שמאלנים,נכון שאתם שמחים עד השמיים שהוגש נגד ביבי כתב אישום?

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

ספי111

New member
כל המהפכות הפשיסטיות הלכו נגד האליטות האיטלקטואליות

אין אף גורם שיחבור לגנץ או לכל אחד אחר שהוא לא ימין בדרך להפיכה פשיסטית.
כשאתה שומע את סמוטריץ ואת אמסלם ואת זוהר ואת נתניהו עצמו,אתה שומע את הלמות המגפיים של ההמון כנגד מערכת המשפט והדמוקרטיה.

katomish

New member
לא, המהפכות גייסו את אליטות אינטלקטואליות חדשות

והשתמשו בצבא או בכוח צבאי לביצוע הפיכה כנגד הישנות
כל בסיס מהפכה הוא באליטה אינלקטואלית שתתן לה צידוק מוסרי ותבנה סביבה את האידיאולוגיה.
&nbsp
זו של אהרון ברק היא מהפכה זוחלת והחלה בשנות ה 90,
בני גנץ לא מפחיד, הוא בובה על חוט שגם נתון לאיום של תיקים פליליים
שכל האפקט שלו הוא להיות רמטכ"ל לשעבר ומחובר ביחד עם 2 הרמטכ"לים האחרים למפקדי הצבא.
הפחד שלי הוא מ 2 המפקדים העליונים א.ברק את א.ברק.
&nbsp

evglev1

Well-known member
מנהל
דווקא יולי תמיר אמרה שהיא בעד לבטל את הדמוקרטיה לזמן קצר

לצורך השגת שלום, וקודם לכפות על העם הסכם שלום ואחר כך להחזיר את הדמוקרטיה. נכון שזה נדיר שצבא ירצה לכפות את הסכמי השלום וייחפש דרך מכובדת להיכנע. אבל אם תהיה הפיכה צבאית כדי לכפות את היוזמה הסעודית במתכונת זו או אחרת כל האליטות מהמשאל יתמכו.

evglev1

Well-known member
מנהל
בכלל לא בטוח המילה האחרונה היא של בית המשפט לערעורים

ושם יושבים שופטי בג"צ שיש להם חשבון עם ביבי והמוסד הזה ידוע בגרימת עוולות. ואין סיכוי שאם ביבי יזוכה במחוזי שהפרקליטות לא תערער. גם האמינו שלא יהיה כתב אישום ודבר לא בטוח. ודווקא בגלל זה כשביבי מתעקש לנהל מדינה כשעליו להילחם על חפותו הוא מסתכן לא להכין הגנה טובה ולהיות מורשע כשהוא חף מפשע בגלל העומס שניהול מדינה גובה ממנו.

ספי111

New member

ה כ ל

New member
אתם נלחמים על עכוזו המזוהם של מושחת שהפסיד פעמיים בבחירות

ושיש כנגדו כתב אישום פלילי חמור ביותר על שוחד! מרמה! והפרת אמונים, לא על דמוקרטיה. מרחתם סופר גלו על התחת המזוהם שלו והוא נדבק לכיסא. צריך ממיס

katomish

New member
אין לי בעיה שנתניהו יתפטר, זה אולי אפילו הצעד המתבקש

אנחנו נלחמים על הדמוקרטיה יחסים נגועי אינטרסים בין התקשורת לשמאל וטוהר שלטון החוק.
&nbsp

ספי111

New member
עבור טוהר שלטון החוק הייתם יכולים להאבק לפני שנתניהו נחשד

בפלילים.
מי שמינה יועץ משפטי עבור חבר חשוד ומינה יועץ משפטי שהיה מזכיר הממשלה בלי תקופת צינון ומינה מפכל בהבטחה שיקודם בשב"כ,טוהר שלטון החוק לא כל כך חשוב בעיניו.

katomish

New member
הקריאה לוועדת חקירה מגיעה גם מאנשים הוגנים בשמאל

לא ייתכן במדינה דמוקרטית שיהיה גוף ללא פיקוח
זו הייתה בדיוק האסטרטגיה של השמאל - הפלת נתניהו באמצעות מערכת המשפט בעידוד התקשורת, אמרו זאת מני נפתלי ואייבי ביניימין.
לא ייתכן במדינה דמוקרטית שמערכת חוק תעמוד לרשות צרכים פוליטיים של האליטה התקשורתית אינטלקטואלית.
מה שאנו חווים עכשיו הוא לא דמוקרטיה אלא ריבונות המיעוט הרואה בעצמו עליון.
אבל אנחנו נילחם למען הדמוקרטיה.

hnc

New member
כתבתי פה משהו נגד בג"צ והמנהל הכל מחק.

תגיד, אתה מפחד ממנו או משהו כזה?

evglev1

Well-known member
מנהל
שאלת אם לכלשופטי העליון יש חשבון עם ביבי

ואני מניח שלא אבל לנשיאה בטוח וגם ייתכן והמחוזי ייתן טיעונים כבדי משקל לזיכוי, אבל עדיין הפרקליטות יכולה לערער והעליון לקבל את הערעור. אני קורא לבג"צ בגא"צ - בית הדין הגבוהה לאי צדק, לכן קשה לי להאמין שהם יקבלו החלטה צודקת. עובדה שלמרות שציפי לבני כח"כית מהליכוד חוקקה חוק שאוסר על תומכי מאבק מזויין נגד ישראל להתמודד לכנסת, בג"צ מלבין פעם אחר פעם ח"כים תומכי טרור ומפלגות תומכות טרור. וגם כשפסלו את כך נידונה גם הפסילה של ברית שלום כי החוק קבע שמי שלא מקבל את המדינה כיהודית ודמוקרטית פסול, אז כך שהתנגדה למדינה דמוקרטית נפסלה ואילו ברית שלום שהתנגדה למדינה יהודית אושרה כמו שכבר 30 שנה מאושרות חד"ש ומפלגות ערביות אחרות שלא מכירות בהגדרת המדינה כמדינה יהודית.

Critical Thinking

Well-known member
אתה מבלבל בין "בית משפט עליון" לבין "בית משפט עליון לצדק".

שני מושגים אלה אינם זהים.

העליון, בשבתו כ"בית משפט עליון" - יעשה "משפט".
העליון, בשבתו כ"בית משפט עליון לצדק" - יעשה "צדק".

"משפט" ו"צדק" אינם זהים.

כולנו יודעים אינטואיטיבית לזהות אי-צדק, פשוט מפני שסבא או סבתא, אשר היו ממונים על חינוכנו, עת הורינו עמלו לפרנסת הבית, למדונו זאת.

hillbilly(*), כי יסתכל על פסק דין של העליון בשבתו "בית משפט עליון" העושה משפט - יתרשם לעתים קרובות כי נעשה אי-צדק, מכיוון שאינו תופש כי משפט אינו בהכרח צדק...

(*)hillbilly - כנוי ללכודניק נפוץ. במקור - כנוי לכפריים אהבלים מהרי האפלצ'ים.

Critical Thinking

Well-known member
אלא מה רצית?!

כל זמן ששופטי העליון מבינים את ההבדל בין תפקידם במותב (bench) כ"עליון", לבין תפקידם במותב כ"בג''צ" - אנו בידים טובות.

כאשר אתה קורא פסקי דין והנמקות של שופטי העליון אתה מתמלא הערכה (בתנאי שאתה מסוגל להבין את הנקרא).

רק hillbillies אינם תופשים את ההבדל...

רוב הזמן נח

Well-known member
אי אפשר באמת לומר שאלה שני גופים נפרדים..

כשבשניהם יש את אותם אנשים. זה לחלוטין לא מצב תקין.

Critical Thinking

Well-known member
הסבר נא לי מה לא תקין כאן.

באיזו מדינה קיימים בנפרד זה מזה בית משפט עליון "רגיל" ובית משפט עליון "צדק"?

למעלה