שיחת ועידה של טבע עכשיו

mnakash

New member
חבל שאתה כותב לגופו של אדם

אתה גם כותב לגופו של עניין וזה בהחלט לעניין לדבר על ביצועי ההנהלה, על החילופים, על העסקאות הכושלות, על ההסתברות לפשיטת רגל ועוד.
חבל שאתה נכנס למקומות לא ענייניים ומתייחס אליי באופן אישי ומנסה לנתח את הפוזיציה שלי או את הפסיכולוגיה מאחורי ההחלטות שלי.
גם אם קראת כמה הודעות שלי פה והסקת שאני משקיע ערך לא נראה לי שמקומך לשפוט את ביצועיי ולקרוא לי מהמר. לבטח כל עוד אינך יודע בכמה מכרתי וקניתי את טבע.
&nbsp
חבל, היה יכול להיות דיון מעניין. יצאת בעיני מתנשא ( אני מקווה שלא קנית את טבע בזכות הדיבידנד!, אתה מנסה נואשות להיאחז באיזשהן הערכות ללא כל בסיס כדי להצדיק את הפוזיציה, היית משקיע ערך והפכת למהמר, שמע לי, פשוט תמכור, מותר להודות בטעות ובטח עוד כמה פנינים שפספסתי) ופחות ענית לשאלות לגופו של עניין כמו איך אפשר להעריך שהשוק מתמחר הנפקת אקוויטי בלי לעשות הערכת שווי ובעצם לסתור את דבריך אתה על כך ששום מספר לא מתאים, דעתך על עתיד שולי הרווח בתחום הגנרי וכד').
&nbsp
לא זכור לי שהעלבתי אותך או כתבתי משהו שמזמין כזה יחס. אם זו דרכך אני רואה מעט מדי תועלת בדיון אם המחיר הוא התבטאויות כאלו.
&nbsp

אני רק מנסה לסייע כמיטב יכולתי והבנתי

אם זה נתפס כמתנשא חבל, זו לא הכוונה.
נכון, תמיד יש חוסר וודאות מסוים בהשקעות, אבל יש פעמים בהן חוסר הוודאות גדול כל כך עד שהתוקף של התחזיות הוא מפוקפק מאוד.

בפוסטים למעלה ניסיתי להדגים את זה. אין ניהול יציב ואמין - אני חושב שקשה להתווכח עם הנקודה הזו. אין לחברה אסטרטגיה ברורה ולאורך זמן - אני חושב שגם את זה גם משקיעי טבע הנלהבים ביותר יתקשו לסתור.

לדעתי מי שעדיין, במצב זה, וכשהחברה ניצבת לפני צונאמי של שינויים לא ידועים, מנסה להסתכל על מה שהיה בשנים האחרונות ולהסיק לפי זה מסקנות קדימה עושה טעות רצינית במתודולוגיה. אנחנו מדברים על שני מישורים שונים לגמרי של התייחסות לחברה.

לגבי שאר ההערות, באמת אני לא מתעניין או מתעסק במתי קנית או מתי מכרת (ואם אתה מהמר אז אם הצלחת בהימור כזה או אחר גם לא אומר כלום) ובטח אני לא נכנס למה אשתך חושבת על הסיכון של תיק ההשקעות שלך. איך היא הגיע לדיון הזה לא כל כך ברור לי
הנקודה היא עקרונית, לכל משקיע שהסתכל על טבע בשנים האחרונות ולא ספציפית אליך. גם הלינק לגבי התחזית האופטימית מאוד של DW לא בא לתקוף אותו אלא שוב, להדגים, עד כמה ניתוחים מסוג זה פשוט לא רלוונטיים למציאות של טבע. אם אני הייתי עושה אותם ניתוחים מן הסתם הייתי נופל באותן דברים.

קצת בין השורות

הנהלת טבע מודאגת מאוד מהאפשרות של השתלטות עוינת.

"ללא נקיטת צעדים נמרצים בזמן הקרוב גובר הסיכון להשתלטות פוטנציאלית על ידי מוסדות פיננסיים או גורמים אקטיביסטים בעלי אינטרס אישי".
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3727432,00.html

1 + 1 = לעשות מה שאפשר לשפר את המצב לטווח הקצר ולתמוך במנייה, רק שיש לזה מחיר. המחיר הוא עתיד החברה וצמיחתה בטווח הארוך.

אם שמים משחקים של פיננסיירים בצד, לחברה עצמה עדיף לגייס הון, לגלגל חוב ולשמור על יכולות המו"פ ועל הדומיננטיות שלה.
לבעלי המניות, יתכן שדווקא כן עדיפה אפשרות של השתלטות.
להנהלה ישנם שיקולים אחרים. החוזה של שולץ יכול היה להיות חומר קריאה מעניין.

אלוני.

New member
שובר שורות

אכן ציינת נכון אם כי ההנהלה הקודמת ״דאגה״ לא תהיה השתלטות עויינת.

הבעיה בכל מה שהוצג היום זה שמגיע מנכל קוסם שמספר על מדיניות בסגנון של NLP , יהיה טוב, יהיה נהדר,נחזיר חובות מהר.

אז לי מפריע איך חברה שלא יודעת מה יהיו ההכנסות (ממתינה לפברואר כדי לראות מה יקרה) ובוודאי אין לה מושג מה יהיו הרווחים ,אבל יודעת להצהיר את סכומי החוב שיוחזרו במדוייק.

פי 10 מארס

Well-known member
מנכל טבע איש חכם

הרי מהלך הפיטורים הוא אסטרטגיה WIN WIN
אם הצליח , חסך הרבה מאוד כסף
אחרת , העובדים יעשו כזה לחץ על המדינה
שאולי המדינה תחלץ את טבע בבחינת
To big to fall
הרי גם ארהב הצילה עסקים כאלה .

פי 10 מארס

Well-known member
אגב, בראייה יותר רחבה

מישהו כאן מעריך אם לפרשה הזו
יהיו השלכות על המשק בכללותו פרט לטבע עצמה
כמו שערי ריבית אולי אגח
או שאין השפעה כזו.

ANZ1

New member
הריבית תעלה והרבה

אבל לא בגלל טבע.
אלא בגלל הפד.
העלו את הריבית האמריקאית ל1.5
ואמרו שימשיכו להעלות אותה כל 2018 עד 3 אחוז.
אי אפשר שהחור העיברי ישאר עם 0.1
ולכן הריבית תעלה והאגחים ירדו.
זה לא זמן טוב לקנות אגחים ארוכים.

פי 10 מארס

Well-known member
מריח כמו סימני מיתון , זורקים גוויות לפתחי הממשלה

גם ענפי הליסינג וההסעדה לעובדים
יקבלו מכה קשה.
משהו יצטרכו לעשות על מנת להיטיב
עוררתי לעצמי חומר למחשבה
תודה

אלוני.

New member
הריבית

בנק ישראל ישמח לראות שפערי הריבית יעשו משהו לשער הדולר.
עלייה בדולר מול השקל , ככל שתהיה, טובה למדיניות הבנק המרכזי גם בהיבט הייצוא (מה שיישאר אחרי טבע ): )
ואולי אפילו תצליח לגרום למעט אינפלציה.
לא נראה לי שבנק ישראל יעלה את הריבית לפני שנראה דולר גבוה ואינפלציה של 2% ומעלה.

dw2322

New member
אם הדולר יעלה... אז כדאי לאלי רוזנשטיין למהר עם ה TV

מצד אחד המס ירד, אבל אם מצד שני הדולר יעלה אז עלות המכשיר בשקלים לא תרד בשנה הבאה (ולכן אם עכשיו מציעים דילים טובים כדי לנקות מלאי אז שווה לבדוק).

זה אומר גם שמי שמצפה שהאינפלציה תמשיך להיות שום כלום עלול לטעות כהוגן (לעניין העדפת אגחים שקליים למול צמודי מדד).
הדולר יכול לעלות עשיריה בלי שתהיה פה דרמה מיוחדת.

ו TV זה עוד יחסית כסף קטן. מחירי הרכבים זה כבר כסף גדול הרבה יותר...

חחח אם אפספס את הרכבת

הבנתי שאתה אמנם כמוני היום עם מסך 50 אינץ' אבל אוטוטו אתה חוסך אלפייה או יותר ומשדרג, אז אני אמנם נשאר עם שלי עם מיסים או בלי מיסים, אבל במקרה הגרוע אני בא לראות אצלך. מקווה שיש לך בירה ופיצוחים כי אחרת אני הולך ל-ANZ במקום ושנינו קורעים לטבע את הצורה בשורטים עד שהמחזיקים יבקשו רחמים.

dw2322

New member
אלפייה לא תספיק

קניתי לא מזמן, ב BF, סוני49, כשהמתחרים הצמודים מבחינתי היו סמסונג50 ו LG49, וזה למרות הסקופ מישראל היום על ההוזלה המתוכננת בשנה הבאה. העלות הסופית, כולל אחריות והובלה באזור ה 3.1-3.5 אלש"ח.
החשיבה שלי היתה שההוזלה הצפויה מתחת ל 50, עם מס 15%, תהא מינורית יחסית (100-200 שקל), לא לחוץ לי יותר גדול (גם ככה כבר שדרגתי) והמחיר שקיבלתי היה די טוב (לפני כמה חודשים עלה עוד 500 שקל).
&nbsp
בשביל לשדרג לגדלים גדולים יותר, ובאיכות גבוהה יותר ממסכי הבייסיק הללו שבחנתי, כבר הייתי צריך להשקיע עוד כמה אלשחים וזה כבר היה מוגזם *מבחינתי*. אני אמנם כנראה צופה יותר ממך אבל עדיין לא כזה צופה הדוק. למי שכן רוצה גודל מעבר ל 50 ביטול מס של 30% זה די משמעותי, ולכן צריך לבדוק טוב טוב.
&nbsp
בסה"כ אני די שבע רצון מהקנייה. המסך הרבה יותר גדול מהקודם וזה די כיף.

&nbsp
כדי שתקבל סדר גודל על מה זה מסך ב 20 אלש"ח, כפי ש aeonf אמר שיש לו, הנה סקירה עדכנית על מסך oled חדש של LG, שעולה 25 (היום אולי קצת פחות). ראיתי בחנויות oled. זה ליגה אחרת ממה שאני בחנתי. לצערי זה לא ברמת התקציב שלי.
http://www.dtown.co.il/articles/4157.html
המסך המסוקר כאן הוא סידרה גבוהה! (סידרה E) ב BF אפשר היה להשיג את רמת הכניסה שלהם (סידרת ה B), שגם היא סבבה לגמרי בשבילנו מוגבלי התקציב, גודל 55 ב 8000 שקל (אחלה אחלה מחיר בשביל oled כיום, אני מבין שהרבה אנשים קנו אותה ב BF, זה בהחלט יכול להיות הסדר גודל של המסך הבא שלי בעוד כמה שנים, כשאז אני מצפה שיעלה חצי, שזה כבר שפוי יותר) ו 65 ב 14 אלש"ח.

dw2322

New member
עידכון טרי מהיום

ביריד העודפים בגני התערוכה בת"א מציעים את ה 55B7 ב 7200, שזה 800 פחות מב BF. המוכרן הסביר שהם כבר סופגים את המס.
ה 65 מוצעת ב 12 אלש"ח במקום 14 ב BF.
&nbsp
למי שעדיין לא ראה מסך oled ? שווה.
&nbsp
במסכים הקטנים יותר לא שמתי לב להנחה מיוחדת מעבר למה שהיה ב BF.

aeonf

New member
הOLED מאד בעייתי

יש להם בעייה גדולה של צריבות והטכנולוגיה עדיין לא בשלה.
יש היום טלוזיות עם FALD שאיכותם לא נופל מהOLED (עדיין קצת יותר עבות).
זה מה שאני קניתי והאיכות מדהימה, גם הקודמת שלי הייתה 4K וההבדל באיכות בהחלט ניכר.

הפד צופה 3 העלאות ריבית ב-2018

ההעלאות האלה הולכות להיות רבע אחוז כל אחת (אלא אם יקרה משהו מאוד יוצא דופן), שזה יביא אותנו לריבית של 2.25%.

בפועל בשנים האחרונות הפד העלה את הריבית פחות ממה שתכנן.
בסוף 2015 היתה העלאה אחת.
ב-2016 הפד תכנן לבצע 4 העלאות ריבית. במהלך השנה הוריד את ההערכה ל-2 ובסופו של דבר העלה רק פעם יחידה.
ב-2017 אכן עמד בתוכנית של 3 העלאות ריבית אבל פספס את יעד האינפלציה.

עדיין החבר'ה האלה לא מצליחים להבין למה עם תעסוקה כל כך נמוכה האינפלציה לא עולה, ההסבר היחיד שהם מצליחים לתת הוא גורמים זמניים, הם לא זונחים את המודל או משנים אותו, ככה שיתאים למציאות... כלומר הם כן עדיין מצפים לראות עליית אינפלציה. אם זה לא יקרה, גם 3 העלאות הריבית האלה יכולות להפוך ל-2 או אחת.

בראייה רחבה הסיפור הזה לא מעניין

חוץ מאת מי שאוהב דרמות ולבכות בסרטים. פחות 1700 עובדים בטבע זה לא ישנה כלום. העובדים יצאו עם פיצויים נאים וחלקם הגדול כנראה ימצא עבודה עוד לפני שתסתיים תקופת דמי האבטלה או יגמרו הפיצויים.

למעלה