שאלה קשה לגבי עלות של חתונה

ronitvas

New member
מפיק אירועים - כן
או לא

טוב, אז אמנם אני מאוד משוחדת אבל הנה משנתי.

טיעונים בעד
השימוש בשירותי הפקה (שפה, אגב, זה מאוד מקובל ומעטים הזוגות שמפיקים לבד...):

1. ניסיון - נגד זה אין כל ויכוח. מפיק/ה הם בעלי ניסיון גדול יותר באירועים מסוגים שונים. יש לנו הרבה יותר ניסיון בניהול משא ומתן בנוגע לאירוע (מול ספקים ונותני שירות), אנחנו מכירים דפוסים שונים של זוגות, משפחות, תרבויות, טקסים מיוחדים וכדומה.
2. רעיונות - מפיק טוב הוא גם בעל רעיונות מגוונים ויכולת להתאים את הרעיונות לאירוע ולזוג.
3. תקציב - פעמים רבות מפיק יודע טוב יותר לנהל את תקציב החתונה. למפיקים יש, בדר"כ, מחירים טובים יותר מול ספקים מסויימים.
4. הכרת השוק - מכירים ספקים מתחומים שונים ויודעים את יתרונותיהם וחסרונותיהם.
5. ליווי האירוע - יש מישהו שתמיד נמצא עם היד על הדופק. מכיוון שהוא גם שותף לכל התהליך שלפני החתונה, הוא יכול לדאוג שהכל יהיה כמו שסוכם (ויש מספיק סיפורים לתנאים שלא קויימו או שקויימו בחלק רק בחלק מההסכמים). זה משחרר את הזוג ואת בני המשפחה להנאה בלבד. כל הדאגות עוברות למפיק/ה.
6. המפיק הוא גורם בלתי תלוי והוא יכול לפשר, במידת הצורך, מול ההורים והמשפחה (הרבה פעמים אנחנו עומדים מול גחמות כאלה ואחרות של ההורים, שלזוג לא נעים להגיד, מה גם שברגע שלוקחים מפיק, בדר"כ ההורים לוחצים פחות...).
7. זה המקצוע שלנו ואת זה אנחנו יודעים לעשות הכי טוב, אני מאמינה שאנשים עושים דברים שהם טובים בהם, למרות שיש יוצאים מהכלל...
8. מנהל אירוע - פעמים רבות שוכחים שמנהל אירוע משרת רק אינטרס אחד - של בעל המקום! זה נכון שהוא רוצה לעשות עבודה טובה בגלל שלקוח מרוצה מביא לקוחות נוספים והם עובדים קשה מאוד בשביל שמם, אבל האינטרס הוא ברור. ז"א שאם יווצר מצב בו מנהל האירוע יצטרך להחליט באם לתמוך בבני הזוג או בהנהלת המקום, במרבית הפעמים הוא יתפוס את צד מעסיקו. לאחרונה עלו פה מספר סיפורים לא נעימים (בלשון המעטה) על התנהלות מנהלי אירועים במקומות שונים. מפיק שנשכר על ידי בני הזוג נלחם עבור האינטרסים של בני הזוג בלבד!!!!

טיעונים נגד

ה"חיסרון" היחיד שאני יכולה לציין זה הכסף
, אבל גם לגבי זה יש לי השגות....
תורידו את כאב הראש בתקופה שלפני וביום האירוע, וזה כבר שווה את המחיר, לדעתי.
חוצמזה, כפי שכבר ציינתי קודם, הרבה פעמים לנו, כמפיקים, יש תנאים טובים יותר מול הספקים.
כדי למזער נזקים כלכליים אפשר לקחת מפיק ליום האירוע בלבד, ואז זה מוזיל עלויות (אם זה מעניין, את מוזמנת לשלוח לי מסר)

לגבי העבודה וההנחות מול ספקים: זה ממש תלוי במפיק. יש מפיקים שעובדים, כמו איזיווד, רק עם ספקים שהם מכירים ושיש להם הסכמים איתם, ויש ספקים, כמוני, שאין לנו שום הסכמים עם אף אחד.
אנחנו כן מקבלים מחירים טובים יותר, מכיוון שלטווח ארוך יש לנו יותר פוטנציאל להביא לקוחות עתידיים. אולם, ממש לא בכל המקומות אנחנו מקבלים מחירים טובים יותר. אז אי אפשר לעשות הכללות.

המוטו פה, בארה"ב, הוא שהכלה והחתן צריכים להתרכז בתפקיד שלהם - להיות החתן והכלה

ושהמפיק יתרכז בעבודה שלו - להפיק את האירוע!
זה משנה את כל התמונה

ברור שאפשר לעשות את זה לבד, אפילו לעשות את זה מעולה!!!! כמו שרבים וטובים עושים. השאלה אם בא לכם להפיק והאם תצליחו לעשות את זה בשלט רחוק. אם זה מלחיץ אותך ואת מעדיפה לקחת מישהו חיצוני, סבבה.
וקל מאוד לשכוח שלא כולם יכולים להפיק לעצמם - רבים לא יכולים להתמודד עם רמת הלחץ, לא יכולים לרדת לרמת הפרטים הקטנים והגדולים, לא מסוגלים לקבל החלטות וכדומה.
לאלה אני ממליצה בחום להיעזר בשירותי הפקה חיצוניים. הכסף, במקרה הזה, בטל מול "תופעות הלוואי"....

וכפי שכבר ציינתי בהודעה אתמול, את יותר ממוזמנת לפנות אלי באם את מעוניינת בשירותי הפקה - זה בדיוק מה שאני עושה

בהצלחה!!

מיני 29

New member
תודה על ההסבר המפורט

אנחנו עדיין לא ממש סגורים על עצמנו לגבי מפיק
האם כן או לא
כנראה שנגיע לארץ ונראה אם אנחנו מסתדרים ונהנים מהתהליך או שלא
ואז נחליט :)

elinoket

New member
יפה אמרת!! ולגבי ה"חיסרון" שציינת

אני יכולה להגיד מנסיוני האישי שהמפיקה שלקחנו חסכה לנו לא מעט כסף וכאב ראש, ככה שזה כסף שחוזר ביג טיים
חבל שבארץ רק רואים את העלות של זה ולא את התועלת (בעוד ששמלה אין בעיה להוציא 10 אלף, אבל זה כבר לדיון אחר...:)

mazita

New member
יש לכם תקציב יפה

כמו שכבר נרשם, ההוצאה הכבדה היא על אולם בתקציב של 150 ו300 מוזמנים תוכלו לארגן חתונה מכבודת מאוד. כדי לדעת קצת יותר לגבי מחירים ספציפים, ספקים וכו'.. הייתי מציעה גם להתחבר לקבוצות שונות בפייסבוק (יש לא מעט כמו מאורסים מאורסות, כלות אורבניות וכו'). אין כמו ללמוד מניסיון של אחרים. בנוגע לתכנון החתונה מחו"ל אולי כדאי באמת לשקול מפיק או להעזר באיזיווד שזה תכלס ישתלם יותר ממפיק כי זה ללא עלות והם עוזרים ממש לארגן את החתונה מא' עד ת'. שיהיה בהצלחה ומזל טוב!

מיני 29

New member
מה זה איזיווד?

כרגע נמנעת מלהתחבר לכל מיני קבוצות פייסבוק
וגם הגבלתי את עצמי לפורום אחד בלבד
כי ישי עבוד ולימודים ולא רוצה לטבוע ולשקוע בזה לגמרי :)

dori78

New member
איזיווד היא חברת הפקות חתונה

הם מספקים חבילה שכוללת בגדול:
מקום + קייטרינג
מוזיקה
צילום
איפור ושיער לכלה
טבעות
הזמנות
שטויות לרחבה (זוהרים/משרוקיות וכד')
ליל כלולות במלון בת"א

אם את בוחרת לוותר על אחד הספקים שכלולים בחבילה, את מקבלת זיכוי על החלק היחסי.
כמובן שהזיכוי לא קרוב לעלות האמיתית של הספק.
למשל: טבעות הנישואים שכלולות בדיל שלהם הן די בסיסיות (סביב 700-800 ש"ח לטבעת) כשאם את רוצה משהו אחר את יכולה
להוסיף ישירות לחנות התכשיטים או לרכוש טבעות באופן עצמאי. הזיכוי שהם נותנים בסעיף הזה הוא 800 ש"ח לשתי הטבעות גם יחד.

לשיקולך.

מיני 29

New member
תודה על ההסבר

ויש להם מבחר סביר של ספקים בכול תחום?
ומה בעצם היתרון בלסגור איתם?

dori78

New member
בכיף.

את יכולה להכנס לאתר שלהם, רשימת הספקים שעובדים איתם מפורטת שם.

יתרונות בלסגור איתם:
* את המקדמות את נותנת לאיזיווד, לא לכל ספק בנפרד.
יש לך גם אחריות על המקדמות, במידה והאולם נסגר. היו מקרים שאולם פשט את הרגל ונעלם שבועיים לפני החתונה.
זה אף פעם לא נעים, זה עוד יותר לא נעים כשאת גם צריכה לרדוף אחריו כדי לקבל את המקדמות בחזרה.
* כן, את צריכה להיפגש עם הספקים ולסגור איתם דברים, כי מעבר להיכרות הבסיסית עם האנשים שיהיו צמודים אלייך ביום הזה
אצל הצלם במשרד, למשל, את יכולה לקבל מושג על אופי התוצר הסופי שלו. זה יכול להיות שונה מצלם לצלם.
אבל בגדול - את מתנהלת מול מפיק אחד שמקשר בינך לבין כל הספקים.
* כמו כל קבוצת קניה - הם מהווים כח צרכני. זה אומר בין השאר הנחה קטנה למול מה שהיית יכולה להשיג לבד (ואני שונאת להתמקח),
זה אומר גם שהספק מרגיש אחריות לספק מוצר איכותי לא רק מולך אלא גם מול איזיווד, שזה גוף שמספק לו לא מעט עבודה.

חסרונות בלסגור איתם:
* לא בטוח שתאהבי את הספקים שלהם. אם את לוקחת מעט ספקים - זה לא תמיד משתלם.
אם יש לך זמן פנוי - במקום להסתובב באתרים כמו כלות אורבניות - תיכנסי לאתרים של צלמים ותראי אם הסגנון שלהם מוצא חן בעינייך.
תיכנסי לאתרים של שני המעצבים שהם עובדים איתם בנושא הטבעות ותראי אם מה שיש להם להציע מוצא חן בעינייך.
תיכנסי לאתרים של המאפרות ומעצבי השיער ותבדקי אם הסגנון שהם בוחרים להציג באתר שלהם (כלומר: לדעתם העבודה הכי יפה והכי מייצגת) יפה בעינייך.
אני לא חובבת מוזיקת מועדונים ולכן אני לא לוקחת די-ג'יי. מיותר לציין שהזיכוי שאני מקבלת מהם על הסעיף הזה
לא מגיע אפילו לשליש מהמחיר שאני משלמת לספק המוזיקה שבחרתי, אבל זו כבר החלטה ברורה שלנו לגבי ספק ספציפי.

* את סוגרת על חבילת בסיס במחיר אטרקטיבי, על חלק מהדברים יהיו תוספות שתחליטי שאי אפשר בלעדיהן.
לפעמים זה יכול להיות כאב ראש יותר מלתכנן את כל החתונה לבד. ולפעמים לא, תלוי במינון.

מיני 29

New member
תודה על הפרוט

בהחלט אכנס לאתר שלהם
&nbsp
הכנסת אותי קצת לחרדות על אולם שיכול להיסגר שבועיים לפני החתונה
אימאל'ה :)
&nbsp
מה שאהבתי בעיקר זה שכתבת שהספר מרגיש צורך לתת שרות טוב כי כמו שאמרת איזיווד מספקים לו עבודה...
זה נשמע טוב
&nbsp
הבעיה שלי היא שכל הכלות נרות לי יפות
כל איפור כל תסרוקת כל שמלה
כל התמונות נראות לי יפות
אז לא ממש יודעת מה הסגנון שלי
זה בעיה :(

dori78

New member
יש עוד הרבה פרמטרים שעלולים לגרום לסגירת המקום.

למשל:
חובות כספיים שאין לך שום דרך לדעת עליהם, אלא אם תמצאי דרך לברר
אם הם משלמים מע"מ, מקדמות מ"ה וניכויי מ"ה וב"ל מהעובדים באופן סדיר ותקין.
וזה בלי לדבר על תשלום לעובדים ולספקים.

מיני 29

New member
אימאל'ה

יש בכלל ביטוח לדבר כזה?
הבנתי שאיזיווד נותנת סוג של ביטוח אבל רק לכסף
מה עם הנזק הנפשי?
נשמע נורא מפחיד
&nbsp
עוד לא התחלתי לארגן כלום וכבר אני בחרדות :)
&nbsp

מיני 29

New member
רשיונות זה טוב ויפה

אבל הבנתי שאולמות נסגרים לרוב עקב פשיטת רגל...
&nbsp
אגב שמעתי שיש אולמות שפועלים ללא רישיון
במה ההבדל?
למה חשוב להקפיד ולוודא שיש רישיון לאולם?

iritki

New member
נגד פשיטת רגל כנראה אי אפשר להזהיר אותך מראש

אם אין רישיון עסק/היתר בנייה וכו' בעיקרון הרשויות יכולות פשוט לבוא ולסגור את העסק.
רישיון עסק למיטב הבנתי מבטיח שני דברים עיקריים:
א. בטיחות וביטוח מבחינת יציאות חירום/מכבי אש כו' כך שאם חס וחלילה קורה משהו האולם מכוסה ולכן גם את. על עוגמת הנפש כנראה לא יפצו אותך אבל לפחות פיצוי כספי כלשהו ו/או כיסוי נזקים לא את תהיי מחויבת בו.
ב. אין "איום סגירה מרחף" כל הזמן על האולם. נכון הרבה מקומות עובדים ללא רישיון שנים, עשרות ואולי מאות אירועים עברו שם ונגמרו בטוה (לא היה צריך את א') וגם המקום לא נסגר לפני. לדעתי זה סיכון שלא כדאי לקחת, פשוטו כי מאוד קל למנוע אותו מראש, להסיר דאגה אחת מכל אלה שנלוות לחתונה.

מיני 29

New member
עכשיו אני מבינה כמה חשוב שיהיה רישיון

תודה על ההסבר
בינתיים (וזה בטח ישתנה) יש חמש אולמות שאנחנו רוצים לראות כשנגיע לארץ לביקור
לשימחתנו אף אחד לא ברשימה השחורה
&nbsp
:)

dori78

New member
יש כמה דברים שחשוב לבדוק.

1. בטיחות - אישור מכבי אש ופוליסת ביטוח מתאימה.
זה כדי שאם חלילה יקרה משהו הביטוח של המקום יכסה את זה ולא את. ע"ע אסון ורסאי.

2. רישיון משרד הבריאות - בד"כ רלוונטי לכל מקום שמגישים בו אוכל.
וגם כשיש רישיון כזה - אם שבועיים לפני החתונה שלך תהיה שם הרעלת מזון לא צפויה - גם זה יכול לחרב לך את האירוע.

3. היתרים שונים של הרשויות ורישיון עסק - אלה העסקים שמופיעים ברשימה שצירפה לך iritki.
רישיון העסק זה משהו שמחודש אחת לכמה זמן ואם לעסק יש חובות זה יכול לגרום לביטול הרישיון שלו.
בנוגע להיתרים של הרשויות (משרד הפנים/מועצה איזורית וכד'):
לפעמים זה כי יש מבנה שלא היה עליו פיקוח ועלול חלילה להתמוטט או שיהיה איזה קצר בגלל עבודות חשמל לא מפוקחות.
ולפעמים זה כי חוקים שונים של המדינה מתנגשים אחד בשני במקומות לא שגרתיים, שאינם אולמות סטנדרטיים.
שימי לב שמופיעים שם עסקים שונים, לא כתוב מה הבעייתיות של כל אחד מהם.
בתחתית הרשימה יש טלפונים של המשרדים הרלוונטיים לבירורים.
כמובן שעדיף, אם את מוצאת מקום שבא לך עליו והוא לא ברשימה - לסגור שם;
אבל לטעמי גם המקומות שמופיעים ברשימה הזו הם לא פסולים לחלוטין אלא טעוני בירור.

אני יכולה להגיד לך שאחד ממנהלי המכירות באולם מסוים במרכז שנחשב מאוד איכותי הוא מישהו שאני מכירה מעבודה קודמת.
לא הייתי סוגרת עם האולם הזה רק כי הם מעסיקים אדם כזה, שההתנהלות מולו היא בעיניי בלתי אפשרית, בלי קשר לרישיונות וחוות הדעת שלהם.

מיני 29

New member
אז איך בעצם זה אמור עבוד

אני אמורה לבקש מכל אולם שנלך לראות את כל ההיתרים שציינת???
כי לא בטוחה שאפשר לסמוך על המילה שלהם
ובקישור שנתנו לי יש רק רשימה של אולמות שאין להם רישיון עסק...

ronitvas

New member
כן, צריך לבקש אישורים ולוודא שהם בתוקף

אולמות שיש להם אישורים כנדרש, בדרך כלל מצרפים את זה להצעה.

מיני 29

New member
נשמע מאוד הגיוני

שמי שיש לו אישורים יתגאה בזה ויציג אותם
אז אם לא זה אמור להדליק נורה אדומה

תודה רבה לך על ההכוונה

למעלה