ציוד ורכש לשבוע חדש

לקנות עכשיו ברור שלא, זה סופר מוקדם...

אני חשבתי להתחיל לקנות דברים סביב תחילת חודש שמיני.
&nbsp
בהחלט זכיתי
גם אם זה לפעמים מעצבן ומתסכל שהוא לא מוכן לתת לי להזיז אצבע בבית, זה מחרפן אותי

אני מילאתי את סל הקניות באיביי

ורק צריך לאשר קניה.
אפשר גם לעשות הזמנת לידה של הדברים הגדולים ולאשר קניה רק לאחר הלידה.
&nbsp
למרות שבעבר לא קנינו מראש,ההריון הנוכחי הוא אחרון בוודאות וכל מה שהיה לי בבית נמסר מזמן,
מכיוון שאנחנו מחפשים יד2 אז כשהזדמנה מציאה הבאנו,גם אם מוקדם.

יש לי משלוח שלם של צעצועים ודברים לתינוקות שאחותי רוצה

לשלוח לי... חשבתי להגיד לה לשלוח כשאהיה סביב חודש שמיני. זה בתוך ארה"ב כך שלא צפוי לקחת הרבה זמן.
&nbsp
זה בעיקר הדברים הגדולים כמו רהיטים,עגלה וגם כל מיני פיצפקעס קטנים כמו חיתולי טטרה וכו'.

Blackbird8

New member
יש אפשרות שאחותך תקנה דברים ותאכסן אצלה?

ואולי גם תפרגן לך ותכבס לך קצת ביגוד ראשוני ומצעים?
אגב, זוכרת אותך מלקראת (וממפגש מנהלי פורומים בתפוז) וממש ממש ממש שמחה לשמוע את הבשורות הטובות!

תודה

היא שולחת לי כשהתאריך יהיה יותר קרוב הרבה בגדים של הילדים שלה כך שאני כנראה אקנה ממש קצת בגדים-יותר דברים מיוחדים שראיתי ואהבתי ואני אכבס פה הכל (או יותר נכון הבעל, הוא לא נותן לי לעשות כלום בבית
).
&nbsp
לגבי קניית דברים- היא גרה במדינה אחרת לגמרי ממני כך שזה יהיה די לא חכם מבחינה כלכלית לעשות דבר כזה. ככה או ככה- מקבלים פה די מהר את הדברים שמזמינים אז יכולה להזמין גם בחודש שמיני ולבקש שיגיע בחודש תשיעי ולסדר בניחותא.

קניות

אומנם לא לקח לי 3 שנים, אבל גם הריון מ טיפולים, וגם הריון שני אחרי אובדן בשבוע מתקדם.... לא קניתי כלום עד השבוע, 36.
זה לא שלא קראתי והקשבתי לעצות לפני כן, אבל ממש לקנות דברים רק עכשיו והכל סגור... תוך כמה ימים.
באופן אישי לא מאמינה בכל מיני אמונות, אז גם כשניסו לגרום לי להימנע עד הלידה ממש מלהכניס דברים הביתה - זה לא כל כך עזר - כי אני כן רוצה שדברים יהיו מוכנים ולא שהגמדים הקטנים יתחילו להתרוצץ כשאהיה בבית יולדות, וגם רוצה שיהיה מסודר כמו ש*אני רוצה*, אבל לגמרי אפשר להתארגן בתוך כמה ימים ואין צורך למהר אם זה לא מה שמתאים לכם עכשיו..

עכשיו בטוח לא, מכוונת לתחילת חודש 8

מצד אחד, מאוד מבינה אותו אבל מצד שני- מכירה את עצמי ואני לא אהיה רגועה ואין מצב שאהיה בבית חולים והוא יתרוצץ לארגן ולסדר.
ההורים שלי אמורים להיות פה אבל עדיין...
&nbsp
אבל כנראה שיש עוד זמן באמת לחשוב ולהבין מה נכון לנו כזוג או כמשפחה בתחילת הדרך

חיפאית88

New member
שבוע 34 נשמע לי כמו זמן טוב לקניות

אפשר להתחיל לעשות מחקרים קודם כדי לא להתבלבל מעודף השפע.
&nbsp
גם אני מכירה אותך מהפרדס (פורום אופנה ונדמה לי גם חתונות לפני כמה שנים), אז בשעה טובה ומאחלת לך המשך עגול ומשעמם ושתצאו בידיים מלאות!

חמודה, יש לך עוד המווון זמן

אני גם לא רציתי להכניס שום דבר הביתה עד שנהיה בבית עם הקטנה (לא הריון אחרי טיפולים, אבל אחרי אובדן והייתי אכולת חרדות עד הסוף). הלכתי פעם אחת לשילב, חטפתי דיכאון מעודף האינפורמציה וזהו. בן הזוג ממש לא התעניין בזה, רק שבועיים אחרי הלידה הוא פתאום התעורר (מילולית, זה היה אחרי שהלכנו לישון
) ואמר "רגע, איפה נשים אותה? אין לנו מיטה!"
&nbsp
בפועל - הזמנתי רק כסא בטיחות ועגלה מראש, כי את שניהם הזמנתי מחו"ל. אחרי הלידה חברה טובה הביאה לנו מיטה, אמבטיה, בגדים ועוד כמה דברים (הכל מהילדים שלה שגדלו) ואירגנה את החדר כשעוד הייתי בביה"ח. בן הזוג ואמא שלי הלכו לשילב לשכור עריסה ולקנות דברים קטנים כמו טטרות וכו'.
אחרי הלידה את מגלה שיש מעט מאוד דברים שבאמת חייבים שיהיו בבית - עגלה, עריסה (לא בהכרח, יש תינוקות שישנים בהתחלה באמבטיה של העגלה), אמבטיה, בגדים ועוד כמה פיצ'יפקעס כמו סבון, בקבוקים, מוצצים, חיתולים וזה.
יש המון דברים שיכולים לחכות לשלב מאוחר יותר כמו משטח פעילות, טרמפולינה וכו' ואת חלקם תקבלי במתנה; יש דברים שכדאי לקנות רק עם הבייבי כמו מנשא שצריך למדוד; ויש המוווון דברים מיותרים.
&nbsp
אז לא צריך להכין חדר מושלם כבר בחודש שביעי - רק את הדברים הבסיסיים. לא תגיעי ללידה בלחץ שאין כלום בבית, אבל תהיה לך חופשת לידה שלמה לפנייך כדי לעשות השלמות, לעצב חדר וכו'.
&nbsp
אז ותתיעצי עם חברות (וגם כאן
) בנוגע למה צריך ומה יכול לחכות ותתחילי בסקרי שוק של הדברים החשובים הללו. את יכולה גם לחפש להנאתך טטרות וצעצועים ולקרוא על מנשאים, אבל לדחות את ההזמנה שלהם.
אני מאמינה שעם הזמן בן הזוג יירגע מעט וגם אם לא יהיה שותף פעיל לחיפושים, הוא יבין שאת הדברים הבסיסיים כדאי להזמין מראש.

תודה
עכשיו בטוח שלא.. יש עוד זמן

סתם שאלה כללית כדי לדעת מתי הזמן הנכון לדעת אנשים פה ולנסות למצוא מה נכון לנו כזוג.

חלופית

New member
העצה שקיבלתי מאחותי הגדולה

לדחות את הקניות מקסימום לתחילת שליש אחרון, אבל כמובן בהתאם להרגשה שלך - המטרה היא פשוט לעשות את הקניות והבטן עוד בגודל סביר ואפשר להסתובב בחנויות בלי לסבול מזה בגלל מגבלות פיזיות. כמובן שתמיד יש סיכוי שתהיה לידה קצת מוקדמת וגם כאן עדיף שזה לא יתפוס אותך לא מוכנה מבחינת ציוד. אחרי הלידה כמו שאת כבר מבינה כנראה זה הרבה יותר קשה. אז נגיד אני הייתי שמה את הגבול העליון לשבוע 32.
&nbsp
אני בשבוע 26. קנינו עגלה אבל הסיבה היחידה לזה הייתה המבצע בלק פריידי במוצצים, אחרת לא הייתי טורחת. לשאר הקניות נלך בעוד שבועיים ככה.
&nbsp

אני התעלמתי מכל המבצעים הסופר שווים שהיו פה

למזלי חיה בארה"ב אז המחירים סבירים מאוד גם כשזה לא בלק פריידי, אז מתנחמת בעובדה הזו

Blackbird8

New member
בשעה טובה!

אני לא יודעת איך זה עובד בחו"ל, אבל בארץ יש אפשרות ללכת לחנות, לבחור דברים (הם שמים לך בצד) ואז את משלמת מקדמה מסוימת וכשמתחילה הלידה את מתקשרת לחנות, משלמת את היתרה והם שולחים לך שליח עם הדברים. בעיני, זה סידור נוח כי ככה את יודעת שיש לך את כל מה שאת רוצה, לרבות רהיטים שמרכיבים לך בבית מטעם החנות... זה גם מאפשר לך עד לרגע האחרון להתחרט בנוגע לדגם של העגלה שבחרת וכו'.

מצד שני, בטח יוצא ממש משתלם להזמין מאמאזון וכו' וגם נוח "לפזר את ההוצאה" ככה שלא הכול מגיע בבום. אולי תכיני Wish List באמאזון ותקבעי עם בן הזוג שלך שנניח בשבוע 34 אתם מזמינים את כל מה שצריך?

אגב, אני את הבת שלי ילדתי בשבוע 35 והייתי שאננה ולא עשיתי קניות עד לאותו מועד. למזלי, אמא שלי פשוט הלכה לחנות וקנתה לנו את כל מה שצריך ואבזרה לנו את החדר שלה, לרבות כביסות ומצעים וכו'. הייתי כל כך לא מאורגנת, שאפילו תיק ללידה לא היה לי. ובסוף הסתדרתי. אבל הפעם... תיק ללידה יהיה מוכן בשבוע 34, על כל מקרה שלא יהיה וגם את הכביסות אני מקווה לסיים בזמן.

שבוע 34 מרגיש לי לחוץ- לידה ראשונה ולא יודעים מתי ואיך תהיה

אבל כן זה התכנון לעשות WISH LIST וגם כנראה שיעשו לי מסיבת לידה ואז עושים רשימה כזו של מה נרצה שיקנו לנו.
&nbsp
לגבי ריהוט- מניחה שאפשרי שישלחו במועד מאוחר יותר. אבדוק זאת בפורומים מקומיים. תודה!

Blackbird8

New member
אגב, בגדים שצריך לכבס מראש, במיוחד אם אין מי שיעזור לך

עם הכביסות, הייתי מזמינה לפחות כמות בסיסית להתחיל ממנה בתחילת שמיני. פשוט כי צריך לכבס כל דבר לפני השימוש ובגדים זה עניין קריטי (לרבות בגד יציאה מבית החולים).

בנוסף, הייתי קונה 2-3 סדינים ושמיכה ודואגת לכבס מראש, כדי שלא תצטרכי להתעסק עם זה אחרי הלידה. כמובן שאם זה מתאים לכם.

מכונת הכביסה לצערי במרתף הבניין ובעלי לא מוכן שארים שום דבר

אז הכביסות גם ככה עליו

&nbsp
וברור- סדינים, שמיכות וכו' יהיה לפני הלידה. כל מה שקשור לימים הראשונים בוודאות יהיה. השאלה זה מתי הגיוני להתחיל לקנות

&nbsp
נראה לי שסביב חודש שמיני זה הגיוני, עכשיו רק צריך לשכנע את הבעל ההיסטרי - נתחיל לעבוד על זה בעוד חודש ככה

למעלה