שומשום אורגני מלא

אבי519

New member
מי שרוצה לקרא את המלצות משרד הבריאות או קופת חולים כללית

שיכנס לאתר שלהם ויקרא.
אפשר למצא את החומר הזה בכל אתר של דיטנית או נטורופטית.
לא מעניין אותי להביא דברים כאלה בנאליים .
מעניין אותי לקרא מאמרים על מחקרים חדשים, ולהביא דברים חדשניים, ודעות מחוץ לקנצנזוס .

trilliane

Well-known member
מנהל
את אותו הדבר אפשר לומר על כל דבר אחר.

מה שמעניין אותך הוא עניין שלך; גולשים שנכנסים לפורום "תזונה ודיאטה" אינם אתה, וכשהם שואלים שאלות או מבקשים המלצות הם מצפים לקבל מידע מקובל ומבוסס, לא את המידע החדיש ביותר וודאי לא "דעות מחוץ לקונצנזוס". אם אתה מביא מידע "חדשני" או "מחוץ לקונצנזוס" מן הראוי שתדגיש זאת בדבריך.

אבי519

New member
מה שמענין אותי זה לעזור לאחרים לאכול נכון ובריא

לרדת במשקל ולהיות בריאים ולהצליח בזה כמו שאני הצלחתי.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לצערי נראה שמעניין אותך שכולם ישמעו מה יש לך לומר ויעשו כמוך

ואתה נוטה להתעלם מכך שלא כולם כמוך ולא כולם יכולים להצליח כפי שהצלחת כי לא כולם אתה (על כל המשתמע) ולא כולם בהכרח רוצים לחיות כמוך, וזו הנקודה העיקרית.
&nbsp
אותי מעניין שאנשים יקבלו מידע אמין ולא סתם הפחדות או הכללות ובעיקר יקבלו מענה לשאלות שהם שאלו ולא רק הטפות איך ומה הם "צריכים" לאכול מאדם שאינו איש מקצוע וכלל לא מכיר אותם. ובעיקר שיפנו לרופאים ולדיאטנים שמטפלים בהם!

אבי519

New member
מספיק לקרא היום את הכתבה בישראל היום

ואת הסטטיסטיקה של אחוז חולי הלב הסכרת ומחלות כלי הדם בישראל לעומת העולם.
כדי להבין כמה המצב כאן רע.
מי שסובל מהשמנה ומנסה לעשות דיטה ולא מצליח לרדת במשקל ומי שסובל מסכרת ומלחץ דם ומקבל ארסנל של תרופות ויעשה מה שאני עשיתי אני די בטוח שהוא גם יצליח.
סה"כ אני לא המצאתי כלום - רק התעניינתי וקראתי והבנתי מה לא בסדר בתזונה שלי ותיקנתי את זה.
אותי מעניין לספר לכולם איך אני הצלחתי , ושמי שרוצה יעשה עם עצמו מה שהוא רוצה.
אני מאמין שאם יהיה אפילו אחד שישפר את הבריאות שלו כתוצאה ממה שאני כותב - כבר עשיתי מצווה גדולה.

אבי519

New member
רופאים ודיאטנים שיש בישראל - זה מה שהם עושים רואים בתוצאות

שהתפרסמו היום בעיתון. מעל 50% שמנים 10%חולי סכרת ...
אז מי שרוצה להמשיך לקבל תרופות מהרופא לכל החיים, או לקבל דיאטה שכבר הוכיחה את עצמה שהיא לא שווה כלום מהדיאטנית של קופת חולים, או מאחת מדיאטות הפלא שנמכרות במגזר הפרטי - שיבוסם לו ושיצטרף לסטטיסטיקה הנ"ל ביחד עם כל עם ישראל

&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
כמובן, אתה תצליח לשנות את העולם במקום שבו הם נכשלו

רק לך חיכינו!

אבי519

New member
המציל נפש אחת מציל עולם ומלואו

מספיק לי אם אצליח להשפיע עלייך לאכול יותר בריא.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא תוכל להשפיע עליי כי אני לא קונה עצות תזונה מזרים באינטרנט

אלא מאנשי מקצוע מהימנים שאני מעריכה ועם חלקם אני מתייעצת באופן אישי. כמו כן, עד כה לא חידשת לי דבר מבחינת המידע שכתבת, ואת המחלוקות שיש לי לגבי גישתך הקיצונית כבר כתבתי... אז מה נראה לך?

אבי519

New member
אני חושב שדברים שומעים מחלחלים, כי אני לא ממציא כלום

את תשמעי את הדברים האלה בעתיד ותקראי עליהם ואולי תזכרי שכבר שמעת את זה איפה שהוא ...
אני לוקח דוגמה מ ג'ימי אוליבר (השף העירום) שהוא בא לבתי ספר בארצות הברית ומנסה ללמד אותם לתת לילדים אוכל בריא, במקום האוכל המתועש שהם מקבלים.
הוא מעורר המון התנגדות בהתחלה, ולא תמיד מצליח, אבל לא מתייאש וממשיך .
כדאי לך לראות את זה , זה משודר לפעמים בערוץ הבריאות.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
כאמור, טרם חידשת לי משהו... ואתה אכן לא ממציא כלום

אבל כן חוזר (בין היתר) גם על הפחדות תקשורתיות בזויות ועל מידע לא מבוסס שלא התקבל כמוסכמות מקצועיות.
&nbsp
אין שום קשר בין האופן שבו אתה עונה לי כאן למה שעושה אוליבר... הוא מפורסם דיו כדי שאדע במי מדובר, אל דאגה; אבל אני לא צופה בערוץ הבריאות (אני לא מחוברת לאף חברת טלוויזיה).

אבי519

New member
הפחדות הם גם במאמרים מדעיים שכבר הפנתי אליהם

והתיקשורת ניזונה לפעמים גם מנתונים נכונים .
ולדעתי כן צריך לפחד כי יותר אנשים מתים ממחלות שקשורות לתזונה לקוייה מאשר מסיבות אחרות שמאד מפחדים מהן.
ומי שמנסה למסך את ההפחדות הם האיטרסנטים - תעשיית המזון תעשיית התרופות...

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. מאמר מדעי אקדמי אמיתי לא עוסק בהפחדות.

ואני מתייחסת להפחדות הלא מבוססות, למשל לגבי צבעי מאכל טבעיים (גם במזונות שבהם הם לא קיימים) או ספקולציות עתידיות לגבי מי יודע מה יתגלה כמסרטן ביום מן הימים, לפמפום של מידע שאינו בקונצנזוס המקצועי בתחום, להכפשה גורפת של ספורטאים, רופאים ודיאטנים, לשימוש בדוגמאות שקריות ולא רלוונטיות (כמו צבעי מאכל בפסטה או אסתר רוט שחמורוב שאפילו לא התנצלת על השימוש הדוחה שעשית במצב הבריאותי שלה, שאפילו לא היה קשור לטענה שלך).
&nbsp
הכתיבה שלך מקוממת אותי כי היא נגועה בדמגוגיה זולה ובהפחדות וחסרה אמפתיה והקשבה לזולת. גם כשמראים לך שהצדק לא איתך אתה לא עוצר לרגע (או מתנצל, חלילה) אלא פשוט מסב את הדיון לכיוון אחר שנוח לך ואז מעמיד פנים כאילו על זה הדיון היה כל הזמן ואתה בסה"כ "לא הבנת"
.
&nbsp
אז מה גורם לך לחשוב שאני אשכרה לוקחת אותך ברצינות? אתה שוב ושוב מתעלם ממה שאני כותבת ורק מפמפם עד זרא את המנטרות שלך, גם אחרי שביקשתי שוב ושוב שתתייחס לדברים שאשכרה כתבתי. אתה רק מתעלם ממני וממשיך בשלך, ואחרי זה עוד חושב שאקשיב לך או ש"תשנה את דרכיי"? (שבכלל אין לך מושג מהן, הרי לא נכנסתי לפורום הזה כדי לבקש עצות לדיאטה, ואינך מכיר אותי כלל).
&nbsp
כתבת שהיית רוצה שאכתוב פה ושעוד גולשים ישתתפו, אבל הכתיבה היהירה והשתלטנית שלך, ובעיקר העובדה שלא מעניין אותך מה כותבים לך אלא רק מה שיש לך להגיד ולקדם, לא מעוררת רצון לנהל איתך דיון.

אבי519

New member
את תחשבי מה שאת רוצה, לדעתי ההפחדות מוצדקות מאד.

אני עצמי נמנע ככל הניתן מדברי מאכל שיוצאים מתעשיית המזון.
משתדל לאכול רק אוכל טרי גולמי ומבושל בבית.
ומשתדל להימנע מתרופות , ובגלל זה עשיתי מאמצים והצלחתי בעזרת תזונה נכונה להפוך משמן לרזה באופן קבוע, להפסיק לקבל תרופות, כמו שכבר סיפרתי וחפרתי .
הפורום הוא בנושא החלפת מידע עיניני בלבד, לא באתי כדי לשתף חוויות לא להכיר חברים ולא לנהל דיונים, יש וואצאפ בשביל זה.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה עושה סלט מכל ההפחדות ואפילו לא מבין על מה דיברתי

והחלפת מידע ענייני יכולה להתקיים רק בתנאי שאנשים מקשיבים לצד השני ומבינים (בתור התחלה) על מה הוא מדבר, איזה מידע יהיה ענייני וכו'. אתה לא מחליף שום "מידע ענייני" אתה מפמפם את אותו המידע שוב ושוב לאותו אדם.

אבי519

New member
כל מי שסובל מהשמנה , מסכרת , מלחץ דם , מכולסטרול

או טרי גליצרידים בדם.
כל מי שמתחיל לקבל תרופות מהרופא עבור מחלות כאלה.
כל מי שיש לו ילדים שמנים .
כל מי שניסה כבר דיאטות שונות ואחרי כל דיאטה רק משמין עוד יותר.
כבר מן הסתם קיבל מספיק חיזוקים שמשהו אצלו לא תקין, ולא צריך לקרא את הכתבה ולדעת שהוא חלק מהסטטיסטיקה הזאת.
&nbsp
השיטה שלי היא לא "שלי" , אני לא המצאתי כלום, התזונה שלי היא בסה"כ תמצית של המלצות של מומחי תזונה בעולם. והיא בכלל לא קיצונית.
יש הרבה מאד אנשים בעולם שהולכים הרבה יותר רחוק מזה ומנסים דיאטות משוגעות כמו צימחונות טיבעונות פליאו אטקינס בלי גלוטן בלי חלב, ועוד ...
אני לא מציע אפילו משהו שמתקרב בקושי ליישם אותו ל"שיגעונות" האלו .
&nbsp
.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון. וסביר להניח שהוא גם לא צריך אותך להמלצות תזונה...

אלא איש מקצוע שיבדוק פרטנית מולו מה הבעיה ומה אפשר לעשות.
&nbsp
אכן, יש אנשים שהולכים רחוק יותר. יש הרבה דברים גרועים יותר בעולם. אז? ברגע שאתה מתחיל להשוות את עצמך לאפשרויות גרועות יותר, נגמרו לך הנימוקים הטובים.

אבי519

New member
אני חושב שמי שלא מצליח חשוב לו לשמוע אנשים אחרים שכן מצליחים

ואנשי המקצוע בישראל והעצות שלהם הם חלק מהמנגנון הקלוקל הזה שאחראי לתוצאות העגומות שמתפרסמות היום בעיתון .
לחמישים אחוז השמנה ועשרה אחוז סכרת וכל היתר שלוקחים תרופות זגד מחלות לב וכלי דם ...
אז זה מה שהם שווים.
אני הצלחתי כיוון שירד לי האסימון, לצערי הרב רק בגיל שישים, לא לשמוע בעצות שלהם וללמוד בעצמי.

trilliane

Well-known member
מנהל
למה אתה חושב בשם אחרים מה חשוב להם?

אני חושבת שמי שלא מצליח, חשוב לו להצליח, נקודה. אני מבינה שלך חשוב לפרסם את ההצלחה שלך ולהתענג עליה... כך אתה טופח לעצמך על השכם. יא אללה, איזה תותח אתה!

&nbsp
אתה לא דוגמה מייצגת. אתה אדם אחד. אורח החיים שלך, הגנטיקה, המטבוליזם, הפלורה שלך במעיים ועוד מיליון ואחד פרמטרים מפרידים בינך לבין אחרים.
&nbsp
אין לי מושג מאין אתה שואב את הזלזול הזה באנשי מקצוע או מתיימר לדעת ולהצליח יותר ממי שאשכרה עובדים בתחום. עם כל הכבוד להצלחה האישית שלך, היא בסה"כ הצלחה אחת. למי שעוסק בתחום יש הרבה יותר הצלחות ממך (ולא רק על עצמו).

למעלה