שאלה שמטרידה אותי

jackie111

Well-known member
אולי זו דעה קדומה או תאוריה מעוותת
רוב מאמצי חתולים הן נשים
רוב מאמצי כלבים הם זכרים.

האם אני צודק?

גורדיאן-II

Active member
רוב מאמצי חתולים הן נשים

האם אני צודק?
למי איכפת?
מי שרוצה לאמץ חתול שיאמץ חתול, כלב? אז כלב. בשני המקרים מדובר (לרוב) באנשים שאוהבים חיות מחמד, והחינוך שקיבלו אומר שחיות מחמד הן שותף לחיים, לא אוכל או סתם משהו מפחיד / טמא / לא מוכר / אשכנזי כזה.
דרך אגב, השאלה את מה לאמץ היא הרבה פעמים לוגיסטית, כלומר מי שעובד הרבה שעות ולא יכול להוציא את הכלב לטיול כמה פעמים ביום יאמץ חתול, וההפך, מי שאוהב ויכול לטייל הרבה יאמץ כלב.

אלישבע777

Well-known member
רוב מאמצי חתולים הן נשים

האם אני צודק?
אכן שמעתי זאת לראשונה לפני שנים באיזו תוכנית על חתולים של נשיונל ג"ג. איני זוכרת איזו ואין לי הוכחות. אמרו שרוב מאמצי חיית מחמד כלב או חתול הם זוגות, אבל נשים לבד נוטות לאמץ חתול וגברים לבד, נוטים לאמץ כלב. הסיבה - חתול הוא "חיה גברית" או בעלת אופי גברי - בלתי תלוי, אדון לעצמו, קשה לאלפו... ואני מוסיפה - חתול הוא החיה הכי דומה לתינוק... רוב היום ישן, הוא מתכרבל בחיקנו או במיטתנו... והיללה שלו היא תמיד מזכירה לנו בכי של תינוק והפרווה הנפלאה, הרכה - זה הכי קורב לצעצוע פרוותי. נשים אוהבות פרוות ועם הפרווה היא חלק מהחיה - אז זה גם בונוס.
כלבים הם "חיה נשית, או חיה בעלת אופי נשי: הם ממושמעים, נאמנים, קלים לאילוף, ובעלי תכונה גברית - אוהבים לרוץ ולשחק במשחקי ספורט, וגבר ההולך ברחוב עם כלב, או משחק בגינת כלבים, הוא תמיד מושא למבטי נשים... כלב מתאים לגברים בודדים, כי בחברתם הם יכולים לבלות בחוץ גם ללא בת זוג.
זו הפרשנות שלי המבוססת על מה שראיתי באותה תוכנית. יש הרבה נשים יחידניות המאמצות כלבים, אבל להתרשמותי, פחות גברים יחידניים מאמצים חתולים. זו כמובן אינה סטטיסטיקה.

מהתרשמותי אכן יותר נשים מאכילות חתולי רחוב בקביעות. בשכונה שלי, לא ראיתי מעולם, אפילו גבר אחד מאכיל חתולים אבל יש כמה וכמה נשים שמאכילות בחצר שלי - מדי פעם (כולל אני) ולפחות אישה אחת שמאכילה באופן קבוע. ויש המון תחנות האכלה בשכונה, שמופעלות על ידי נשים.

האם אתם מסכימים להסבר?

גורדיאן-II

Active member
אז איך את מסבירה, את כובע השטריימל, אצל הגברים החרדיים...? ;-)
שאלה מעולה, שנוגעת בכמה מאפיינים מרכזיים של המגזר הפסיכי:
1. הכובע הזה הוא חיית המחמד היחידה שחרדים מורשים להחזיק,
2. הכובע הוא כמו חתול, והם מלטפים אותו הרבה, אין להם ברירה כי אסור להם ללטף דברים אחרים,
3. הכובע הוא גם כמו כלב, והם מוציאים אותו לסיבוב ברחוב כדי להשוויץ בו, זה ספורט חרדי לסחוב אותו,
5. ולבסוף, הכובע הוא גם צלחת רדיו-טלסקופ לקליטה/שידור מסרים מבורא-עולם, והם צריכים להיות בהאזנה 24/7 לכן אין להם זמן לעבוד.

אלישבע777

Well-known member
שאלה מעולה, שנוגעת בכמה מאפיינים מרכזיים של המגזר הפסיכי:
1. הכובע הזה הוא חיית המחמד היחידה שחרדים מורשים להחזיק,
2. הכובע הוא כמו חתול, והם מלטפים אותו הרבה, אין להם ברירה כי אסור להם ללטף דברים אחרים,
3. הכובע הוא גם כמו כלב, והם מוציאים אותו לסיבוב ברחוב כדי להשוויץ בו, זה ספורט חרדי לסחוב אותו,
5. ולבסוף, הכובע הוא גם צלחת רדיו-טלסקופ לקליטה/שידור מסרים מבורא-עולם, והם צריכים להיות בהאזנה 24/7 לכן אין להם זמן לעבוד.
חסידי חב"ד והחרדים הליטאים, אינם חובשים שטריימל וזה מעניין
שטריימל עולה אלפי שקלים!! הוא רק לחגים ולימים טובים, לא נהוג ללטף אותו כי אז הפרווה מתבלה. מה גם שהחיה האומללה שנשחטה למען הכובע, היא חייה טמאה ( זנב החיה) ואסורה בהנאה, הכובע כמובן קדוש... מותר אגב לגדל חיות, אבל לא חיות מחמד כמו כלב או חתול, אלא אם הן חיות משק או חיות מועילות כמו כלב שמירה, חתול חצר שצד עכברים. לא כל החרדים מקפידים על איסור זה ולפעמים מתירים לילדים לגדל ארנבות או תוכים.
בימי גשם הם עוטפים את השטריימל בניילון עבה להגנה ואז זה נראה עוד יותר גרוע...
המגזר הפסיכי הזה, הוא נחוש ויודע לקדם את מטרותיו, כי הם ממושמעים מילדות ומאוחדים אחרי האדמור. אז מבחינתם הם לא כאלה פסיכים. כל חברה יש לה מאפיינים. להם יש שריימל ומעיל ארוך ולנו חולצות בטן מינימליות, קעקועים ונזמים באף ובגבות והתנהגות קולנית ופרועה בכבישים ובכל מקום.

גורדיאן-II

Active member
חסידי חב"ד והחרדים הליטאים, אינם חובשים שטריימל וזה מעניין
שטריימל עולה אלפי שקלים!! הוא רק לחגים ולימים טובים, לא נהוג ללטף אותו כי אז הפרווה מתבלה. מה גם שהחיה האומללה שנשחטה למען הכובע, היא חייה טמאה ( זנב החיה) ואסורה בהנאה, הכובע כמובן קדוש... מותר אגב לגדל חיות, אבל לא חיות מחמד כמו כלב או חתול, אלא אם הן חיות משק או חיות מועילות כמו כלב שמירה, חתול חצר שצד עכברים. לא כל החרדים מקפידים על איסור זה ולפעמים מתירים לילדים לגדל ארנבות או תוכים.
בימי גשם הם עוטפים את השטריימל בניילון עבה להגנה ואז זה נראה עוד יותר גרוע...
המגזר הפסיכי הזה, הוא נחוש ויודע לקדם את מטרותיו, כי הם ממושמעים מילדות ומאוחדים אחרי האדמור. אז מבחינתם הם לא כאלה פסיכים. כל חברה יש לה מאפיינים. להם יש שריימל ומעיל ארוך ולנו חולצות בטן מינימליות, קעקועים ונזמים באף ובגבות והתנהגות קולנית ופרועה בכבישים ובכל מקום.
אבל, המורה, סתם צחקתי...

mיטלמן

Well-known member

השטריימל עשוי ברובו, כמשתמע משמו העברי, מקצוות זנבותיהם של בעלי חיים כמו דָּלָק סיבירי (צוֹבֶּל), דָּלָק הסלעים, שועל אפור מצוי, גרגרן, חורפן (מינק) או דָּלָק אירופי. הזנבות מתחלקים למספר סוגים ואיכויות על פי ארצות מוצא וזן החיה (דָּלָק הסלעים (סטון מרטן), דָּלָק (מָארְדֶר) ועוד). פרוות החיות הללו משמשת להכנת מעילים, לעיטור שמלות ולמוצרים אחרים, בעוד שקצוות הזנב נחשבו עד המצאת השטריימל לפסולת מיותרת. נכון לשנת 2021 מחירו של השטריימל, הנעשה בעבודת יד, נע בין 3,000 ל-14 אלף דולר[1].

בימינו יש החובשים שטריימל סינתטי שמחירו זול בהרבה מן השטריימל הטבעי, למרות שגם בשטריימל היקר ישנם גם שערות סינתטיות דבר המקל על משקלו. מרכזו של השטריימל עשוי מקטיפה.
מפרווה של איזו חיה עשוי השטריימל?

mיטלמן

Well-known member

השטריימל עשוי ברובו, כמשתמע משמו העברי, מקצוות זנבותיהם של בעלי חיים כמו דָּלָק סיבירי (צוֹבֶּל), דָּלָק הסלעים, שועל אפור מצוי, גרגרן, חורפן (מינק) או דָּלָק אירופי. הזנבות מתחלקים למספר סוגים ואיכויות על פי ארצות מוצא וזן החיה (דָּלָק הסלעים (סטון מרטן), דָּלָק (מָארְדֶר) ועוד). פרוות החיות הללו משמשת להכנת מעילים, לעיטור שמלות ולמוצרים אחרים, בעוד שקצוות הזנב נחשבו עד המצאת השטריימל לפסולת מיותרת. נכון לשנת 2021 מחירו של השטריימל, הנעשה בעבודת יד, נע בין 3,000 ל-14 אלף דולר[1].

בימינו יש החובשים שטריימל סינתטי שמחירו זול בהרבה מן השטריימל הטבעי, למרות שגם בשטריימל היקר ישנם גם שערות סינתטיות דבר המקל על משקלו. מרכזו של השטריימל עשוי מקטיפה.
שורה שניה שלישית ורביעית.
אבל מציעה לדבר ולהחליט לפי המומחה בחנות ולפי עומק הכיס.

רוב מאמצי חתולים הן נשים

האם אני צודק?
אחי למה לדבר סטיגמות?
אתה לא יודע ואין לך ביסוס.
עזוב אותך שטויות, תראה לי מחקר מדעי על זה ואז אחליט אם להסכים איתך.

jackie111

Well-known member
אחי למה לדבר סטיגמות?
אתה לא יודע ואין לך ביסוס.
עזוב אותך שטויות, תראה לי מחקר מדעי על זה ואז אחליט אם להסכים איתך.
אני שואל שאלה תמימה.
אז דע לך, סבא זקן, שזו לא סיבה לתקוף אותי.
אם אין לך מספיק ידע לענות אל תתקוף אותי.

למעלה