שבוע הספר העברי

סופהו1

New member
אפשר .. תצטרך לוותר לי, במקרה הזה, על התחבורה הציבורית.

יש לי שחרור מנשיאת משאות כבדים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני מעוניין במידה וגם לך יש את הספר

&nbsp
טרזן והמערה החשמלית.
&nbsp
חשבתי שקראתי את כולם אבל כנראה שאת זה פיספסתי.

קלייטון.ש

Well-known member
בטח גם את "חסמב"ה בעקבות שודדי שנהב הפילים" לא קראת

בטרזן והמערה החשמלית טרזן נשלח ע"י ממשלת המנדט לתפוס את חברי חסמב"ה שמעוללים לבריטים צרות צרורות, ולהביא אותם כפותים וקשורים לבריטניה לעמוד למשפט. טרזן מגיע לישראל מלווה בג'יין ובצ'יטה הקוף (כפי שעשה בנסיעה לניו יורק כשחיפש את הבן המאומץ שלו), ועד מהרה מוצא את המערה החשמלית במקומה בצפון ת"א מול הים. טרזן מתעמת עם ירון זהבי ולאחר שעתיים של קרב מגע השניים מכריזים על תיקו וטרזן מודה שירון נלחם טוב יותר מהגורילה קרצ'ק שאותו הרג בקרב לחיים ולמוות אי אז. בינתיים תמר היפה מתחברת לג'יין והן מוצאות מאד חן זו בעיני זו. החבורה מזמינה את טרזן וג'יין להיכנס למערה החשמלית ושם הם מספרים להם על מלחמתו של העם היהודי בבריטים ובערבים. טרזן משתכנע בצדקת המאבק הציוני ועובר להילחם לצד בני החבורה.
כמה שנים אחרי כן כשהמדינה כבר קמה טרזן מוזעק שוב ע"י הממשלה הבריטית לטפל בבעיה קשה של מבריחי שנהב פילים. הוא זוכר את חבריו הישראלים ומזמין אותם לבוא איתו לאפריקה ולעזור לו לתפוס את המבריחים. פה הסיפור הופך קצת לסיפור למבוגרים כי תמר וטרזן מתחילים איזה סיפור ביניהם שמגיע אפילו לשחיה משותפת בצורה לא הכי צנועה, כפי שאפשר לראות בקטע המצורף.

סופהו1

New member
אתה פשוט מחרב שמחות.

ככה לפרט את כל העלילה?
הוצאת לי את כל החשק לקרוא את הספר.
&nbsp
&nbsp

יוסי ר1

Active member
איך אתה יכול להחליף שמן במים? לא מתערבב!

פטריקים מלא לכל אורכו בכפות ידיו המסוקסות ובפטמותיה הזקופות, ואילו בביל קארטר תמצא ידי שולף מהיר מאין כמותו - אבל שום רימוז מיני/אירוטי/בלתי מהוגן או צנוע למשעי

יוסי ר1

Active member
איברים צנועים בפרהסיה - יש להסתיר .

ובגלל שכתבתי כפי שכתבתי - התפוז אכן הסתירו.

יוסי ר1

Active member
מוצנעים, יותר נכון לכתוב.

עם כל הסיליקון שרץ היום, לא בהכרח היו 'צנועים'

חיא2

New member
אבל גם כשהחומר הנפלט מגופך הוא גם

גרגר חיטה, כלומר "זרע", מייד תוצנע, ולא חשבת על כך.
תוכנת הצנזורה של תפוז היא מלאכת מחשבת של אלימות מילולית ושל תקינות פוליטית ברמה הנחותה ביותר. מהצד השני, לומדים לעקוף, כמו ברוסיה הצארית, את הצנזורה. שהרי ידועים יהודים בהתחכמותם כי רבה היא - ראה מה עשינו לפרעה

יוסי ר1

Active member
את פרעה לא עקפנו, את פרעה הטבענו.

אני לא יודע אם אפשר להטביע תפוז. נראה לענ"ד שהוא יצוף עד שיירקב.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
למה להתחכם כשאפשר לכתוב בצורה הכי ישירה

&nbsp
ושתפוז ילכו לחתום על עוזי (ואילי ביפהם יפהם).

סופהו1

New member
'צטערת. לך חפש את ספרי טרזן שתרמנו אי אז

לספריה באביבים ושכנותיה.

חיא2

New member
ישנה החנות של פגועי הנפש שמקבלים כל ספר

אישית איני רואה פסול בהחזרת ספרים לגריסה ולמחזור. ממליץ לך לחפש בין כל האוצרות את הנדירים ביותר, החשובים ביותר, ואותם לשמור לדורות הבאים [ סביר להניח שבעוד 100 שנים ואולי יותר, צאצאייך יעשו הרבה כסף מהם, וגם זה לא פסול, אגב ], השאר לגריסה.
דרך נוספת שלי, אני משאיר ספרים בתחנות אוטובוס. תאמיני לי עוד לא חזרתי לתחנה אחרי כמה שעות ונשארו ספרים.

wish2

New member
"הסיפור שלי עליך" סילביה ברזני-הרקע זה פורומים בתפוז

גם אני בצעירותי אהבתי להגיע לשבוע הספר. בשנים

האחרונות, אני נמנעת מקניית ספרים בגלל בעיית מקום ועומס בבית. משתדלת כמה שיותר לשאול מהספרייה.
גם אני מעדיפה קריאה בפורמט הדיגיטלי וגם בפורמט הדיגיטלי, טרם קניתי ספר.
ספר מומלץ שקראתי וסיימתי בחופשת שבועות: המיילדת מוונציה מאת רוברטה ריץ'. מסופר על מיילדת יהודיה בוונציה של המאה השש עשרה שעוזרת לאישה גויה ללדת בניגוד לאיסור הרב על כך ובניגוד לחוק שהיה אז בוונציה שאסור ליהודים לטפל בגויים ולהפך.העלילה מותחת וקולחת.

צליליתה

New member
אין לי מושג איך זה אצל 8219 העוקבים שלנו

אבל כל מי שהגיב בעץ הזה מדבר על עודפי ספרים והעדר כונניות.

מענין מה יקרה בעוד, נגיד, עשור.

האם אנשים עדיין יחזיקו ספרים בבית? או האם נרכוש רק דיגיטלי, וכשנרצה למשש נייר נלך לספריה?

א פרו פרו ספריה, יש לי זכרונות נהדרים מספריות עירוניות
גם הקריאה, גם המפגש עם ספרים, גם ספרנים וספרניות אוהבי ילדים, נוער וספרים (אולי לא בדיוק בסדר הזה) ומפגש עם חברים. גם, אם לא בעיקר, בשעות הבוקר, שם התכנסו מיטב מבריזי ביצפר מכל העיר.

למעלה