שאלה קשה לגבי עלות של חתונה

ronitvas

New member
בשמחה

kisona

New member
את יכולה לבקש לראות, אבל לרוב המקומות אין באמת רישיון

במקרה כזה כדאי לבדוק אופציה דרך איזיווד כי הם נותנים אחריות על המקדמות ובמידה וקורה הנורא מכל גם עוזרים למצוא מקום אחר . זה משהו שכדאי לשקול ושצריך לקחת בחשבון..

מיני 29

New member
יש אפשרות לסגור רק אולם דרך איזיווד

בשביל האחריות?
בדקתי והארבע מתוך החמש אולמות שאנחנו רוצים לראות עובדים עם איזיווד
&nbsp
אם האולם החמישי לא ברשימה שלהם אי אפשר יהיה לעשות את זה דרכם?
&nbsp
&nbsp
ואם נלך רק על אולם נצטרך לשלם משהו על האחריות הזאת?

ronitvas

New member
איזיווד, עד כמה שידוע לי עובדים גם עם כאלה בלי רישיון

למשל, נאות קדומים

מיני 29

New member
יש לנו 5 אולמות

שאנחנו רוצים לראות
אף אחד לא ברשימה השחורה
ארבע מהאולמות עובדים עם איזיווד
והחמישי לא
אז מעניין אם:
א.. איזיווד מבטחים גם אולם שהם לא עובדים איתו
ב. האם אפשר לסגור איתם רק אולם וזהו וגם זה בשביל הביטוח

מיני 29

New member
האמת שאני קצת בהלם

ההורים של הבחור מאוד אהבו את רעיון האיזיווד כשסיפרנו להם עליו....
הם נשמעו להם רציניים ובעיקר הם אהבו שהכסף כביכול מובטח אם קורה משהו לאולם
עכשיו התקשר חמי לעתיד
הוא סתם נכנס לראות את ארבעת האולמות שאהבנו שאיזיווד עובדים איתם
מפה לשם הוא ראה גם אולמות אחרים
משום מה החליט לעשות דאבל צ'ק ולוודא שהאולמות שאהבנו הם עם רישיון
והם אכן כן
אבל מסתבר שמתוך 52 האולמות שהם עובדים איתם ליותר מעשר אחוז אין בכלל רישיון (ל7 אולמות)
&nbsp
אנחנו עדיין לא סגורים האם לקחת או לא לקחת מפיק אירועים
ושקלנו גם לעבוד עם איזיווד
אבל איך זה שחברה שהיא כביכול רצינית מציעה 7 אולמות ללא רישיון....

תחזיקי חזק, אני הולכת להפתיע אותך!

לרוב האלומות בארצנו אין רישיון!!! איך אני יודעת את זה? כי אני ביררתי את זה ביסודיות עם אנשים שעוסקים בתחום.
לכן, הגיוני שחברת ארגון חתונות לא תוותר מראש על כל אותם אולמות.
בכל מקרה אם זה חשוב לך תוכלי לדרוש ולקבל את כל הרישיונות.
הגיוני שאיזיווד תמיד תדע לפני הזוג האם מקום מסויים עומד להיסגר וזה שהם מציעים אחריות על כספי המקדמה
וסיוע בהעברת החתונה למקום אחר - זה משהו חדשני, כי אף אחד לא הבטיח את זה בעבר.
אגב, חלק מהגני החתונה המפורסמים ביותר פועלים בלי רישיון/רישיון זמני וזה לא מפריע להם לפעול כבר שנים...

מיני 29

New member
אין ספק שזה יפה וחדשני

מה שאיזיווד מציעה
אבל מי מבטיח לי שהאולם החלופי היה לטעמי?
מי מבטיח לי שהכל לא יתבטל ברגע האחרון?

אז נכון שהכסף מוגן וזה גם משהו
אבל לא ממש הרבה

איך שאני רואה את זה ----

ברגע שנסגר אולם, הזוג נכנס לתחום של אי וודאות כי מה שבטוח הוא שכלום לא בטוח.
מהנקודה הזאת, כל עזרה בצורת אולם חילופי, או כל דבר אחר יכולה להציל את המצב,
אז אולי הזוג לא יקבל בדיוק את מה שתכנן אבל בכל זאת יתחתן וגם כנראה בחתונה מכובדת מספיק.
וכן, כמו שכתבת, זה שהכסף מוגן וזה גם משהו. במילים אחרות, ביטוח.

dori78

New member
קצת סדר בבלאגן

איזיווד עובדים עם 52 מקומות, לחלקם אין רישיון עסק או היתר בניה או היתר שימוש והם מופיעים ברשימה של משרד הפנים.
הם לא לוקחים אחריות על המקדמות מול ספקים שהם לא עובדים איתם.
אני בספק אם את יכולה לסגור דרכם רק אולם, אבל זה בכל מקרה כנראה לא משתלם.
האחריות שאיזיווד נותנים היא על המקדמות בלבד - כלומר סכום של כ-10,000 ש"ח.
זה אומר שאם המקום נסגר בגלל פשיטת רגל או רשות כזו או אחרת שסוגרת אותו מטעמי חוק/רישיונות/בירוקרטיה, איזיווד עושה כמיטב יכולתה למצוא לך מקום חלופי לאותו תאריך או תאריך חלופי לאותו מקום. זה אומר שאם צריך - 24 מפיקים יישבו על הטלפון כדי למצוא מקום שבדיוק היה בו ביטול לתאריך שלך, למשל. לא בטוח שהמקום החלופי או התאריך החלופי יתאימו לך (או לאורחים, לי יש אורחים שמגיעים מחו"ל ולא יוכלו לשנות מועד טיסה) ואז את פשוט מקבלת בחזרה את סכום המקדמות ששולם במעמד חתימת החוזה. זה לא עוזר לך עם עוגמת הנפש והצורך לארגן מקום חלופי בזמן קצר מאוד.

איזיווד עובדים על חבילות שכוללות הרבה ספקים - אם את לא מתכוונת לקחת ספקים דרכם זה פשוט לא משתלם.
כמו שכתבתי לך בהודעה קודמת, יש מחיר לפי מס' אורחים שכולל הרבה ספקים. אם את מחליטה לוותר על ספק מסוים - את מקבלת זיכוי על החלק היחסי שלו. אבל הזיכוי הזה לא מגיע לסכום שתצטרכי לשלם לספק שתעבדי מולו ישירות, כי גם איזיווד רוצים להרוויח. לדוגמה: על תקליטן תקבלי זיכוי של בערך חצי ממה שלוקח תקליטן בגבול התחתון. על איפור ושיער תקבלי זיכוי של 1/2-2/3 בערך ממה שלוקחים על איפור ושיער לכלה. ככה שלפי החישובים שלי - אם את לא מתכוונת לקחת דרכם לפחות כמה ספקים - זה פשוט לא משתלם.

דבר חשוב:
מפיק ליום האירוע לא כלול בחבילה של איזיווד, הם דורשים על תוספת כזו סביב 2500 ש"ח.

מיני 29

New member
האמת שירד לי כל החשק מאיזיווד

כשחשבנו האם לקחת מפיק או לא חשבנו על איזיווד
אבל לטעמי חברה שעובדת עם אולמות שאין להם רשיונות עסק זה משדר חוסר רצינות....
לא מבינה למה הם עושים את זה?
חסר מקומות?

dori78

New member
לזה דווקא יש תשובה פשוטה.

במדינת ה"סמוך" ה"פרטאץ'" וה"קומבינה", חוק הוא לא חוק ואכיפה היא לא אכיפה.
לנאות קדומים, למשל, אין ולא יהיה לעולם היתר בניה כי הם יושבים על שטח ששייך למנהל מקרקעי ישראל בניהול של רשות שמורות הטבע והגנים.
היתר בניה יכול לקבל רק בעל הקרקע. אז איך יוכלו לקבל היתר בניה? לא יוכלו וגם לא צריך, כי הם לא בונים כלום, זה מקום פתוח.
מצד שני - אין אפשרות לקבל רישיון עסק קבוע בלי היתר בניה. אז איך ניתן לקיים את שני התנאים במקביל? לא ניתן. מדינת חלם.
אם היתה פה אכיפה נורמלית - לא היו מאפשרים למקום לפעול יום אחד בלי ההיתרים הנדרשים, או לחליפין מתאימים את הבירוקרטיה המטופשת למציאות בשטח.
מכיוון שיש התנגשות של הדברים - המקום עובד למיטב ידיעתי כבר למעלה מעשר שנים ללא הפרעה, כשבאמצע היתה תקופה שהם היו סגורים כי התחלפו הבעלים.
הרי אם היתה סכנה אמיתית לציבור בהפעלת המקום - היו סוגרים אותו באופן מיידי.
תהליך הוצאת רישיון עסק או הנפקת היתר בניה או היתר שימוש הוא עסק בירוקרטי מסריח שיכול לקחת שנתיים.
אז מה, שלא יפעל העסק בינתיים? בתחום האירועים יש המון מקומות שאין להם היתר כזה או אחר.
לפעמים זה מעיד על בעיה מסויימת עם המקום, לפעמים זה מעיד על בעיה בחוקים מנוגדים שאף גאון לא החליט לפתור...

מיני 29

New member
תודה על ההסבר

העיקר שמחה שחמשת המקומות שבחרנו לראות אף אחד לא ברשימה השחורה :)

elinoket

New member
ולפעמים זה פשוט אולם שפועל איך שבא לו וסופו להסגר

כמו שקרה כבר לכמה אולמות בשנה - שנתיים האחרונות
ככה שלהגיד שככה זה רץ ולא יעשו עם זה כלום זה לא לגמרי נכון, ויכול להטעות במחשבה שאין בעיה עם מקומות ללא היתר

dori78

New member
נכון, לפעמים זה המצב.

איפה כתבתי שאין בעיה עם מקומות ללא היתר?
בכל ההתיחסויות שלי לנושא כתבתי שצריך לבדוק לעומק את הדברים.
כמו בכל דבר אחר, אגב.
רישיון עסק תקף לא מבטיח לדוגמה יחס הוגן ותשלום בזמן לעובדים, מה שיכול לגרור תופעה של צוות ממורמר שיהיה לא אדיב בערב החתונה.
רישיון עסק יכול להיות גם למקום שאיננו נגיש לנכים. אולי זה מעיד על חוסר אכפתיות כללית, גם לצרכים מיוחדים של הזוג מצד בעל המקום?
לא יודעת, צריך לבדוק לעומק כל דבר.

מיני 29

New member
חמשת האולמות שאנחנו נבדוק

לכולם יש רישיון
אני מעדיפה לוותר על מקום שאני אולי אוהבת אבל אין לו רישיון רק לא לחיות עם הפחד שמשהו יכול להשתבש והאולם יכול להיסגר

תודה על מה שכתבת

למעלה