לאן נעלמו כל הקבועות? עד שכבר רציתי לכתוב

אני כל כך רוצה לאהוב אותו

אבל הוא נותן לי את כל הסיבות לסלוד ממנו
האלימות הכלכלית שלו שוברת שיאים

אלימות כלכלית זה משהו שאני מכירה היטב...

מהנישואים שבאו אל קיצם לפני 6 שנים. בגלל, המצב של תלות כלכלית כמעט מזמין אלימות כזאת בכל מקרה של חילוקי דעות, לא?...

תראי... מדברים ששמעתי אצל אחרים...

כשיש תקופה, אפילו קצרה, שאחד עובד והשני לא, זה שעובד מרגיש שיש לו יותר זכות קביעה לגבי ניהול הכסף, על מה מוציאים ועל מה לא. ובמקרה שהיחסים קצת מתחמים הוא גם עלול להביע את דעתו על כך באופן לא לגמרי רגיש... זה דבר שראיתי אותו קורה....

כשלאדם יש נטיה לנהוג באלימות

הוא יעשה זאת גם אם בן הזוג ירוויח כפול ממנו. לא חסרות הייטקיסטיות שסופגות אלימות מהסוג הזה. לאמא שלי היתה חברה רופאה שלבעלה לא באו טוב הקניות שלה וביטל את הכרטיס ובאופן אישי ספגתי יחס זהה גם כשהרווחנו משכורת זהה.

תראי, המצב בשטח כיום הוא שברוב המוחלט של המשפחות הגבר מרוויח יותר מהאישה. לא משנה כרגע הסיבה, זה המצב השכיח. ועדיין, רוב הגברים לא חושבים שיש להם זכות בלעדית על החלטות כלכליות... חלקם גם יודע להעריך את העבודה שלא מכניסה כסף אבל עדיין מישהו צריך לעשות ויש לה גם משמעות כלכלית (מטפלת שדואגת לילדים, מכינה ארוחות ומקפלת אינספור מכונות כביסה עולה לא מעט כסף )

ויכוחים על כסף הם עניין שכיח ועשויים להתגבר כשמישהו מרוויח משמעותית יותר מבן זוגו.
אלימות כלכלית זה משהו אחר לגמרי וזו אלימות לכל דבר. היא קשורה לכח ושליטה, לא לכסף למרות שכך זה נראה. בדיוק כמו שאונס קשור לכח ושליטה ולא למין...

למעלה