תמרור איסור חניה לכלי רכב המוצעים למכירה(?) - המשך הסאגה

be_roo

New member
אתה מבטיח שאין שום מקום בארץ עם סימון שאינו מקצר?

ומה לגבי תמרור שאוסר פניה שמאלה כי הרחוב משמאל הוא חד סטרי ומוצב בו אין כניסה?
או תמרור שאוסר חניה ליד מעקה בטיחות?
ותמרור שמזכיר לנהג שהוא בשטח בנוי?
ותמרור שאוסר חניה ליד מעקה בטיחות?
&nbsp
בחייך, לא חסרים מקרים של תמרורים שמוצבים להדגשה והבהרה של תקנות ו/או תמרורים אחרים.
&nbsp
אפשר להתווכח על איך צריך לדקרוא את התמרורים, ואין ספק ששתי הפרשנויות סבירות, אבל הטיעון המתבסס על תמרור מיותר כי האיסור קיים בתקנות לא מחזיק מים.

אלעד.

New member
את שלושת התמרורים יש לקרוא כמקשה אחת

זהו פירושו של תמרור 439: "הוצב התמרור מתחת ובצמוד לתמרור אחר – יחול האמור בו בתוספת לתמרור שמעליו ובצמוד לו"

שני התמרורים התחתונים הם 439. כך שיש לקרוא את התחתון בתוספת לאמצעי ואת האמצעי בתוספת לעליון. הצירוף הזה מייתר את שלושתם, כי המשמעות של שלושתם ביחד זהה לאיסור הנובע מתקנה 73.

ולשאלתך: איני מבטיח כלום. רק נתתי דוגמה לתמרור סימון על הכביש שיכול שלא יהיה מיותר, למרות שהאיסור בו (818) כבר קיים מכוח תקנה אחרת.

be_roo

New member
כך אתה חושב, לטעמי יש לקרוא אחרת.

ויש לכך טיעונים לגיטימים שהועלו, רק הטענה שהתמרור מיותר כי קיימת תקנה לא רלוונטית לנושא.
&nbsp
ליד איזור מגורי מוצבים מספר תמרורים האוסר חניה על רכב המוצב למכירה, זה לא נדיר שמציבים תמרורים "מיותרים" לאיסורים שקיימים בתקנות, לצורך הדגשה.

אלעד.

New member
זה שזה לא נדיר לא מכשיר את ההתקנה הלקויה של התמרור

ההנחיות קובעות שאין להתקין תמרור סתם, "להדגשה". והתמרור שלפנינו הוא או מיותר, או חידת חמיצר, או שניהם.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
איזה הנחיות קובעות שאין "להתקין תמרו סתם"?

במקומות רבים מוצבים שני תמרורים זה לציד זה למשל בצמתי T - האחד אוסר על פניה שמאלה והשני מורה על פניה ימינה בלבד (אגב, הקנס ניתן לפי מידת חוצפתו של הנהג העבריין לשוטר)
לאחרונה הוצבו בעיר מגורי תמרורים האוסרים על צפירה, זה מקרה מעניין במיוחד, שראשית הצפירה ככלל אסורה, אלא במצבי סיכון, וכשיש מצב כזה מותר לצפור גם ליד התמרור. ושנית - התמרור הזה בכלל הוצא לאחרונה (עוד טרם הצבתו שם) מלוח התמרורים.
ומעבר לכך - "חידת חמיצר" אינה חידה הקשה לפתרון, חידותיו אינן ממש קשות, הכינוי "חידת חמיצר" מציין חידה שכמעט בלתי אפשרי להשיג את מספר הטלפון שבו יש לתת את הפתרון

be_roo

New member
לדעתך זה"סתם", לדעת הדיירים שגרים באיזור וסובלים ממחסור

בחניות בגלל רכיבם למכירה, והעיריה שמעוניינת לפתור את בעית הדיירים ולא רק לחלק דו"חות, זה הכרח.

ronko

New member
לעניות ידיעתי זה הוצב כתוצאה מרכבים למכירה

לעניות ידיעתי, התמרור של "לכלי רכב המוצעים למכירה" הוצב שם, ככל הנראה, כי היה מכת רכבים שחנו בקטע הרחוב הזה כשעל האוטו היה שלט למכירה.
אני מבין את ההגיון.
אני לא מבין איך העיריה ו/או אגף החניה שמו את סדרת התמרורים הללו בצורה כזאת שהיא משתמעת ליותר משתי פנים.
זה קצת כמו שיהיה שילוט "אין חניה למי שרואה את הבנין עם האנטנה".
זה יכול להתפרש כ"אין חניה למי שרואה את הבניין *בעזרת* אנטנה" או "אין חניה למי שרואה את הבנין, זה שיש לו אנטנה בגג".
&nbsp
הקייס שלי מול העיריה הוא שסדרת התמרורים הללו לא מובנת ו/או שמו את התמרורים בצורה לקויה שכתוצאה מכך מתפרשים ליותר משתי פנים ואפילו לא חוקית, למיטב הבנתי, כפי שכתוב בתקנות הצבת התמרורים.
&nbsp
הכדור כרגע חזר חזרה לעיריה.
אם חזרו אליי עכשיו רק אחרי חודשיים, אין לי בעיה להמתין עוד חודשיים, כיוון שהקנס שלי כרגע בהקפאה...
אני מקווה לטובתי ולטובת כולם שהקנס יבוטל וזה יעזור אולי גם לעוד אנשים כאן.
אמשיך לעדכן.
&nbsp
רונקו

בזמנו נאמר כי שלטי חוצות גורמים לתאונות

משום שמסיחים את דעת הנהג....קל וחומר כי דעת הנהג מוסחת כשהוא צריך לפצח כתב חידה מבולבל....במקום שהאחראי על השלט יקבל קנס....הנהג -ולנהגים כידוע לא מאמינים- צריך להלחם על חפותו.
אם יש ספק סביר כי בן אדם לא פשע, אי אפשר להרשיעו ,במקרה זה נמדדים השופטים,האם הם עושים באמת להסדרת חיינו, או הם עוד בורג קטן במערכת בירוקרטית,שעושה מה שבירוקרטיה יודעת לעשות...שימור הקיים...שקט במערכות....

למעלה