תחביבים הקשורים לספרות

תחביבים הקשורים לספרות

האם יש לכם תחביבים הקשורים לאהבתכם לספרים? לפני כשנתיים כתבתי עבודה על אקס-ליבריס (הפתקיות/מדבקות הדבוקות לכריכה שעליהן כתוב מי בעליו של הספר) ובמסגרתו נכנסתי לאתרים של אספני אקס-ליברי נדירים והתפעלתי מאד. זה גרם לי לתהות אלו תחביבים הקשורים לספרות יש לאנשים אחרים, בעיקר בארץ. האם אתם אוספים ספרים עתיקים? מהדורות נדירות? ספרים חתומים? אני אישית התחלתי לפני זמן לא רב לאסוף סימניות. כבר מזמן רציתי אוסף שישקף את אופיי ותחומי העניין שלי (אך גם את מצבי הכלכלי
) וזו היתה הבחירה הטבעית.

galahead

New member
המממ... זה נחשב אם יש לי

אוסף הולך ומתרחב של ספרי האוניברסיטה המשודרת? :)

hunky@dory

New member
נושא אדיר ../images/Emo65.gif קאלט של ספרים ../images/Emo25.gif

יו ככה יש לי המון תחביבים שקשורים עם ספרים ממש פולחנים הראשון זה לטייל בקינג ג´ורג´ אבן גבירול במתחם הספרים הישנים ולמשש ולהריח ולשבת שם בחנות על הכורסא הירוקה האולטימטיבית שלהם - או לטפס על סולם העץ, או לדבר עם המוכר או לדבר עם האנשים שם או להקשיב להמון מונולוגים מאד מעניינים של לקוחות קבועים או לנהל שיחה מה זה מעניינת עם המוכר - שלהבדיל ממוכרי סטימצקי הוא אדם מעניין לאללה ולשתות תה צמחים או קפה ולשתוף את הכוס אחרי השתיה - ( חלק מהחובות בחנות אבן גבירול ) תחביב נוסף השילוב של קפה עוגיות וספרים - כאשר במכווון אני מלכלכת את הספרים בטיפות קפה ונפלי עוגיות ( לא של אינטרנט חברים לכו עשרים שנה אחורה עוגיות ) כדי לשוות להם מראה של ´ישנים´ ולסמן אותם כטריטוריה - לשייך אותם אלי כאשר נופל לי קפה על ספר אני מ-אושרת אה כמובן לשבת בבית קפה ולקרוא ספר - במיוחד עם זה פרק מיוחד אז זה בכלל קאלט ספרים ונרות סריקת ספרים אה ותחביב הכי גדול הוא ככה- לתלוש עטיפה של ספר למסגר אותה בתור מחווה לספר יש כמה ספרים שראויים לזה סריקת ספרים זה לקחת ספר שאני ממש אוהבת או קטע של ספר - לסרוק בפוטושופ את האותיות שלו כמחווה ולעשות מזה אומנות שנדמה לי שקוראים לה טיפוגרפיה בעיצוב הגפראי - אמנות הכתב ענבל

שרה נ

New member
כשאני חושבת על זה עוד..

אז נדמה לי שיש לי גם תחביבים הקשורים לספרים
סיבוב בחנויות ספרים, ירידי ספרים משבוע הספר העברי ועד יריד הספרים הבינלאומי שמתקיים אחת לשנתיים בבניני האומה בירושלים.. (באפריל-מאי..)
קנית קפה עם קריאת ספר בבית קפה שיש בו ספרים.. (א-מחייה..) יש את תמול שלשום הירושלמי, אמנם היתי בו פעם אחת בלבד.. והאוכל הוא לא מי יודע הצד החזק שם
אבל האוירה היא הדבר החשוב שם
אולי זה שאני משתלמת השנה בהשתלמות של "מפגש עם סופר" (כל שבוע אנחנו נפגשים עם סופר ילדים ונוער אחר.. מי לא היה רוצה את זה
) וכל זה למרות שמבחינת ההשתלמויות אני לקראת סוף הגמולים שלי והלימודים עכשיו הם לגמול שעוד לא נולד (ובעיקר לנשמה
) וכן נסיעה לכנסים בנושאי ספרים וספרות..
עוד מעט אתחיל לחשוב שהמקצוע שלמדתי ואני עוסקת בו הוא גם התחביב שלי
(ספרנות..) אז נכון שעכשיו העבודה די קשה (עם בני הנוער בתיכונים..) אבל מצד שני היא כיף גדול

למעלה