תמונות מהעבודות בסוף שבוע (תחנת השלום) - הנפה מהעגלה

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
שמע, הגג הזה הוא מיטב האדריכלות של אמצע שנות ה-90

לדעתי לא, זה בטח משהו שלוקח זמן
יעבדו על זה בחודשים הקרובים בלי להפריע לתנועה, כמו שעובדים בסבידור. קראתי איפשהו שכשיביאו את הגג (המכוער והבזבזני) יסגרו שוב את איילון למבצע מורכב לא פחות עם מנופים וכו'.
כשהפסטלים הירוקים והוורודים הפוסט-מודרניסטיים עדיין שלטו. גם אז שנאתי את האדריכלות הזו... אין כמו בטון-ברוט...

&nbsp
גג הזה מצפון ומדרום היה אמור לייצור מעיין "שער" לבאים לתל אביב מדרך השלום/אלוף שדה.

Bus Nerd

Active member
הגג הוא רק אחד מהמאפיינים שגורמים לי לשנוא את התחנה הזו

כשהפסטלים הירוקים והוורודים הפוסט-מודרניסטיים עדיין שלטו. גם אז שנאתי את האדריכלות הזו... אין כמו בטון-ברוט...

&nbsp
גג הזה מצפון ומדרום היה אמור לייצור מעיין "שער" לבאים לתל אביב מדרך השלום/אלוף שדה.
הגג הוא רק אחד מהמאפיינים שגורמים לי לשנוא את התחנה הזו
מכל תחנות ת"א בפרט, ומכל תחנות רכבת ישראל שיצא לי להשתמש בהן בכלל, היא הגרועה ביותר לדעתי.
&nbsp
כי המבנה מכוער,
הרציפים צרים וצפופים (לנסות לפלס דרך למדרגות כשיורדים מהרכבת שם בשעות הצהריים זה פשוט נורא, בעיקר אם הרע מזלך והרכבת נעצרה בצורה כזו שדלת הקרון שלך היא מול עמוד),
איכות האוויר שם זוועתית ואי אפשר לנשום,
אבל גם אי אפשר לחכות בנוחות מעל הרציף כי האקוסטיקה במבנה עושה כאב ראש, והיעדר החימום בחורף והמיזוג/אוורור הופכים את ההמתנה ללא נוחה בכלל.
&nbsp
פשוט תחנה גרועה. אם יוצא שאני צריך לתפוס רכבת משם ויש לי מספיק זמן, לפעמים אני מעדיף לקחת רכבת אחרת משם לסבידור או ההגנה ולחכות באחת מאלו במקום.
&nbsp
(התחנה שאני הכי אוהב בת"א אגב היא תחנת האוניברסיטה)

תודה רבה על הצילומים המעניינים!

הנפה ראשונית של הקורה מההעגלה בעזרת 4 מנופי אבי (כל מנוף מרים פינה)
תודה רבה על הצילומים המעניינים!
יישר כח!
היו לי מחשבות לבוא במיוחד מחיפה לטובת תיעוד העניין הזה, ובסוף העייפות הכריעה אותי.
אבל כשאני רואה צילומים כאלה, אני מבין שהייתי צריך להתעלות על עצמי ולבוא...

alantan

New member
תודה רבה לשניכם - התמונות מעולות!

תודה רבה לשניכם - התמונות מעולות!

אורי404

New member
לצלמים על התמונות! נהדרות!

לצלמים על התמונות! נהדרות!

סנוי

New member
תמונות מעולות!! תודה רבה לשניכם...

תמונות מעולות!! תודה רבה לשניכם...
הייתי אתמול בערב בתל אביב, אבל מאחר ולא הייתי לבד לא הייתי יכול לסטות מהדרך לטובת בהייה במבצע ההנדסי הזה...

davidfainshtein

Member
מנהל
תודה רבה על התיעוד החשוב!

תודה רבה על התיעוד החשוב!

cwen

New member
מוסיפה כמה תמונות שצילמתי הבוקר

אני מתנצלת על העב"מים הסגולים למעלה. אני לא מצליחה לנקות את העדשה של מצלמת הטלפון.

Bus Nerd

Active member
נסי לקנות בסופרפארם מגבונים לניקוי משקפיים

אני מתנצלת על העב"מים הסגולים למעלה. אני לא מצליחה לנקות את העדשה של מצלמת הטלפון.
הם טובים גם לעדשות מצלמה. כל מגבון הוא חד פעמי וספוג בתמיסה אלכוהולית שמנקה את העדשה ומתאדה בלי להשאיר סימן, והניגוב לא סורט את העדשה.
&nbsp
אם את לא מצליחה לנקות את העדשה עם מגבון כזה, כנראה שהלכלוך נכנס איכשהו לתוך הטלפון בין החיישן לעדשה (או בין העדשות עצמן), וניקוי של דבר כזה הוא יותר מסובך וכנראה לא שווה את הטרחה.

cwen

New member
ניסיתי כמה פעמים לנקות עם צמר גפן ואלכוהול.

הם טובים גם לעדשות מצלמה. כל מגבון הוא חד פעמי וספוג בתמיסה אלכוהולית שמנקה את העדשה ומתאדה בלי להשאיר סימן, והניגוב לא סורט את העדשה.
&nbsp
אם את לא מצליחה לנקות את העדשה עם מגבון כזה, כנראה שהלכלוך נכנס איכשהו לתוך הטלפון בין החיישן לעדשה (או בין העדשות עצמן), וניקוי של דבר כזה הוא יותר מסובך וכנראה לא שווה את הטרחה.
זה לא אמור להספיק? והלכלוך גם זז מדי פעם כשאני מנקה.
&nbsp

Bus Nerd

Active member
צמר גפן מוסיף לכלוך כי הוא מתפרק על העדשה

זה לא אמור להספיק? והלכלוך גם זז מדי פעם כשאני מנקה.
&nbsp
גם משקפיים לא מנקים עם צמר גפן. מגבונים כאלו הם האפשרות הטובה ביותר.
&nbsp
אפשרות אחרת היא ספריי לניקוי מסכים + מטלית microfiber שמוכרים בחנויות לציוד משרדי.

cwen

New member
אוקי, אנסה את עניין המגבונים. תודה.

גם משקפיים לא מנקים עם צמר גפן. מגבונים כאלו הם האפשרות הטובה ביותר.
&nbsp
אפשרות אחרת היא ספריי לניקוי מסכים + מטלית microfiber שמוכרים בחנויות לציוד משרדי.
אוקי, אנסה את עניין המגבונים. תודה.

h0m3r

New member
צילומים ממגדל אלקטרה

צילומים ממגדל אלקטרה

h0m3r

New member
שאלות והערות

צילומים ממגדל אלקטרה
שאלות והערות
1. מדוע לא נבנה מבנה רחב יותר שיוכל לתת מענה לרציף 4 העתידי?
2. האם תידרש השבתה נוספת של איילון לשם הנחת הגג / דרגנועים?
3. בתחנה יש בעייה קשה של זיהום אוויר, הן מהכביש והן מהרכבות. הקירוי הנוסף רק הולך להחמיר את הבעיה ולחסום דרכי נידוף. המבנה החדש יכלול אמצעים לפיזור הגזים הרעילים?

Bus Nerd

Active member
ניסיון לענות

שאלות והערות
1. מדוע לא נבנה מבנה רחב יותר שיוכל לתת מענה לרציף 4 העתידי?
2. האם תידרש השבתה נוספת של איילון לשם הנחת הגג / דרגנועים?
3. בתחנה יש בעייה קשה של זיהום אוויר, הן מהכביש והן מהרכבות. הקירוי הנוסף רק הולך להחמיר את הבעיה ולחסום דרכי נידוף. המבנה החדש יכלול אמצעים לפיזור הגזים הרעילים?
ניסיון לענות
1. לדעתי כמה סיבות: קודם כל הרציף הזה עוד לא קיים, והיסודות הקיימים תוכננו למבנה ברוחב הנוכחי. חוץ מזה שהתכנון למבנה כנראה היה קיים כבר שנים - כי הוא כמעט זהה לצד הצפוני והייתה לו הכנה בצורת עמודים, והרבה יותר זול ומהיר לבנות מתכנון קיים. שאלתי מה יעשו כדי שתהיה גישה לרציף הרביעי בשרשור אחר בפורום, ומישהו הראה את התוכניות שיש - הן לא דורשות מבנה רחב יותר וכנראה יתאימו לשני צדדי התחנה, אז אם כבר יש תכנון כזה עדיף להשתמש בו ולא להרחיב את המבנה, דבר מסובך יותר שגם יהפוך את שני צדדי התחנה ללא סימטריים.
&nbsp
2. לדרגנועים לא נראה לי, הם קצרים יחסית, לא מדובר בדרגנועי ענק כמו בתחנת האומה. לגג סביר להניח שכן, קראתי איפשהו שהוא בא בחתיכה אחת מהמפעל.
&nbsp
3. היה מכרז של ר"י לטיפול באיכות האוויר בתחנה, והוא בוטל מסיבה שאינה ברורה לי. חברת הייעוץ שר"י שכרה כדי לבדוק את בעיית איכות האוויר שם הציעה כל מיני דרכים לשפר את איכות האוויר שם, שלפי הבדיקה באה מכלי הרכב שעוברים באיילון ולא מהרכבות עצמן - כך שגם אם כל הרכבות יהיו חשמליות איכות האוויר בתחנה הזו עדיין תהיה זוועתית. לא ידוע לי אם במבנה החדש יותקנו אמצעים לשיפור איכות האוויר, אני מהמר על לא. תוכניות המבנה הדרומי זמינות לעיון ברשת אבל אין לי זמן לחפש בהם אמצעים כאלו, מדובר בהמון קבצים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה