שבת שלום

בדיוק כמו חינוך הציבור להתנהגות אחרת-

אם למישהו זה היה מספיק בתודעה
אם זו באמת הייתה מטרה.
עוד הרבה לפני שלב האכיפה וענישה
אפשר היה ליצור שינוי התנהגות.

לדוגמה- חגורת בטיחות.
כשהייתי ילדה- בכלל לא היו
אח"כ חייבו רק במושב הקדמי
אח"כ/ או במקביל רק בעת נסיעה בינעירונית.
אח"כ גם במושב האחורי-כולם צריכים להיות חגורים ותמיד.
לי--לקח שנים להיכנס למכונית ולהיחגר בתנועה אוטומטית, אפילו עד המכולת.
אבל ---היום זו אינה סוגיה בכלל.
כולם חגורים תמיד(חוץ ממשפחות ממגזרים מסוימים שנכנסות למכונית על כל טפן ללא קשר למספר המושבים הקיים).
אז הצליחו לשנות תודעה?
כן.
אותו דבר אפשר עם הרבה התנהגויות אחרות.

(קקי של כלבים ולא רק בתחום התעבורה).

אבי בן 1231

Well-known member
יקירתי, כאשר אין מחנכים אין חינוך.

אני נוהג הרבה פה, ואיני רואה ניידת אחת.
כאשר אני מגיע ליעד ללא תאונה אני ממש מופתע.

חביף

New member
כדאי שכמה יגלו זאת:

במעבר חצייה ברחוב כצנלסון הסואן בגבעתיים - נראה כעומד לחצות, אבל גברת מפונפנת לא רואה, נהג מונית לא רואה, גברבר על אופנוע עוד מצפצף

ובכל מקרה, אני אומר תודה ומחייך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הו שי... המצבר אצלנו מחזיק כרגע 11.1 וולט ואין בכוחו להתניע.
כבלים יש לנו. אתה בא? (אנחנו מטבעון. לא ממש רחוק עבורך).
ואני בטוח אגיד לך תודה!
חג שמח!

shayCn

New member
מה קרה, אין רכבים בטבעון שיכולים לעזור?

חג שמח!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מקווה שלא ממש לקחת את דבריי ברצינות... אבל האמת, שהייתה לנו
בעיה. אז... קראתי לשכן, ובשל מיקום החניה, נאלצנו לחבר זוג כבלים לזוג נוסף.
הצלחנו כמובן להתניע, ונסענו ישר למוסך צ'מפיון בנצרת, שעובד גם בשבתות. הם קיטרו שהגענו ממש לקראת שעת הסגירה, אבל חשמלאי בדק את הרכב והחליט שיש להחליף מצבר (ברכב בן שנתיים). המצבר הוחלף במסגרת האחריות. לא שילמנו וכעת נראה שהכל הסתדר. אז תודה שלא באת... ושיהיה לך אחלה חג שמח!

shayCn

New member
אתה לא סומך על האינטליגנציה שלי?

השתמשתי בחוש הציניות. יצא לי להחליף מצברים בחיים, אבל לא במסגרת האחריות.
מצבר במסגרת האחריות זה אומר מצבר פגום מלכתחילה או דגם סיני כלשהוא. עדיף תמיד מצבר של שנפ או וולטה, כל השאר - זיפטה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תראה שי, זה לכאן ולכאן...
1. בנאדם שמוכן להיחלץ לעזרת הזולת גם במחיר של עבירת תנועה, 'קטן עליו' לנסוע מהקריות לק. טבעון - מבלי שייאלץ לבצע עבירות בדרך. לכן, כן צפיתי שתיעתר מיד לקריאתי
.
2. אמנם נתקלתי בחיי כבר במקרה, בו נסיתי לעצור טרמפ, ואז עצר לי איזה חכמולוג צעיר שאמר: "לולא היה לך ז-ן בין רגליך, הייתי לוקח אותך". אז... אני מאד מקווה שזה לא היה הקו המנחה שלך, כמי שנחלץ לעזרתה של המנוזמת
.
3. ובינינו.. מה פשוט יותר מאשר לקרוא לשכן שגר מטר ממני, כדי לבקש את עזרתו? זה גם מהיר יותר וגם מגיע בדיוק בפרק הזמן שרצוי לי
. המחיר השלילי הוא, שבמצב שכזה, איבדתי את ההזדמנות להכיר גם אותך
.
4. הרכב הוא גרמני והמצבר הוא של בוש (והיכלם). אם אתה משווה מחירים, הרי שמצברי בוש הם מהיקרים יותר בשוק, ונחשבים לפחות על הנייר כ"טובים". אז הנה, כאן המצבר "פישל", אלא שהוא הוחלף במסגרת האחריות וללא כל וויכוח מצד המוסך נותן השירות. ויוה לצ'מפיון!
5. בעבר יצא לנו כבר להחליף מצברים ולא פעם. זה קרה בד"כ לאחר 3-3.5 שנים, כשהמצבר כבר לא היה באחריות.
היו גם מקרים שפשוט הוספתי מעט מים מזוקקים לתאי המצבר, ובכך דחיתי את מועד החלפת המצבר. במקרים שכאלה, הפעולה נחסכה לפחות מאיתנו.

shayCn

New member
משה, זה לכאן

1. שום עבירת תנועה ושום בטיח. כל רכב שהיה מגיע לחלץ אותה, היה חייב לשנות כיוון כדי לטעון את המצבר במקום שבו היא חנתה(בעליה חדה אחרי סיבוב).
2.טראמפים, למיטב זכרוני - זו עבירה פלילית בישראל 2018.. אז לא יודע איך לבחון פיסקה על עצירת טראמפים.. שמע, לא ניסיתי להשכיב אותה, ולדעתי אם הייתי רוצה אז הייתי עוצר למישהי אחרת, לא למנוזמת מלעונה. סתם האינסטינקט הג'נטלמני פעל באותו רגע. בחורה במצוקה באמצע שרב. מה, אני לא אעזור?
3. אין צודק מזה. לא מנסה להתחרות בשכן שלך במתן עזרה. נוח לך לבקש ממנו? לך על זה..
4. לא עשיתי הכרות עדיין עם מצברי בוש
5. נכון, זו אחזקת מצבר פשוטה ויעילה. גם ככה תוקף למצבר הוא 4-5 שנים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
וואלה? לקחת את זה ברצינות יתרה!
1. כן. זה ברור, אבל אתה הגדלת לעשות, או שלא הבנתי נכון את ההסבר הראשוני שלך.
2. מי דיבר על טרמפ ב-2018??? דיברתי על משהו שהיה לפני מספר עשרות שנים, כשאז זה היה "מקובל". ובכלל, ככל שזכור לי, כיום עצירת טרמפים אסורה על חיילים במדים. איני בטוח שהיא אסורה גם על אזרחים. וכן. לא היה לי ספק, שלא היו לך כוונות. אבל איכשהו, פשוט נזכרתי ברגע ההוא... והנה לך 'הוכחה הפוכה', שהסיבה שנאמרה לי גם היא לא בהכרח "תופסת" בכל מצב.
3. איני אוהב לבקש "טובות", אבל כשאין ברירה, אין ברירה... התנצלתי מראש וביקשתי. הוא נענה מיד ו... סוף סיפור.
4. מוטב שגם לא תעשה. מצבר יקר מתוצרת חוץ, שאינו מצדיק את מחירו. ומה רע בישראליים? הבעיה היא... שזה מה שמגיע עם הרכב וזו לא הבחירה שלנו.
5. זה נכון, אבל כאן נפלנו בקטע הרע של הסטטיסטיקה... נקווה שהבא יחזיק לפחות עוד שנתיים. אחרי זה, זה כבר לא יעניין אותנו לפחות.

למעלה