שברו את השוק

hadooper

New member
אני לא חושב שמצאתי הבדלים מהותיים מול עיתונים אחרים

&nbsp
גם בטמקא, כלכליסט וגלובס, קיימים אותם סיפורים או דומים...

Han36

New member
האמת

יש לי פחות בעיה עם פתפותי הביצים שלהם לגבי גיל 40.
יש לי יותר בעיה עם זה שמציגים אותנו כאילו אנחנו הגורם לכך ששאר המשק מרוויח משכורות נמוכות וכאילו ההייטק פוגע בתעשיות אחרות.
אם זה יצליח להם (ספק, כי הרוב המוחץ של העם לא קורא דה-מרקר) זה עשוי ליצור אנטגוניזם נגד ההייטק שבמדינתנו הפופוליסטית עוד יכול להיות מתורגם לחקיקה (פחות הטבות מיסוי לחברות הייטק וכו).

user32

Well-known member
מנהל
כנראה שהעיתון המתחרה הרגיש צורך להוסיף משלו:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001211466

כתבה עם אפס ערך מוסף לקורא חוץ מהדגשת המסר: משכורת של 40,000 ש"ח לחודש לבוגרת תואר בספרות.
אם כי יש פה גם נרטיב פיקנטי על צעירה אמריקאית חסרת עתיד שמגיעה לארץ הקודש בשביל לעשות קריירה ואחלה כסף. חמוד.

zaske

New member
מענקי החתימה שלהם קיימים בכמה ארצות, גם באוסטרליה

וגם במדינות אחרות שהן לא "שוק עובדים רותח" כמו ישראל .

וזה המקום להזכיר - אמאזון סידני מגייסים עובדים. וכנראה גם יהיו מוכנים לעשות רילוקיישן.
אני מכיר אישית כמה עובדים שם. אם מישהו מעוניין לשמוע - שייצור קשר.

hadooper

New member
האנטגוניזם שלהם כלפי עובדי ההייטק שונה מזה של יתר העיתונים

&nbsp
הרושם שלי הוא שדה-מארקר מנסים להציג את הבעיות והקשיים בעולם ההייטק (גם אם לפעמים בהגזמה או בחוסר דיוק), בעוד יתר העיתונים (טמקא, גלובס וכד'), מתמקדים יותר בנסיון להציף את השוק בעובדים (מה שעשוי לרסק אותו לא פחות).

יבגניי34

New member
מעניין מי מימן את התוכן - אמאזון או ״התנועה לייבוא הודים״

המספרים הנקובים נכונים עבור אנשים עם פרופיל מאד מסויים - הם לא משלמים 60K ל״סתם מפתח״.

hadooper

New member
למה רק הודים? אני משוכנע שגם אירופאים ואמריקאים ישמחו להגיע.

הממשלה תתעורר מאוחר ורק אז יאושרו מספיק ויזות עבודה למומחים זרים.

Grosseto

New member
עובדים כאלה מפילים הרבה פירורים מהשולחן

רק מהפירורים האלה אפשר להתפרנס לא רע

ipv6

Member
יש אנשים רעבים במדינה

וזה השכר שאמזון מציעים לעשירים??
בושה.

צריך לקחת לעובדים האלה 90% מס ולתת לקצבאות.
שיהיה שיוויון אמיתי ולא עשירים ועניים.

בושה

hadooper

New member
זו ממשלת הימין הקפיטליסטית שלנו...

ipv6

Member
יש אנשים חסרי מזל

שלא דרכו יום אחד בבית ספר, לא רוצים לעבוד אבל חרף כל זה מנסים כל חודש להסתדר בחיים על ידי השקעה של כספי הבטחת ההכנסה במפעל הפיס / בתי קזינו פרטיים.
&nbsp
במקום לעזור להם עם קצבאות מעודדים פה את התופעה המכוערת שמתוארת בכתבה.
&nbsp
יפול להם האסימון כשהאנשים שדיברתי עליהם בהתחלה, יתחילול לרדת מהארץ..רק ככה ביבי יבין

hadooper

New member
...

&nbsp
אני חושב שהוא עוד יספוג מחיר פוליטי די כבד על כך שבחר להרכיב ממשלה עם מפלגתו של כחלון והחרדים...

הפרבולה

New member
אתה תגרום לירידה מהארץ, אם יאמצו את המלצתך לקחת מס 90%

מ"העשירים" אלו שמרוויחים מעל 60K בחודש ברוטו , כל הרופאים הבכירים, מנהלים מוכשרים, מדענים חוקרים וגם אנשי היטק בכירים , כל אלו תורמים רבות לכלכלה ,
ובנוסף את הכסף שהם מרווחים הם מבזבזים ברובו בשוק המקומי וכך תורמים עוד לכלכלה.

zaske

New member
לא יעלו למערב, אל תדאג.

אנשי הייטק שלא היגרו עדיין בגלל המסים והתמורה הירודה, לא יודע כמה יהגרו. לא לפחות בגלל הקטע הכלכלי. מה שישבור אותם זה אולי בלבלת ההדתה של בנט, לא מס הכנסה של 90 אחוז.
עליהם אפשר לשים מס גם של 80 אחוז. אין תחליך הרי לחינוך ישראלי, לארוחת ערב עם אמא ואבא, למילואים עם משה ודוד חודש בשנה, והרי ישראל זה המקום הכי בטוח ליהודים בעולם, אז מה, אתה מתקטנן על 80 אחוז מס?
אגב, בוחרי ליכוד וכולנו צריך למסות ב95 אחוז מס. אם הם מוכנים להצביע לביבי ושות' בלי היסוס, בוא נבדוק את זה ונעשיר את קופת המדינה.

הפרבולה

New member
אבל חלק גדול מאותם אנשי הייטק הם יהודים עם זיקה

למסורת היהודית ואין להם בעיה עם "ההדתה" של בנט, להיפך הם רוצים שהילדים שלהם יקבלו חינוך עם נגיעות מסורתיות וציוניות, זה עדין רחוק מאד מכפיה דתית.
מה שעלול לשבור אותם זה מס של 90% .

hadooper

New member
זיקה זה בסדר, אבל זה לא תפקידה של המדינה לחנך סלקטיבית.

&nbsp
זה בדיוק מה שעד היום מתקשים להבין בציונות הדתית...
&nbsp
לאף אזרח חילוני לא מפריע שהמגזר שלכם ילמד במוסדות דתיים-ממלכתיים ושמועצת יש"ע תקבל תרומות או מימון ובלבד שהמדינה היא לא הגורם שמתערב (מחנך או מממן).

הפרבולה

New member
לדעתי זה כן תפקידה של המדינה להכתיב את תוכן הלימודים

של ילדיה. ולגיטימי בהחלט שהתכנים יוכתבו על פי האידאולוגיה של הממשלה שמיצגת את העם .

למעלה