הגמר הגדול הגיע!!!!

X יו יו S

New member
Six

אראה זה יכול להיות עוד מילים

בכל אופן אני סתם לחצתי על אותיות אלו בטח לא התכוונתי לרמז למה שאתה מתכוון
חוץ מי זה חשבתי שאתה קצת מכיר אותי אז שזה משהו שלא יעלה בדעתך שמתאים לי
כנראה שאין מנוס מלשנות כינוי

LiRs Lullaby

New member
אני לא משווה אייקיו ביניהן

אלא בין מה שהן ייצגו, כל אחת בתכנית בה השתתפה.

כל אחת מהן הייתה סוג של מאמי לאומית, כזו שמגיעה מהפריפריה והעם התחבר אליהן מיידית ואמוציונאלית. שתיהן הרשימו מאוד באודישן הראשון ולכל אחת מהן היה/יש את האקס פקטור בפרמטר של קול, של נוכחות ושל אהבת קהל (לנינט בשנים הראשונות לזכיה, ועדן עכשיו, למרות שלא זכתה). אני באמת היחידה שזוכרת פה עד כמה התרגשו מנינט וכמה באזז היה סביבה, ואיך הכל מאוד דמה למה שקורה עם עדן עכשיו?
וכבר כתבתי שהדבר בו נינט עולה על עדן זה מבחינת הבגרות, רגישות למילה הכתובה וגישה כללית (ובטוח שהייתה מספיק חכמה לא לספר לכל העולם שהיא לא הטיפוס שקורא ספרים).

X יו יו S

New member
את ממש לא היחידה

אבל לי עדן לרגע לא הזכירה את נינט
אז אני לא יכולה לקבל אותן באותו משפט

xjoiq

New member
גמני חושב משהו דומה!

בן גולן האחים אגמי ואורי שכיב עם צבעי הקול המיוחדים והנדירים במונחים ובהשוואה לזמרים גברים קיימים בתעשיה.
ובהעדרם של אהוד מנור ועוזי חיטמן ומלחינים ומעבדים טייקונים כשבעצם כל זמר, על פי רוב, צריך לכתוב שירים לעצמו הסיכויים של אלה השלושה הוא הכי קרוב להצלחה.
וחוץ מזה התחושה שלי מתחזקת במבחן עצמי אם אני שמתחבר בעיקר לזמרות עפתי על אלה השלושה אז אלה באמת יש להם תוחלת בתעשיה.

לגבי פיוז'ן - אני קצת יותר סקפטי ממך..

במגזר הנשי לגבי רוז נראה לי שהיא תהגר לארה"ב(או אולי לאנגליה?) שם האחוז ולו גם המוגבל של אוהבי הז'אנר שלה מתוך אוכלוסיה גדולה יכול להחזיק אותה בקריירה של זמרת.

לגבי עדן בן זקן - ניסיתי להעלות במחשבתי סימולציה האם זאת תהיה החוליה הבאה בשרשרת של יפה ירקוני,שושנה דמארי,אילנית,ירדנה ארזי,עופרה חזה,ריטה,נינט,רוני דלומי,יובל דיין וזה ממש ממש לא מסתדר לי מה גם שאפילו בכוכב הבא יש לי כמה מועמדות לא רעות בהחלט להתאים הרבה יותר בלהיות החוליה הבאה.

נליאו

New member
לעשות רשימה של שמות כאלו זה בעייתי

הזמרות ריאליטי לא יגיעו לקרוסליים של הזמרות ענק שהביעו חותם ענק על המוזיקה הישראלית, מצטער זה לא אותו רמה...

xjoiq

New member
מסכים כן אבל..

אתה יודע כשאין אוכל אז גם לוף נחשב קוויאר

Bar Ben David

New member
אם מסתכלים על כל העונה

כן היו זמרות שיכולות להיות משהו חדש ומרענן לתעשייה וכן להשאיר חותם כלשהוא בזכרון הישראלי.
כמו למשל הכרקוקליות שאם הכוונה נכונה יכולות להיות הצמד המוזיקלי הבא שישגע את העולם
וכמובן ענבל ביבי שעם הלוק שלה הכישרון והקול המדהים שלה בקלות יכולה להיות כוכבת בסגנון דמילובאו סלינה גומז או לורד.
גם הבנות שהודחו במחנה אימונים טובות אבל לא עזרו להם עם בחירת שירים נכונה בשביל לעזור להפקה לדחוף את המתמודדים שלה לגמר.
ברור שה לא יכולות להתעלות על עפרה חזה ירדנה ארזי יפה ירוקני ושושנה דמארי אבל על נינט ורוני דלומי הם יכולות להתעלות בלי הרבה עבודה בעיקר על נינט, איזה קריירה בדיוק יש לה? מאמי לאומית שהוכיחה שהיא כלבה מבולבלת עם גיטרה חשמלית?

mmeny

New member
חלש מאוד

סורי,רוז משעממת אותי.
יש לה קול גדול,אבל היא חוזרת על אותם שירים כל פעם, אין בה שום חידוש,שום עניין שלא שמענו מ100 זמרות לפניה.
בשביל בית מלון או ערבי קריוקי וועדי עובדים,זה טוב, מעבר לזה אני לא רואה בה שום דבר ייחודי ומפריד מהרבה זמרות אחרות.
בגמר דוקא הגיעה לה לזכות כי פיוז'ן רעים,שכיב משעמם,ועדן פישלה בגמר.

הייתי רוצה שיזכה מישהו ייחודי כמו הקרכוליות או ענבל ביבי או אפילו האחים אגמי או תמר.

GM1988

Well-known member
והמנצחת הגדולה של X פקטור היא: רוז!!!

לעתים נדירות זכייה בתחרות מוסיקה באמת מביאה אותי לידי סיפוק בתוצאות ומעלה בי דמעות, והערב זה קרה!
הכי הגיע לאישה הזו לזכות
היא הייתה הדבר הכי חזק במהלך התכנית, והזכייה שלה לחלוטין הייתה כנה מצד הקהל שבחר בה.
אני חושב שזה רגע מיוחד שאולי יעניק לרוז המשך בתחום המוסיקה ויפתח לה דלתות בדרך לאלבום, הופעות (לא רק בארץ!) ושתמשיך לחייך עוד המון ולא רק לבכות

Saladin

New member
לא יודע מה היא הולכת לעשות אחרי הזכייה

אבל אין לי ספק שהכי מגיע לה לזכות ואני פשוט בהלם מכך שיש אנשים שלא רואים שהיא הזמרת הכי טובה BY-FAR בתכנית הזו, ולדעתי אחת הזמרות הגדולות אם לא הגדולה ביותר שהופיעה בכל תכניות הריאליטי מוזיקה שהיו בישראל. יש לה קול, קור רוח וקלות בביצוע שיש לזמרות בינלאומיות מקצועניות, ובעיקר יש לה קלאסה. זו המילה. גם הפינאלה שלה, הביצוע של השיר אחרי שהודיעו על הזכייה שלה, היה פשוט קלאסה. שום דבר אצלה לא מוגזם או יומרני, הכל פשוט כמו שצריך להיות אצל זמרת אדירה אמיתית ולא וונאבי.

GM1988

Well-known member
תראה, לא נכון להגיד שאנשים לא רואים

כי אנשים הצביעו עבורה (בהנחה שבאמת חישבו את ההצבעות שלה ולא שההפקה כבר דאגה להכל).
לדעתי יש לה מה לעשות בארץ, אני בכל זאת רוצה להאמין שגם בארץ יש קהל שרוצה ללכת להופעה של זמרת כמו רוז, לשמוע קאברים או שירים מקוריים (כמובן שהעדיפות היא לקאברים של זמרים קלאסיים) וכמובן שכולם ירוויחו מזה - גם רוז

אני לא רוצה להאמין שבארץ יש קיבעון רק ל"כפרה עלייך, שרוף עלייך, אין לי חיים בלעדייך" או למוסיקת רוק.
רוז מביאה באמת משהו שאין בארץ ולא הכי פשוט למצוא בארץ, אז אם הX פקטור או מי שזה לא יהיו שיעזרו לה להקליט אלבום ולמתג אותה - היא הולכת להיות אחת הזמרות המצליחות פה (בתחומה כמובן), ואני גם הייתי רוצה שהיא תגיע למעמד שתוכל להופיע בחו"ל.

Saladin

New member
תשמע, אני לא יודע אם היא תעשה מזה קריירה

ואם יש לה אופי שמתאים בכלל לכניסה לעסק כזה ועוד בגילה ועוד בארץ זרה. אני גם לא חושב שהיה מעניין אותי, למשל, ללכת להופעות שלה כי מה מעניין בזמרת שעושה קאברים לכל מיני שירים שעל חלק גם אבד הכלח. חוץ מזה, היא זמרת ולא יוצרת ובי לפחות זה לא מעורר עניין ברמה של ללכת להופעה שלה, למרות שאני יודע שהיום יש יותר ויותר אנשים שעניין פעוט שכזה לא מפריע להם. אבל אני יודע להעריך יכולת ביצוע ואת זה יש לה ברמה אפילו מקצוענית בינלאומית. Hell, היא ביצעה שירים של כריסטינה אגילרה וטינה טרנר ברמה שלא מביישת את המקור וזה דבר שלא ראיתי זמרת ישראלית שמסוגלת לעשות. להוציא עניין הדיקציה הלא אנגלו-סקסית למשעי שלה, לא הצלחתי לאתר אצלה פגמים בביצוע (לא רק בשירה) בכמה ביצועים שראיתי ממנה השנה (לא ראיתי את רוב העונה).
אה ולא אמרתי שאנשים לא רואים את הכישרון שלה אלא הבעתי פליאה על כך שיש אנשים (מגיבים בפורום הזה) שלא קולטים את הבדלי הרמות העצומים בינה לבין שאר המשתתפים. גם עברי לידר אמר בפסקנות, אחרי הביצוע שלה ל-You are beautiful, שהיא הזמרת הטובה ביותר בתוכנית, וזה היה אנדרסטייטמנט.

GM1988

Well-known member
אני בטוח שלא יודע מה יקרה הלאה...

אני כן חושב שיש מקום למישהי כמו רוז, ששרה קאברים. השאלה גם איך מקליטים דיסק של קאברים. איזה שירים בוחרים, איזה עיבודים עושים.
הרי אתה יכול להגיד את אותו הדבר על כל תחרות מוסיקה למשל. בX פקטור לא שרו שירים מקוריים הרי, ולא באיידול, ולא בכוכב הבא... בקיצור הבנת את הנקודה.
ואתה צופה בתכנית הזו כי יש מתמודדים עם קולות, אישיות וכו' שעושים לך את זה אפילו שהם שרים שירים מלפני עשרים שנה.

הכל עניין של איך מה יחליטו לעשות ומה רוז תבחר בעצמה.
אני חושב שבארץ אצלנו מאד אוהבים קלאסיקות וזמרים ששרים שנות ה50-60 בכל מיני פאבים וזה...
רוז העלתה את עצמה לרף גבוה בגלל שהיא יוצאת מתכנית כזו ומזהים אותה ברחוב ומכירים את השם.

אני אומר: היא צריכה להקליט אלבום טוב, עם שירים שמתאימים לה, וימצאו כבר איך לקדם אותה הלאה.

למעלה