שרשור דיווחים מהשטח ליום ה' 28.07.16

חזאייטק

New member
התכוונתי לומר, שעומסי החום לא נוראיים

ולא מתרגשים מהדיבורים על "גל חום"

shlomobar

New member
תפרט יותר בשאלותיך

ולא תצטרך להסביר אח"כ בנוסח "התכוונתי לומר".

zviyehuda

New member
חייב לציין-כתושב החוף (ר"ג) זהו אחד מחודשי יולי היותר נסבלים

אז אולי עומסי החום בשיא היום מגרדים את ה"כבד", אבל:
בריזות בריאות בשעות אחה"צ\ערב מוקדמות, מספר ימים נכבד שניתן לתאר כ"מעוננים חלקית" ובקרים ללא עומס חום או עומס חום קל הפכו את החודש האחרון ל"גן עדן" (במונחי חודש יולי כמובן), אפילו היום (שישי) הכנתי את עצמי ליום שכולו מזגן ומצאתי את עצמי נהנה מבריזת אחה"צ מרעננת.
ואפילו שבוע הבא (שבשלב מסויים היה נראה שהוא סיפתח של גל החום של הקיץ הנוכחי) כבר מרמז על אופטימיות לקראת סופו (טפו טפו טפו, חמסה חמסה) :)
מדברים על יולי שהיה מעט חם מהרגיל, לי אין מושג על מה מדובר - לא זכור לי חודש יולי יותר נוח מזה בשנים האחרונות

מעניין אם עוד מאנשי החוף שותפים לתחושה הזו שלי.

יניב ריז

New member
בהרי הגליל המערבי אפילו נעים למדי.

בממוצע המקסימום לא עובר את ה-29 מ"צ על ממוצע של 50% לחות, וגם זה בחלון קצר של 6 שעות מ-11:00 ועד 17:00.
בלילה מאוד נעים, עם מינימום של 22-23 מ"צ עם בריזה מזרחית קלה, ובקרים וערבים של 25-27 מ"צ על 60%-70% לחות ורוח כמעט תמידית למעט 20:00-23:00.
בצהרים הרוחות כמעט תמיד בין ה-10-30 קמ"ש על 29 מ"צ על 50% לחות, מקנים תחושה נעימה למדי.

פה בדירה המזגן כל החודש לא עבד בכלל (מצד שני אני גר בפסגת העיר, עם מפנה מערבי, ו-2 כיווני אוויר מערב-מזרח, מה שדי נותן לטמפ' הבית להיות כמעט זהה לטמפ' החיצונית רוב היום, בלילה מעט יותר חם בתוך הבית בשל פליטת קרינה מהקיר, והחלשות הרוח בבריזה הלילית, מה שמקטין את קצב האיורור. בכל מקרה מאורר "טורבו" שנמצא חצי מטר מחוץ לחלון החדר, כמעט משווה את הטמפ' בין הפנים לחוץ, הלילה בחדר השינה מדדתי 23 מ"צ במינימום, ו-25 מ"צ בערב, כעת 27 מ"צ בסלון ורוח מתונה).

חבל שאני עובד בחיפה והקריות מהבוקר עד הערב, ומקנא במד חום בבית...

Uriel Lifshitz

New member
איך הסימנים נראים לחורף הקרוב לפי המחקרים שלך?

בקיץ הקודם אמרת שיש סימנים לחורף עתיר מערכות וצדקת- מספר ימי הגשם היה מעל הממוצע. הסיבה שהעונה הסתיימה שחונה- המערכות היו חלשות מהרגיל.
&nbsp
לפני שנתיים אמרת שיש סימנים לחורף גשום- וצדקת לחלוטין. אחד החורפים הכי טובים שהיו לישראל מאז 2002-2003.
&nbsp
איך עכשיו הסימנים נראים? והאם בסוף ישנה השפעה מסויימת מההתפרצות של הר פבלוף בסוף מרץ האחרון?

יניב ריז

New member
האמת, שאני כל-כך עסוק בעבודה, שהזנחתי הכל

מקווה, וככל הנראה, שבאוקטובר אני חוזר לספסל הלימודים, הפעם בטכניון, מה שאומר שגרת חיים סטודנטיאלית, מה שאומר הרבה זמן פנוי וגישה לכל חומרי הלימוד ואנשי המדע שאני ארצה.

em28

Well-known member
קצת לצנן, אהמ-אהמ, את ההתלהבות מיולי - הלחות בירושלים בלילות

פעם, לא מזמן, מזגן בירושלים היה נדלק לשבוע-שבועיים במאי עד אוקטובר.
&nbsp
אז נכון, ביום נעים יחסית, הטמפרטורות לא מטורפות והלחות נמוכה, אבל בלילות, אוי בלילות.
ביוני-יולי השנה המזגן עובד נון-סטופ בלילות - הלחות בשעות הלילה המאוחרות מרקיעה ועולה לערכים תל-אביבים.

&nbsp
הכצעקתה ?!?
&nbsp

כשלח בירושלים הטמפ סביב ה20 מעלות כך שאין עומס חום.

אוויר קריר ולח שיכנס בלילה לתוך הבית יתחמם ויתייבש התוצאה שהלחות בבית תרד.

Ale Del Piero

New member
גם אני מר"ג, מסכים לחלוטין.

ככל הזכור לי, גם יולי 2011 ויולי 2013 היו נוחים.

סנוי

New member
מסכים. חם ביום, ויש המון בריזות נעימות בערב. (מתגורר ביהוד)

והחום עוד יחסית נסבל לעומת מאי-יוני. שעתיים מזגן, שעתיים מאוורר. בלילה לא צריך מזגן

באילות שבערבה הדרומית התאפיין יולי באחוזי לחות גבוהים יחסית

בבקרים בין 38%-56% עד 11 בבוקר לערך. כמי שעובד בנוי הקיבוץ צוות הנוי ואנוכי קיטרנו בלי סוף. אוגוסט נחשב כחודש לח אצלנו. נקווה שלא יתממש

בירושלים בלילות לא זכור לי דבר כזה - קור של ג'קט..

בלי עין הרע אוגוסט מתחיל בצורה טובה, ז"א חם מהרגיל בימים אבל אנחנו כבר רגילים לפחות לא משהו קיצוני.
ובלילות פשוט תענוג, אני לא יכול להגיד נעים כי אתמול היה לי קר והייתי צריך להשים ג'קט.

למעלה