שרשור תצפיות 31.10.08

uncle litchi

New member
עד שaetos יעלה את התצפית הרי לכם חידה

מה בתמונה? לחדי העין.. האמת שעזרתי לא מעט...

diomedea cauta

New member
נראה אנפית גמדית זכר

למרות שיש פספוס בולט בחזה אז אולי משורטטת.. אבל אני אדבוק בגמדית זכר.. (לדעתי רואים אפילו קצת שחור על הכתף..)

kisembensis

New member
נראה שאתה מבלה יותר מידי באופניים ופחות מידי

בתחנת הטיבוע! אתה צריך הורדת חלודה ומהר!

uncle litchi

New member
שפך הנעמן ובריכות/שדות כפר מסריק ועין המפרץ

+ המאגרים בסביבה... ביחד עם aetos והקוף... aetos תקן אותי עם אני טועה בספירה. שפך הנעמן שחף צהוב רגל (קציננס) - 5 שחף ארמני - 20~ שחף צר מקור - 3 שחף שחור - 3 צעירים שחף צעיר ומוזר - 1 (בתמונות) חופזי מנומר -1 חופמי צווארון - 8 חופית קטנה - 6 חופית אלפינית - 2 ביצנית לבנת כנף - 2 הטבלנים המצויצים עדיין אינם וכך גם מיודענו הימי.... כפר מסריק/ עין המפרץ: שקנאי - 250~ בכל מקום בשמיים חסידה שחורה -100~ לבנית קטנה - הרבה לבנית גדולה הרבה אנפה ארגמנית - 1 צעיר אנפה מסורטטת - 1 צעיר כפן - 15~ מגלן חום - 80~ ביצנית לבנת כנף - 10~ ביצנית ירוקת רגל - 2 ביצנית לבנת בטן - 2 ביצנית שחורת כנף - 3 סיפן - 21 לוחם - 8 תמירון - 10-15 זרעית - מאות נץ מצוי - 2 (זכר וצעיר) בז מצוי - הרבה עיט צפרדעים - 3 fulvecens - 1 עיט שמש - 3 עקב עיטי -2 עקב חורף -3 זרון סוף -10 היה המונים ברכיה - 50~ קרקיר - 6 שרשיר - 150~ מרית - 50~ ברווז חד זנב - 13 ברווז צהוב מצח - 2 קיווית מצויצת - 2 חנקן אדום גב -1 צעיר פיפיון שדות - 2 שנראו אבל נשמעו עוד רבים נחליאלי לבן - מאות נחליאלי צהוב -3 נחליאלי זנבתן - 2 שחף אגמים - להקה בת כמה עשרות שחף ארמני - בודדים מירומית לבנת כנף - 2 מירומית לבנת לחי -3 דוחלים שחורי גרון שולטים בשטח... חוץ מזה נצפו תן ושלוש נמיות...

aetos

New member
תיקונים והרחבות..(עין המפרץ- כפר מסריק )

שקנאים 150+ (150-200) הלהקה הגדולה שהיתה בשדה הצטמצמה מ500 ל50..(בדרך התרחש גם ''אירוע הברקים'' שהפיל חללים לצערנו..) .באופן כללי ,בשטח -מרחפים באוויר כ100-150 שקנאים. חסידו''ש 150+ (150-180) .האיזור משמש ''אבן שואבת '' לחסידו''שיות מכל רחבי הגליל ,הבאות ללון במקום ,ממש כמו שקורה עם הדיות. עגור אפור 9 אנפה אפורה 150 מינימום (130 רק בבריכה אחת) לבנית גדולה כ40 . לא מעט ,אבל גם לא ממש הרבה. ברכיות 70 מריות 70 (המספרים של שני המינים האחרונים נצפו רק בבריכה אחת ,והיו עוד) קיווית מצוייצת - לדעתי יותר מ2 (5+) אבל בהחלט לא הרבה.. זרעיות כ100 , לדעתי. עיט צפרדעים - חוץ מה fulvescens שהתגלה שוב 9 ימים אחרי התצפית הראשונה בו (והיווה פצוי מה להעדרו של ה''גריזלי'') זוהו לפחות 3 צפרדעונים ''שוקולדיים'' רגילים : 1. בוגר מאוד כהה בתת כנף 2. תת בוגר עם על כנף של בוגר , ושרידים של פס לבן בין הסוככות והאברות (קצת בסגנון עיט ערבות) בתת כנף היוצר רושם ''מלוכלך '' משהו.. 3. צעיר שתואר כבר פעמים רבות -עם פסי נקודות לבנים בעל כנף (וסוככות על כנף חומות ) . עיט שמש - 3 פרטים בשטח : 1. תת בוגר . נצפה בפעם הקודמת . 2. צעיר שנה 1(או 1-2) . נצפה בפעם הראשונה בערב סוכות . 3. צעיר שנה 3 . היה יופי , עם ''הרעלה קלה'' של זרוני סוף (נקבות \צעירים) במקום לראות ''שחור בעיניים'' מהדיות ..

fulvescens?

שלום רעי, לאחר הסתכלות בתמונה שהעלת אני לא בטוח שאכן מדובר בעיט צפרדעים. הדבר הראשון שבולט הוא שני ה"פסיקים" הבהירים שבמפרק הכנף- סימן לעיט חורש, בעוד שלעיטי צפרדעים(כולל פולבסנס, אם איני טועה) יש רק אחד. מאפיין נוסף הוא ה"לכלוך" הכהה על הצבע הכרמי בחלקים התחתונים. חלקו נראה כלכלוך אמיתי אך אני רואה לפחות כתם אחד שנאראה כנוצה חדשה שצומחת בצבע חום כהה. אם אכן כך, ניתן לומר שהעיט(שנה ראשונה), עומד להפוך לעיט בוגר בעל חלקים תחתונים כהים=עיט חורש. הגוון הבהיר בבטן מתאים לפולבסנס, אך ישנם גם כמה עיטי חורש צעירים שמראים גוון כזה... ישנן תמונות נוספות? אשמח לשמוע דעות של חברה יותר מנוסים. רע.

uncle litchi

New member
לצערי כל יתר התמונות מראות בדיוק אותו הדבר

אין לי תמונות של הגב.. האמת שגם אני הסתכלתי על התמונות והתחלתי לתהות לגבי זה..

uncle litchi

New member
הממ

התמונות צולמו כמעט מול השמש. ולכן העיט נראה רבה יותר כהה ממה שהיה בשטח. אני מסכים שהפסיקים גורמים לחשוב לכיוון החורש. אבל הצללית ומבנה הגוף והאצבעות בכנף מורות על צפרדעון...

aetos

New member
חורש בוודאי לא- שמן ומסיבי עם צללית צפרדעית..

למרות שפל דרגתי ,כמי שלקה בהרעלת עיטי חורש בסתיו האחרון - זה לא אחד מהם.. האמת היא שבשל נדירותו של הצפרדע הבלונדיני (ולו גם לאחר 9 ימים בלבד ) ברגע שראינו אותו ,הדוד ואני (הדוד כבר ''פרק את נשקו'' ואנתחנו לקראת ה יציאה מהשטח..) - עוד התפתינו לחשוב שזה עיט שמש -אני עןד חיפשתי ''טריזים'' בכנפיים.. לזכות ה''דוד ''ייאמר שהוא מייד זיהה את הבלונדיני אוכל הצפרדעים מרוסיה.. אגב הצצה במילון הלטיני מראה שfulvus פרושו ''צהוב חום'', ''שחום'' ,''שזוף'' ,''צבע ברונזה'' ; fulvescens- ''מצהיב'' ,''נוטה לאדמדם -צהבהב'' וכו'..

טריזים? כלומר 1-3 מאברות היד הפנימיות/

אברות האמה החיצוניות בגוון בהיר משאר האברות? דווקא עיט צפרדעים פולבסנס אמור להראות "חלונות" ברורים שכאלה(ראה העיט מרבדים בעמוד השלישי). אני עדין לא בטוח מה זה...

aetos

New member
רע צייד התצפיות הגדול ,סלח לי על בערותי..

התכוונתי לאברות היד הפנימיות (מה שקרוב לשפת הזרימה -אחורי הכנף . בור אנוכי ,לא למדתי בבית צפר ולא חונכתי אצל כוהנים גדולים..) בשפת הבורים כוונתי ל''טריז'' האופייני הבולט אצל עיט שמש צעיר ובהיר(לכן האזכור לעיל ) וכן אצל עייט ניצי ועייט גמד.. האמן לי העיט הזה הוא הצפרדעון הברונזון (צהבהב-אדמדם fulvescsns) שזכיתי לצפות בו פעמיים -אחת עם ה''קוף'' ואחת עם ה''דוד''. (ה''קוף'' היה צריך ללכת קודם ,אחרת גם הוא היה צופה בו עוד פעם..). עיט חורש (בהיר)הוא הרבה יותר בהיר\חולי - כבר הסברתי פה (לעיל) שהשם הלטיני מתייחס לצבע צהוב כתמתם עמוק ,צהבהב חלודי ,צהבהב ברונזה וכו'. הוא כהה במציאות ולא בגלל התמונה שצולמה מול השמש.. ובישיבה הוא הרבה יותר יפה ורואים כמה הוא חלודי ,משהו בין בלונדיני לג'ינג'י.. בנוגע ל'פסיקים'' \''פסיקונים'' - שים לב שהדגם זהה לחלוטין לאיורים של עיט צפרדעים צעיר במגדיר : יש ''פסיק'' אחד +קצה ''מולבן'' של סוככות היד -דבר הנותן רושם של 2 ''פסיקים''.(מעניין אם אפשר לקבוע מכך שמדובר בפרט צעיר של ה''פולבי''..?) בקיצור ,אל תתעסק יותר מדי ב''פסיקים'' -חבל על העיניים ..(נו טוב ,לפחות אצל זקן כמוני..)

uncle litchi

New member
השחף הבעייתי מהנעמן (need help)

שחף צעיר, בשטח נראה בהיר מכל השחפים הצעירים (ארמנים צהובי רגל ושחורים) הגב מבולגן למדי, המקור שחור ומאסיבי, השחף עצמו די מאסיבי. במבט נוסף בתמונה נראה כמו פרט מוזר של צהוב רגל, אבל עדיין נראה לי שווה בדיקה...

warbler

New member
שחף ארמני צעיר first winter

יש להם מגוון עצום של מופעים בגיל הזה, חלקם בהירים באופן משמעותי

למעלה