שחלות פוליציסטיות

לילו155

New member
ברוך השם שזה רק זה

למרות שעוד לא עשינו בדיקת זרע לבעלי קשה עם זה..(ומספיק שאני לחוצה לא רוצה להחיץ גם אותו)
אני ממש רוצה לנסות טיבעי ובלי הפריות/הזרעות למינהם כמובן שעם מעקב זקיקים ומצד שני לא רוצה"לבזבז" זמן..הד"ר נתן לי מרשם לזריקת אוביטרול אבל אמר לא לקנות עד להודעה חדשה..

gesta2

New member
אני לגמרי מבינה את הרצון לנסות טבעי

אם את עם שחלות פוליציסטיות ועד עכשיו לא בייצת בעצמך, אז הסיכויים שלך להיכנס להריון ללא עזרה הם נמוכים. בסופו של דבר, הגוף שלך לא מתפקד כמו שהוא אמור לתפקד באופן "טבעי", אז ההגדרה של "טבעי" קצת בעייתית פה. עם קצת עזרה מקצועית תוכלי בתקווה להיכנס להריון כמו כולן והתינוק יהיה טבעי ובריא :)
&nbsp
יש בנות עם התסמונת שמספיק להן לקחת איקקלומין/לטרוזול והן מבייצות ונכנסות להריון, אחרות צריכות זריקות, ואחרות כבר ממשיכות לטיפולים מתקדמים יותר.
אני למשל לא מגיבה בכלל לאיקקלומין, אבל כן בייצתי עם לטרוזול.
האוביטרל היא זריקה שרק גורמת לביוץ עצמו, כלומר אחרי שוידאו שיש לך זקיק מוביל, נותנים את הזריקה כדי "לשחרר" את הביצית הבשלה. אין ממה לחשוש, הזריקה כמעט לא מורגשת.
בכל מקרה כדאי לבדוק את הזרע כבר בשלב זה, על כל מקרה שלא יהיה...
שיהיה לכם בהצלחה!!!

לילו155

New member
תודה יקירתי

עזרת לי להבין במה מדובר אגב זקיק מוביל בודקים במעקב זקיקים?

gesta2

New member
כן, הוא צריך להגיע לגודל של 18-20 מ"מ לפחות

ואז הרופא ינחה אותך להזריק. בד"כ הביוץ מתרחש 24-36 שעות לאחר הזריקה.

אני אובחנתי כפוליצסטית ומטופלת במטפורמין

אצלי- המבנה של השחלות הוא לא פוליצסטי קלאסי ולצערי גם התגובה לא, אבל יש לי הרבה מאפיינים של פוליצסטיות, כמו אקנה, שיעור יתר, אנדרוגניים גבוהים (טוסטסטורון ואנדרוסטנדיון) ובעקבות זה התחלתי לפני 4 חודשים מטפורמין בהמלצת אנדוקרינולוגית.

אני לא יכולה להגיד לך במאה אחוז שזה בזכות המטפורמין- אבל אחרי כמעט שנתיים שאנחנו מנסים- הצלחתי להיכנס להריון (שהפסיק בשבועות מוקדמים).

יש לציין שלמרות שהביוצים שלי סדירים- כן המליצו לי מטפורמין בכל זאת.
אני יודעת שיש רופאים שבגישה שאם המחזורים סדירים אז אין צורך במטפורמין, תלוי בגישה של הרופא.
בכל מקרה, התרופה גם עוזרת לי לירידה במשקל, אז אני לא מתלוננת :)

לילו155

New member
נישמע תרופת החלומות

חחחח ירידה במשקל זה כבר טוב אצלי המחזור מגיע כל 35-40 יום ושנה וחצי שרודפת אחרי הביוץ ולא מוצאת אותו.. אז אצלי זה קצת שונה לגבי השיעור והאקנה אני לא זם.. אצלי זה סוכר טיפה גבוה גבולי וצריכה לרדת במשקל העלתי במשקל בתקופה האחונה מייאוש ומחשבות ברחתי למתוקים והמלוחים הכי מנחם שיש...
ואם הצלחת להיכנס להריון זה כבר טוב .וזה כבר טוב שאת יודעת מה הטיפול הנכון בישבילך ולגוף שלך החוסר וודאות הזה מטריף אותי..

כן אני גם במשקל יתר

ירדתי בשנה וחצי האחרונות 16 קילו בינתיים- את הרוב לבד- ואת ה-4 האחרונים בעזרת המטפורמין שנתן את הפוש הנוסף.. המטרה שלי כרגע היא להמשיך לרדת לפחות עוד כמה קילו ובשביל זה צריכה לחזור לעשות ספורט, מה שאני רק דוחה כל הזמן..
אולי כדאי לך במקביל לרופא הפוריות להתייעץ גם עם אנדוקרינולוג מומחה ליתר ביטחון.
&nbsp
ואת צודקת, כל הטיפולים האלו זה חוסר וודאות אחת גדולה. אני כבר שנתיים בעסק הזה של ניסיונות להיכנס להריון ולומדת לקבל את זה ככל שניתן- שאין לנו שליטה על המצב בהרבה מהדברים. זה קשה, אבל אין מה לעשות.. חייבים להמשיך הלאה!
&nbsp

לילו155

New member
מטרה מקדשת אמצעים

להמשיך הלאה ורק לנסות.להיות אופטימים הכי חשוב!
עשית איזשהי דיאטה מסויימת?

הלכתי לדיאטנית

ובעיקר השינוי היה מעבר לאוכל קצת יותר בריא.
פחות פחמימות, יותר ירקות וחלבונים.. וספורט מאוד עזר לי גם. עדיפות לפחמימות מורכבות. ניסיתי גם להפחית גלוטן אבל זה לא כ"כ הסתדר לי.
&nbsp

לילו155

New member
דיאטנית

אז זהו שאצלי הסוכר גבולי וקבעתי תור לדיאטנית השאלה אם אני צריכה דיאטנית רגילה או מישהי שמתמחה

בלונד23

New member
מידע חדש על פוליציסטיות

אתמול ראיתי תוכנית של רפי קרסו והוא חשף מחקר חדש.
המחקר מתייחס לפוליציסטיות רזות בלבד (לא נבדקו נשים עם עודף משקל).
המחקר מסיק כי חשוב ביותר לנשים פוליציסטיות לאכול ארוחת בוקר טובה, גדולה ומזינה כל יום. בצהריים רגיל, ובערב ארוחה קטנה.
הארוחה שאכלו הבנות במחקר כללה 900 קלוריות. בנות קבוצת המחקר אכלו ארוחה זהה (900 קלוריות) אבל בערב, ואילו בבוקר קיבלו ארוחה צנועה. התגלה פער גדול בכניסות להריון - אלה שאכלו את הארוחה הגדולה **בבוקר** הרו מהר יותר ומצב פוריותן הוגדר טוב יותר מאשר אלה שאכלו אותה בערב.
&nbsp
לידיעתכן ובתיאבון!

לילו155

New member
זה לרזות אולי

אני לא נכללת בהגדרה "רזה"
אבל טוב לדעת ארוחות מסודרות זה חשוב ��

בלונד23

New member
לא מדובר על ארוחות מסודרות אלא על גודל הארוחות

מדובר על ארוחה גדולה (הרבה קלוריות) בבוקר וארוחה קטנה בערב.
כן, זה נבדק רק על בנות במשקל תקין.

למעלה