאוד לחץ בעד הנקה, שמגיע לעיתים עד לסילוף עובדות.

אגב לא לבשתי חזיות לא לפני ולא בזמן ההריון. החזה גדל למידה 3+ בהריון וחזר ל2 כחודש אחרי הלידה.

XמתוקהX

New member
מצרפת לינק לשירשור בנושא ששכנע אותי סופית

לא להניק. זה פשוט אוסף של אלפי תגובות של נשים שמספרות על הנסיון שלהן בנושא. שווה קריאה (זה באנגלית)
באופן אירוני אלו תגובות לכתבה שכרגיל מנסה לשכנע להניק בכל מחיר וטוענת שהחזה משתנה בגלל הריון. כאמור, לא מה שקרה במקרה שלי.

אני חושבת שזה גם וגם

החזה משתנה בהריון בגלל ההריון. ההנקה משמרת את המצב השונה כל עוד מניקים. כשאת מפסיקה להניק הוא חוזר לאט או מהר (מניחה שתלוי גנים) למצבו הטבעי. ברגע שלא הנקת זה קרה הרבה לפני אלו שכן הניקו.

ואילו אני הנקתי פעמיים

פעם אחת שנה ושלוש ופעם שניה שמונה חודשים. והחזה שלי חזר בדיוק לצורה שהיה לפני הלידות. כך שלדעתי זה לא תלוי הנקה אלא גנטי...

XמתוקהX

New member
אין לי מושג

אני לא רציתי לקחת סיכון.
אני מצפה למחקר רציני ואמין בנושא. לא מצאתי כזה, מקווה שיהיו, אז נוכל לקחת החלטות מושכלות
.

ומה עם הסיכון לסרטן השד?

אי-הנקה מעלה את הסיכון לסרטן השד.

כל שנה של הנקה מורידה את הסיכון הזה בכמה עשרות אחוזים.

אני מעדיפה שהחזה שלי ישתנה - כל עוד הוא נשאר שם!

שלא לדבר על סרטן אצל הילד

יש קשר בין אי הנקה לבין סוגים מסוימים של לוקמיה של ילדים:
http://www.tzuna-tova.co.il/index2.php?id=35&lang=HEB
שלא לדבר על דברים אחרים: הנקה ממושכת מפחיתה את הסיכון של האם למחלות מפרקים שגרוניות.

והנה קישור מפורט על אי הנקה והסיכון לסרטן השד:
http://cancerhelp.cancerresearchuk....ow-is-breast-feeding-related-to-breast-cancer

mica35

New member
וסכרת, והשמנת יתר

יש מגוון די גדול של מחלות שהיום מקושרות סטטיסטית עם חוסר הנקה.

שושנית23

New member
שלא לדבר על הסכנה הכי מפחידה

הסכנה בחישוב של הנקה מול אי הנקה כאשר השיקול העיקרי איננו בריאותו הפיזית והנפשי של התינוק - אלא צורת החזה?!!!! סליחה... אבל זו הסיבה הכי דבילית ששמעתי על לא להניק. מעדיפה שקיות שוקו (מה שאין למרות ההנקה... אבל נגיד.. ) מאשר ילד שלא קיבל את הדבר הכי טבעי בעולם... הנקה.

XמתוקהX

New member
את נוסעת באוטו? את יודעת כמה הורים מתים

בתאונות דרכים כל שנה? הרבה יותר מילדים שחולים בליקמיה.
זה עוד בלי לצרף לך מאמרים שמפריכים את הקשר לליקמיה

ודאי שלא הבנתי. כולנו לא מבינות כלום

כי אין לנו היכולת להבין מאמרים מדעיים.
ודווקא כן הבנתי את כוונתך.
אבל בגדול לאורך כל השרשור בולטת המגמה שלך: 1. לא להניק (שזו זכותך). 2. להפוך את זה למוצדק ביותר (שאם זה עושה לך טוב אז בבקשה). 3. להפוך את עצמך ליותר טובה וצודקת מאחרות. לא יפה בכלל.

אני הבנתי מצוין.

נכון שהסיכון ללוקמיה כזאת הוא נמוך, אפילו עם תמ"ל, אבל הוא קיים. והוא *לא* קיים (או כמעט ולא) אם כן מיניקים. זה בנוסף לכל הסיכונים האחרים של אי הנקה.

ואנשים צריכים לדעת את זה.

אם זה מה שחשוב

אז אולי עדיף לא להכנס להריון בכלל. ובטח לא אחרי גיל 30. כי עצם הכניסה להריון והלידה מעלים את הסיכון לחלות בסרטן בטווח של 10 שנים. http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Risk/reproductive-history

כך שאם הורדת את הסיכון במשהו ע"י הנקה, הרי שהעלית אותו בעצם זה שנכנסת להירון וילדת.

מצפוטל

New member
להפך

הריון מוריד סיכון לסרטן השד.
לפני ההריון הראשון ההבשלה של השדיים עוד לא נשלמה. יש רופאים שבגלל זה מעדיפים להימנע מלרשום גלולות לנשים שטרם הרו.
כשההריון הראשון הוא אחרי גיל 30 - זה גורם שמעלה סיכון לסרטן השד. בריא יותר לאישה להיות בהריון לפני כן. כלומר שלא יעברו כל-כך הרבה שנים מהבגרות המינית עד להריון ראשון. במיוחד בימינו שהבגרות המינית מגיעה די מוקדם ביחס לדורות קודמים - וזה אחד מהגורמים לכך שסרטן השד הוא מחלה כל-כך נפוצה

למעלה